kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

nigdy i w zadnym chodzie nie trzymamy sie ani nie zaciskamy zadnej czesci odnoza, wiec prosze bez herezji... 🤬
dea   primum non nocere
01 lipca 2011 11:52
No, pompując łydkami przy anglezowaniu uzyskasz szczególnie ciekawy efekt  🤣
Przy anglezowaniu oparcie jest na udzie (dolna jego część). Kolano i łydka są tylko przyłożone.
Czyli ciężar ciała na uda przenosić? A łydki i kolana jedynie pozostają na swoim miejscu nie odrywane od siodła?
Pytanie żółtodzioba stajennego:

wypuszczacie konie w takie błoto...?
Bo mnie ten mój koń doprowadzi do zawału kiedyś... Biegać się zachciało. Piękna pogoda, słońce, lekki wiaterek, nie za gorąco, nie za zimno, to on będzie stał w miejscu cały dzień, ale jak na padoku ślisko i błoto, to mu się biegać zachciewa. Rozpędził się i wyłożył na zakręcie przed chwilą. Prawie zawału dostałam widząc to, ale koń wstał, prychnął, bryknął, wytarzał się i poszedł w drugą stronę, po czym znowu się rozpędził, ale już spokojniej i ominął miejsce, gdzie się przewrócił. Ja już nie wiem co myśleć. 🤔
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 lipca 2011 16:59
Wywrócił się i się nauczył że na błocie może się przewrócić, nic sobie nie zrobił- nie ma co histeryzować, wyrobi sobie równowagę 😁. Koń nie jest taki głupi i nie trzeba go owijać w folię bąbelkową przed wypuszczeniem na padok. U nas chodzą. Jak się boisz o nogi to możesz założyć ochraniacze a jak ma duuużo energii to weź na chwilę na lonże żeby nie szalał na padoku tylko wybiegał się "pod kontrolą". Zimą też bywa ślisko, wypuszczasz konia zimą?
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
01 lipca 2011 17:22
Jasne że wypuszczać. Koń pewnie biega bo się lepiej czuje, nie jest mu gorąco. Tak jak pisze Misskiedis  głupi nie jest. Raczej unika bólu.
Nie ma co histeryzować, że się wywalił. Jasne, że może sobie coś ponaciągać, jak każdy. Ale wydelikacanie koni i puszczanie ich na idealnie równy jak od poziomicy, wypieszczony padoczek bez błota, bez jakichś wystających kępek trawy dobre nie jest. Wygląda to ładnie ale dla konia jest raczej nudne. A konie z założenia wypuszcza się na padok, żeby zażyły trochę ruchu, zrelaksowały się i wypoczęły.
Wypuszczam w zimie, wypuszczam 🙂 Nawet jakoś w grudniu-styczniu zadawałam tutaj chyba podobne pytanie. Dokładnie takie: "wypuszczacie konia w zimę?" 😁 I ogólnie jestem jak najbardziej za wypuszczaniem tylko, że częściej bywałam w stajniach, gdzie się konia generalnie owijkuje, ochraniaczuje, w deszcz nie wypuszcza, w zimę nie wypuszcza [albo wypuszcza się na godzinę z zegarkiem w ręku. Np. na halę ] i czasem jestem strasznie skołowana. Koń wychodzi codziennie od rana do wieczora i dużo energii nie ma -> potrafi przedrzemać pół dnia, drugie pół przeczłapać stępem, ale jak mu się czasem zbierze to biega z kwikami, a jeść dostaje tyle samo [siano + dosłownie garść paszy bez owsa] Jeśli pada, dostaje derkę i też wychodzi. 🙂 Zgarniam go wtedy szybciej, gdy widzę, że kręci się przy bramce, grzebie i bardzo chętnie chciałby już stamtąd pójść.
Czyli nie histeryzować... <siedzi po turecku i uprawia jogę>
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 lipca 2011 17:37
Nie histeryzować, patrz, mamy nawet takiego emota ---> :jogin:
Jedyne co to możesz puścić w ochraniaczach jak się boisz że może sobie coś zrobić w odnóża 😉
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
01 lipca 2011 17:45
a ja wypuszczam w zime na cały dzień, w deszcz na cały dzień, w słońce na cały dzień. Koń ma na padoku drzewka, krzaczory jak chce się schować to staje sobie pod drzewkiem. W deszczowe dni nawet chętniej zjada trawę bo nie gryzą muchy i inne robactwo a co do deszczu to ma sierść i grzywe i skoro tak go natura stworzyła to chyba coś oznacza? derkowanie jeśli koń nie jest wygolony uważam za nadmierne wydelikacanie. Ale to tylko moje zdanie i tak jak ktoś uważa że skoki 80cm to już sport tak ja uważam że konia powinno się hartować.
Czy lonżownik o promieniu 6m nie będzie zbyt mały?
jesli dla mlodego konia - to zdecydowanie za maly (dla starszych, lepiej wygimnastykowanych koni tez by sie przydal wiekszy)
Ma on być dla starszych koni (7-10 lat), ale dosyć dużych (ok. 170cm). Więc ikarino, jaki promień proponujesz?
Dla mnie idealnie by bylo, gdyby mialo 15-20
Czyli minimum 7m promienia...dzięki za pomoc  🙂
nie moge znalezc na necie. moze ktos z was sie orietuje jak wyglada struganie kopyt metoda strassera? na czym polega to cale leczenie?
Wiwiana   szaman fanatyk
02 lipca 2011 09:23
srebrna, mamy tu nawet taki wątek o metodzie
W necie jest sporo informacji, ale zazwyczaj nie po polsku.
BTW dr Strasser to kobieta  😎
no wiem ze kobieta wiem wczytalam to 😀 zaraz poszukam wątku dzieki
Wiwiana   szaman fanatyk
02 lipca 2011 09:27
Nie za ma co 😉 Jakby co, to pytaj, zawsze coś powiemy.
Jaki odstęp pomiędzy 2 przeszkodami na skok-wyskok dla konia w typie kn/hc.. No taki mieszaniec, 144 cm w kłębie ma, troszkę masywniejszej budowy. 😉
sama to sprawdz. ustaw sobie 2.5m i zobacz jak kon sobie radzi. chociaz jak dla mnie to 144 powinien dac sobie rade nanormalnym rozstawie 3m
Daniella musisz popatrzeć. Mojemu knowi 2,5 było za daleko i trener ustawiał nam szeregi gimnastyczne na ok. 2,2.
Czy może mi ktos zobrazować powiększone węzły chłonne podżuchwowe ( u konia naturalnie)?
Ile w takim wiaderku:

może być takich miarek:

i ile taka miarka może mieć kilo? Koń dostaje takie wiaderko owsa niegniecionego i jestem ciekawa ile dostaje, nie mam jak tego sprawdzić a koń nie mój. Tylko  jest trochę za chudy.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 lipca 2011 07:43
piccolo, mniej więcej dwie miarki gniecionego,jeżeli ci to pomoże i jezeli jest to wiaderko,o którym myślę 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
10 lipca 2011 20:56
Ile się powinno dawać otrąb dla konia ? W jakiej dawce ? 😉 tak na oko ile g otrąb na ile kg konia ? 😀
mils   ig: milen.ju
10 lipca 2011 23:40
Jakie wysokości przeszkód na parkurze i na crossie (o ile też się mierzy, bo nie wiem 😡 ) są w konkursie WKKW CIC* oraz CCI*?
Potrafi ktoś zobrazować na zdjęciach zad podstawiony i brak akcji zadu? 🙂  :kwiatek:
mils, kros 110 (część stała), parkur 115.
mils   ig: milen.ju
12 lipca 2011 09:44
halo dziękuję bardzo. :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się