Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

ElaPe  😵

...w sumie nawet nie wiem jak to skomentować 🤔wirek:
lostak   raagaguję tylko na Domi
16 czerwca 2011 14:43
myśle, że żeby sie nie slizgal

zabawy dzieci  😲
Fajna końcówka ...  🤔wirek: Ciekawe czy od tak rzuciła czaprak i wsiadła ...


pomijam fakt czym sie zachwyca autor filmiku...
chodzi mi bardziej o forme karuzeli....z prawdzimymi końmi, jak dla mnie  😵

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
17 czerwca 2011 10:48
Nat szkoda słów...
darolga   L'amore è cieco
17 czerwca 2011 10:55
Nat - masakra... :-( 


WTF?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 czerwca 2011 10:56
taa, dobry ten koleś z tym Belgiem. Dobrze że koń spokojny i w sumie przeszkolony do stawania mu na klatę 😲
darolga   L'amore è cieco
17 czerwca 2011 10:58
Nooo... ale i tak masakra, mógł przecież źle stanąć, na łeb naprzykład...  😲
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 czerwca 2011 11:17
Znam tego mężczyznę. Robi to już od dawna, to taki jego "konik" można by określić. 😉 Naprawdę wie, co robi, ma już doświadczenie i umie zarówno zareagować, ustawić się odpowiednio jak i zadbać, żeby nic konia w trakcie nie przestraszyło itd. A jakie ma mięśnie brzucha...  😲
pamiętacie głośny filmik z koniem z jakiejś przyksiężowskiej stajni przyuczanym do woza przez nastolatki? otóż filmik ten robi dalszą karierę w YT. Tym razem po angielsku pt.

Horrible Horsemanship




Kto znajdzie wątek i dyskusję na ten temat?
Albo kto chociaż tylko pamięta jak nazywa się ta stajnia? Jakiegoś księdza, przy parafii, ale nie mogę sobie przypomnieć. Klacz ma na imię Eryka!
jak już mówimy o Belgach.....
ile grubasków  😍  a ta gniada na czele 😁


darolga   L'amore è cieco
17 czerwca 2011 11:59
Julie,

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,16512.msg481204/topicseen.html#msg481204

Stajnia w Ksawerowie "U Księdza"
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 czerwca 2011 12:14
taa, niezłe. Ciekawe czy pan ksiądz wie że filmik odrodził sie jak feniks z popiołów i żyje sobie drugim życiem. Tylko patrzeć jak w komentarzach pod nim ktoś wklei adres ich strony.
I to będę ja!  😀iabeł:

Dzięki za link darolga   :kwiatek:
Inteligencja dziewczynek powala  😵 RSPCA ich szuka



EDIT: Julie, prosze, nie rob tego, znowu bedzie, ze Polacy to wredny i glupi narod 🙁
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
17 czerwca 2011 22:05
Mój Boże! Jeszcze się perfidnie śmieje! No po prostu udusić takie!
CeraŁ   dużo dużo zmian..
18 czerwca 2011 12:14
aliasa ten konik wygląda jak jakiś groźny pies  🤔 jak oglądałam ten filmik to aż sobie wyobrażałam warczenie..
Inteligencja dziewczynek powala  😵 RSPCA ich szuka




Usunęły filmik. A tak właściwie co tam było? Czy lepiej nie wiedzieć?  😉




Może lepiej powiedzieć, że nie dla wrażliwych? Mi się wydał trochę straszny. 😡 A mnie mało co rusza (chyba że jest krew - tego nienawidzę).
Mistery, dwie dziewczynki probowaly nauczyc konia wchodzic do bukmanki paralizatorem  🤔
Ciekawe gdzie go trzymali i co mu robili że aż tak agresywny  🤔
Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
18 czerwca 2011 15:07
Ale sukces był, koń wszedł i to nawet dosc szybko. Zastanawiam się, czy ta metoda jest na prawdę bardziej brutalna od lania konia batem, miotłą, wpychania przez 10 facetów na siłę? To przecież często trwa po kilka godzin... Nie mam pojęcia, jaką moc ma to urządzenie (to na pewno paralizator?) i czy sprawia ból, ale często używa się np. do tresury psów (układania koni również) takie elektroniczne obroże, które nie powodują przecież bólu, tylko "dyskomfort" - każdy chyba go doznał dotykając pastucha.

Ale z czego się one tak cieszą, też nie mam pojęcia...
Madzuaa, jezeli jestes "za" uzywaniem takich metod, to proponuje, zebys najpierw sprobowala je na sobie - jezeli tobie taki "dyskomfort" nie przeszkadza, to prosze bardzo, trenuj zwierzeta tym sposobem 🙄

A tak na powaznie - jezeli ktos sie zna i wie, jak prawidlowo trenowac konia, to sie obedzie bez miotel i 10 facetow. Czasami wystarczy tylko odrobine wiecej czasu. Zreszta, te dwie dziewuchy "piescily" konia pradem nawet, jak ten postawil noge na rampie - czyli zwierz chcial mial checi tam wejsc, tylko sie bal, wystarczylo tylko dac mu nieco pewnosci siebie, przekonac go na spokojnie. Teraz kon na pewno ma do bukmanki ogromne uprzedzenia  🙁
Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
18 czerwca 2011 15:38
Ikarina absolutnie nie jestem "za". Po prostu widywałam już kilkakrotnie straszne sceny pakowania koni do przyczepy i uważam, że są sposoby jeszcze gorsze niż to, co zaprezentowały te dziewczyny. Fatalnie, że nie dały koniowi nawet szansy samodzielnego wejscia do srodka. Fatalnie, że używały tego czegos, kiedy koń już odważył się stanąć na rampie i zastanawiał się nad kolejnym krokiem. Poza tym nie wyglądały, żeby się gdzies bardzo spieszyły.
Absolutnie ich nie bronię i nie propaguję szkolenia zwierząt za pomocą pastucha. Oczywiscie, że z odpowiednim podejsciem i wystarczjącą iloscią czasu można bez stresu ułożyć każde zwierzę.
Rok temu byłam na praktykach, gdzie takie urządzenie (obroża) było dosc powszechnie stosowane - dla ogierka, który notorycznie rozwalał boks, kiedy był zamykany, klaczy, która była niebezpieczna- kopała, gryzła, i kolejnej, która nie dała podejsc do siebie człowiekowi. To była hodowla wolnowybiegowa. Mało czasu, mało rąk do pracy, dużo zwierząt. Zdawało egzamin... tyle z tego dobrego, że zwierzęta nie kojarzyły "kary" z człowiekiem, tylko z okreslonym zachowaniem.

Już kończę te odejscie od tematu 😉
Co do stajni u Księdza. Dużo się tam zmieniło, nie wiem czy jest sens wyciągać znów to co było kiedyś.
A film....szkoda słów, aż boli.
mils   ig: milen.ju
18 czerwca 2011 19:49
Madzuaa miałam do czynienia z jednym psem, który nosi taką obrożę elektryczną. Może i wg ciebie nie sprawia bólu, ale chyba nie bez powodu owy pies trząsł się jak choinka, kiedy tylko zbliżało się do szyi, co dopiero gdy dotknęło się obroży. la mnie są o wiele lepsze metody, żeby koń wszedł do przyczepy.
      😂
    Śmieszny kolo  :wysmiewacz22: 
Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
19 czerwca 2011 02:01
aliasa umarłam ze śmiechu! ale dialog! i te emocje!  😂
Co do ataku koni :  😵


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się