Siodła z niższej półki, co polecacie?

Hegemonia, Mnie to siodło, które pokazałaś w linku nie wygląda na żadnego pleszewa tylko bardziej na coś "no-name". Coś jak siodła skórzane do kupienia w Grene, bo pleszewy chyba nie miewają takich dzyndzlów do przytroczenia czegokolwiek. Choć, przeszycie na tybinkach mogłoby sugerować, że to jakiś stary pleszew, tylko, że... pleszewy są ciężkie zazwyczaj. Przynajmniej nie spotkałam się nigdy z jakimś lekkim. Zazwyczaj były to klocki, nieważne jakiego rozmiaru było siedzisko. Przykładowo, mogę z całą pewnością powiedzieć że mój Konrad [ale z eee.... 2007/2008 roku] ważył ok 12 kg. Nie mam wprawdzie nic do zarzucenia jakości tego siodła, ale nie było za specjalnie wygodne. Co kto lubi.
Hegemonia   Grunt to konik polny :)
19 czerwca 2011 15:00
Sankaritarina , to jest pleszew 🙂 bo o ile sprzedający może chcieć wprowadzić w błąd kupującego, tak u mnie w stajni nikt nie miał powodu żeby ściemniać, że siodło pleszewskie, gdy pleszewem nie jest. i też ma dzyndzle 😉

cena tego siodła to 540 zł.

zaczęłam przeglądać i pisać do rymarzy za ile tworzą takie siodła, jakie by mnie interesowało... czekam na odpowiedzi. skoro to wklejone przeze mnie w sklepie jakimś tam kosztuje 540 zł, to na pewno w Lewadzie Pleszew, u producenta będzie tańsze, bo sklep sobie dolicza marżę...
Tu trzeba byłoby chyba rozróżnić co poniektóre "pleszewy" -> mnie chodziło o firmę Siodlarz Pleszew, Daw mag też z Pleszewa, więc wychodzi na to, ze to jeszcze jeden "pleszew" nie mający nic wspólnego z dwiema poprzednimi firmami.[i nie wiem czy tam jeszcze nie ma jakiejś czwartej firmy siodłowej] Jakaś strasznie ekonomiczna wersja, skoro w sklepie siodło kosztuje 540 zł 🤔 Widocznie zrobione albo z kiepskiej skóry albo ze skóropodobnych ścinków, bo siodło z prawdziwej skóry, nawet tej najtańszej, krajowej, musi kosztować z przynajmniej 1000 zł. Cudów nie ma. Nowe daw magi wersja eco kosztują chyba 1500 zł, więc niemożliwe, że firma Lewada z Pleszewa produkuje skórzane siodła za mniej niż 540 zł.
Hegemonia   Grunt to konik polny :)
19 czerwca 2011 15:25
nie oszukujmy się, Daw Mag dolicza za markę😉.
KAŻDA firma swoje doliczy, bo bez tego nie byłoby zysku przecież i nie opłacałoby się produkować. Lewada pleszew też dolicza -> jeśli nówka kosztuje te 500 zł, to koszt wyprodukowania może kosztować ile.... 400-300 zł? Chyba nie wmówisz mi, że jesteś w stanie kupić siodło dobre, prawdziwie skórzane za 300 zł.  🤔 Materiały też kosztują. Im lepszy materiał, tym drożej kosztuje. Do tego dochodzi jeszcze robocizna, a w przypadku siodła - terlica, wypełnienie ławek, poduszek....
Siodło za 300 zł nie może być świetnej jakości. Syntetyki być może mogą -> materiał, z których produkowane są siodła daslo, nortona czy wintecka jest po prostu tańszy niż skóra [co nie znaczy, że automatycznie jest badziewny i beznadziejny. Jest po prostu inny. Wprawdzie nie słyszałam nigdy żeby nortony wytrzymywały długo, ale wintecki owszem, o czym było z resztą mówione].
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
19 czerwca 2011 15:51
Sankaritarina, zgadzam sie z tobą całkowicie. Ja mówię o Siodlarzu z Pleszewa. Koszt nowego 1800zł. Za 500zł kupi sie UŻYWANE, w dobrym stanie, ale nie nowe.
vissenna   Turecki niewolnik
19 czerwca 2011 17:30
W Pleszewie jest kilka firm zajmujących się produkcją siodeł, więc stwierdzenie "siodło pleszewskie" budzi we mnie zawsze śmiech, bo nic o siodle nie mówi.
Z tego co wygooglałam:
Daw-Mag
Siodlarz
Lewada
Andersz
Walkowiak
Chcę kupić to siodło: http://www.allesiodla.pl/thorowgood-griffin-selecta-p-238.html
Co o nim myślicie? Jest warte uwagi czy ten system 3 w 1 nie jest wcale taki super jak mówią?
pomóżcie...
potrzebuje siodło na dość wykłębionego konia, do rekreacji, oczywiście dobre i tanie 😉

zastanawiałam się nad
http://allegro.pl/siodlo-ogolnouzytkowe-zestaw-cale-ze-skory-17-5-i1710962309.html

http://allegro.pl/siodlo-nowe-17-5-gratis-wysylka-i1705825436.html

http://allegro.pl/siodlo-hubertus-18-lek-32-wszechstronne-i1702065362.html

http://allegro.pl/siodlo-ujezdzeniowe-stubben-17-5-i1700373302.html

http://allegro.pl/wszechstronne-siodlo-selleria-pugliese-i1698873246.html

planuję wydać ok 700 zł, nie wiem czy lepsze nowe badziewie, czy używane z lepszej firmy
wiem że za taką cene szału nie będzie, ale może coś doradzicie
nakarzynka, Stubbena bym wzięła. Albo jeszcze ewentualnie to siodło firmy selleria pugliese, aczkolwiek nie widziałam nigdy wyrobów tej firmy na żywo. Wiem tylko tyle, że to włoska marka i jeśli to to samo co spanaldi, to lepiej olać. Ale, nieważne jakie siodło, byleby było proste, równe i żeby na konia pasowało 🙂

Dosienieczka, Jak coś jest do wszystkiego to jest tak naprawdę do niczego 😉 Nie no, niby te klocki można ustawiać dowolnie i może faktycznie to coś daje, chociaż na jakieś mega-cuda bym nie liczyła. Po prostu, siodło wszechstronne. 🙂 Ta firma zła nie jest. Ponoć bardzo popularna w rekreacji w Anglii.
Dosienieczka uważam żeby takie siodło to strata pieniędzy nie da się zrobić jednego siodła do kilku dyscyplin. Uważam że lepiej kupić jedno dobre np. zwykłe wszechstronne niż z takim systemem. Jednak nie spotkałam się nigdy z takim siodłem i mogę się mylić 😉
mils   ig: milen.ju
10 lipca 2011 22:00
Jak się sprawuje D-M GP? 👀 Siedziałam w Hubercie i była istna tragedia, ciekawa jestem jak ze skokówkami.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
12 lipca 2011 22:09
czy ktos miał do czynienia z tym siodłem?
http://www.okser.pl/star-siodlo-ujezdzeniowe-p-240.html

Niby proucent Waldhausen.... ciekawe jaki rostaw ma...

Jesli pytanie się powtarza, wybaczcie, operowałam wyszukiwarką niczego sensownego mi nie wypluło.
szczerze to macalam te stary w sklepie i przyprawiaja mnie o wewnetrzne ble🙂 niezbyt udany twardy plastik...
zabeczka17, widziałam ostatnio jedno z tanich siodeł Waldhausena. Myślałam, że to jakieś stare siodło w komisie. Wyglądało nieciekawie.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 lipca 2011 09:47
http://allegro.pl/siodlo-ujezdzeniowe-stubben-17-5-i1700373302.html  -> szkoda ze na forum nie ma laski która sprzedaje to siodło. 🙁  a tak trochę boję się zamawiać na allegro... zbyt wiele  rzeczy mozebyc uszkodoznych. A później reklamacje... ehhh... ;/
zabeczka17, Oj tam. Allegro jest jak umowa - jak dostajesz nie ten sprzęt albo uszkodzony, możesz się kłócić. Przy kupnie siodeł najlepiej żądać przesyłki za pobraniem z płatnością przy odbiorze i sprawdzać sprzęt w obecności listonosza. 😉
btw, wymieniasz bezterlicówkę?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 lipca 2011 10:11
w życiu nie wymienie mojej kochanej bezterlicówki 🙂
Ale do konkretnej pracy na padoku potrzebuję  jednak ujeżdżeniówki.

Moja bezterlicówka ma profil rajd- west. Cofam się do tyłu, dosiad mi sie psuje,  jak chce  dodać łyde -> otwierają mi się kolana, jak kolana naprawiam tak łyda/ nogi  sterczą ... no nie dziwota taki typ siodła i takie moje umiejętności.
A jednak ujeżdżeniówka pomoże mi i to bardzo...
Tylko najgorsze że mam ograniczone finans ;/

A z tym allegro -> boje sie, jednak mimo wszystko boję sie.  Widziałam już niejedno siodło z krypto uszkodzeniami.
Chyba że ktośbyłby tak miły i sprawdził mi to siodło -> http://allegro.pl/siodlo-ujezdzeniowe-stubben-17-5-i1700373302.html
No, nie wiem czy to tak do końca wina tylko i wyłącznie wina dosiadu. Może być tak, że siodło leci Ci w tył, a Ty razem z nim. Ja, wieloletni hodowca fotelowego dosiadu,😉 wiem coś o tym. Siodło leci w tył - ja lecę w tył, łydka do przodu, kolana żyją swoim życiem. Siodło leży w równowadze - ja siedzę w równowadze.
Sama ujeżdżeniówka to jeszcze nie takie hop-siup. Niedopasowania do jeźdźca ujeżdżeniówka to gorsze niż cokolwiek innego. Dosyć wysoka jesteś, nie wiem czy tybinki tego stubbena nie będą przypadkiem za krótkie. Zerknij w temat o siodłach ujeżdżeniowych. Sporo o dopasowaniu do jeźdźca tam było mówione.
Nie bój się tak tego Allegro 😉 Serio, z doświadczenia mówię. Nie trafiłam tam jeszcze siodła z uszkodzeniem. Proś o dodatkowe zdjęcia, dokładne wymiary, wysyłkę za pobraniem z płatnością przy odbiorze, umów się na 3 dni wypożyczenia siodła do testu i po 3 dniach podejmij decyzję. Jeśli sprzedający nie zgodzi się na któryś z warunków, to można się domyśleć, że coś tu jest nie tak. Ryzyko jest zawsze, to jasne, ale bez ryzyka nie ma nic, niestety.

ps.
Cofam się do tyłu
Można cofać się do przodu? 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 lipca 2011 10:40
zaiste prawda jest co piszesz... ale nie mam pewnosci czy osoba z allegro w 100% dostosuje sie do moich wymagan. Siodło dostanę i ... szukaj wiatru w polu.

ps. napisalam do laski smsa.. zobaczymy co odpisze...ehh. Moze mieszka gdzies niedaleko.
Hej a co myślicie o Maxamach, warto ? Długo pożyje ?
Zastanawiam się właśnie nad używaną 17 z regulowanymi klockami.
Z góry dzięki za odpowiedź  🙂
zabeczka17

Kupowałam w zeszłym roku siodło od tego użytkownika na allegro - też wysłużony Stubben, tylko że skokówka -  wszystko było OK, siodło nie miało żadnych innych wad, te które miało były obfocone na aukcji. Musisz wziąść pod uwagę, że takie siodło ma swoje lata i będzie raczej twarde jak decha - ma już mocno ubite wypełnienie i poduchy - ale wypełnienei można wymienić 😉
Za tą cenę bym spróbowała - zawsze możesz sprzedać dalej - ja kupione od tej Pani sprawdziłam i po tygodniu sprzedałam dalej.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 lipca 2011 12:18
wiesz z tą twardością to spokojnie , zawsze moge coś sobie pod tyłek podłożyć.. 🙂
Wazne zeby nie miało ukrytych wad w stylu puszczone szwy lub rozwalona terlica...
Póki co nie mam odezwu...
Dworcika   Fantasmagoria
13 lipca 2011 17:03
Mam takiego starego Stubben'a i kocham go miłością wielką od kilku lat 😉 Z ręką na sercu mogę polecić - za taką cenę warto. Twarde, owszem, do tego dosyć ciężkie (porównując do nowszych modeli), ale jak się dopcha, to będzie cacy 🙂
Zdecydowanie polecam Lemetex'a Husara . Siodło super. Świetnie trzyma nogę , pięknie się prezentuje jest leciutkie i super porządne 🙂
Ma swoje lata a trzyma się jak żadne inne
Takich siodeł już nie produkują ... 🙂

a tu na koniku podemną  🙂  prosze wybaczyć dosiad 🙂


skoro polecasz, to dlaczego sprzedajesz? a moze polecasz bo sprzedajesz? stapasz po cienkim lodzie.
Ano, w sumie mogę podpisać się pod zdaniem Dworciki. Stubbeny są twarde jak 150, ale jednocześnie komfortowe do jazdy. Warto spróbować, bo siodła tej firmy [jak i stare passiery czy kieffery] potrafią mieć i 20 lat i ciągle dobrze służyć. No i dobry rymarz potrafi wszystko ładnie dopchać/wymienić.

angie560, Dobrze wiedzieć. Szczególnie, że sprzedajesz to siodło. 😉
Niestety, Husar jak i sporo starych Lemetexów ma za mocno ścięte poduchy i bywa za wąska. Co nie znaczy, że Lemetex ma złe siodła, ale w sumie nie wiem która to półka. Nowe kosztują dosyć dużo.

To że sprzedaje nie znaczy że siodło mi nie pasuje , czy jest złe .
Po prostu nie stać mnie na dwa siodła na raz , a potrzebuje ujeżdżeniówki .
Gdybym nie jeździła ujeżdżenia tylko skoki to bym się go napewno nie pozbyła

Znalazłam ten wątek więc je poleciłam bo wg. mnie to naprawdę super wygodne siodło jeżeli ktoś takiego potrzebuje (jak dla mnie ) ,


A że poleciłam je komuś to nie znaczy że chce komuś je wcisnąć .
I ten komentarz pod moim wpisem jest zbędny i wg mnie trochę nieprzyjemny .
Proszę nie zwracać na niego uwagi
Jeżeli coś napisałam nie tak - przepraszam .



Sankaritarina - Akurat moje jest ok , może dlatego że to 17 ....
                                  I poduchy też ok , noga leży jak przyklejona 🙂
                                 
                                    Choć nie powiem , w ujeżdżeniówce Lemetexa jeździłam (  chyba Magic  )
                                    To nie było mi za wygodnie ....  więc to zależy od modelu
                                    Nie jest regułą że produkują wyłącznie super siodła .
Moon   #kulistyzajebisty
14 lipca 2011 19:49
Nie pamiętam co prawda w jakim modelu, ale kiedyś miałam wątpliwą przyjemność powozić się w takim siodle. I mimo, że uwielbiam twardawe siodła, to tamten Lemetex po prostu przyprawił mnie o siniaki. Zdecydowanie to nie było "to" ;-)
Dodatkowo ułożenie poduch kolanowych mnie strasznie irytowało, gniotło mnie w kolana (to pewnie też przez typ - wszechstronne), zwłaszcza jak przyszło coś hycnąć...
Uch to nie wiem , mówisz o takim jak na zdjęciu ?
Lemetex ma duuużo wszechstronnych ....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się