Dopasowanie siodła

No własnie😉
Ok, spytam i wtedy Ci dam😉
Anaa Musiałabym zobaczyc fotki zeby uwierzyć  😉

Dramka, ok, mnie wystarczy znajomość praw fizyki 😉
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
09 czerwca 2011 12:34
A ja mam pytanie, bo nie potrafię sobie też czegoś wyobrazić, jeśli siodło leci na przód i tył odstaje to po kiego ch**dopychać tył? wtedy siodło będzie leciało jeszcze bardziej na przód tyle że tył nie będzie odstawał. Tak na chłopski rozum to dopychanie tyłu który odstaje jak siodło leci na przód mocno nielogiczne jest. Może mi to ktoś wytłumaczyć łopatologicznie?
Bo to jest nielogiczne.
Można dopchać tył, który odstaje, ale tylko wtedy kiedy dopchanie tyłu zrównoważy położenie siodła.
Jeśli siodło po dopchaniu tylnych paneli, które odstawały będzie w równowadze, to dopchać je należy.

Ale jeśli np siodło leci na przód, bo jest za szerokie z przodu, lub przednie panele są zbyt niskie to dopchanie tyłu spowoduje, że tył nie będzie nam dyndał, ale nadal siodło będzie leciało na przód. I dopychanie wówczas tyłu jest bez sensu.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
09 czerwca 2011 15:33
Przy ostatnio dodanych zdjeciach w interpretacji przeczytałam,że siodło leci do przodu,nie do konca sie z tym zgadzałam,ale ze mi troche lata po koniu to sama zauwazyłam,załozylam wszechstronne z podkładką,lezy ok?Cofac juz chyba nie trzeba?


Proszę o pomoc raz jeszcze,widzę,że wejścia na zdjęcia były,a rady/uwagi żadnej.
Moim zdaniem miejsce położenia siodła na grzbiecie wygląda ok.
Poza tą informacją, na podstawie takich fotek, ja nie potrafię nic więcej powiedzieć. Nie potrafię powiedzieć, czy siodło leci do przodu, do tyłu, czy jest za wąskie, czy za szerokie.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
10 czerwca 2011 12:30
Dziękuje :kwiatek:
Dziewczyny orientujecie się gdzie można poszerzyć siodło Passier? 🤔
Myślę że pan Sebastian Szeląg.
Perlica pw leci ! 🙂
Dramka, ok, mnie wystarczy znajomość praw fizyki 😉


Anaa Ale czy to możliwe ze tył dobrze lezał jezeli przod byl za waski?
[quote author=Anaa link=topic=95.msg1036188#msg1036188 date=1307609069]
Dramka, ok, mnie wystarczy znajomość praw fizyki 😉


Anaa Ale czy to możliwe ze tył dobrze lezał jezeli przod byl za waski?
[/quote]

Możliwe - miałam tak z jedną ujeżdżeniówką.
Dramka, IMO to zależy od budowy siodła 🙂 Tak np było na fotach wstawianych przez Alice - widać, że tylne poduszki wysokie i dobrze leżą, a przód bardzo wysoko (ergo - za szeroki). Jeśli by się je poszerzyło to przód się gibnie do przodu, a poduszki zostaną tam gdzie były (ew. pójdą do góry przez zaburzoną równowagę siodła)
tak na chłopski rozum 😉
Jako ciekawostkę wstawię jak lezy siodło z podpiętym popręgiem i jeźdzcem. Wydaje mi się, że jest dużo lepiej. No i nieco leci w tył, więc może poszerzenie przodu by je własnie ładnie wypoziomowało?




Pan zaproponował mi poszerzenie o jeden rozmiar. Ale obawiam się, że to może byc za mało  🤔
z jedzcem nic nie widac
34 może być akurat.
po zdjęciach tez bym tak pomyślała.
mi sie nawet wydaje ze jak poszerzysz więcej, to z tobą w siodle to będzie mu na klebie leżało. (znaczy dotykalo kłębu).
Ile palców sie mieści jak siedzisz?  2 ?
Jak siodło jest za szerokie-tzn bliżej kłębu niż powinno być- to lepiej żel czy kożuszek?  💡 czy może coś innego jeszcze?
Zaznaczam że wiem że siodło powinno być dopasowane, ale chwilowo nie mam wyjścia do czasu nowego siodła.
Arimona, na pewno więcej niż 2. Zastanawiam się czy nie lepiej poszerzyc do 35 i miec awaryjnie podkładkę.
Alice
Ja bym o rozmiar poszerzyła i ewentualnie asekurowała sie podkładką, ale nie wierze ze będzie potrzebna.
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
14 czerwca 2011 17:16
Powie mi ktoś jak wymienić łęki w wintec 500 dress? Bo nie wiem jak się w ogóle do tego zabrać 🤔
Tylko te 2 palce o których piszecie to muszą byc nie tylko z góry ale także z boku kłębu.
Ja bym tego nie robila, i pozostala przy tych 34, jeszcze jak schudnie cie (z tego co kojarze zKR to zaczynacie pracowac czesciej teraz  :icon_rolleyes🙂 , to nawet z miskiem to i tak mu nie wygodnie bedzie, bo bedziesz na klebie siedziec.
Śmiać mi sie chce jak sobie przypominam ze sie zastanawiałam ile poszerzyc..czy nie bedzie za szerokie  😁
Medziiiik Mnie pomógł ten filmik:
Alice Radze przed wysłaniem zrobic fotki siodła i odrysować łęk (Bogdan ci wytłumaczy jak  :kwiatek🙂 zeby siodło nie wróciło takie same, jak w moim przypadku  😤
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
15 czerwca 2011 19:36
łania - ja nie widzę zdjęć..
Dobra, to dam w linkach 🙂
działa?
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
15 czerwca 2011 19:46
działa 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się