PSY

Czy jest jakiś powód dla którego lepiej wysterylizować suczkę jesienią niż teraz w lipcu?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 lipca 2011 12:17
Męczący upał 😉


Dziękuję za życzenia 🙂😉
JARA trochę spóźnione ,ale ... najlepszego dla Suczyska buziaki w czarnego świńskiego nochala  😍 Jaka ona była słodziutka jak była mała  🙄 Moje już wszystkie poza Pokerem po I urodzinach i też się zastanawiam kiedy do zlecialo.... 🙁 Postaram się wstawić foto dla porównania 🙂

P.S. fakt faktem ściany masz bombowe  😍 😍
k_cian - będziesz na wystawie w Warszawie w oba dni?
Czy jest jakiś powód dla którego lepiej wysterylizować suczkę jesienią niż teraz w lipcu?


Rany ciężej się goją podczas upałów.
Nam weterynarz odradzał kastrację w środku lata.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 lipca 2011 15:32
Powiedzcie mi, że to co jest napisane w tym ogłoszeniu to nie jest prawda?  🤔
http://wroclaw.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-OWCZAREK-SYBERYJSKI-DO-ADOPCJI-JEDYNY-NA-WIECIE-W0QQAdIdZ294914474

Jest to jedyny przedstawiciel nowej, polskiej rasy - OWCZAREK SYBERYJSKI.
Rasa ta powstała dokładnie rok temu na wskutek skrzyżowania rozmaitych owczarków i huskych, a także kundelków


...
Osoba, która go porzuciła nie wiedziała zapewne, że ma w domu rasowego psa.
Po wnikliwej analizie w schronisku okazało się, iż jest to nowa rasa, a Nero jest JEDYNYM psem tej rasy w kraju!
mokre nie jest dobre jako codzienne jedzenie.

Mogłabym poprosić o uzasadnienie?
Powiedzcie mi, że to co jest napisane w tym ogłoszeniu to nie jest prawda?  🤔
http://wroclaw.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-OWCZAREK-SYBERYJSKI-DO-ADOPCJI-JEDYNY-NA-WIECIE-W0QQAdIdZ294914474

Jest to jedyny przedstawiciel nowej, polskiej rasy - OWCZAREK SYBERYJSKI.
Rasa ta powstała dokładnie rok temu na wskutek skrzyżowania rozmaitych owczarków i huskych, a także kundelków


...
Osoba, która go porzuciła nie wiedziała zapewne, że ma w domu rasowego psa.
Po wnikliwej analizie w schronisku okazało się, iż jest to nowa rasa, a Nero jest JEDYNYM psem tej rasy w kraju!




Taka reklama  😉 Wątpię, żeby ten kundelek był zarejestrowaną rasą. "Na wskutek skrzyżowania rozmaitych owczarków i huskych, a także kundelków"

Mieszaniec huskych, owczarków i KUNDELKÓW nie ma szans, żeby był rasowy  🙄 Oczywiście to nie znaczy, że nie jest słodki 🙂
[quote author=D+A link=topic=32.msg1063265#msg1063265 date=1309876713]
mokre nie jest dobre jako codzienne jedzenie.

Mogłabym poprosić o uzasadnienie?
[/quote]

Szukałam pochodzenia tego cytatu, ale nie znalazłam.
Mogę spróbować odpowiedzieć.  Żywienie samym mokrym pożywieniem ( wszelkiego rodzaju papki czy konserwy) m.in. przyspiesza odkładanie się kamienia nazębnego.
Ktoś parę stron temu tak napisał.

Dzięki za odp. To jednak lepsze suche?

Czy to prawda, że nie powinno się podawać na raz suchego i mokrego, bo któraś z tych form zawiera jakiś składnik, który blokuje wchłanianie jakiś składników?
Suche w trakcie gryzienia jakoś tam oczyszcza zęby z kamienia, a przynajmniej wspomaga ten proces.
U nas mokre ( puszki) jest dodatkiem. Raz na miesiąc jako urozmaicenie.

Ja  mieszam suche z mokrym czasami i nie zauważyłam jakichś złych skutków 😉 Nigdy nie słyszałam o tym, że tak nie można.
Głownie jemy chrupki + kości wołowe/cielęce, korpusy z kurczaka, starte warzywa/owoce.
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 lipca 2011 16:29
My tam jemy mięso surowe z warzywami czasem z ryżem albo makaronem a na kolacje dostaje suszki z sosem z wątróbki bo inaczej są FE
Kilka zdjęć jednej z pociech 🙂
K_cian kilka stron temu wstawiała parę zdjęć.
Namir




Kastorkowa   Szałas na hałas
05 lipca 2011 16:39
To saluki?
Tak jest. Młodziak salukowy. Gratuluję rozpoznania, bo przeważnie jestem posądzana o głodzenie labradora  😎
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 lipca 2011 16:42
Łatwa sprawa one charakterystyczne są, byłam pewna po 3 zdjęciu,ta sierść na uszach i ogonie.
Ile ma?
W połowie marca skończył rok. Jeszcze nie do końca wie co zrobić z długimi nogami, ale powoli powoli coraz lepiej 🙂
Anaa nie tylko w niedzielę jesteśmy.

Yasmine, śliczny namirek 🙂😉

A my dzisiaj robiliśmy TO  😁



Eee gdzie to robiliście i dlaczego bez nas?  😁
eeee bo tak jakoś wyszło spontanicznie  👀

Fasty City  😁
[quote author=D+A link=topic=32.msg1063265#msg1063265 date=1309876713]
mokre nie jest dobre jako codzienne jedzenie.

Mogłabym poprosić o uzasadnienie?[/quote]
Ja jeszcze nie znalazłam mokrego, które miałoby wszystkie potrzebne składniki do prawidłowego rozwoju psa. Oczywiście, suche też nie jest idealne, ale mokre przeważnie nadaje się tylko jako dodatek.
Żeby nie było, że tylko się tam lansowaliśmy i skakaliśmy... a co, zasypię was :P ( o ile będzie widać, coś mi ostatnio nawalało :/ )

















Wojenka   on the desert you can't remember your name
05 lipca 2011 21:41
Yasmine, fajny saluki 🙂 . Jak u niego z posłuszeństwem?

k_cian
, Toska super gundog 😉

W ubiegły weekend nasza Euskara służyła naszej przyjaciółce jako modelka podczas międzynarodowych zawodów groomerskich.Dziewczyny spisały się dzielnie i w kategorii trymowania Wiesia w parze z Eu zajęła drugie miejsce,za utytułowanym Włochem.
Oto zdjęcie z pudła:


To teraz wszyscy wiedzą, do kogo chodzić do fryzjera...?  😁
Yasmine cudowne foty charciaka!

k_cian jak zawsze "full life" uwielbiam patrzeć jak pracujecie, bawicie się i cieszycie życiem 🙂
Namir jak na charta jest dość posłusznym chłopcem, ale od szczeniaka dbam o to,żeby jednak mnie chociaż troszkę słuchał.
W porównaniu do wcześniejszego afgana Namir jest mega poukładany  🤣
k_cian, super Tościk 🙂 to w Niedzielę się pewnie widzimy 😉
Yasmine, IMO najładniejszy z chartów
Yasmine, IMO najładniejszy z chartów


Jak dla mnie afgany, a zaraz po nich greye  🙂
trzynastka   In love with the ordinary
06 lipca 2011 20:34
Wiem, że było ale muszę się wam pochwalić  😍


Martwiło mnie, bo wszystkie sąsiedzkie psy, które były w podobnym do Zeusa wieku już padły, więc poszliśmy dzisiaj do weterynarza na ogólne badania, szukać czegoś niepokojącego, sprawdzić jak zdrowie, kondycja, sierść, brzuch, łapki etc.
Weterynarz był zachwycony, wyniki nie pokazują jego wieku, jedynie mamy dwa zwyrodnienia ale dosyć łagodne koło kręgosłupa [ale o tym wiem od dawna], krew w normie, usg niczego nie pokojacego nie pokazało, zęby super, sierść super, kondycja super  😅
I tym o to akcentem radośnie wkroczyliśmy w 11 rok życia  💃
slojma   I was born with a silver spoon!
06 lipca 2011 20:38
k_cian- jak łapie zręcznie sztuczną kaczuchę, piękny psiak
ninevet - masz mistrza robienia min
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się