Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

ogurek jeździć z nim to nie jeździłam, ale parę lat temu stałam z końmi w tym samym pensjonacie co on
kenna Monika Warych na stale stacjonuje nadal w Kicinie plus dojazdowo m.in. w Gruszczynie i Zbierkowie. Dysponuje jej numerem tel jak nadal potrzebujesz. Ja też jeżdżę w tej stajni w Kicinie i mogę odpowiedzieć na twoje pytania na PW  🙂
whisperer13, na morasku w tej chwili są chyba najtansze pensjonaty i blisko. Za Poznaniem też sa w granicach 400-500 zł tylko dodając benzynę wychodzi drożej. 😉
jakość to nie "jakoś", posiadanie konia dla samego faktu go posiadania- trzymanie go w najtańszym pensjonacie gdzie na padokach "tapla" się w błocie, w boksie ma gnojownik a nie słomę, zimą z powodu braku hali i jazdy na dworze ma odbite kopyta- moim zdaniem mija się z celem. to w jakich warunkach żyje koń odbija się na jego zdrowiu i psychice, ale to już inna bajka
bede wdzieczna, jak udasz sie z tym do ogloszen.


Sprawa jest dosyć pilna. Będę wdzięczna za wszystkie informacje.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu

Jakość nie zawsze musi być warunowana ceną. Pytam z ciekawości.

A czy znacie moze stajnie w Kicinie?  Ile ich jest i jakie tam są ceny?
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

08 czerwca 2011 12:16
Czy może ktoś z Was sie orientuje czy w Promnie, Promienku (lub niedalekich okolicach) jest pensjonat dla koni? Może jakaś stajnia, albo pan rolnik trzyma koniki?
W Kicinie jedna sportowa - Dominanta. Cena pensjonatowa bodajże 600.
Jedna taka rekreacyjna, ale jak z cenami to nie wiem.

W Promnicach chyba jest ta hodowla kuców, dobrze kojarzę? 🙂
Ktoś dojeżdża tam czerwonym cinkasem z nalepką końską? Jechałem niedawno za takim od Obornickiej do Biedruska, ja skręcałem on leciał dalej


jeśli konik na aucie był srebrny to pewnie byłam ja!! 🙂
i jechałam do stajni w zielątkowie! ktoś tu pytał o stajnie gdzie konie są cały dzień na dworze. to właśnie u nas! polecam! mamy wolny boks.
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 czerwca 2011 11:37
[quote author=Iza_pokusa link=topic=208.msg1037485#msg1037485 date=1307697464]
ktoś tu pytał o stajnie gdzie konie są cały dzień na dworze. to właśnie u nas!
[/quote]
nie tylko, nie tylko ;-)
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

10 czerwca 2011 15:18
Czy ktoś z Was trzyma konia w Zbierkowie?
Kochani, pomóżcie mi.  :kwiatek: Wy jesteście w środowisku pensjonatowym itd, więc wiecie, kto i kogo poleca. Szukam kowala i to bardzo dobrego, oazę spokoju najlepiej. Ja jestem spod Poznania, 15 km od. Jeden koń, prywatny.
Krzysiu Szczepanek wykazal sie mega cierpliwoscia przy moim furiacie, ale do jednego konia podjedzie tylko jesli akurat robi jakas wieksza stajnie w sasiedztwie.
...
Krzysiu najlepszy, kuje mi konia od 5 lat i jestem super zadowolona 🙂

W Promnie prowadzi stajnie pan Leszek Rekiel , nie jest za duza , ale boksy obszerne , padok  niestety mały, ale konie wychodza dosc czesto , plac do jazdy tez jest . Niedaleko jest Kaczyna . A i jest tez stajnia Jachimowicza w Kołacie.Stajnia duza , siodlarnia, plac do jazdy, ale nie wiem jak jest z wypuszczaniem koni.
Co do Zbierkowa wlascicielem jest  Mizgier.Jego corka Agata takze przeniosła sie do Zbierkowa. Dziewolska ma tam kilka koni swojej corki na pensjonacie , ale dosc rzadko tam zaglada , jezdzi tam juz tylko Zosia poniwaz Ania sprzedala swoje konie i obecnie przebywa  na terenie Niemiec .
Czy ktoś z Was stoi/ ma stajnie własną w okolicach Gniezna?
Czy ktoś z Was stoi/ ma stajnie własną w okolicach Gniezna?



Polecam Stajnię pod Wierzbami 😀  http://www.stajniapodwierzbami.pl
ja stoję w okolicach Gniezna.
Ja planuję przeprowadzke do klubu FER Więckowice. Wie ktoś coś więcej o tej stajni pod względem pensjonatowym ? 😀
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
28 lipca 2011 12:31
W Więckowicach co prawda konia nie mam ale mam duzo znajomych i bywałam dość często 😉 Wiem,że ludzie są bardzo zadowoleni z tej stajni.Boksy angielskie duże,normalne boksy są mniejsze ale nadrabiają możliwoscią wystawiania głowy także konie raczej zadowolone 😁 z tego co pamiętam boksy ścialone co 5 dni ale nie jestem pewna czy czegoś nie pomieszałam,ogólnie za każdym razem jak byłam było czysto.Hala bardzo fajna,dosć duża,jasna i podłoże takie 😍 Jest karuzela,fajne tereny,jeden duży padok trawiasty i kilka mniejszych,konie nie są wypuszczane "firmowo"ale pensjonariusze dogadują się tak,że nie ma problemu z wychodzeniem koni-wystarczy sie dogadać.Jest pokoik bardzo fajny,zimą ciepło co jest istotne dla niektórych.Stajnia jest połączona z halą co mnie się osobiście podoba,stajnia angielska jest oddzielona ale stoi niedaleko.Karmienie siano+owies(jakiś specjalny dla koni :cool🙂 Niektórym przeszkadzała kwestia innych zwierząt typu biegające kury 😁 mnie się wydaje że kwestia przyzwyczajenia i jakoś mnie to nie razi.Ogólnie za cenę 700zł uważam,że bardzo fajnie.Coś więcej możesz podpytać się forumowej Lov,ona ma tam konia 😉
edit:a! no i nie ma szkółki  😀
Ja planuję przeprowadzke do klubu FER Więckowice. Wie ktoś coś więcej o tej stajni pod względem pensjonatowym ? 😀


w Więckach nie stałam ale znajomi stali i kilkanaście razy byłam
to naprawdę stajnia bardzo fajna (przynajmniej była) godna polecenia 🏇
zawsze było czysto w boxach, boxy duże, wyjście na halę ze stajni...

widzę kilka minusów - jak w każdej stajni - co do Więckowic są to:
- nie wiem jak teraz dojazd - ostatnie 200-300m pokonywało sie polną drogą "przez łąki i pola" - zimą ponoć czesto zasypywało - nie wiem jak jest teraz
- stajnia stoi na "wy.piź.dziewie" bez osłony lasu, czy innych budynków - wiatr hula jak zimno
- tereny - cóż - wg. mnie żadne... - same pola uprawne i jakiś skrawek lasu w oddali
i UWAGA - kilka lat temu (z 7-8) była wielka kradzież - ze stajni zza zamkniętej bramy, ze stajni z zamkniętej siodlarni ukradziono CAŁY sprzet - czyli nie 1-2 siodła ale naprawdę dużo...
stajenny/pracownik SPAŁ obok na terenie ośrodka  🙄 🙄 i nic nie słyszał...
Lov   all my life is changin' every day.
28 lipca 2011 16:56
Demonowa, już mnie wszyscy ubiegli z tymi Więckowicami 😉 ja tam trzymam Młodego swojego. I jak już wspomniano, aktualnie 700 zł, wymianka co 5 dni i w razie potrzeby dościelenie (ale nawet mój syfiarz ostatnio ma ładnie bez dorzucania). Siano 2 razy dziennie i owies 3x, zwykły mieszany z czarnym. Żarełko cud miód 😉
Fakt, z tym dojazdem jak ktoś nie jest zmotoryzowany to ciężko, chociaż tą ostatnia droga jest betonowana (nie wiem, jak było kiedyś), ale jak zasypuje śniegiem to stajenny dzowni, żeby przyjechać później 😉 Karuzela, solarium, 2 myjki... Nie narzekam 😉 Fakt, jak mówi Dodofon, jak wieje to na całego, ale da się przeżyć 😁 ogólnie kameralnie, spokojnie i cicho 😉 jak coś, to pytaj!
Dziękuje bardzo za wszystkie info.Właśnie tak te Więcki strasznie mnie kuszą. 🙂
Ale pozostała jedna kwestia- są planowane ewentualne podwyżki ? No i jacy ludzie, jakie towarzystwo i jaka atmosefera ? 
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
01 sierpnia 2011 14:42
Towarzystwo jak w każdej stajni podzielone-zawsze zdarzy się jakaś czarna owca 😁 ale ogólnie znam większość tamtejszych pensjonariuszy długi czas i muszę powiedzieć że są super 🏇 Lov potwierdzi 😎
Lov   all my life is changin' every day.
01 sierpnia 2011 15:44
lacuna, potwierdzam, potwierdzam 😎

Demonowa, generalnie u nas atmosfera jest pozytywna 😉 z każdym idzie się dogadać. A najważniejsze, że jak jakiś problem, to tylko do stajennego i roziwązany 😉 o podwyżce coś słychać, ale to raczej dopiero na październik.

Tylko się spiesz, bo boks jeden wolny 😉
no dzwoniłam dzwoniłam sie popytać ale w związku z podwyżką chyba musze zrezygnować z przestawiania Karego bo same koszty dojazdu miałabym spore a jak cena pójdzie w góre założmy o stówe no to klapa  🙁
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
02 sierpnia 2011 14:07
To tym razem ja się zapytam-jak wygląda w Krzywej Stajni w Lubosinku?Czy jest ktoś z tamtąd na forum?😀 Chciałabym się dowiedzieć o aktualnej cenie za boks,jak wygląda opieka nad końmi,jak wyglada sama stajni-np czy jest czysto?atmosfera stajni i ogólny poziom zadowolenia osób trzymających tam konie?Wiem,że konie spędzały cały dzień na pastwisku,czy nadal tak jest?Jakie tereny? Chciałabym się również dowiedzieć wszytskiego na temat Baborówka,zastanawiam się i na razie te dwie stajnie najbardziej mnie zainteresowały 😉
To tym razem ja się zapytam-jak wygląda w Krzywej Stajni w Lubosinku?Czy jest ktoś z tamtąd na forum?😀 Chciałabym się dowiedzieć o aktualnej cenie za boks,jak wygląda opieka nad końmi,jak wyglada sama stajni-np czy jest czysto?atmosfera stajni i ogólny poziom zadowolenia osób trzymających tam konie?Wiem,że konie spędzały cały dzień na pastwisku,czy nadal tak jest?Jakie tereny? Chciałabym się również dowiedzieć wszytskiego na temat Baborówka,zastanawiam się i na razie te dwie stajnie najbardziej mnie zainteresowały 😉



Krzywa Stajnia
jest kilka osób na forum które tam trzymają konie ;-)
jest również sama właścicielka owej stajni - BASZNIA  🙂
Lacuna w Baborówku stałam parę lat temu, mogę polecić. Nie wiem jak tam teraz z atmosferą, ale stajnia i obsługa ok🙂 I te padoki🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się