PSY

sierra, tak 🙂 o tej lipcowej. Będziesz?

sienka dokładnie w niedzielę 🙂 Ja mam nadzieję, że wejdziemy szybko na ring i że będzie powód do zostania na finały. 😉 Ale sędziuje anglik, więc może być z typem ciężko :P Tosiak trochę bardziej skandynawski typ. No i zapuszczamy hery hihi, oni lubią na kudłato. Nie wiem jak to zniesem 😉

gwash dosypując po kilka bubek do karmy miękkiej i pozwalać trochę namoknąć. Możesz ugotować ćwiartkę z kurczaka w dalszym etapie, rozdrobnić, zmieszać z karmą i zalać trochę tym "rosołkiem". Najczęściej psy odmawiają jedzenia suchej karmy z racji na to, że jest twarda i trzeba gryźć. Jaką karmę teraz dajecie?
zgadza sie w przypżadku, ktory opisujesz. Niemniej jednak kontakt z ludzmi, ktorzy maja rodzicow mam staly. Nie ma problemu z tym aby suce ten rodowod wyrobic.
Jednak nie bede tego robic, poniewaz wiekszosc ludzi nie ma ochoty placic za papier. Moze nad tym pomysle zobaczymy narazie za duzo tego jestem zestresowana porodem.
Mozliwosc taka jak najbardziej istnieje, jednak w takim ukladzie sa kundlami jedynie formalnie.... Zobaczymy jak to sie potoczy skonsultuje sie w tej sprawie z weterynarzem, ktory prowadzil jej ciaze. I wbrew pozorom dodam ze brak rodowodu, badz moja rezygnacja z niego nie jest wcale tak nielogiczna jak by moglo sie wydawac.  😉


i w tym momencie robisz "konkurencje" dla papierowych psow z hodowli. Psy rodowodowe nie moga sie sprzedac, bo ktos nieodpowiedzialny pozwala na "produkowanie" psow bez papierow i na tym zarabia... A dążymy do tego, zeby jak najmniej kundli chodzilo po tym swiecie. Walka z wiatrakami.
Dziewczyny jak przestawić psa, który większość swojego życia (ma 6 lat) mieszkał ze starszą panią i dostawał makaron z kurczakiem i warzywami oraz inne "ludzkie" jedzenie na suchą karmę?? Bo mi już ręce opadają, on nawet surowego mięsa nie chce tknąć a na suche ani popatrzeć..

Wszystko zależy od tego jak żołądek przyjmie suchą karmę..... jeśli pies jadł cełe życie gotowane jedzonko to zawsze ciężko jest go przestawić. Najprostszym sposobem jest dawanie psu jeść na przykład 2 razy dziennie... Stawiasz psu miskę, a jak nie zje w ciągu 10 minut to zabierasz. I tak za każdym razem 2-3 dni i głód weźmie górę.
Niestety lepiej by było mieszać suche z dotychczasowym jedzeniem, ale wtedy pies zazwyczaj wyjada gotowane a kulkami suchego pluje.
Możesz jeszcze moczyć suche w rosole. i jak namoknie to wtedy dawać psu miskę 😉
Powodzenia 🙂
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
17 czerwca 2011 12:02
Angeel przypomne ze nie bylo to moje ostatnie stanowisko w tej sprawie, szczeniaki jeszcze sie wszystkie nie urodzilz, mam dosyc czasu na przemyslenie. Rozumiem twoje zdanie w tej sprawie, ale to nei jedyny minus... Nie chce opisywac tu i teraz. Jednak trzeba wybrac mniejsze zlo. Jak mowilam to nie jest ostatnie moje slowo.  :kwiatek:
Kcian - nie pamiętam nazwy, próbki dał mi znajomy weterynarz więc na pewno dobrze dobrał. Cośtam jest z Royala i jeszcze dwie inne.

Pomieszałam mu makaron z rosołkiem i kurakiem i jedną saszetką suchego. Nie zjadł, troszkę wyjadł co większe kawałki mięsa.
W ogóle wmieszanie suchej karmy do jego jedzenia powoduje olanie miski, nie wiem nie pachnie mu czy co. :/

Mama kupiła mu też Frolic bo jest bardziej miękki - tego czasami trochę zje, ale to jest chyba niezbyt dobra karma.

Leo - no właśnie może być tak że nie toleruje suchej karmy i nie przyzwyczai się? Raz jak zjadł z 200 g tego frolica, to niestety zwymiotował.

A może faktycznie namaczać to suche, tak porządnie żeby się zrobiła papka, i przetrzymać go ?
K_cian, będę  😀 W zeszłym roku byłam i bardzo mi się spodobało. Dobrze pamiętam, że jest 16-17 lipca?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 czerwca 2011 12:10
Rozmnażanie psa po walkach jest genialnym pomysłem. Pies niestabilny, a do tego agresja jest dziedziczna.


Wczoraj przyszedł do mnie White Wolf, jestem zadowolona, zobaczymy jak pies 🙂
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
17 czerwca 2011 12:14
Angeel widzisz ❓ Zdazylam wspomniec o czytaniu kawalkami.  😂
Tak JARA Moj wykastrowany pies pokryl suke, i kogo nazywasz forumowym cwiercmozdzkiem ❓  😵  😁

Stad tez ta kastracja jak dojdziez do tego, dziekuje za tak cenna rade 2 lata po kastracji. Poczytaj od a do z a nie tylko z
Adrianna ,widzę, że oprócz tego, że "nie siedzisz"w koniach, to w psach również.
Posiadanie rodowodu nic nie zmienia, suka nie ma uprawnień suki hodowlanej, czy ma papier, czy nie.

Rodowód jest dokumentem "uprawniającym" do wystawiania, potwierdzającym pochodzenie.
Żeby suka miała uprawnienia do rozrodu, jako pies hodowlany, musi przejść przegląd hodowlany, czyli wystawę nie pamiętam dwie krajowe i jedną międzynarodową, uzyskać odpowiednie wyniki, w zależności od rasy potrzebne są również czasem próby pracy.

Na wystawie pies musi oprócz"wyglądać" również zachowywać się poprawnie, żeby nie mnożyć psów niezrównoważonych, z zaburzeniami psychicznymi.

Niestety szczenięta Twojej suki, już na zawsze pozostaną kundelkami, pomijan ten drobny szczegół, że jest to mieszanka dwurasowa.

Myślę, że czy Ci się to podoba, czy nie w kwestii rasy szczeniąt Twojej suki, jest to Twoje ostatnie słowo, a raczej, nie masz nic do gadania.

A ja zapytam tak. JARA, Teoretyk - po co karmicie trola??

Sierra, dobrze pamiętasz, my 17 jesteśmy 🙂😉 Mam nadzieję, że uda się spotkać także z Tobą.

gwash, spróbuj innych karm. Zajdź do sklepu z karmami na wagę i kup kilka na próbę. Nawet po 100g.  Spróbuj Acanę, Orijen - głównie te z rybami bo dla większości psów wybrzydzających ona jest cudownym odkryciem smakowym. Jeśli możesz wydać trochę więcej  kup próbkę maggnusona. Ona jest wypiekana i serio fajna, taka ciasteczkowa. Josera po namoczeniu przez dłuższą chwilkę daje taki hmm a la sosik, jak to moja znajoma mówi. Jej psy kochają. Moja także z apetytem jadła mimo że wzrokowo było kapkę fuj imho. 😉
Możesz wymieszać karmę z gotowaną wątróbką - ale tak żeby rozkwasić tą wątróbkę na granulkach. Może trochę pomóc, większość psów głupieje na wątróbkę.
gwash no Frolic na pewno nie jest dobrą karmą, moje psy po frolicach czy pedigree strasznie się drapią. Uważam, że powinnaś zainwetować w porządną karmę przynajmniej na początku... Później może kupować troszkę słabsze ale raczej odradzam marketowe.
Zdarza się u starszych psów, że żołądek zupełnie nie przyzwyczajony do suchego nie chce go tolerować, jednak to, że pies nie chce jeść suchego jest kwestią zwykłego przyzwyczajenia do pyszności gotowanych.
Tak jak mówię.... ja swojego psa wzięłam na przterzymanie i pomogło. Tylko nie możesz psa wtedy w międzyczasie dokarmiać smakowitymi kąskami... a jak juz zacznie jeść suche to będzie jadł 😉
I zawsze podawaj mu to samo dopóki nie zacznie jeść.
Żeby nie było opcji... nie zjadł?hmmm dajmy mu coś lepszego. Przy takim podejściu opcja strajkowa jest jeszcze bardziej prawdopodobna 😉
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
17 czerwca 2011 12:25
Teoretyk powiedzialam ze pojecie o rasie mam nei mam natomiast najmniejszego pojecia, o papierach hodowli, oraz wystawach bo nie planowalam tego. Ani wystaw nic, nie zmienia to jednak faktu ze brak wiedzy o hodowli badz papierach. Jest jednoznaczne z brakiem wiedzy na temat rasy.
I jesli masz racje to w takim razie faktycznie na nic sie to zda, w takim razie nic wiecej nie pozostaje. Juz za pozno. Suka miala byc tak czy siak sterylizowana, bez wzgledu na to ze pochodzenie moze miec....
Stalo sie jak sie stalo, trzeba ja bedzie wysterylizowac i tyle.

kcian nudzi Ci sie ❓

Jest juz 9 3 psy i 6 suk, masakra porod ciezki suka w ogole nie wspolpracuje, maluchy trzeba wyciagac. Boze i to nie koniec.  😲
Leo, drapanie drapaniem, odżywczość odżywczością.. znam psy którym tylko te najtańsze smakują. 🙂 I wcale źle im nie służą. To już kwestia osobnicza w dużej mierze, tak sądzę.
Che che, moje głupieją tylko na wątróbkę podsmażaną, surową rzucają po ścianach, jak katrupionego szczura z wielkim obrzydzeniem, ale grzecznościowo, jak dali do pyska, to wezmę ze wstrętem 🙂


K-cian, masz rację, ale pianę mam, jakbym się kremu do golenia najadła 😉
Che che, moje głupieją tylko na wątróbke podsmażaną, surową rzucają po ścianach
O! to taka jak ja 🤣
Czyli nie dawać mu tego podgardla z makaronem które dla skubańca ugotowałam?  👀

Kcian - no to pójdę kupić trochę tych karm o których piszesz, ale nie wiem czy to coś da 😉 Za drogie nie mogą być bo to pies mojej mamy (teraz, wcześniej był mojej babci, która niestety umarła na początku maja) i będzie marudzić ..  Ja się nim opiekuje 2 tygodnie i dostałam prikaz przyzwyczajenia go bo ponoć jestem bardziej stanowcza 😀

Czyli namaczać mu to?

Leo wiem że Frolic to psi fast food, ale chodziło o to że one są miękkie i bardziej mokre.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
17 czerwca 2011 12:46
Z jaka najwieksza iloscia szczeniat spotkaliscie sie u pierworodki ❓ Przypomne amstaffki ❓
Zaczynam sie zalamywac jest juz 9 a to nie koniec i bede szczesliwa jak na 12 sie skonczy.  🤔
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 czerwca 2011 12:56
Będzie może ktoś jutro na Polach Mokotowskich? Pierwszy raz jedziemy tam z Moruskiem i chętnie poznamy się z innymi psiakami  :kwiatek: Jestem już umówiona z Leo ok. 9😲0, może ktoś jeszcze w tym czasie będzie?
Mi się wydaje, że dać suchą i czekać, aż zje, jeśli musi się przyzwyczaić, to się przyzwyczai, okrutne to może ale skuteczne, jak go chcesz przestawić na suche , jeśli mu gotujesz? 🤬
On mądry jest na pewno i wie, ze w garnku czeka 🤣jak pokaprysi, to dostanie 😉cwaniaczek🙂
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
17 czerwca 2011 13:00
10 szt 6 suk 4 psy, jeszcze nie koniec....  😵
Od 9 walczymy, a suka w ogole nie wspolpracuje, maluchy trzeba wyciagac, a jak ma do tego dojsc to wciaga je spowrotem....  🤔wirek:
Nie moge znalesc ile maksymalnie suka tej rasy moze miec szczeniat na 1 raz.  🙇
Haha  no bo ja nie surową a gotowaną :P I o takiej mówię:P

Teoretyk, hyhy to trzeba wypłukać usta 😉 Piana jest  mało zdrowa :P

gwash, ale taka smakowita karma przekonuje psa do bubek wszelkiego rodzaju. Jak zacznie jeść, łatwiej będzie przestawić na inne.
A nie może zostać na gotowanym w sumie? Nasz dobrerman całe życie jadł kaszkę z ryżem na mięsie. Jakimiś witaminami się uzupełniało..ale zawsze był w świetnej kondycji. Tylko to kłopotliwe. Czy mniej wartościowe niż sucha karma typu chapi nie jestem pewna 😉


JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 czerwca 2011 13:18
Mojej suce niestety Acana rybna nie służyła i za bardzo nie smakowała. Dosmaczałam ją wodą, w której było ugotowane mięso.
Adrianna, tak poważnie, zamiast szukać ile może mieć szczeniąt na 1-szy raz, to natychmiast zadbaj o butelki i mleko dla szczeniąt,

Nie żartuję natychmiast, bo sama nie wykarmi i potem będziesz ze łzami w oczach wypisywać, że biedne szczeniaczki poumierały.


To nie złośliwość tylko zwrócenie uwagi na priorytety.

A swoją drogą, biedna suka, nawet urodzić spokojnie nie może 🙁
Wyrywają jej szczeniaki z dooopki 😕
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
17 czerwca 2011 13:30
Teoretyk oczywiscie nie jestem typem, ktory wszystko zle odbiera. O to zadbalismy juz duuuzo wczesniej. A niestety trzeba pomoc, u jednego lozysko bylo juz ciemne, chyba rozumiesz ❓ Wiec w takich wypadkach trzeba interweniowac, to nie jak z doswiadczona suka....
Ale zastanawia mnie wlasnie, ile moze byc najwiecej, bo to juz przegiecie....
Dziekuje mimo wszystko.  :kwiatek:
adrianna32, u każdego psa liczba szczeniąt jest taka sama - zazwyczaj max 12. Bywają odchyłki potwierdzające tylko regułę. 
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
17 czerwca 2011 14:05
k cian wlasnie tylko na to licze, jestem troche podlamana wiec probuje sobie pomoc, waszym slowem. Dziekuje.  :kwiatek:
11 troche slaby, leci 12 dam znac czy on czy ona. Miejmy nadzieje ze to tyle, bo ciezko jej bedzie.  🙇

edit 12 7 suk 5 psow, miejmy nadzieje ze to tyle, suka moja wykonczona, trzeba ja pobudzac zeby lizala malego....  😎
k_cian, to i ze mną się spotkasz na warszawskiej wystawie 🙂 pewnie będę gdzieś ze Sierrką albo gdzieś z aussikami 😉
Może się okazać, że ze mną w takim razie będzie mocna ekipa 😉
KOCHANIII

przepraszam za mały  🚫

to nie jest offtopic, tylko ogloszenie.


:kwiatek: :kwiatek:

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
gwash, jeden z moich psow jest znaleziony na parkingu. jak go przywiozlam nie chcial dziad w ogole jesc chrupek. przejelam sie i nagotowalam mu kaszy z miesem, pies byl zachwycony, ja mniej. ale kasza sie skonczyla a mi sie nowej gotowac nie chcialo. chrupki nawet namoczone (wazne, chrupki trzeba moczyc co najmniej godzine, zeby dobrze naciagnely, inaczej moga peczniec) kuly w zeby. w miedzy czasie bylam na przegladzie u weta i radzilam sie w tej sprawie. odpowiedz:
-prosze pani, pies moze nie jesc nawet 3 dni.  😎
pies byl twardy, nie jadl dwa.  😉 teraz wpieprza chrupki, az mu sie wszystko trzesie z radosci.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się