Moorland’s Totilas is sold

Total -Triumph. to raczej nie był ,79 % ,na tego konia ,to raczej porażka, pogorszył mu się galop(słaby był ten przy wjeździe na linię środkową) ,nie było w nim widać tej lekkości i elastyczności bocznej jak pod Gallem . Kiwanie głową w piaffach i pasażach, też chyba wcześniej nie  było widoczne. Ciągi w galopie wręcz mierne. Do tego błędy przy pierwszym piaffie, i następnym pasażu,krzywe cofanie, i brak zaangażowania zadu w kłusach był teraz dużo mocniej widoczny. Total -Triumph, to będzie jak przekroczą barierę 90%, w co mocno wątpię  :/ ,znając zadętych i sztywnych szkopów.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1_GVV8r0C2U#at=404

Link do najnowszego przejazdu pod nowym jeźdźcem (z Mistrzostw Niemiec) mnie osobiście nie porwał, no niestety ale Mathias to powinien się jeszcze długo uczyć za nim dostał konia tej klasy. Szkoda tak utalentowanego konia...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 czerwca 2011 14:57
Mi się wydaje, że z takimi kategorycznymi osądami trzeba jeszcze poczekać. Minęło dopiero parę miesięcy, a gdzieś czytałam wypowiedź znanego trenere, że na zgranie się pary na poziomie GP potrzeba roku. Zresztą już i tak widać wyraźny progres w porównaniu do pierwszego przejazdu tej pary.
A co powiecie na zerżnięcie kuru od Gala?
http://www.topdressage.tv/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=3274
Koniczka Jasne, masz rację, jednak mnie się zdaje że nie zawsze musi tak być że inny jeździec będzie potrafił wydobyć to z danego konia co poprzedni - tutaj na pewno rolę grała para Totilas - Gal i to że obu Panom się ze sobą fenomenalnie pracowało - czy tak będzie w przypadku Rath - Totilas, się okaże. Co nie zmienia faktu że nie rozumiem dlaczego Schockemohle przekazał Totilasa Rath'owi - z powodzeniem mógł go dosiadać w dalszym ciągu Gal - chyba że chodziło o przynależność narodową..?
Dorcysia, ja uważam, że to wstyd.
Jednak dzięki temu zestawieniu doskonale widać, jak na dłoni, przepaść między jakością przejazdów, chodów, elementów wykonywanych przez tego konia pod różnymi jeźdźcami. Przepaść.
Jest co nadrabiać 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 czerwca 2011 22:58
lets-go, oczywiście, że może się okazać, że Rathowi nawet nie uda się zbliżyć do tego co Gal pokazywał z Totilasem. Uważam jednak, że jest jeszcze za wcześnie, żeby ferować wyroki.
[quote author=lets-go link=topic=35110.msg1049735#msg1049735 date=1308753096]e nie rozumiem dlaczego Schockemohle przekazał Totilasa Rath'owi - z powodzeniem mógł go dosiadać w dalszym ciągu Gal - chyba że chodziło o przynależność narodową..?
[/quote]

nie doczytalas chyba. Ann Kathrin Linsenhoff jest wspolwascicielka
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 czerwca 2011 09:02
To Ty chyba nie doczytałaś- Ann Kathrin Linsenhoff stała się współwłaścicielką później, w momencie kiedy Schockemohle szukał już nowego jeźdźca dla Totilasa. A Schokemohle od początku zapowiadał, że po to kupuje tego konia, żeby stał w Niemczech i był jeżdżony przez niemieckiego jeźdźca. Kwestią było tylko na kogo padnie.
Tak, ale z tego co pamietam czytalam gdzies, ze Isabell Werth mu odmowila. Ciekawe ile innych osob zrobilo podobnie. Plus oczywiscie musial byc to ktos zdolny do wyskoczenia z duzej kaski.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 czerwca 2011 18:27
Z tego co pamiętam to Isabell Werth nie odmówiła, mówiła hipotetycznie, że gdyby taką propozycję dostała to by odmówiła, bo woli sobie robić konie od podstaw sama.
Oglądałam wywiad z Schockemohle i I. Werth, w którym ona potwierdziła, że dostała taką propozycję. Nie mogę go znaleźć.

In addition, Paul Schockemoehle stated that, if anybody were to ever ride Totilas again, it would be Isabell Werth. Since the onset of that statement, Ms. Werth has declined publicly and officially, stating that she does not wish to be the one taking a made horse away from another rider and winning. She added that, if she had not trained the horse from the beginning, it would not be "real", and that she would never think that to be fair. We applaud Isabell on her integrity, and would hope that such perception would carry over to other potential riders.

źródło http://www.ultimatedressage.com/forums/viewtopic.php?f=9&t=194005

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 czerwca 2011 20:57
Wydawało mi się, że na Eurodressage cytowali wypowiedź Werth w której ona mówiła, że oferty nie dostała, ale by jej i tak nie przyjęła. Nie mogę tego w tej chwili znaleźć, ale możliwe, że mi coś się pomięszało.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
12 kwietnia 2012 11:23
no to historia Totka w pigulce 🙂  Przepiekne opracowanie, choc moim zdaniem nie do konca obiektywne, choc robione pod klienta.

http://www.st-georg.de/emag/Totilas/
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
08 maja 2012 12:12
komentarz powrotu Totka... niestety tylko w dojcz...

http://www.hr-online.de/website/rubriken/sport/index.jsp?rubrik=24064
Juz sie naprawila  😉
Oj nie, nieststy nie.
W niemczech w prasie afera. Opublikowano zdjęcia pary z rozprężalni i treningu. Koń zrolowany do granic możliwości z jęzorem przyciśniętym na zewnątrz. Ludzie grzmią i pierwszy raz sami niemcy krytykują tą parę i metody trenigowe.
O a juz myslalam ze jest ok.
Szkoda  🙁
Ale, co przecież Gal też stosuje rollkur w treningu.

Niemniej przykro patrzeć na walczącego i wpienionego konia.
Ale, co przecież Gal też stosuje rollkur w treningu.


No tak, tylko jest rollkur i "rollkur".
asds   Life goes on...
26 czerwca 2012 09:11
Czy ja dobrze czytam że stanówka Totilasem suma sumarum wychodzi 8 tys. euro?

http://www.schockemoehle.com/en/service-station-stud/breeding-stallions-2012/?details=114&cHash=f296b87de6
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 czerwca 2012 09:22
tak, dobrze czytasz
asds   Life goes on...
26 czerwca 2012 09:24
Hmmm....Czyli wychodzi  4tys. za próbę, a 8 tys. już w cąłości jak ciąża potwierdzona. Raczej nie jest to tak astronomiczna kwota. Spodziewałam się wyższej stawki.
Poczekajmy na obiektywne opinie o potomstwie,To,ze kon jest wybitny uzytkowo nie znaczy,ze ma to w genach i jest w stanie to przekazac dalej, na wielu forach opinie o zrebietach sa baaaardzo rozne.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 czerwca 2012 10:02
[quote author=Karla🙂 link=topic=35110.msg1442297#msg1442297 date=1340701021]
Poczekajmy na obiektywne opinie o potomstwie,To,ze kon jest wybitny uzytkowo nie znaczy,ze ma to w genach i jest w stanie to przekazac dalej, na wielu forach opinie o zrebietach sa baaaardzo rozne.
[/quote]

a co piszą o źrebakach?
asds   Life goes on...
26 czerwca 2012 10:06
Też jestem bardzo ciekawa.
Ze duzy rozrzut, jak rozmawialam z kilkoma hodowcami z Niemiec to trzeba poczekac i dopioero 2-3latki oceniac.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 czerwca 2012 12:29
aha, dzięki.
[quote author=Karla🙂 link=topic=35110.msg1442312#msg1442312 date=1340701598]
Ze duzy rozrzut, jak rozmawialam z kilkoma hodowcami z Niemiec to trzeba poczekac i dopioero 2-3latki oceniac.
[/quote]

Bo to nie jest homozygota, norma, przy z kojarzeniu dwóch ras.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się