PSY

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 czerwca 2011 22:01
Dla osób pomagającym psom, powstało forum pomocy międzyfundacyjnej 🙂
http://www.miedzyfundacyjnapomocpsiakom.fora.pl/
k_cian:
Troche źle się wyraziłam, nie opisalam całej sytuacji. Pies był polecony przez znanego szkoleniowca. co sie później okazalo psy: suka ze szczeniakami do 8 tygodnia były trzymane w kojcu, bez żadnych innych bodźców, kontakt z człowiekiem ograniczał się do podawania jedzenia. (jak pisałam pies był polecony, było zapewniane przez szkoleniowca że będzie ok itp itd).  Nie uważam i nie napisalam że to wina hodowcy, chodziło mi bardziej o zaznaczenie że te psy sa mega wymagające i już nawet do 8 tygodnia moga mieć takie zaniedbania nie do odrobienia, a jak jeszcze dojdzie niewłasciwe szkolenie to juz całkiem.. Chodzilo mi by ukazać ze rasa ta jest bardzo wymagająca i juz do 8tygodnia moga byc tak zaniedbane socjalizacyjne ze ciezkie do odrobienia braki. podejrzewamy tez ze zapewne suka nie byla najsilniejsza z miotu, pewnie byla sa slabsza, bardziej lekliwa. wszystko sie nalozylo.


Uleska, nie bierz prosze tego do siebie, ani za atak, ale pierwsze skojarzenie to polaczenie "sygnaly uspokajajace" i malinois. Traci to filozofia antyawersyjna, co wg mnie  moglo zaowocowac sporymi problemami maliny.

nie trakuje tego jaka akatu, tak smao moje pytania wynikają z tego że chce sie dowiedzieć. sygnały usppokajające?  dotycza każdego psa, sa to sygnały jakimi posługują sie psy unikając kontaktów, czy mamy na mysli te same sygnały? Wystpuja one u wszystkich psowatych, bez względu na rasę. Niektóre z nim dla ludzi znacza co innego i sa systemaczycznie, często niespecjalnie, tylko po rpostu bez wiedzy wygaszane- tłumione.  A zdania od "traci to filozofia..." nic a nic nie rozumiem, prosze o wyjasnienie.

sygnały uspokajające były wygaszane systematycznie podczas szkolenia, przede wszystkim ipo. Jeżeli chodzi o osobe polecająca hodowle, jak i prowadzącą psa to nie chce podawac konkretów, ale nie jest to osoba szkoląca o tak o, ale szkoleniowiec rangi międzynarodowej, który ze swoimi psami uczestniczy w Mistrzostwach Świata.
Wtrącę się raz jeszcze z moimi świrołapami. Dzisiaj znowu pojechaliśmy się moczyć - cieplutka woda była  😀















Zairka z jakiej hodowli jest Twój aussie ?
GusiaChi, Pozwolę sobie odpowiedzieć za Zairke: Gorzowska Panorama.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
26 czerwca 2011 20:02
Kesz uczył sie dzisiaj skakać przez preszkody 🏇 udało nam sie 💃 i mam swoje ukochane foto z tej przygody
Przedstawiam wojenkową Madżinkę 😉

więcej tu : http://www.facebook.com/media/set/?set=a.193594527352741.46447.181525781892949
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 czerwca 2011 20:15
Ruda jest przecudowna  😍
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 czerwca 2011 20:31
Zairka, Jak on na ciebie patrzy! 😍
Zairka - bossskie  😍

Zgaduj zgadula, co to za pies ? 🙂



(mam nadzieje ze wlascicielka mnie nei zatlucze :P )
gordon <3 !!!! pozdrowienia od irlandzkich kuzynek 🙂🙂
Mialam na mysli, czyj to pies i jak ma na imie :P
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 czerwca 2011 20:49
Bach?
Wygralas Uścisk Dłoni Prezesa  🤣 😁
...i świńskie ucho😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
26 czerwca 2011 21:02
Dziękujemy :kwiatek:

to jeszcze kilka 🙂







On jest we mnie zapatrzony tak jak ja w niego 😍
Zairka ale boskie! To z bąbelkami super.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 czerwca 2011 21:38
...i świńskie ucho😉


Trzymam za słowo 😀 😉



Zairka, u aussie jest zwiększone ryzyko głuchoty (i chyba ślepoty, ale nie pamiętam) przy krzyżowaniu merle/merle - za dużo genu odpowiadającego za biel.
Ale jeśli chodzi o badania to nie wszystkie są obowiązkowe... no ale odpowiedzialny hodowca robi wszystko, żeby mieć fajne zdrowe szczeniaki.

Ja własnie wróciłam z aussikowej wycieczki 🙂 Było cudownie 😀

A właśnie... może ktoś wie, bo moje źródła są sprzeczne.
Czytałam trochę o aussikowej mutacji MDR1
I jedno źródło mówi mi, że +/- jest tylko nosicielem i nie będzie nadwrażliwy na iwermektynę (?), a drugie, że może być nadwrażliwy...
Jak to jest w końcu?


Nie wiem jak u Aussików, ale u dogów krzyżówka dwóch arlekinów jest niebezpieczna, powinno się krzyżować arlekina z czarnym, , może wystąpić gen albinotyczny, który nie pamiętam dokładnie, bo to ma coś wspólnego z melaniną i włóknami nerwowymi, ale na pewno powoduje głuchotę, ślepotę i zaburzenia neurologiczne, chociaż DN, który był przeze mnie odchowany i był głuchy, był absolutnie doskonałym psem, niestety musiałam oddać go do adopcji, mieszka sobie szczęśliwie w nowym domu,wkrótce mnie odwiedzi zresztą 🙂

Niestety okazuje się, że zaczynaja "lecieć" mu oczy, w jednym ma początki jaskry, w drugim zaćmy, jest przeboski, ale nienawidzę hodowcy, który głupio bawił się w boga , bo pies będzie cierpiał, a "ładne łatki" i tak mu nie wyszły, bo jest prawie biały wrrrr....
Zairka, prawie się poryczałam 🙂 PIĘKNE i szczęście bije z Kesza. No serio - cudo! Nawet nie wiesz jak się cieszę, że trafił właśnie na Ciebie 🙂

Teoretyk - czyli u dogów podobnie jak u Aussie - nie powinno się krzyżować "merlaków"
Wojenka   on the desert you can't remember your name
26 czerwca 2011 21:53
Nie ma to jak zdjęcia Rudej w wykonaniu Marty 🙂

Dobre wieści z wystawy międzynarodowej w Krakowie- nasz Ekstern wygrał Rasę 🙂 .
A moi rodzice zakochali się w Małej 🙂 z resztą nie dziwię im się, trudno się w tej słodkiej mordce nie zakochać 😉  W tym tygodniu pojadę z nią do nich, będzie miała radochę, dom z wielkim ogrodem do dyspozycji 🙂 Może jakiś ładnych fot się dorobię 😉
Zairko nie słodząc za mocno, jesteście moją ulubioną psio-ludzką parą na tym forum. Ba! Nawet znalazłam wasz wątek na owsikowym forum i zaglądam tam regularnie. Super, super, po prostu SUPER!  😀
Zairka, już nie mówiąc o tym, że Sierra, prawie zdradziła appka dla owsika przez Ciebie 😉 :P No, w zasadzie przez Kesza 😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
26 czerwca 2011 23:04
Zairko nie słodząc za mocno, jesteście moją ulubioną psio-ludzką parą na tym forum. Ba! Nawet znalazłam wasz wątek na owsikowym forum i zaglądam tam regularnie. Super, super, po prostu SUPER!  😀

Sierra, Anaa, Dziewczyny 😡
Dziękuje 🙇 Nawet nie wiecie jak miło sie to czyta 😡 Po raz 10 pewnie pisze że byliśmy sobie widać przeznaczeni. JA po stracie Seta bardzo chciałąm ulokować swoje uczucia, a Kesz po stracie domu potrzebował mnie. Zbiegło sie w jednym czasie i udało sie. MAM NAJCUDOWNIEJSZEGO PSA NA ŚWIECIE 💃
Dziekuje Dziewczyny, naprawde :kwiatek:

Sierra polecam owsiki całym sercem!! 😍 jak bys myślałą nad drugim psem to musi być owsik 😅
Anaa masz jużfaworyta? masz fotki? :kwiatek:
To niestety prawda, Cass tak strasznie "złapał mnie za oko", że zaczęłam się poważnie wahać, czy dokonałam właściwego wyboru. Ponieważ byłam "opatrzona" i "osłuchana" z tematem przez Aneę miałam poważną chwilę zwątpienia. Ale potem napisała do mnie hodowczyni, że "moje" szczeniaki już są na świecie, i że urodziły się czekoladowe (pierwsze, urodzone w Polsce!) i  - Anaa mi świadkiem - powiedziałam: niech się dzieje wola nieba. Jeżeli czekoladowy okaże się pieskiem, i okaże się, że mogę go zarezerwować, to znak od Boga! Bo strasznie żałowałam, że w Polsce nie mam szans na czekoladowego Appenzellera...  A jeżeli czekoladowe szczenie to suczka lub piesek już komuś obiecany, to poruszam temat aussie w domu raz jeszcze (bo raz był poruszany, ale nie zyskał takiej aprobaty jak appek).

Jeszcze zanim dostałam info od hodowczyni, Anaa podrzucała mi linki ciekawych miotów/skojarzeń z forum owsików. Oglądałam, myślałam, wahałam się ale wtedy przyszedł mail, a zaraz po nim telefon od hodowczyni. Że drugie czekoladowe szczenię to piesek i... widać jest mi on pisany, bo właśnie został on zarezerwowany dla mnie (pomimo, że nie byłam pierwsza w kolejce do pieska). Takiego znaku nie mogłam zlekceważyć, prawda?  😍
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
26 czerwca 2011 23:33
prawda! 😅
Zairka, masz PW 🙂 nie chcę zapeszać, wszystko się okaże za 2 - 3 tygodnie 🙂
Anaa dokładnie, ilość melaniny o ile dobrze pamiętam wpływa na rozwój osłonek mielinowych, a właściwie ilość pochłanianego światła, związana z ilością melaniny. Mogę poszukać , nasza wetka na forum molosów nam to wyłożyła, jak chłop krowie na rowie, tylko mnie skleroza zżera i nie pamiętam. komórek nerwowych, u np. dogo argentino podobno też głuchota i ślepota jest dosyć częsta, bo biała sierść to jedno, a biała skóra drugie, widać u aussie też gen albinotyczny jest skorelowany z maścią merle.


Znalazłam :

Moze warto przeczytac o wplywie malaniny na rowoj narzadow zmyslu i centralnego ukladu nerwowego oraz na synteze neuromediatorow np dopaminy.
Pies, ktory jest genetycznie bialy z powodu braku komorek (melanocytow) jest predysponowany do nieprawidlowej budowy oka - slepoty, nieprawidlowej budowy ucha - gluchoty i... zaburzen w syntezie dopaminy, a co za tym idzie agresjii.

To jest powod dla ktorego w tylu krajach bylo lub jest zabronione laczenie arlekin/arlekin. U nas nie jest...........
Zairka, normalnie zakochana para 🙂 cudownie razem wyglądacie!

Sierra, to na czym na koniec stanął wybór? bo już się pogubiłam :P Appek, tak?

Anaa, a Twoje bobo na jakim jest etapie?

Wojenka, gratulacje ogromniaste!! do Wawki się wybieracie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się