SIODŁA

akzzi, Wiem, wiem, też robiłam interes z tą osobą. 😉 ale chyba każdy potrafi obejrzeć siodło z każdej strony i sprawdzić czy gdzieś nie ma jakichkolwiek cyferek, napisów... nawet takich na pół startych. :/
vissenna, No, teraz tak, ale model prezentowany przez Akzzi chyba jeszcze może nie mieć systemu wymiennych łęków.
Bronze   "Born to chase and flee.."
20 kwietnia 2011 20:08
Ja dziś jeżdziłam w starym Konradzie - i never again...
Fatalnie wyważone - ale też 12 letnie i swoje przeszło.
Nowe wersje mają lekkie terlice - cenowo nie powalają i jeśli ktoś zakupił takie siodło z siodlarza to byłoby super gdyby podzielił sie opinią.
W najblizszym czasie testuje Prestige - mam cichą nadzieję,że wsiądę i poczuję,że to jest to  😜
Gagulec   Mistrz lokalny
23 kwietnia 2011 20:45
Kochane  :kwiatek:

Które siodełko jest lepsze (wykonanie, ale też wygoda konia i jeźdźca):
Kieffer Lech Profi czy Barnsby AVG (Anky Van Grunsven)
vissenna   Turecki niewolnik
25 kwietnia 2011 09:58
Kieffer słynie z ujeżdżeniówek, nowe modele maja już świetne terlice EasyFit.
Bransby macałam i bez szału skóra na dodatek mam wrażenie, że wszystkie te siodła mają cofnięty punkt ciężkości...

Ja bym brała kieffera.
A ja bym radziła wsiąść w każde z tych siodeł... Bez testów to sobie możesz gdybać. Dla mojej koleżanki Kieffer Lech jest 8 cudem świata dla mnie to porażka. Każdy ma inny tyłek i innego konia...
akzzi- ja kupiłam tego Winteca od tego gościa na allegro. Nigdzie nie m wybitego modelu, ale ogólnie stan idealny. Ma wymienne łęki, odpinane klocki, bardzo wygodne. Ogólnie pierwszy raz mam do czynienia z tymi siodłami, więc nie wiem czy mają gdzieś wybite modele, ale po oglądaniu zdjęć w sklepach internetowych to jest identyczne jak Wintec 500
Amabilis   Two of us against the world
28 kwietnia 2011 15:27
jaką opinię wystawilibyście siodłu prestige venezia?
Będzie głupie pytanie:

B72824            4
  295

Moze mi ktos powiedziec gdzie w tym wybitym numerze  jest rozstaw łeku? Siodło Stubbena
przypuszczam ze 29,5 ale nie ma tam przecinka miedzy cyframi, a nie są wytarte bardzo.
Przepraszam za głupotę  😡
Zastanawiam się nad wyborem kilku siodeł: Daw Mag Sylwester, Ken Taur Penelopa, Kan Taur Artemis II, Ken Taur Medea I. Które z nich jest najlepsze ?  😉
czy ktoś wie jaki rozstaw łęku w Daw Magu odpowiada kiefferowskiej 2?
Jeśli to dość duża cyfra, wybita na środku przystulicy, w dole pod lub nad numerem siodła (dokładnie nie pamiętam rozmieszczenia) to określa ona rozmiar siedziska - mniej więcej na 18 " .
chodzi mi o łęk. cyfra za tym czymś w rodzaju numeru seryjnego. 2.
rozmiar siedziska mam pod tym numerem. 1 - 17",
Może napisz do przedstawiciela firmy, oni udzielą najpewniej najbardziej wiarygodnych informacji o mierzeniu i oznakowaniu łęków w Kiefferze. Mnie osobiście wydaje się, że ten numer nie ma nic wspólnego z miarą łęku, ale "wydaje się"robi różnice, po drugie sama chętnie się dowiem. Pozdrawiam 🙂
witam, słyszała może któraś z Was o siodłach firmy stanley?
czy mógłby mnie ktoś oświecić jak wyjąć łęk z nowego winteca? o ile ze starym modelem nie miałam żadnego problemu, tak nad tym siedzę od godziny i.. no nie da się  🤔wirek:  😜
czy taki zwykły wiejski rymarz z Komarówki Podl. wypcha mi poduszki? 😎 czy to zwykłe zajęcie rymarza?
jeżeli to jest rymarz, a nie szewc, cholewkarz lub kaletnik, to zupełnie nie powinien mieć problemu z dopchnięciem poduszek-to jego praca właśnie.
ankers, a dlaczego nie? zapytaj tylko czy wcześniej to robił.
w sumie sama nie wiem dlaczego nie. nigdy nie korzystałam z usług rymarza. temu podrzucę za jakiś czas siodło do zszycia i przy okazji spytam, czy zrobiłby to.
dziękuję 🙂.
Jeździł ktoś w siodłach 'jorge canaves'? jak wrażenia?
Kupiłam dla małej siodło 16" euroriding  😀

Rymarz wyrównał poduchy

Warte 400zł?
czy ktoś korzysta z siodeł Barnsby?? jakie one są?
Hej 🙂
Wiecie może coś o siodłach NORTON? Chodzi mi o te nieskórzane, tylko z 'plastiku'. Wiecie może jak się trzyma w tym siodle i czy w parzy w tyłek czy nie? 😉 Jaka jest ich trwałość i użytkowanie?
Nie miałam styczności z takimi siodłami, więc nie mam pojęcia, a chciałbym się dowiedzieć. 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 czerwca 2011 14:28
jaki rozstaw łęku w stubbenie wypada jako pośredni/standardowy? taka Mka daw-maga?  :kwiatek:
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
26 czerwca 2011 22:24
Mam pytanie po co w siodłach skokowych są długie przystuły?
BASZNIA   mleczna i deserowa
27 czerwca 2011 05:33
Bo jesli sa close contact to sie zaklada krotki popreg. Jak we wrotkim od Bogdana.
Może ktoś się orientuje...Czy istnieje możliwość wymiany terlicy w wintec 2000? Jak tak, to gdzie można kupić taką terlice? Circa jaki to koszt...
Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
04 lipca 2011 09:50
Mam bardzo pilne pytanie - słyszał ktos cokolwiek o siodłach firmy Max Hopfner? Chodzi mi konkretnie o model Ahlerich.
Na re-volcie niczego nie znalazłam, a wyszukiwarka google wypluła mi tylko kilka wypowiedzi z zagranicznych forów.

I jeszcze ujeżdżeniówka HdR (henri de rivel)? Czy faktycznie skóra w tych siodłach to tandeta?

Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek, nawet zasłyszane opinie  :kwiatek:
Madzua HdR to mega g...o
Widziałam takie siodła 2 (skokówki akurat) , po kilku jazdach-masakrycznie wyglądały przetarcia...jak po kilku letnim użytkowaniu.
Kojarzyły mi się z Pfiffami te siodła.
Ja nie polecam.
Ja miałam siodło HDR i to było najlepiej trzymająca skokówka w jakiej siedziałam, skóra rewelacyjna, mięciutka. Same zalety 🙂
Może dlatego, że to nie polska podróba? zamawiałam z Anglii.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się