Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

konie12 czemu dodałaś same zdjęcia ze skoków? Jak tu ocenić jazdę, skoro są same zdjęcia ze skoków? Sama mam problemy, bo długo nie jeździłam i bez jakiegokolwiek trenera, co się aktualnie zmienia, ale dziś byłam na skraju wytrzymania. bo przecież nie będę w stanie na jednej jeździe skupić się na wszystkich błędach ! -.- ... w każdym razie, z tego co widzę, to tyle, że masz na moje za krótkie strzemiona, garbisz się w skoku, i wychodzisz z deka przed konia. Ale i tak głos zostawiam bardziej doświadczonym 😉
savoir w tym wątku ocenia się zarówno jazdę, jak i skoki. Dobrze, że wstawiła kilka zdjęć ze skoków ni jeżeli jedno, bo można ocenić notorycznie popełniane błędy, a nie jednorazowe
daramWiem, tylko dała same zdjęcia ze skoków. Parę zdjęć z kłusa, galopu też by lepiej pomogły ocenić jej postawę, niż tylko podczas skoku. ; )
Problem w tym, że ujęcia są mało obrazowe 🙁 i większość podobna. Ja się nie podejmuję nic konkretnego powiedzieć. Jeżeli tak wygląda całość - to jest dość fajnie. Ale, jeśli są starnnie powybierane, to - no nic się nie da powiedzieć (oprócz tego jakby "zbyt chętnego" skakania - niemal aż przed siodło). Nic - czyli nic o przyczynie i ew. "terapii".
Problem w tym, że ujęcia są mało obrazowe 🙁 i większość podobna. Ja się nie podejmuję nic konkretnego powiedzieć. Jeżeli tak wygląda całość - to jest dość fajnie. Ale, jeśli są starnnie powybierane, to - no nic się nie da powiedzieć (oprócz tego jakby "zbyt chętnego" skakania - niemal aż przed siodło). Nic - czyli nic o przyczynie i ew. "terapii".


A jakieś rady itp., żeby uniknąć "zbyt chętnego skakania"?  🙂
"Siedzieć do końca"? te zdjęcia naprawdę nie dają obrazu, co się w szczegółach dzieje 🙁.
halo : No nic dziękuję   :kwiatek: Może w najbliższym czasie uda mi się nakręcić kilka skoków.
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 czerwca 2011 10:40
konie12 ja się nie znam zbytnio, ale chyba za bardzo wychodzisz do przodu z biodrami - tak jak mi dziewczyny pisały, że powinny być nad najgłębszym punktem siodła. na paru zdjęciach trochę też kulisz plecy. tyle od rekreantki  😉
No i spróbowałam "jechania brzuchem", króre mi poleciłyscie jako sposób na kaczy kuper 😉 Fotek na razie nie mam, bo póki co oswajam sie z nowym dosiadem. Nie wiem czy robie to prawidłowo, ale oto, co zauwazyłam:
1)wygląda na to, że nie zaciskam ud i kolan na siodle, bo nie bolała mnie wewn., czyli 'przysiodłowa' część kolan,
2)jadac sobie w lesie zorientowałam sie ze bedąc nad siodłem w kłusie anglezowanym mam cały czas łydki przyłożone do boków konia, a nie odstawione z wyprostowanymi kolanami tak jak wcześniej,
3) łatwiej mi nadążyć za tempem konia.
4)kłus był dla mnie chyba mniej męczący 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 czerwca 2011 08:09
z samego opisu nie da się na 100% potwierdzić że jest postęp. Muszą być co najmniej zdjęcia a najlepiej filmik.
Wiem, wiem, ze sie nie da, dlatego napisałam tylko swoje uwagi co do różnic, jakie odczułam. Na razie staram się przestawić na ten  inny dosiad, jak tylko bedę miała jakies zdjęcia to wrzucę.

edit:
aha i jeszcze po jeździe zamiast kolan odczuwałam stawy biodrowe, wiec musiałam nimi mocniej pracować, moze nawet przesadnie, ale od czegoś trzeba zacząć 😉 zeby zakodować inny ruch.
palemka, jestem z Cb dumna, jeśli to zauważyłaś to musi być lepiej, osobiście czekam na zdjęcie, przede wszystkim usiadłaś głębiej, to samo rób w kłusie ćwiczebny, ja się śmieje, że brzuch goni ręce, czyli wypychając brzuszek, podążasz za ruchem konia 😉 i w galopie staraj się robić to samo, a będzie na pewno lepiej 😉 trzymam kciuki za dalsze brzuchowanie 🙂 i powinnaś czuć mięśnie brzucha :]
poprostuja to mnie pocieszyłaś. Niestety, zdjęcia bedą dopiero za jakiś czas, jak sie trochę  z tym dosiadem ogarnę, żeby nie było że te dwie lepsze jazdy to przypadek, mój dobry dzień lub dobry dzień konia 🤣

Najgorzej jak tu sie pochwalę, a na zdjeciach różnicy nie bedzie-ale liczę wtedy na korekty 🤬 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 czerwca 2011 13:44
Nie chcę być złym prorokiem ale jeśli faktycznie tak wszystko poprawiłaś i to w dodatku sama to chyba pobijesz wszelkie rekordy w tej dziedzinie 😉
ElaPe no coś Ty, aż tak dobrze to nie będzie-wiesz, moje wrażenia a stan faktyczny to mogą byc dwie różne sprawy 😉. Potem powiecie- tak sie chwaliła, a tu du...a 😜 Wiec na razie bede ćwiczyć i przekazywać tylko moje osobiste wrażenia jakby co.W końcu zmienic dosiad mając dobrze po 30-stce to nie taka łatwa sprawa 😉.
A poza tym niczego nie poprawiałam.Świadomie starałam się tylko jechać brzuchem-reszta sama tak wyszła 🙄
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 czerwca 2011 13:56
ćwicz ćwicz tylko co zrobisz jak z jednego błędu się w inny wpakujesz bo ci się tak wydawało że tak ma być
Czyli co? Jak najszybciej zrobic fotki znaczy się, tak?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 czerwca 2011 14:01
pewnie że najlepiej by bylo jakyś filmik wkleiła

choć bezwględnie najlepiej by bylo jakbyś miała kogoś kompetentnego z dołu
Gdybym miała kogoś z dołu, to by mnie nie było w tym wątku 😉.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 czerwca 2011 14:04
no tak, też racja.
To sie wklejaj regularnie pisząc nad jakim problemem pracowało  🙂
Potrzebuje pomocy  :kwiatek:

Dziecko po woltyzerce staje na palcach w strzemionach  😵
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
17 czerwca 2011 22:22
Bardziej zależy mi na koniu (ja momentami pochylam się do przodu, patrzę pod konia, mam za nisko ręce, cofam łydkę... niestety wpływa to negatywnie na Etera, tym bardziej, ze ma sporą tendencję do zwalania się na przód, staramy się to wypracowywać), Przepraszam za brak kasku, ale zostawiłam go w innej stajni akurat...


tyskakonik ile eter ma lat?
bardziej bym się skupiła na rozluźnieniu konia i jechaniu go bardziej do przodu, żeby nie tuptał w miejscu i nie wisiał, tyle z mojej strony 🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
18 czerwca 2011 21:19
LauraDE ponad 6 😉
moneta, jeździmy, jeździmy do przodu, staramy się go rozluźniać, może nie widać, no trudno, dziękuję 🙂
Julie przestań się tłumaczyć i zacznij lepiej jeździć, bo to, co widać na tych zdjęciach, to jest jakiś dramat!
mialy byc osoby doswiadczone, a nie osobisci faceci  😀iabeł:
Kurde... A może coś bardziej konstruktywnego?  😁
Dziękuję za zdjęcia kochanie  :kwiatek:
mialy byc osoby doswiadczone, a nie osobisci faceci  😀iabeł:


Ale ja jestem osobą doświadczoną ❗ Może nie w jeździectwie, ale np. w zjadaniu arbuza na czas 😉.
A no, przepraszam, nie napisałam w czym.

Proszę o ocenę i rady osoby doświadczone w jeździectwie!

Czyli będące trenerami, instruktorami tudzież czynnymi zawodnikami dyscyplin takich jak ujeżdżenie, skoki, wkkw, west, woltyżrerka lub naturalhorsmenszip...  😜
No takich co sami jeżdżom!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się