Sesja/Studia i t d ;)

Averis- a to przypadkiem teraz stypendium nie będzie przyznawane za dodatkowe osiągnięcia, a nie za średnią?
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
19 czerwca 2011 20:08
Nie. Osiągnięcia naukowe są jedynie dodatkową drogą do zdobycia stypendium. Jeżeli ktoś ma wystarczająco wysoką średnią, to będzie otrzymywał, jak dawniej.
Żeby dostać stypendium ministra nie wystarczy wysoka średnia.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
19 czerwca 2011 21:22
Grał. Jakoś udało mi się ogarnąć chemię - jeżeli polegnę - to przez matematykę  🤔 liczenie mimo kalkulatora idzie mi bardzo kiepsko ...
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
19 czerwca 2011 22:17
Nalle
Nie wiem czy zasady są różne dla poszczególnych uczelni, ale u nas jest tak, jak pisze Hija, wysoka średnia nie wystarczy żeby otrzymać stypendium, trzeba się wykazać innymi osiągnięciami.
Averis   Czarny charakter
19 czerwca 2011 22:26
Matko bosko, żart. Chill out 😉
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
20 czerwca 2011 02:40
Nalle
Nie wiem czy zasady są różne dla poszczególnych uczelni, ale u nas jest tak, jak pisze Hija, wysoka średnia nie wystarczy żeby otrzymać stypendium, trzeba się wykazać innymi osiągnięciami.


OK, nieprecyzyjnie się wyraziłam. Chciałam powiedzieć, że nowe ustalenia w sprawie przyznawania stypendium raczej nie będą modyfikować tych wcześniejszych, tylko dodatkowo promować studentów wykazujących się ponadnormatywną aktywnością.
Oczywiście te wcześniejsze ustalenia różniły się nie tylko w przypadku różnych uczelni, ale nawet poszczególnych wydziałów tej samej. Na moim wydziale biednej, państwowej uczelni jak dotąd wystarczyło mieć przyzwoitą średnią, wcale nie tak wyśrubowaną (ale przeciętne średnie między kierunkami mocno się różnią, np. śmiesznym TiRem i geologią).
busch   Mad god's blessing.
20 czerwca 2011 05:41
Sorki wszystkim, którzy się do mnie dobijali (zwłaszcza Averis  :kwiatek: ), noc przed egzaminem była zupełnie bezsenna, więc nawet nie wiem kiedy zasnęłam, a w ogóle to miałam się obudzić żeby chociaż coś zjeść  😉
No w każdym razie... werble...
MAM 4  :oczopląs: I KONIEC SESJI  😀
Musielibyście jeszcze zobaczyć ten zachwyt dwóch egzaminatorów że jakikolwiek naukowiec się znalazł na egzamin w pierwszym terminie  😁 Żeby było zabawniej, to po otrzymaniu mojej karty pani Egzaminator mi powiedziała że mam patrzeć jakie będą progi na stypendium bo może się załapię  🤔wirek: Dlatego pytanko do was: ona chciała mnie tylko rozluźnić przed odpytywaniem? USOS gdzieś mi obliczy średnią? Bo ja całkiem nie wiem jak np. potraktować takie przedmioty typu własność intelektualna z zalką tylko, no i czy to ma być średnia ważona uwzględniająca ECTS czy po prostu jak w liceum dodać i podzielić? Mam nadzieję że to pierwsze bo mam irytującą cechę dostawania 3 z jakichś pierdół za 0,5 punktu, żeby potem z egzaminów dostać 4, 4,5 i 5  🤬

Drugie pytanie: czy w USOS-ie muszę mieć wpisane oceny za wszystkie przedmioty żeby móc zdać indeks do podpisu, czy też wpisy w samym indeksie wystarczają do szczęścia? Mam też taki przedmiot jak poetyka - ćwiczeniowiec mówił że jeszcze pół roku na drugim roku z nim będziemy mieć, ale przy rejestracji nie było tego przedmiotu. To jak w końcu? Nie będzie przedmiotu i ćwiczeniowiec coś pokręcił? Czy nas pozapisywało samodzielnie do tego samego ćwiczeniowca na niewiadomą godzinę?  🤔wirek: Nie mam oceny z poetyki wpisanej w USOS-ie i nie wiem czy truć dupę e-mailowo żeby mi ją wpisał, czy zostanie wpisana dopiero po zapowiadanym egzaminie po pierwszym semestrze drugiego roku  😉

uff, no ale takie problemy teraz mogę mieć, jak to dobrze że to zdałam  😀
U mnie jest tak, że średnią liczy się normalnie olewając punkty FCTS. Z tym, że jeśli z jakiegoś przedmiotu masz ćwiczenia i egzamin to liczysz tylko egzamin.
Bo za ćwiczenia z reguły jest zero punktów ECTS
busch średnią liczysz jak w LO, z tym, że jak masz egzamin i zaliczenie z cwiczen, to liczysz samą ocenę z egzaminu.
Co do usosa- ja nadal nie mam oceny z pierwszego semestru i chyba nie jestem w stanie zmusic wykładowcy by to wpisał. Zamierzam oddac wypełnioną kartę egzaminacyjną z wpisami.
I właśnie tak się zastanawiam- czy jest sens oddawac indeks z średnią 4,3 do ewentualnego stypendium? Bo szczerze powiedziawszy wątpię, że mi się trafi i mogłabym oddac indeks później 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
20 czerwca 2011 13:00
busch, nie musisz mieć wszystkich ocen na usosie, ale te z indeksu i karty egzaminacyjnej muszą się ze sobą zgadzać- ale to chyba oczywiste. Kierownik studiów powinien ganiać za wykładowcami, żeby powpisywali oceny na usos, nie zawracaj sobie tym głowy.
trzynastka   In love with the ordinary
20 czerwca 2011 13:12
Busch - gratulacje ! 🙂
U mnie średnią się liczy ważoną. Czyli ocena x liczba ects + ocena x liczba ects (....) i wszystko dzielisz przez liczbę ects'ów z danego semestru.

[ Kierownik studiów powinien ganiać za wykładowcami, żeby powpisywali oceny na usos, nie zawracaj sobie tym głowy.


zależy od studiów u nas to nasz problem. Jak nam nie wpiszą w terminie, nie zamkniemy w terminie sesji.
ash   Sukces jest koloru blond....
20 czerwca 2011 13:27
ja już po sesji! wszystko zaliczone! WAKACJE!!
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
20 czerwca 2011 15:37
busch średnią liczysz jak w LO, z tym, że jak masz egzamin i zaliczenie z cwiczen, to liczysz samą ocenę z egzaminu.
Co do usosa- ja nadal nie mam oceny z pierwszego semestru i chyba nie jestem w stanie zmusic wykładowcy by to wpisał. Zamierzam oddac wypełnioną kartę egzaminacyjną z wpisami.
I właśnie tak się zastanawiam- czy jest sens oddawac indeks z średnią 4,3 do ewentualnego stypendium? Bo szczerze powiedziawszy wątpię, że mi się trafi i mogłabym oddac indeks później 😉


To zależy, jak ogólnie wypadają średnie na twoim wydziale. Jeżeli jednak łapie się to w ramach teoretycznie ustalonego dolnego progu, to na pewno warto.  😉
Averis   Czarny charakter
20 czerwca 2011 15:47
Z taka średnią nie chcesz przenieść się na dzienne?
Nalle no właśnie wydaje mi się, że ludzie będą mieli wyższe 😉
No ale może złożę, w końcu nie zaszkodzi. A teraz idę siąsc do filozofii, bo jutro ostatni egzamin. Poproszę o kciuki, bo naprawdę wyjątkowo nie przemawiają do mnie wykłady.  :kwiatek:
busch   Mad god's blessing.
20 czerwca 2011 18:33
Averis - jeśli to było do mnie, to nie  😉 Co prawda na początku rzeczywiście myślałam o dziennych, a na zaoki dostałam się przypadkiem (nie wdając się w szczegóły dzięki mojej niezastąpionej głupocie  😂 ), ale w sumie teraz jestem zadowolona z tego, że tak się stało. Dało mi to możliwość pracowania w normalnym wymiarze godzin, na stanowisku które w sumie lubię, nie dałabym rady przesiadując podczas tygodnia pracującego do 15 czy jeszcze dłużej na uczelni. Zdobywam doświadczenie, no i mam względny luz finansowy - co jest dla mnie bardzo ważne, bo mogę liczyć tylko na siebie jeśli chodzi o jakąkolwiek kasę  😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
20 czerwca 2011 18:50
jaki bilans dzisiejszych zaliczeń? komu jak poszło? były kciuki 😉

mnie mocno średnio. a teraz siedzę i próbuję coś ogarnąć na jutro z genetyki...  😵
Gagulec   Mistrz lokalny
20 czerwca 2011 19:18
Ja ostatnio zdałam projekt z zoohigieny i kolokwium zaliczające ćwiczenia na 3 😀 oraz egzamin ustny z hodowli drobiu - także mocne 3 😀.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 czerwca 2011 19:34
Ja dostałam dziś ostatni wpis, jutro zanoszę indeks do dziekanatu i WAKACJEEEEEEEE!!!!  Taaaaaka jestem szczęśliwa =)
Strzyga, Gagulec, gratki!

ja cierpię🙁 jutro o 12😲0 egzamin z metodologii II - durni prowadzący, zazwyczaj bezsensu pytania, nie wiadomo nawet tak do końca czego się uczyć, kompletnie nie mam motywacji i nawet jeszcze nie zaczęłam tego czytać🙁(( straszna kaszana... nei chce mieć z tego poprawki, ale cholera no nijak nie mogę się do tego zabrać!;( dramat...
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
20 czerwca 2011 19:53
Jak ja  Wam zazdroszczę .. ja w środę chemia obliczenia , w piątek egzamin .. czas ruszyć zadania  👀


dziewczyny gratuluje wszystkim  :kwiatek:
sei   . let's grow old together & die at the same time .
21 czerwca 2011 00:54
zmawiam CUD i kciuki jutro od 9 do 11  🙇 🙇 🙇
trzynastka   In love with the ordinary
21 czerwca 2011 01:24
Będą ! 🙂
Ja też proszę o kciuki o 9, baaaardzo się przydadzą....
Trzymam kciuki 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
21 czerwca 2011 07:35
Ja również BŁAGAM o kciuki dziś, o 13 mam egzamin ze Stylistyki i kultury języka - jak dla mnie to najgorszy w tej sesji. Fajnie byłoby zdać wszystko teraz i nie mieć września. Tak więc BŁAGAM!

Oczywiście za wszystkich, którzy dalej walczą również TRZYMAM KCIUKI!

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
21 czerwca 2011 08:43
kciuki poszły w ruch za Was
no to i ja się pięknie uśmiechnę o trzymanie kciuków o 12😲0! miałam nad tym siedzieć calą noc ale wymiękłam🙁 i teraz czuję się nei douczona i boję się jak cholera🙁 no nic, mam jeszcze z godzinę, wracam do notatek!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się