Gdzie nad morze?

Zobacz sobie na www.casamundo.pl - są przeróżne ceny i obiekty. To jest pośrednik- w większosci te domy nie należą do nich, tylko nimi dysponują. Na miejscu na każdym chyba dworcu są też takie minibiura, można w sumie jechać w ciemno, ale ceny nie wydawały mi się konkurencyjne. Natomiast ceny w sklepach, barach są takie jak w polskich marketach- niektóre rzeczy taniej, inne drozej, wychodzi na jedno.  Tu przykład takiego tańszego https://rezerwacja.casamundo.pl/houseinfo.php?SearchId=234934&Duration=7&Adults=2#booking . Niektóre domy ( z reguły te nad samym brzegiem, albo w pobliżu) mają własne pomosty. Dużo jest z basenami. Sporo jest też takich tanich postkomusitycznych- zalezy czego szukasz. Są też inni piośrednicy, nawet Polacy.
Szepcik jaka cena biletów? Chętnie bym wyskoczyła na weekend do Gdańska(mam tam troche rodziny i znajomych),a skoro taka dogodność się trafia to super  😀


a powiem Ci, że pojęcia nie mam  😎 trzeba na stronie sprawdzić...
A co polecicie nad polskim morzem?
Najlepiej zachodnia część wybrzeża, żeby było tanie spanie, bo resztę chce wyłożyć na tereny po plaży😉 czyli konie najlepiej też gdzieś na miejscu. Możebyć dziura :kwiatek:
JEsli chodzi o konie, to byłam w fajnej małej miejscowosci- Białogóra i jest tam spora stadnina http://www.stadninabialogora.pl/index.php?id=7 konie przygotowane do terenów,ogolnie duzo koni pod siodło
Z tym ze to bardziej pólnocna czesc
Ja moge polecić Chłopy koło Mielna/Sarbinowa albo Dziwnówek
Stiepan   can i ask you for something?
14 czerwca 2011 20:10
bobku sprawdź Łukęcin. Dawno temu za dzieciaka spędzałem tam kilka wakacji. Miejscowość trochę bardziej na uboczu, nigdy nie było tam tłoczno i najważniejsze - była na miejscu stajnia(chociaż nie mam pewności, że dalej funkcjonuje - ostatnio miałem tam jechać z koleżanką ale wylądowaliśmy w dziwnówku).
A w Rewalu da sie teraz pojechać w teren po plaży?
Ok, znalazłam spanie za 25pln i to w Darłowie. Auto mam więc na plażę sobie dojadę. Tylko trzeba załatwić wolne i można śmigać. Reszta kasy na tereny i watę cukrową 😅
ja w lipcu mam miesiac praktyk w Mielnie w jakimś Wojskowym Ośrodku, podobno jest sezonowa stajnia, mam nadzieje, ze sie zalapie 🙂
W Jastarni można w teren po plaży ;D.
Jastarnia  😍 Przyjeżdżam tam jakoś od 8 lat, co roku i nie wyobrażam sobie wakacji bez Jastarni  😀
Przy czym ja tam zawsze witam w konkretnym celu - windsurfing  💘
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 czerwca 2011 19:59
W połowie lipca wyjezdżamy z kumpelami pod Łebę. Standardowo biorę kask, sztyblety i bryczesy by gdzieś pojeździć chociaż 2 - 3 razy.

Zależy mi na jazdach indywidualnych. Jaka stajnia jest godna polecenia W Łebie lub w jej okolicach?
bobku sprawdź Łukęcin. Dawno temu za dzieciaka spędzałem tam kilka wakacji. Miejscowość trochę bardziej na uboczu, nigdy nie było tam tłoczno i najważniejsze - była na miejscu stajnia(chociaż nie mam pewności, że dalej funkcjonuje - ostatnio miałem tam jechać z koleżanką ale wylądowaliśmy w dziwnówku).


istnieje dalej 🙂
Łukęcin to typowa masówka: konie chodzą po 8 godz. i wyglądają nieciekawie....
ja w lipcu mam miesiac praktyk w Mielnie w jakimś Wojskowym Ośrodku, podobno jest sezonowa stajnia, mam nadzieje, ze sie zalapie 🙂


Ja własnie jestem w Mielnie. Nie zauwałzyłam tu na razie żadnych info o koniach w sezonie. Całorocznych stajni też nie ma. W pobliskim Unieściu są jakieś konie.
Ale ogólnie polecam miejscowośc na wakacyjny wypad 🙂
w Unieściu jest mini zoo i mieli tam 2 konie, trochę tam pomagałam i generalnie nie polecam ;/

my miesiąc spędzimy dokładnie tu:
http://www.wdw.ta.pl/index.html
[quote author=Kaktus link=topic=8346.msg1042241#msg1042241 date=1308128923]
ja w lipcu mam miesiac praktyk w Mielnie w jakimś Wojskowym Ośrodku, podobno jest sezonowa stajnia, mam nadzieje, ze sie zalapie 🙂


Ja własnie jestem w Mielnie. Nie zauwałzyłam tu na razie żadnych info o koniach w sezonie. Całorocznych stajni też nie ma. W pobliskim Unieściu są jakieś konie.
Ale ogólnie polecam miejscowośc na wakacyjny wypad 🙂
[/quote]

O przepraszam, są dwa konie i dwa kucyki u mojej teściowej!  😉
Link chyba na poprzedniej stronie podałam.
Stiepan   can i ask you for something?
16 czerwca 2011 15:55
[quote author=Cień na śniegu link=topic=8346.msg1042917#msg1042917 date=1308167212]
Łukęcin to typowa masówka: konie chodzą po 8 godz. i wyglądają nieciekawie....
[/quote]

A szkoda, tak sielsko tam było naście lat temu. te rozpadające się schody na pięterko, koński zapach w pokoju - jak to człowiekowi kiedyś nic nie przeszkadzało...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 czerwca 2011 16:53
Myśle o tym, żeby mojego Kochanego zabrać na rocznicę gdzieś nad morze. Znacie jakieś przytulne, romantyczne miejsce, najlepiej blisko koni, morza i w totalnej głuszy? 🙂 Nie chcemy jechać w znane miejsca, zależy nam na spokoju, ciszy i intymności. 😉 I niestety jesteśmy ograniczeni do transportu stopem bądź komunikacją...
[quote author=repka link=topic=8346.msg1042936#msg1042936 date=1308168071]
[quote author=Kaktus link=topic=8346.msg1042241#msg1042241 date=1308128923]
ja w lipcu mam miesiac praktyk w Mielnie w jakimś Wojskowym Ośrodku, podobno jest sezonowa stajnia, mam nadzieje, ze sie zalapie 🙂


Ja własnie jestem w Mielnie. Nie zauwałzyłam tu na razie żadnych info o koniach w sezonie. Całorocznych stajni też nie ma. W pobliskim Unieściu są jakieś konie.
Ale ogólnie polecam miejscowośc na wakacyjny wypad 🙂
[/quote]

O przepraszam, są dwa konie i dwa kucyki u mojej teściowej!  😉
Link chyba na poprzedniej stronie podałam.
[/quote]

No faktycznie, ale nie widać tego z drogi, ani żadnych reklam nie widziałam wiec mi umknęło 🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
16 czerwca 2011 20:34
Pytanie do zorientowanych w okolicach Gdańska, ale tych w stronę mierzei Wiślanej - chcemy z mężem złapać 2/3 dni oddechu przed Jarmarkiem Dominikańskim, tylko potrzebujemy jakiś ośrodek ze strzeżonym parkingiem, najlepiej do 100km "na prawo" od Gdańska. Możemy zapłacić ciut więcej byleby autko było bezpieczne  👀
Ja wciąż polecam Piaski za Krynicą Morską, masz mierzeję wiślaną. Kormorany,dziki,czyste intymne plaże bez tłumów.Prywatne niedrogie kwatery,a i autko bezpieczne... o ile dziki nie wleza demolować kosza na smieci i nie zainteresują się samochodem....  😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 czerwca 2011 07:24
mandi a mogłabyś dać na PW namiary na to miejsce?  :kwiatek:
Julie, a jest możliwość pogalopowania po plaży?

edit: już wszystko wiem 🙁 nie można
Byłam w Kołobrzegu na początku czerwca i rzeczywiście nic super... jakoś mnie nie zachwyciło.
Nie wyobrażam sobie nawet jakie tłumy muszą tam być w środku sezonu  🤔 
Część zachodnia szczerze mówiąc - nie za piękna ? Plaża dość wąska, bez koszy na śmieci, bez toalet - no cóż - po prostu bez niczego. Kiepsko też z wyżywieniem, jakimiś restauracjami czy lepszymi barami. A znów część wschodnia to tak jak wcześniej było pisane - Niemcy. W sezonie musi być okropnie głośno, tłoczno. Już teraz w weekend sporo ludzi spacerowało promenadą.
Do tego to molo - stare, podniszczone, płatne, nie za piękne...
Z części Zachodniej na plaże wschodnią, k. latarni morskiej, czasem samochodem jechałam po 30 min bo korki - to normalne ?  🙄
Plaża wschodnia w czerwcu była ok - dość szeroka, czysta, woda przejrzysta, dno równe. Natomiast poszłam na spacer jeszcze dalej na wschód, w strone hoteli luksusowych to kompletny brak plaży, remonty, kamienie, zamknięte dojścia nad morze - po co komu 5 gwiazdek jak nie ma plaży ? 🤔wirek: 😁
No i parkometry wszechobecne, tak jak w Mielnie - to norma już na całym Polskim Wybrzeżu ?
Teraz szukam czegoś dla rodziców ,"gdzie psy pupami szczekają", kuszą mnie te Piaski, aczkolwiek wolałabym nad otwartym morzem. Był ktoś może w Dębkach albo Karwieńskich Błotach ? Wyglądają na ciche i spokojne  😀
Gillian   four letter word
21 czerwca 2011 18:29
LOL tylko 30 minut? zapraszam w lipcu 😀
parkometry są wszędzie, znam słownie dwie uliczki gdzie ich nie ma (jeszcze) 😉 zmora, ale cóż. Kasa sama się nie natrzepie hehe
A plaża zamknięta była ze względu na remont falochronów i roboty  saperskie, bo po niewybuchach to się raczej średnio przyjemnie spaceruje 😉 fakt, że plaża jest do kitu bo kamienista.
Anyway, nie przyjeżdżajcie ludzie tutaj. Nie warto 🙂
Brat zadzwonił i pyta co robię a ja mu odpowiadam ze stoję w korku w drodze na plaże  🤔  nienormalne  😁
Co do parkometrów to da się ominąć, wystarczy stanąć na ulicy, niedaleko latarni. Sam pan od parkometrów doradzał  😀
Ja byłam w Kołobrzegu w sobotę i jakoś w korkach nie stałam.
Może weekend  - dlatego.  Jak ja byłam to cały czas były jakieś remonty itp - tez moze dlatego. Ale ulica bodajże Łopuskiego - stała bbb.często nie wiem czemu, ul. Koszalińska, Jedności Narodowej. Jak dla mnie zresztą trochę za duże miasto, za głośno jak na wypoczynek. Ale co kto lubi, jeśli ktoś lubi  😀
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
21 czerwca 2011 21:07
jeżeli ktoś nie lubi wielkich tłumów to ja polecam Wisełkę, otoczona jest Wolińskim Parkiem Narodowym, ok. 1 km do morza przez WPN, trzy jeziora w okolicy w tym jedno do kąpieli dwa należącę do rezerwatu więc w formie obserwacyjnej :P i mają tam najlepszą smażalnię ryb na świecie 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się