Kącik WKKW

Aaaaaa Crazy najlepsza z Polaków w CIC***
Wielkie gratulacje !!!  👍
Właśnie rozmawiałam z Jurkiem. Wygrana w Mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców to puchar i medal  🤔. Po za radością z wygranej,żadnej nagrody pieniężnej.
Właśnie rozmawiałam z Jurkiem. Wygrana w Mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców to puchar i medal  🤔. Po za radością z wygranej,żadnej nagrody pieniężnej.

+ 17 Euro za 8 miejsce w CCI**
Szał  😵
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
26 czerwca 2011 16:31
To prawda, że nie wiadomo, co dalej z tymi zawodami? Dzisiaj słyszałam pogłoskę, że gmina sprzedała ziemię i może ich więcej nie być...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 czerwca 2011 16:35
armara, Bogdan, żałosne =( Jaka ma być przyszłość tego sportu? Kto znajdzie pieniądze, żeby wydawać je (horrendalne wpisowe), a nie zarabiać.
Woooooow! Gratulacje dla Crazy! 😅

Ech, polskiemu wkkw jeszcze troche brakuje temu, co sie dzieje za granica. Ja za 1 miejsce w klasie BE90 (90 cm) dostalam 52 funty i wieeeeeelgachny kosz slodyczy i przetworow.
asior   -nothing but eventing-
26 czerwca 2011 16:42
"Tej klasy"? titina, to ma byc ironia?

Po prostu znam Baryta od 6-latka i ostatnie co o nim mozna powiedziec to to, ze ma ograniczone mozliwosci fizyczne.
Strzyga
Nie wiem. Ostatnio mam troszkę większą styczność z wkkw i jak patrzę na to co się tam wyrabia i to jak traktuje wkkwistów PZJ to się nóż w kieszeni otwiera  😵
A do wpisowego dochodzi jeszcze przecież transport.
Najważniejsze zawody są rozgrywane praktycznie w Strzegomiu i Sopocie, ew. BB. Odległość pomiędzy dwoma pierwszymi 520 km.

Dodam tylko, że w krótkich ** nagrody były także zabójcze - najlepsza Polka, Marta Dziak wygrała... 34 euro (6 miejsce) .
Zastanawiam się jaka jest wytrzymałość psychiczna i finansowa  zawodników tej konkurencji  🤔
asior   -nothing but eventing-
26 czerwca 2011 16:50
Tylko widzicie, nas to juz nie dziwi, ze nagrody sa zadne... Skoczkowie zbojkotowaliby takie zawody i tyle. A my co mamy zrobic?

Na kazdych MP nie ma nagrod w wkkw. Ja za brazowy medal dostalam zegarek Mercedesa (taki reklamowy, sponsor dal go za darmo organizatorom). Za I miejsce Jagoda wygrala plecak Mercedesa. Nagrody pieniezne dostalysmy tylko dlatego, ze bylysmy wysoko w konkursie CIC jednoczesnie. Takie sa realia wkkw.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 czerwca 2011 16:50
armara, oni po prostu naprawdę kochają ten sport. Dlatego jak słyszę jojczenie, to robię się zirytowana. Bo Ci ludzie nie zarabiają na wkkw kokosów, gdyby byli skoczkami na tym samym poziomie, wiodłoby się im nieporównywalnie lepiej. A jednak siedzą w wkkw i za to ich szanuję.
uuuu faktycznie, nie za przyjemnie, szczegolnie, ze jednak wkkw do najbezpieczniejszych sportow nie nalezy, ciagle zdarzaja sie powazne wypadki zakonczone w szpitalu. Zeby po tym wszystkim dostac plecak... no, dlatego zawsze mowie, ze polscy wkkwisci sa tacy zarabisci - tyle samozaparcia, mimo, ze warunki nienajlatwiejsze
wczoraj spedzilam wiekszosc dnia w strzegomiu. cross byl moim zdaniem trudny i bardzo ciekawy. wielki szacun dla jezdzacych ta konkurencje. trudne przeszkody trzeba skakac z duzego tempa, z daleka widziec odleglosci. i troche nie miec instynktu samozachowawczego 😉 wspaniala proba posluszenstwa koni, ich serca do walki. bardzo widowiskowe zawody, fajnie zorganizowane.
jesli dobrze kojaze kim jest crazy to:
OGROMNE BRAWA! przejazd REWELACYJNY. obserwowalam wlasciwie calosc. rowno i z wielkim zacieciem. jeszcze raz BRAWO!
,
crazy gratulacje  😅

jaka jest wysokość przeszkód na parkurze w CIC*** i czemu Paweł nie jechał na Weriuszu?
asior   -nothing but eventing-
26 czerwca 2011 19:40
na elim. do PS stoi 130cm. Weriusz wycofany.
Weriusz ma kontuzję po crosie 🙁

Gratulacje dla Crazy!!!
Wielkie gratulacje dla Crazy, naprawdę fajnie przejechany parkur i świetny cross  👍 
Ma ktoś może zdjęcia pary Dirk Schrade i Play the Jocker?
Tylko widzicie, nas to juz nie dziwi, ze nagrody sa zadne... Skoczkowie zbojkotowaliby takie zawody i tyle. A my co mamy zrobic?

Na kazdych MP nie ma nagrod w wkkw. Ja za brazowy medal dostalam zegarek Mercedesa (taki reklamowy, sponsor dal go za darmo organizatorom). Za I miejsce Jagoda wygrala plecak Mercedesa. Nagrody pieniezne dostalysmy tylko dlatego, ze bylysmy wysoko w konkursie CIC jednoczesnie. Takie sa realia wkkw.


O przepraszam, w Baborówku w zeszłym roku na MP-J, zwycięzca wygrał skuter (wart ok. 1700 zł), a pozostali medaliści dostali kaski uvex, nagrody rzeczowe otrzymali zawodnicy do 6 m-ca.
Przy okazji zapraszamy na kolejny Festiwal Jeździecki Baborówko, który odbędzie się tradycyjnie w 3 weekend lipca (16-17), przypominamy, że termin zgłoszeń mija 1 lipca.
asior   -nothing but eventing-
26 czerwca 2011 22:54
No to chyba jedyne zawody, na ktorych bylo cos do ugrania w MP  😉
[quote author=Tomek_J link=topic=815.msg1053610#msg1053610 date=1309113065]
[quote author=armara]Dodam tylko, że w krótkich ** nagrody były także zabójcze - najlepsza Polka, Marta Dziak wygrała... 34 euro (6 miejsce) .[/quote]
Ale ta kwota wynikała z podziału nagrody między zawodników zajmujących to miejsce ex aequo, prawda ?
Poza tym skoro nagrody są tak niskie, to dlaczego 250 zawodników uznało, że należy się w Strzegomiu pojawić ?
[/quote]
Nie to nie były miejsca ex equo, podobnie w CCI**.
A Strzegom ma już db markę wśród jeźdzców, kros jest zawsze fair, organizacja ekstra, blisko zachodniej granicy. W tym roku można było walczyć o kwalif. do ME. BTW dobrze widzę, że Wag w Strzegomiu zdobył oczko do ME ?

baborowko
Mozna będzie liczyć na listy zgłoszonych koni dostepne w internecie, po 1.07  👀 ?
Ma ktoś zdjęcia lub widział 👀 przejazd Devin Du Maury ( w 1*) ?
asior   -nothing but eventing-
27 czerwca 2011 09:11
Wag mial juz zagranie do ME w zeszlym roku jesienia w Boekelo. Tak samo Magnolia.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 czerwca 2011 10:40
No to chyba jedyne zawody, na ktorych bylo cos do ugrania w MP  😉


skuter to wygrał P. Spisak w Jaroszówce. i to chyba nawet * nie była. ani MP. reszta chyba do 10 msc. dostała nagrody rzeczowe, w torbach, ale takich większych. nie wiem co to było.
a zawody były rok temu, we wrześniu chyba.
asior   -nothing but eventing-
27 czerwca 2011 10:46
Wygral w Jaroszowce w *. I nie we wrzesniu, tylko w czerwcu.

Jedna jaskolka wiosny nie czyni. Prawda?

Zreszta tak jak mowila Strzyga, gdyby wkkwisci jezdzili dla nagrod, to w Polsce wkkw juz by dawno umarlo 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 czerwca 2011 10:55
hmm faktycznie, mylę zawody, przepraszam.
ale MP to nie było, jednak. może jak reszta pójdzie w ich ślady, to będzie ciut lepiej.
wstępne listy pojawią się trochę później niż 01.07, bo zgłoszenia dopiero powoli do nas spływają i znając realia dużo ludzi będzie się zgłaszać po terminie.
Serdeczne gratulacje dla crazy ! Dopiero teraz zobaczyłam wyniki ze Strzegomia. Brawo!  😅 😅
Bardzo, bardzo dziekuje 😉 Przy takiej publicznosci jedzie sie super🙂 Czarus ma sie swietnie, masaze p. Pauliny Puchaly dzialaly na niego relaksujaco i odprezajaco 🙂 Chociaz nie do konca byl grzecznym pacjentem 🙂
Dzis jak tylko wysiadl z trajlera przetargal mnie do boksu i ma "dzien dziecka "
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
27 czerwca 2011 16:27
brawo crazy 😅 😅 😅 umililaś nam sobotni wieczór swoim przejazdem (tzn transmisję widziałam), szczególnych emocji dostarczył spadający ochraniacz, normalnie było jak w thrillerze -spadnie-nie spadnie 👀
Dziekuje,
Mogl spasc w cholere a tak tylko go draznil i utrudnial prace nog... Niestety jego chude nozki wymagaja Mki, i w piatek chcialam kupic inny model i nie bylo na chudzielce... wiec poszedl w starych, ale ten model taki nietrafiony jest obkreca sie i spada.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się