Trudny koń.

Witam.
Mam problem z koniem. Od kilku lekcji jeżdżę na wałachu który miał dwa lata przerwy. Problem polega na tym że ogier słabo reaguje na łydkę do galopu. Myślę czy nie zabrać ze sobą palcata. Nie po to żeby go lać jak dziecko, ale musnąć delikatnie. A u Mnie w stajni której jeżdżę parcour jest na świeżym powietrzu i jest krzywy teren ( jadąc w dół jadę do stajni a w górę na pastwisko.) i Boję się galopować w dół na tym koniu szczególnie że nie mam pojęcia kiedy mi strzeli barana czy coś. Na pierwszej lekcji przed zagalopowaniem strzelił kilka baranów, i strasznie szarpał. Koń jest bardzo delikatny w pysku, co utrudnia mi skręcanie na boki. Był również kilkukrotnie na lonży gdzie przechodził w galop elegancko wręcz bezproblemowo.  Aha i w życiu nie używałam palcata na konia i teraz też bym nie chciała...  😕
wątek zamknięty
horka   black horse <3
23 czerwca 2011 19:02
To jeździsz na wałachu czy ogierze?  😀iabeł:
wątek zamknięty
jett   success is the best revenge
23 czerwca 2011 19:02
To w końcu ogier czy wałach?  🤣
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 czerwca 2011 19:03
wałach ale ogier (wnętr) 😉

Moja rada: nauczyć się lepiej jeździć na niebrykającym koniu oraz nauczyć się prawidłowo używać pomocy jeździeckich w tym bacika.
wątek zamknięty
Kurczę, pomyliłam się xD
Wałach.
No mam opanowane, poprzednio jeździłam również na wałachu. Tyle że tamten był spokojny i świetnie się z nim dogadywałam.
Ale wracając do Bojkota [trudny wałach] Często zachowuje się jak ogier. Tzn. gdy na pastwisku są klacze w rui rwie do nich i wali popisy. Zamiast iść stępa kłusuje w zwolnionym tempie i wgl. Macie jakieś rady na to ?
wątek zamknięty
Anderia   Całe życie gniade
23 czerwca 2011 19:35
Rudziella, nie każdy koń z którym sobie nie radzisz od razu jest trudny  😀
wątek zamknięty
Ale ten jest xD
Nawet trener nie potrafi dać sobie z nim rady  🙁


Napisało mi się ogier bo cały czas rozmyślam o nim xD
wątek zamknięty
Trener dal Ci konia z ktorym sam sobie nie daje rady?  🤔
Uciekaj stamtad.
wątek zamknięty
Tak.
Jak napisałam miał dwa lata przerwy w jeździe. Tak to elegancko chodzi tylko ten galop. Jak już się uda to galopuje jak pokraka xd
wątek zamknięty
Wiem, ze to nieprzepisowy post, ale nic innego mi do glowy nie przychodzi jak:  🤔
wątek zamknięty
Są 2 opcje: wątek - prowokacja lub też wysyp 'młodzieży wakacyjnej' 😉
wątek zamknięty
Koń jest bardzo delikatny w pysku, co utrudnia mi skręcanie na boki.
A mnie to zdanie urzekło.
Oj, wakacje,wakacje.  😵
wątek zamknięty
proponowałabym zrezygnować z konia z którym nie daje sobie trener-teoretycznie osoba lepiej  jeżdżaca niz ty
a jeśli koń nie zagalopowuje tylko ale działa na łydkę
to proponuję poprzedić zagalopowanie półparadą taką jakby w rytmie galopu (ale podejrzewam ,że już to robisz) ,oraz łydka-brak reakcji-bat (i to nie muśniecie lecz pukniecie za łydką)
wątek zamknięty
A ja podejrzewam, że nie tylko nasza nowa koleżanka nie robi półparady ale także nie wie co to jest, oraz ma ogólnie małe pojęcie o jeździe konnej i pomocach w niej stosowanych. Sugeruje mi to jakże ogromna wiedza nt. używania bata oraz ciekawe wypowiedzi w innych wątkach.

No to do pierwszego września będzie ciekawie...
wątek zamknięty
Rudziella, może koń po prostu dobrze pojmuje twoje intencje? Skoro galop uważasz za męczarnie... 🙂
wątek zamknięty
Oj, co to za trener który nie umie jeździć, a dodatkowo swoim podopiecznym ( którzy nie potrafią skręcać ) daje konia, który nie chodził 2 lata  🥂

wątek zamknięty
No fakt faktem nie robię pół-parady i nie wiem co to jest  🤔
Od kilku tygodni myślę nad zmianą stajni lecz nie ma żadnej w pobliżu.
Wracając do konia to chyba poproszę trenera o zmianę konia.
Dzięki za fatygę : 🙄
wątek zamknięty
myst
Gdzie napisałam że nie umiem skręcać ?  🤔
Jest utrudnione z powodu delikatnego pyska konia -.-
wątek zamknięty
Właśnie tu napisałaś, że nie umiesz skręcać 🙂 - jeśli delikatny pysk konia utrudnia Ci skręcanie to po prostu znaczy to, że tego nie umiesz...Przykro nam, może czas się tego dowiedzieć.
wątek zamknięty
Muszę zapytać, co ma delikatny pysk do problemów ze skręcaniem? Jakbyś mogła mi to łopatologicznie wyjaśnić byłabym wdzięczna  🙇
wątek zamknięty
Boże jakbym nie umiała skręcać koniem to chybabym nie jeździła konno :/
Jego delikatny pysk ma do tego że gdy np skręcasz w prawo, dociskasz łydkę i odpuszczasz lewą wodzę i ciągniesz za prawą to on ci tylko łbem skręci a tak to idzie prosto -.-' muszę bardzo mocno ciągnąć by w końcu skręcił.
wątek zamknięty
Bo wodzy się nie ciągnie.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 czerwca 2011 20:28
Rudziella, nie jeździj.
wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
23 czerwca 2011 20:28
smiać się już, czy płakać?  🙇
wątek zamknięty
Po kilku Twoich wypowiedziach mam wrażenie że koń jest prawidłowo przygotowany do jazdy i wcale nie trudny. Tylko prawidłowo zajeżdżony koń nie będzie skręcał jak się go ciągnie za wodze  🤔wirek: Moim zdaniem to Ty jesteś trudnym przypadkiem a nie koń.
wątek zamknięty
że się wyrażę Ja piiip ale jesteście chamskie. :/
Masakra, czekajcie przyjadę do was z tym koniem i się pomęczycie :/

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] wulgaryzmy
wątek zamknięty
myst
Gdzie napisałam że nie umiem skręcać ?  🤔


no tu np 😁 :

Jego delikatny pysk ma do tego że gdy np skręcasz w prawo, dociskasz łydkę i odpuszczasz lewą wodzę i ciągniesz za prawą to on ci tylko łbem skręci a tak to idzie prosto -.-' muszę bardzo mocno ciągnąć by w końcu skręcił.




wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 czerwca 2011 20:32
wakacje.

Rudziella - specjalnie dla ciebie.


Nie wydaje mi się, żebyśmy się musiały męczyć- wiec pakuj konia w przyczepę i przyjeżdżaj  😎
wątek zamknięty
Rudziella, a ja bym wlasnie jezdzila, zeby sie nauczyc. Sama beznadziejnie jezdze, ale obskoczylam tyle stajni, ze jednak widze, czy instruktor zna sie z miare na rzeczy, czy smiga tak jak ja tylko po prostu ma przerosniete ego.

wioletka.s, nie ona jest trudnym przypadkiem, tlyko instruktor. To instruktor zawsze na poczatku jest tym guru, ktory wszystko wie i moze. A ze nie kazdy na poczatku trafia na odpowiedniego.. no coz, trzeba tylko w pore wylezc z tego bagna. Ja rowniez nie mialam wesolych poczatkow. W sumie moja jazda to wieczny poczatek, ale to akurat niewazne.

edit: mimo wszystko jestem zdania, ze Strzyga ma racje. 😀
wątek zamknięty
[quote author=Rudziella link=topic=59863.msg1050899#msg1050899 date=1308856715]
myst
Gdzie napisałam że nie umiem skręcać ?  🤔


no tu np 😁 :

Jego delikatny pysk ma do tego że gdy np skręcasz w prawo, dociskasz łydkę i odpuszczasz lewą wodzę i ciągniesz za prawą to on ci tylko łbem skręci a tak to idzie prosto -.-' muszę bardzo mocno ciągnąć by w końcu skręcił.


A więc. Skoroś taka/taki inteligenta/ inteligentny  opisz mi proszę jak się skręca . :/


[/quote]
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.