Książka skarg i wniosków

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 lipca 2011 17:16
Cieszę się, że doceniasz moje dobre podjęcie decyzji. Tobie życzę tego samego- pierwszego podjęcia dobrej decyzji. 😉
My jako zwykli forumowicze mamy obowiązek przestrzegać Regulamin.


Przestrzegać regulaminU. Przestrzega się czegoś, a nie coś.
Chociaż w sumie... coś też można przestrzec, w sensie ostrzeżenia i jeśli potraktuje się to coś osobowo. Np. "Drogi Regulaminie! Przestrzegam cię przed złymi moderatorami".


CzarownicaSa: Nie chodzi o to, że zgadzam się ze stanowiskiem EliPe. Właściwie, to nie mam zdania na temat moderacji, czy zamkniętego wątku. Mam to gdzieś.
Ale uważam, że nie trzeba mieć doświadczenia w moderacji, żeby wypowiadać się na temat moderacji.
To tak jak z widzem na zawodach. Nie trzeba samemu być zawodnikiem, żeby móc powiedzieć, że ci się przejazd jakiegoś zawodnika podobał, czy nie podobał.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 lipca 2011 17:30
Mam to gdzieś.

wygodne w sumie stanowisko.

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.


Martin Niemöller

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 lipca 2011 17:31
Julie ależ jak najbardziej. Ale ktoś, kto nie ma z tym bezpośredniego doświadczenia używa takich słów jak "uważam, moim zdaniem, myślę że, itd.". ElaPe wypowiada się, jakby co najmniej prowadziła 4 fora, moderowała na 5 innych i miała doskonałą wiedzę na ten temat. Dziwi mnie bardzo jej dyktowanie osobom kompetentnym, co mają robić. To trochę tak, jakbym ja teraz Tobie mówiła, jak masz jeździć, bo ja uważam, że tak będzie lepiej.
W mojej mierze moderatorzy nie robią nic złego. Pilnują, żeby forum miało ręce i nogi, a nie rozwaliło się na 1500 różnych dziwnych, niepotrzebnych i powtarzających się tematów. Najlepszym przykładem, podanym przez kogoś wyżej(przepraszam, że nie podaję nicka  :kwiatek🙂 było wspomnienie o puśliskach. Moderator pilnuje, żeby zamiast dwóch tematów "Prawe puślisko" i "Lewe puślisko" był jeden- "Puśliska". I to jest moim zdaniem bardzo dobre- unikamy niekończącej się listy tematów. I mi, z perspektywy użytkownika, bardzo to pasuje. Dlatego uważam, że modzi nie robią nic złego.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 lipca 2011 17:37
no przecież miałaś już nie dyskutować ponoć mądra inaczej wielce doświadczona Moderatorko z innego Forum.


Dziwi mnie bardzo jej dyktowanie osobom kompetentnym, co mają robić.

a mnie już nie dziwi że ciebie dziwi

W mojej mierze moderatorzy nie robią nic złego.

A o przetłumaczenie tego na polski można prosić?

Chodzi ci o to że tobie moderacja nic złego nie robi?

Czy też że twoim zdaniem moderacja nic złego nie robi?


I mi, z perspektywy użytkownika, bardzo to pasuje. Dlatego uważam, że modzi nie robią nic złego.


Ja wręcz przeciwnie. Uważam że moderatorzy robią wiele złego na forum swoją nagrorliwością i dowolnym stosowaniem swojego widzimisię bez oparcia w regulaminie.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 lipca 2011 17:39
Droga EluPe, miałam nie dyskutować z Tobą. 😉 I pokaż mi, proszę, gdzie twierdziłam, że mam doświadczenie w byciu moderatorem na forum.  :kwiatek:
Ale żeś mi dosrała Ela...  😉
No co ja poradzę, że usunięty wątek nie był tak bliski mojemu sercu, że nie jest mi jakoś specjalnie żal?
Jest i będzie takich tysiące.
Skłaniałabym się do stworzenia jakiegoś jednego worka dla wątków w tym stylu w dziale "towarzyskie" i wrzucania tam.

Tylko szło mi o stosunek do Moderatora.


Taniu, mój stosunek do moderatora jest dobry.
Nie wierzę,że nie widzisz różnicy.
Elu, a mnie się właśnie wydaje, że ty chcesz narzucić swoje widzimisię wszystkim na tym forum... A już szczególnie bardzo byś chciała, żeby modzi robili wszystko, co Ty sobie umyślisz.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 lipca 2011 09:21
No co ja poradzę, że usunięty wątek nie był tak bliski mojemu sercu, że nie jest mi jakoś specjalnie żal?

jak ty nic a nic nie zrozumiałaś.

Nie chodzi o to czy tobie żal czy nie, tylko chodzi o to że Moderatorstwo w swym szaleństwie "czyszczenia" i "porządkowania" przebiera  miarkę - zarówno w ilości tego czyszczenia jak i w braku uzasadnienia owego czyszczenia i sprzątania Regulaminem. Czyli to czyszczenie i sprzątanie odbywa się zupełnie bezprawnie, tylko dlatego że ktoś sobie kiedyś coś tam wymyślił i zapoczątkował to szaleństwo.

W moderatorskim szaleństwie czyszczenia i sprzątania utwierdzają Moderatorów  wypowiedzi wielu forumowiczów i donosy jakim ulegają. Do czego jeszcze dodatkowo zachęca ich obojętność tych pozostałych.

A obojętność jest wynikiem takiej właśnie postawy jak twoja: "nie moja sprawa" "nic mnie to nie obchodzi" "nie interesuje mnie ten wątek".

Wynikiem obojętności jest dalsze pogrążanie się w szaleńczym "porządkowaniu" forum.

Skłaniałabym się do stworzenia jakiegoś jednego worka dla wątków w tym stylu w dziale "towarzyskie" i wrzucania tam.

przepraszam ale totalnie się nie zgadzam.

Szaleństwo tworzenia wątków "ogólnych" wciskania tam na siłę szczegółowych jest jedną z oznak tego całego chorego stanu na forum - stanu zwanego będzie porządek ale za to nie będzie nic poza tym.

Powtórzę też to, co wcześniej napisałam o tych tworzonych na siłę wątkach ogólnych i wciskania tam na siłę wszystkiego -  bo jak widać nie czytałaś.



[font=Verdana]Najgorsze w tym wszystkim (zamykanie wątków pod hasłem dubel i zsyłanie ich autorów do pisania w wątkach istniejących mimo że są one bardzo luźno związane z tym konkretnym, zamykanym wątkiem) jest to, że nie ma ŻADNEJ podstawy prawnej (zapisy Regulaminu), który by dawał prawo Moderatorom do postępowania w taki sposób.[/font]

W Regulaminie jest jedynie zapis:

[quote]
- przed założeniem wątku sprawdzić czy już taki nie istnieje korzystając z wyszukiwarki forum


No więc np. poszukuję informacji o koniu XYZ i wyszukiwarka mi nic nie wypluwa, więc nie ma żadnej podstawy prawnej by temat taki spychać do tematu poszukiwany-poszukiwana - bo absolutnie nie jest to "mój" temat  jak również  wyszukiwanie wykazało że nie istnieje taki temat jaki mnie interesuje.

Nie ma też w Regulaminie nigdzie zapisu że jak jest  jakiś ogólny temat to wszystkie konkretne trzeba tam ładować.

Gdyby tak było to ja w tym momencie np. tworzę temat "rząd jeździecki" i od tej chwili wszystkie ale to wszystkie zapytania, dyskusje, komentarze na temat siodeł, ogłowi, czapraków, wodzy, wędzideł, popręgów muszą się tam znaleźć i wszelkie istniejące w tym zakresie tematy nalezy tam władować.

Jeszcze raz to powtórze: nie ma takiego zapisu w Regulaminie który by sankcjonował nadrzędność tematów ogólnych nad szczegółowymi. Nie ma takiego zapisu który by nakazywał do tematu ogólnego ładować wszystko co szczegółowe a tylko luźno związane z tematem ogólnym.



Nie widzę też, by Regulamin w jakikolwiek sposób wspominał o konieczności "porządkowania" czy "czyszczenia" Forum. Nie ma żadnej wzmianki co jest porządkiem a co już nie jest i co konkretnie wymaga uporządkowania.

Należy też zauważyć, że nie byłoby tych wszystkich problemów z zamykaniem, scalaniem, prznoszeniem, ostrzeżeniami gdyby Moderatorzy po prostu najnormalniej w świecie trzymali się Regulaminu, a w szczególności wyżej zacytowanego zapisu. I gdyby Moderatorzy nie wymyślali swoich zasad, nie nadinterpretowali tych faktycznie istniejących, by ich działania nie były spowodowane  niezdrowymi ambicjami bycia Najlepszym Moderatorem Forum Wszechczasów ani chęcią "dogodzenia" krzykaczom, donosiecielom czy chorobliwym paniom i panom porządnickim.

A tak niestety widać, że Moderatorzy zamiast najnormalniej w świecie przestrzegać prostych zasad Regulaminu popadają w obłęd chorobliwego czyszczenia i sprzątania stosując jakieś własne, wyimaginowany i uszyte absolutnie na wyrost i co gorsza nie mające podstaw prawnych zasady. Co moim zdaniem jest karygodne i niedopuszczalne.[/quote]
Rozumiem o co ci się rozchodzi, tylko nie rozumiem aż takiej bulwersacji z twojej strony.
Uważam, że wątek "Pilnie potrzeba pomoc Heparowi !!!" był śmieciem i na pewno nie toczyła się tam dyskusja o koniach.
Więc co taki wątek miałby dalej robić w dziale "konie"? Choćby nie wiem jak ciekawa ta dyskusja nie była, to było to nie na miejscu.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 lipca 2011 09:41
chyba jakś pomrocznośą jasna padła na ciebie.

Wątek został nie przeniesiony, a zamknięty.

Poza tym nie dotyczył towarzyskich kwestii a wykupu konia.

był śmieciem


Pokaż mi definicję w Regulaminie co jest "śmieciem" oraz zapis tamże że "śmiecie" trzeba wywalać.

Co, nie ma, tak?  No to sobie i łaskawie zachowaj te twoje osądy dla siebie i potomnych a od wątków się odczep.

To co dla ciebie jest "smieciem" dla innych nie jest i sorki ale guzik mnie obchodzą czyjeś osądy jakichś wątków.

Nie podoba się? Nie wchodź. Proste.
Rozmowa z Tobą jest bezsensowna. Zachowujesz się jak jakaś gwiazdka Hollywood, która nie widzi nic, oprócz siebie i swoich bezsensownych racji. Chcesz, żeby słuchano tylko Ciebie bo inni są "be" bo usunęli wątek, albo są za tym, że wątek został zamknięty słusznie.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 lipca 2011 10:00
Ale to nie pierwszy raz... wystarczy sobie od początku poczytać te i parę innych wątków żeby się zorientować, że naszej drogiej Eli żaden moderator nie pasował i pasować nie będzie  😎
Elu, jak tak bardzo lubisz mieć wpływ na innych, załóż własne forum, stwórz własny regulamin, a za każde wykroczenie dawaj bana. W swoim życiu spotkałam wiele denerwujących osób, myślałam, że nikt nie będzie już gorszy, ale na swojej drodze napotkałam re-voltę, a na volcie Ciebie. Wysunęłaś się na przód listy i ostro walczysz o pierwsze miejsce w rankingu.
Dziesiątki razy miałam chęć wcisnąć "ignoruj" przy nicku EliPe. Nie zrobiłam tego, bo 1 na 100 zdarza się sytuacja taka jak ta.

1. Moim zdaniem wątek o wykupie Hepara był "śmieciem" i dziwię się, że dorośli ludzie tracą czas na bzdurne posty. Ale:
- w regulaminie zapisu pozwalającego na kasowanie głupich wątków rzeczywiście nie ma (wybitnie się upierając można by go ostatecznie uznać za trolling)
- nikt nie zamyka wątków typu "skojarzenia" czy "o czym myślisz" (  😵  😵  😵 ).

2. W 100% popieram sprzeciw wobec wątków gigantów o wszystkim  ❗ Nie rozumiem czemu każdy koń, marka siodła, zawody, uraz nogi czy ustępowanie od łydki nie mogą mieć osobnego wątku, tylko wrzuca się je do ogólnych potworków typu poszukiwane konie albo kącik ujeżdżeniowy. No masakra po prostu. I wcale się nie dziwię na narzekanie o zamieraniu forum. Mnie by się też nie chciało pisać konkretnych postów po to żeby przepadły gdzieś na 149 stronie jakiegoś kącika itp. Nawet szukać nie mam zamiaru, bo wyszukiwarka mnie bardzo nie lubi i nie działa, a jak działa to nie wiadomo czy szukać jako wątki, jako posty, czy sobie całkiem odpuścić.
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
02 lipca 2011 11:20
A ja jako zwykły szary użytkownik forum, niczego w zasadzie nie wnoszący chciałam się dowiedzieć do czego ElaPe teraz zmierza? Jaka jest przyczyna tej nagonki o jeden zamknięty wątek? Czyżby Eli znudził się panujący na forum stary "rząd" i chciała nowych wyborów?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 lipca 2011 11:23
Siss nie tylko Ty się zastanawiasz... o co właściwie chodzi?  🤔wirek:
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
02 lipca 2011 11:28
Ogólne wątki - giganty są nieczytelne zupełnie, ciężko w nich się połapać, a co dopiero cokolwiek w nich znaleźć, czy uzyskać jakieś potrzebne informacje. Idea ogólnego wątku na szeroki temat jest poroniona zupełnie i nie wiem czemu ma służyć, bo na pewno nie wygodzie użytkowników.

Porządkowanie na siłę oprócz porządku nie wnosi nic, a tylko zakłóca działanie forum, zabija inicjatywę użytkowników. Forum ma żyć, to nie muzeum. Zamykanie wątków w imię porządku, czy tego, że wątek "jest głupi"/"jest nudny"/"jest za mało merytoryczny" jest działaniem ze szkoda dla forum. Te wątki, które mają umrzeć, umrą śmiercią naturalną spadając na ostatnie strony, gdzie nikt nie zagląda.

Dla mnie nawet off topic'i pokazują jak forum żyje, jak dyskusja ewoluuje i wypierdzielanie ich w eter niczemu dobremu nie służy, bo często gęsto sam off topic jest ciekawszy i cieszy się większym zainteresowaniem niż temat główny. A już na pewno wywalanie postów "nie w temacie" z wątków towarzyskich jest bzdurą na kółkach. Kiedyś, kiedyś któryś moderator wywalił w eter całą dyskusję, którą byłam bardzo zainteresowana (zresztą nie tylko ja, bo uczestniczyło w niej czynnie kilkanaście osób). Jak chciał mieć porządek na forum było wydzielić.

Kiedyś napisałam w wątku "Stajnie na Śląsku" pytanie: Czy ktoś zna osobę z okolic Ustronia, która chciałaby wydzierżawić konia? Wawrek wywalił mój post i napisał "zapraszamy do ogłoszeń". Zajebiście, powinnam napisać w ogłoszeniach "ogłaszam, że mam pytanie - Czy ktoś zna osobę z okolic Ustronia, która chciałaby wydzierżawić konia?" Tym bardziej jest to wkurzające, że potem się okazuje, że są osoby, którym zezwala się na umieszczanie bardziej ogłoszeniowych ogłoszeń niż to moje niby ogłoszenie w innych wątkach, poza Ogłoszeniami, ale może na to trzeba mieć specjalną kartę Vipowską. Ja takiej niestety nie posiadam.
Dałaś mi właśnie sporo do myślenia.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
02 lipca 2011 12:14
Przypomniane przeze mnie wydarzenia, to stare sprawy, ale w świetle obecnej dyskusji uznałam, ze warto je przypomnieć.

Wywalona dyskusja o której napisałam w poprzednim poście rzeczywiście była off topiciem, ale stricte wyewoluowała z tematu bazowego, nie była dyskusją o d**** Maryni i było nią zainteresowanych wiele osób. Można było ją wydzielić z tematu od którego odbiegła, przypuszczam, że nie umarłaby tak szybko, a jeśli tak, to sama bez ingerencji z zewnątrz, bez drastycznych cięć i straszenia ostrzeżeniami. Wywalono ze dwie strony postów iluś tam użytkowników, postów, które wnosiły wiele merytorycznych wypowiedzi i ciekawych przemyśleń, choć rzeczywiście nie całkiem na temat, w którym się znajdowały.

Jeśli chodzi o moje rzekome ogłoszenie - nikt nie wywala postów typu: szukam trenera, czy szukam stajni, czy polecam stajnie taką a taką i nie zaprasza z tym do Ogłoszeń. Nie mówiąc już, że czasem przymyka się oko na prawdziwe ogłoszenia w różnych wątkach, bo ... cośtam. Ja nie uważam, że trzeba tępic wszystkich. Uważam, że trzeba "dać żyć" wszystkim użytkownikom i wszystkich równo traktować. Po to jest Regulamin, żeby mod się nim kierował, a nie uskuteczniał wolną amerykankę. Ale po pierwsze i najważniejsze po to jest forum, żeby na nim dyskutować na różne tematy - końskie w końskich, dowolne w towarzyskich.
A w wątku Heparze nie dyskutowaliśmy o koniu. I właśnie dlatego sądzę, że został on zamknięty słusznie.
chyba jakś pomrocznośą jasna padła na ciebie.
Wątek został nie przeniesiony, a zamknięty.
Poza tym nie dotyczył towarzyskich kwestii a wykupu konia.
był śmieciem
Pokaż mi definicję w Regulaminie co jest "śmieciem" oraz zapis tamże że "śmiecie" trzeba wywalać.


Pomroczność jasna...  😁

Nie ma w regulaminie definicji śmiecia.
Ale na prawdę chcecie, żeby każda 12-sto latka z problemem typu:
"Problem -potrzebuję kasy na wykupienie jednorożca"
"Problem - mój kucyk nie chce podać nogi"
"Problem z zakładaniem ogłowia"
"Problem z oddzieleniem od stada"
"Problem z problemem"...

miała swój osobny wątek?
No przecież tak, to się tu forum dla dzieci zrobi. Przynajmniej tego bym się obawiała.
Niepotrzebnie?

myślę, że niepotrzebnie, kilka osób miałoby przez parę dni używanie a potem spadło by to w otchłań zapomnianych wątków
i nic złego by nie było
No nie wiem, może ja jakaś za bardzo bojaźliwa jestem...?  😉
Wiecie co? Przez kilka dni udzielalam sie na innym, zagranicznym forum. Nie bylo tam kacikow skokow, wkkw, itp, po prostu kazdy, kto chcial zapytac o najmniejsze male g***, zakladal nowy watek. Jezeli to bylo cos ciekawego - to zdarzalo sie, ze rosl on do AZ 7 stron. Reszta miala 3-4 wpisy i szla w otchlan. Wole nie wiedziec, ile bylo dubli, na pewno masa. W ogole nie moglam polapac w tamtym forum, totalny balagan, nie bylo mozliwosci "polubienia" zadnego uzytkownika.
Duzo milej mi sie funkconuje na RV 🙂
A ludzie narzekają, że na re-volcie jest za mało wątków i wszystko jest "poupychane" w jednym... 😉
ok. przeczytalam kilka sensownie uargumentowanych wypowiedzi. nie ukrywam, ze jestem za tym, zeby nowe watki byly na tematy, ktore nie byly poruszane. jest tyle tematow, ze mozna dopasowac cos dla siebie. np wymieniane "ziola", sory, ale ja nie widze powodu, dla ktorego ziola na copd mialby miec osobny watek, ziola do meszu osobny, a ziola na napary osobny. ziola to ziola i mozna rozmawiac w ziolach. uwazacie inaczej?
nie boicie sie, ze pozwolenie na rozkwit debilnych watkow sprowadzi to forum do poziomu śk?
Ta, wystarczy poszperać po innych końskich forach. Na niektórych jest identyczny bałagan co na forum zagranicznym opisanym przez Ikarinę.
Przekopywanie wątków-gigantów jest upierdliwe, fakt, ale... gdyby każda pierdoła miała swój własny wątek, to i tak trzeba byłoby przekopywać całe forum i wszystkie te wątki w jakiś tam sposób wpisujący się w to o co nam chodzi, więc może lepiej zostawić bardziej poukładane wątki-giganty.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 lipca 2011 18:07
Po za tym bez przesady- mamy wyszukiwarkę 😉 Aktualnie wprawdzie nie działającą, ale ogólnie moim zdaniem się bardzo dobrze sprawdza. Wpisujesz jedno słowo i wyskakuje ci kilka-kilkanaście wątków- w których na pewno coś znajdziesz. I w dodatku, żeby było fajniej, wyskakuje strona, na której dane słowo jest zawarte. Jak dla mnie miodzio 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się