SIODŁA

Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
04 lipca 2011 10:30
Dzięki 🙂
Skoro siodło znalazłam na allegro i nie ma nigdzie wielkimi literami "sprowadzane", to mniemam, że nie ma co w ogóle sobie zawracać nim głowy.

A ten Max Hopfner?


Masakra, jak ciężko jest kupić używane pasujące siodło :/
Ja wiem czy cięzko? Chyba trochę przesadzasz 😉

http://www.ihaha.pl/index.php?cPath=24_177_75
Tu masz różne ,zarówno ujezdżeniowe jak i wszechstronne, z możliwością przymiarki za kaucją.

Dodatkowo tu jest ogromny wybór:
http://www.allesiodla.pl/siodla-wszechstronne-c-3.html

w dobrych cenach.
Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
04 lipca 2011 12:11
Perlica - jasne, że już tam zaglądałam 🙂 wierz mi, nic tam dla siebie nie znalazłam. Nie mam mega wygórowanych wymagań, po prostu szukam szerszego siodła na niezbyt dużą pupę 🙂
... i do 2000 😀
hmm
Szerszego czyli jakiego? Myślałam że 33 Prestigea Silvera było ok (przynajmniej na 1 rzut oka tak wygladało).
Masz na ihaha Prestigea 33 o profilu ujeżdżeniowym,zawsze można poszerzyć.

Podpytaj też Kentarów z Norvivy (mają używane ujeżdżeniówki).

A na alle siodła jest mnóstwo wszechstronych o profilu DR w dobrych cenach (np.Lemetexy).
Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
04 lipca 2011 12:58
Też tak myślałam, ale jak mówiłam, średnio się na tym znałam. Teraz przeniosłam się do innej stajni, gdzie jest parę osób znających się choć trochę na rzeczy. Mierzyłam tam jednego ujeżdżeniowego prestiga o łęku 34 i nawet on był nieco za mały. Mam już jako-takie pojęcie jakiego siodła mi potrzeba, ale zależnie od marki wypada 34, 35, a w wintecach biały łęk, który na pewno nie jest rozmiarem 33-34 jak podaje pasikonik. Do tego co marka, to inna rozmiarówka (Kieffer, Stubben), a nawet różne modele w obrębie jednej firmy potrafią leżeć inaczej :/ Mogłoby być nawet odrobinkę za szerokie, bo mam nadzieję, że po zabraniu się do porządnej roboty konik się choć troszeczkę nabuduje.

Może marudzę, może koń jest jakoś kompletnie nie wymiarowy, ale szukam siodła od... kwietnia?


PS.

Podpytaj też Kentarów z Norvivy (mają używane ujeżdżeniówki).


masz może namiar?

Co do poszerzania, jasne, można. Ten prestige przekracza mój budżet, a poszerzenie to pewnie dodatkowa opłata.
"Masz na ihaha Prestigea 33 o profilu ujeżdżeniowym,zawsze można poszerzyć"

Jasne  😤
sluchajcie, potrzebuje kupic na aqh siodlo wszechstronne, do konkurencji klasycznych, jak hunter under saddle czy classic pleasure. Nie mam pojecia, jaki rozstaw w siodlach klasycznych jest "szeroki". Moglibyscie mi pomoc?
Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
04 lipca 2011 14:51
Standard jest różny w różnych markach. Wg prestige standard to ok 33, kieffer 2, stubben ok 31, a DM M, w wintec kolor czarny 😉
Czyli jak wcześniej pisałam co firma to inna rozmiarówka . Wszystko ponad to siodła szersze i "bardziej" ponad to bardzo szerokie.
Dla mojego szerszego konia najbardziej odpowiada ~35 prestige. Rozmiarówka w tej firmie kończy się na 37 - siodło wyjątkowo szerokie.
Cześć 🙂

Właśnie przed chwila skończyłyśmy z kumpela oglądać pewne siodło na jej brzydalka - o ile z przodu leży, na szerokość jest ok, to zupełnie nie podoba mi się jak leży z tylu. To jest siodło z terlica w kształcie banana - w pewnym momencie poduchy wywijają się razem z łękiem do góry, prześwit staje sie bardzo wąski, coś jak stare Stubbeny. Poduszki przestają dotykać grzbietu konia, staja sie wąskie i cienkie i mocno wywija sie do góry. Nie wiem czy dobrze to opisałam ^^ Mi sie nie podoba prześwit, który zaczyna być juz dla mnie za wąski jeszcze w momencie styku grzbietu z siodłem - 2 palce, i to ze poduchy nagle urywają kontakt z grzbietem,  zdecydowanie bardziej wole poduchy w np. stylu winteca - szerokie, wystające nieco za linie tylnego leku.

Tak mi sie wydaje ze lepiej rozkładają ciężar, ale to moje takie moje odczucie, które wcale nie musi się pokrywać z prawda 😉.
I tu moje pytanie, może dziwaczne - ale czy da się te poduchy wypchać w takim siodle 'bananowatym' tak jak w wintecach - szerokie, grubsze mające kontakt z grzbietem końskim? Myślicie ze rymarz może to siodło kompletnie inaczej wypchać w tej tylnej części ? Wydaje mi się ze skoro siodło tyłem nie leży - to po prostu nie jest na tego konia i już 😉 
Ona ma konia polzimnokrwistego, tacie kradnie jak go w pole nie weźmie 😉 Dziewczyna jest dopiero w liceum, wiec grosza za duzo nie ma, a to siodło dostanie za pól darmo do znajomego rodziny. Tylko - co z tego ze za pol darmo - jak można konikowi krzywdę zrobić. Zauważyłam ze większość siodeł na zimnokrwiste ma ławki wysunięte poza siedzisko - jak pffif na zimnokrwistego, czy Losedau (namawiałam na to, tylko ze ponoć tybinki sa długie, a ona nieduża myszka 😉 ale to to na pewno można u rymarza skrócić :P !) Moze to nie jest typowy 'koń do woza' ale wąski  to on nie jest.
Jak zadaje głupie pytanie to wybaczcie..  😀 Po prostu tak sie uparła na to siodło, ze juz jej jęczenia znieść nie mogę 😀 I staram sie dowiedzieć czy rzeczywiście jest szansa na to zeby z tego siodła coś wykrzesać, czy mogę z czystym sumieniem jej to z głowy wybić 😉
Madzua z tego co pamiętam miałaś odchudzić kobyłkę 😉 pewnie siodło wtedy też inaczej będzie leżeć 😉

Kentaur:
http://www.norviva.com/
Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
05 lipca 2011 09:34
perlica - żeby odchudzić, trzeba mieć na czym siedzieć, bo tu głównie chodzi o mięśnie brzucha, których nie ma 😉  brzucho w zasadzie niewiele mi zmienia jeśli chodzi o szerokość łęku, bardziej chyba długość popręgu. Na plecach mięśni w ogóle nie mamy, więc sądzę, że jeśli trochę ich przybędzie, może być potrzebny jeszcze szerszy rozmiar.
Dzięki za namiar, nie wpadłam na to, żeby wpisać norviva w google  😡
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
22 lipca 2011 21:38
niestety, nie udało mi się znaleźć odpowiedzi za pomocą wyszukiwarki -
czy ktoś wie jak wypada M daw maga w prestige?
dokladnie w prestige paris D,
łęk 33 wyjdzie mniej więcej tak samo?
Sandy gdzieś mi się obiło o uszy, ze 30 stubbena to mniej więcej 32 prestig, zaś teraz na wlasnym przykładzie widzę, że M daw maga to mniej więcej 29 stubbena, więc tak dedukując wyszłoby mi, że M daw maga to 31 prestige ale tak jak mówię to moja własna dedukcj i nie wiem czy włąściwa.
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
23 lipca 2011 08:23
:/  a ile kosztuje zwężenie łęku prestige, gdzie mozna tego dokonac?
:/  a ile kosztuje zwężenie łęku prestige, gdzie mozna tego dokonac?


wszystko pisze na tej stronie  😀
http://www.equishop.pl/zobacz,154,kat,108,prestige-wymiana-leku
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
23 lipca 2011 08:32
1430zł?  🤔
czy ja tak nie kumacie czytam
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 lipca 2011 08:48
Zły link Ci dano, tamto to jest całkowita wymiana łęku, zmiana rozstawu kosztuje w Equishopie 570zł http://www.equishop.pl/zobacz,163,kat,108,prestige-zmiana-rozstawu-leku
Wiecie może gdzie mogę kupić siodło THOROWGOOD EURO GP
Może być nawet używane ale byle by ten model  :kwiatek: :kwiatek:
Mam zamiar kupić ujeżdżeniówke i kurcze nie wiem jak to jest z tymi lękami. Na te chwilę mam siodło Daslo pro light z łękiem żółtym (34), i nie wiem jakie łęki brać pod uwagę w siodłach, tylko 34 ??Mam upatrzone siodło ale łęk ma ok 30/31??I nie wiem czy mierzyć miarka i dopasować tak siodło?? Możliwości przymiarki niestety nie mam;/
Bry 🙂 Zanim się zapytam, to proszę-żadnych głupawych odpowiedzi, w końcu mam prawo nie wiedzieć...

Czy te siodła są dobre do zwykłej rekreacji ?
http://allegro.pl/super-siodlo-kompl-czaprak-oglowie-17-i1728548062.html
http://animalia.pl/produkt,6657,524,GRENE_Siodło_kompletne_17__.html
Simma moim zdaniem te siodła są do niczego. No może jedynie przydadzą się przy zajeżdżaniu młodego konia, kiedy pierwszy raz go lonżujesz i nie wiesz co się będzie działo. A tak to ani w tym usiąść ani anglezować ani nic. Lepiej kupić jakieś stare używane Stubbeny, Kieffery lub Wintec'ki. Wtedy masz pewność, że to w czym siedzisz jest siodłem 😉
Hmm...moja koleżanka ma siodło GRENE-właśnie te. No i mówi, że jest dobre (jeździ ok. 2-3 razy w tyg.), no ale koń, na którym jeździ, jest taki, że praktycznie pasują na niego wszystkie siodła. No i ja nie wiem-bo ona mówi, że jest na serio świetne, ale ja się boję, że na moją spasioną klaczke może być złe...
I czy w takim wypadku, gdyby np. było no jakby ,,za luźne" (w sensie, że tak dziwnie-lata-po grzbiecie) to czy podkładki pod siodło by zadziałały ?
Kastorkowa   Szałas na hałas
26 lipca 2011 18:30
Najlepiej kup sobie siodło idealnie dopasowane do konia albo jakiegoś z wymiennymi łękami i dobrej firmy ,za takie pieniądze nie kupisz nigdzie dobrego skórzanego czy też innego siodła
Simma - nie polecam siodła Grene, już sama cena za ten cały zestaw powinna Ci dać do myślenia. Za taką cenę to po prostu nie może być dobre. To jest po prostu kiepska jakość i nie ma sensu wyrzucać  nawet tych 600zł. Lepiej dołożyć drugie tyle i kupić coś starszego, używanego ale porządnego  :kwiatek:
I czegoś nie rozumiem - zwykła rekreacja -  to koń ma chodzić w badziewnym sprzęcie,wątpliwie dopasowanym, a jeździec jak paralityk?  No i o swój tyłek i kręgosłup też lepiej zadbać 😉
[[a]]http://animalia.pl/produkt,10901,524,Wintec_Siod%C5%82o_Wintec_250.html[[a]]

A takie coś ??
[quote="Simma"]no ale koń, na którym jeździ, jest taki, że praktycznie pasują na niego wszystkie siodła[/quote]
Takie konie nie istnieją. Każdy ma swoją własną budowę i nie ma konia na którego pasowałyby praktycznie wszystkie siodła. Może być koń mniej lub bardziej "standardowej budowy" [chociaż z doświadczenia wiem, że takich koni jest niewiele], ale i taki koń będzie potrzebował dopasowanego rozstawu łęku czy ławek.
Widziałam to siodło z Grene na żywo [to z drugiego linka] i dla mnie to nic specjalnego. Takie se, o, siodło dla wiejskiej rekreacji, szerokie i jakieś takie płaskie na poduchach. Ja bym się jednak trochę bała swojemu koniowi to siodło zakładać.
Siodła z pierwszego linku też bym w ogóle nie tykała. To jakaś mielonka i wygląda na źle wyważone. Pfiffa beauty też bym nie radziła kupować.

[quote="Simma"]I czy w takim wypadku, gdyby np. było no jakby ,,za luźne" (w sensie, że tak dziwnie-lata-po grzbiecie) to czy podkładki pod siodło by zadziałały ?[/quote]
Zależy... jaka podkładka i w jaki sposób siodło miałoby być "za luźne".... Łatwo konia siodłem obetrzeć na kłębie, a to się naprawdę paskudnie i długo potrafi goić.

Ten wintec 250 jest porządnie zrobiony. Takie fajne rekreacyjne siodło. Wprawdzie gdybym miała doradzać któregoś winteca to doradzałabym 2000 albo all purpose, ale 250 na wożenie się też jest dobre i na pewno zdrowsze dla końskiego grzbietu. Ale też musi być dopasowane. 😉
Czyli (nie biorąc pod uwagę łęku-który w wintecu 250 można zmienić) to siodło jest ogólnie dobre, moge kupić, tak ? 🙂
ktore z siodła PRESTIGE nie usadza fotelowo ?  chodzi mi o skokowki  :kwiatek:
W którym sklepie internetowym oprócz ihaha i pasikonika kupię klocki do Winteców?
ankers napisz do hidalgo.pl oni sa przedstawicielem Winteca

pytalam w innym wątku ale cisza, więc moze tutaj ktoś będzie wiedział
Siodła firmy Anatomica www.anatomica.nl
ktoś zna? ktoś coś wie?  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się