matura

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
21 czerwca 2011 09:57
Ok, nie wiem jak u Was, ale u mnie na UR nie mogę się zarejestrować na żaden kierunek bez uzupełnienia informacji o maturze. Na UP to samo:

"Zdawałem/am maturę w tym roku. Podczas rejestracji, na końcowej stronie pojawia się pole, w którym trzeba wpisać numer świadectwa dojrzałości i datę jego wydania. Nie mam tych danych, bo jeszcze nie mam świadectwa - jak mogę się w takiej sytuacji zarejestrować?

Najwyraźniej nieuważnie przeczytałeś/aś (albo w ogóle nie przeczytałeś/aś) informator dla kandydatów, gdyż z zawartych w nim informacji wynika w sposób oczywisty odpowiedź - nie możesz. Tylko kandydaci na niektóre kierunki, wymienione w informatorze, z uwagi na wcześniejszy termin składania dokumentów na te kierunki, mogą złożyć podanie bez kserokopii świadectwa dojrzałości (a zatem również zarejestrować się bez podania jego numeru), i w formularzu rejestracyjnym dla tych kandydatów przy polach przeznaczonych na numer świadectwa i datę jego wydania pojawia się odpowiednia informacja. Na wszystkich innych kierunkach złożenie kserokopii świadectwa dojrzałości wraz z podaniem jest obowiązkowe - a co za tym idzie, obowiązkowe jest również podanie numeru i daty wydania świadectwa przy rejestracji. Musisz po prostu poczekać z rejestracją do czasu, aż otrzymasz świadectwo."
Też miałam problem z rejestracją na konkretny kierunek. Na razie założyłam tam tylko konto. Najchętniej powierzyłabym to komuś innemu, bo znając życie zagapię się i zostanę na lodzie :/
Ja co prawda rejestruje się tylko w Warszawie na UW i SGGW, ale tutaj normalnie zarejestrowałam się wpisując te dane które mam, a numer świadectwa dojrzałości i wyniki matur można wpisać do 7 lipca bodajże.

Trochę dziwne, że u was nie można się zarejestrować nie mając tych matur. Przecież trzeba jeszcze mieć jakiś czas na przelew itp.
U mnie na UG wychodzi na to, że też muszę czekać na wyniki matur...w Poznaniu już mogę wpłacać. Czyli to oznacza, że do Gdańska mam wpłacić dopiero jak będę miała wyniki matur? 

nie ogarniam tej rejestracji  😵
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
21 czerwca 2011 21:47
Chyba wystawię ogłoszenie: "Poszukuję osoby, która załatwi mi całą papierkową robotę związaną z rejestracją na studia" 😁

Ja też nie ogarniam 🤔wirek:
Karolinaaa,na UG możesz wpłacić już teraz, a możesz też później, jak już wybierzesz kierunki. A na co idziesz, może się spotkamy? 😉
Już wpłaciłam jednak 😉 Ale raczej się nie spotkamy, bo sądzę, że się nie dostanę - składałam na geologię i geografię. A Ty? 😉
Czy jeśli ktoś nie uzyska z przedmiotu dodatkowego 30% to musi z tego przedmiotu pisać poprawkę? Ciekawe, tak się zaczęłam nad tym zastanawiać. Szkoła wywiesiła już terminy egzaminów poprawkowych i jest wśród nich poza polskim i matematyką np. informatyka, fizyka, chemia...
Jak sama nazwa wskazuje, to są przedmioty DODATKOWE więc nie mają one wpływu na zaliczenie matury. Nie mam pojęcia czemu wywiesili je do poprawki ... .
Lov   all my life is changin' every day.
27 czerwca 2011 21:33
Macie stresa przed czwartkiem? 😁
Niby mam, ale ja już wiem jak będzie 😉 Zdecydowałam, że ten rok pójdę do pracy jednak. Zobaczymy jak wyjdzie.
Karolinaaa, ja na gospodarkę przestrzenną i geografię póki co  😉
pony   inspired by pony
28 czerwca 2011 16:44
mam pytanie do osób, które poprawiały maturę już kiedyś. Czy jak dostawaliście wyniki drugiej matury to były na niej też wyniki matury pierwszej? Zgubilam odpis mojego świadectwa maturalnego, nie sądze, że na uczelni doproszę się o oryginał, a koleżanka coś mi przebąknęła,  że nie wie, czy przypadkiem wyniki matury poprawionej są w tej formie,o ktorej tu piszę.
A ja sie musze pochwalic - moj syn wlasnie pisze mature.Z pisemnych ukonczyl na trzecim miejscu(tzn.najlepsi (dwie osoby)mieli po 38 punktow a Mirek-36)Mieszkamy we Wloszech (a wiec matura w obcym jezyku), jest niewidomy wiec jest Mu nieco trudniej.Jutro ustne-trzymajcie kciuki.Ale juz teraz jestem dumna.....
Strucelka- widzę, że wybierasz się tam gdzie moja siostra na turystykę i rekreację. Ona dostała się na UP, UE i UJ i wybrała Ekonomiczny. Mówi, że lekko nie jest  🤣
Na stronie już część osób ma wyniki, ale nie wszyscy...Trzymam kciuki!
...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
29 czerwca 2011 21:23
No... jutro wyniki... powodzenia życzę wszystkim!  :kwiatek:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
29 czerwca 2011 23:07
Hejo, jak tam?

Ja loguję się na krakowskim OKE, ale wyników nie ma 😤 😤 o co chodzi? Wy już macie?
U mnie jutro jest normalnie oficjalna...hmm impreza 😁 Na auli..hahah nie dociera do mnie, że to już zaraz 😉
Strucelka, udało Ci się? u mnie strona się nie wczytuje...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
29 czerwca 2011 23:15
Ja o 10 muszę być w szkole po wyniki 😵
ale wolałabym wiedzieć już 😁

honey ja loguję się tutaj: https://www.oke.krakow.pl/sio/login_form.php?kto=1
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 czerwca 2011 23:18
Też powinnam się jutro kopsnąć 😀 Akurat przejeżdżać będę obok =)
Strucelka, ooo logowałam się tak samo, ale wczytało mi dopiero z Twojego linku 😉 Nie ma wyników, a bez sprawdzenia dzisiaj nie zasnę...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 czerwca 2011 00:25
Są już wyniki 😜

Z angielskiego tylko jestem zadowolona - podstawowy 98% a rozszerzony 80%. Reszta to kicha 🙄
Ktoś mi powie czy znajdę na tej stronie OKE nr świadectwa dojrzałości? Nie mogę znaleźć, a potrzebuję do rejestracji na UP 😤
Są wyniki... W sumie biologia 83%, chemia 78 %. Na tle województwa to mnie umieszcza w czołówce, ale nie wiem, czy wystarczy mi na medycynę 🙁 Z ang rozszerzonego  mam 91%.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
30 czerwca 2011 06:12
zwalilam matme 🙄 🙄 🙄 gegografia poszla zle 🙄 🙄 polski myslalam, ze nie zdam a mam 79% ;O tragedia
Cariotka   płomienna pasja
30 czerwca 2011 06:55
U mnie tragedia matma, ale ważne że ją zdałam 😵 reszta może być🙂 Polski 80% więc nie jest źle 🤣
biologia 73%, chemia 72%... idę zamiatać ulicę...
pony   inspired by pony
30 czerwca 2011 08:49
czy wszyscy liczyli na wynik 100% nie wiem,na co sie wybieracie, ale przeciez 75% z rozszerzenia i wyzej to bardzo dobre wyniki, nie przesadzaje;o
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się