Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella   Dawna re-volto wróć!
04 lipca 2011 10:45
Stiepan, wypowiem się jako osoba, która w studio foto była tylko robić zdjęcia do dokumentów.
co do tych cieni, nie mam zastrzeżeń. ale w połączeniu z nienaturalnymi kolorami są po prostu okropne. jeśli miała to być gra światło-cień, myślę, że powinna być subtelniejsza. po dłuższym patrzeniu po prostu oczy bolą. zwłaszcza, że ta czerwień mocno kontrastuje z tłem. co do reszty, to raczej nie mam zastrzeżeń.
i wybaczcie, nie czytałam wszystkiego, bo to zwyczajnie nie moja bajka i połowy bym nie zrozumiała. a drugą połowę zrozumiałabym źle...
:kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 lipca 2011 10:46
Stiepan, szukasz konstryktuwnej krytyki, a sam odpowiadasz na nią "to zamierzone, tak miało być". To co to za dyskusja? W dodatku, co najbardziej żałosne, z atakiem na mnie personalnym. Nie o moje zdjęcia tu chodzi, a o Twoje. Atakowanie mnie personalnie, bądźmy szczerzy... jest żałosne. Ja się odnoszę do tego co widzę na zdjęciu. Zbijać powinieneś argumenty, nie mnie. Ale widać nie masz jak.
Zdjęcia ze studia nie były wystarczająco dobre, żebym je pokazała. Dlaczego? Bo jak zrobię średnie zdjęcie, to nie argumentuję, że tak ma być. Średnie zdjęcie idzie do kosza/zostaje w folderze i cieszy oko, jeśli wiążą się z nim wspomnienia. Mówię szczerze, orłem w fotografii studyjnej nie jestem, nie jara mnie to, bawiłam się, od tak, dla zabawy, dla poznania nowych możliwości i nauki. Na nikoniarzy też nieczęsto wrzucam fotki, więc za wiele nie mogłeś wywnioskować.
Ja jestem pieniaczką? Ja piszę o zdjęciach, to Ty się zeźliłeś, przejrzałeś moje wątki na nikoniarzach, posty również, skoro wiesz, że nie mam zdjęć w studiu. Nie wiem, kto tu jest bardziej pieniaczem...

A prosiłam o ocenę moich zdjęć? To chyba Ty wrzuciłeś swoje? Więc nie rozumiem dlaczego odchodzisz od swoich zdjęć i znów zmieniasz wątek rozmowy na mnie. Nie o mnie chodzi. Wrzucałam moje foty, wtedy mogłeś je komentować, nie teraz, gdy próbujesz mi udowodnić, że nie znam się na fotografii i nie umiem robić zdjęć, dlatego Twoje foty mi się nie podobają i uważam, że nie są super. Może i nie się nie znam, może i nie umiem. Akceptuję to i się cieszę, bo to pozwala mi się uczyć. A kocham się uczyć.

Drugie nie jest wiele lepsze, bo wina moim zdaniem nie leży w obróbce, a w świeceniu. I na tym definitywnie kończę dyskusję, bo widzę, że moja osoba i to co robię, strasznie(!) Cię boli. Nie wiem czy mam się cieszyć, czy się bać. Na razie jednak to zleję, mam masę fantastycznych, przeostrzonych i przesyconych fot, którymi mogę się bawić i cieszyć =)  W takim razie uciekam, nie biję piany Przepraszam, że Cię zirytowałam i musiałeś znaleźć wszystkie informacje dostępne o mnie w necie.  Peace, Love & chocolade!

Stiepan, III byłoby naprawde ciekawe, ale widze je w kwadratowym kadrze i z nieucietym lokciem 😉 IV moze byc, choc czegos brakuje - moze miejsca, by poprowadzic wzrok?
pozostale mi sie nie podobaja, bo dziewczyna jest delikatna, a swiatlo i kolory zdecydowanie ostre. owszem, mozna tak laczyc, ale tu na moj gust to polaczenie nie zdaje egzaminu. moze jakis element drapieznosci w dziewczynie by pomogl.
Stiepan, na moje oczy (dosłownie, bo podjęły dodatkowy wysiłek przy oglądaniu Twoich zdjęć) jest za ciemno. I oprócz tego tak mocne cienie mnie na tych zdjęciach osobiście nie podchodzą.
Stiepan   can i ask you for something?
04 lipca 2011 11:45
buyaka nie sądzę, że znajdziesz program do karykatur - w tworzeniu karykatury jest zbyt wiele zmiennych 😉 Możesz pobawić się photoshopem http://www.photochopz.com/forum/member-photoshop-tutorials/30627-dont-mess-lohan-turn-picture-into-caricature-photoshop.html. Jeśli nie potrafisz/nie chcesz, zostają Ci tylko i wyłącznie "artyści" na rynkach i nad morzem. Ew. możesz spróbować spytać się wątku rysunkowym, może ktoś za jakąś opłatą takie zdjęcie by Ci przerysował 🙂

Facella dzięki . W końcu ktoś wypowiedział się krytycznie w odpowiednim tonie. Można? Można!

A wracając do mojej nowej ulubionej użytkowniczki tego forum.

Stiepan, szukasz konstryktuwnej krytyki, a sam odpowiadasz na nią "to zamierzone, tak miało być". To co to za dyskusja?

Jakże inaczej mam na nią odpowiadać, kiedy Ty mówisz mi, że nie mogę gubić informacji w cieniach i w ten sposób komponować zdjęć studyjnych i że przez cienie modelka wszędzie wygląda pokracznie. Napisałem, która część była w Twojej wypowiedzi konstruktywna i przyznałem się do błędu, bo faktycznie tam był. Jeśli uchylałbym się od krytyki, od tego też bym się bronił.

Ja jestem pieniaczką? Ja piszę o zdjęciach, to Ty się zeźliłeś, przejrzałeś moje wątki na nikoniarzach, posty również, skoro wiesz, że nie mam zdjęć w studiu. Nie wiem, kto tu jest bardziej pieniaczem...


Nie przejrzałem nigdzie nikogo postów, bo jestem na to zbyt leniwy. Jestem wzrokowcem i takie rzeczy jak avatary zapamiętuje natychmiast. Nie wiem też, czy na nikoniarzach masz nicka strzyga, henia, czy stenia. Wiem natomiast, że wrzucałaś swoje zdjęcia koni - nie ma tam tego wiele, a z dużą uwagą zawsze fotki czterokopytnych oglądam.
Wycieczki personalnej nigdzie do Ciebie nie było, będzie zaraz.
Ja odniosłem ważenie, że w studyjnej materii wypowiadasz się nie po to, aby pomóc ale po to żeby po prostu coś napisać - profesjonalnym tonem, bo przecież byłaś na szkoleniach(a fotek dalej nie pokazałaś - nie do oceny, ale żeby chociaż potwierdzić) i pokazać swoją biegłość w technice fotografii. Nie używasz zwrotów w stylu "moim zdaniem", a rzucasz wyciągniętymi cholera wie skąd imperatywami. Facella wypowiedziała się o zdjęciach krytycznie i w normalny sposób - faktycznie, kolory są zbyt intensywnie i tutaj wychodzi moja ułomność co do obróbki tych dwóch zdjęć. Bo uwaga - ja wiem, że popełniam błędy! I to mnóstwo. Natomiast jeśli wytykasz, to wytykaj te, które są.

Bo jak zrobię średnie zdjęcie, to nie argumentuję, że tak ma być.

Jeśli na prawdę by mi się chciało przejrzeć Twoje posty czy to tu, czy na nikonie(bo tam cholera zdaje mi się, że nogyma i rencyma gdzieś się broniłaś, ale ręki sobie uciąć nie dam, musiałabyś mi podać nicka żebym sprawdził), zapewne doszedłbym do innych wniosków, bo broni się niemal każdy.

A prosiłam o ocenę moich zdjęć?

Jakby Ci to powiedzieć:
Skoro tak dobrze znasz moją osobę z nikoniarzy i jak wnioskuję, nie masz o mnie  i moich zdjęciach dobrego zdania, dlaczego napisałeś o tym dopiero, gdy nie jestem zachwycona Twoimi?

W odpowiedzi na Twojego posta napisałem, jakie mam zdanie o Twoich zdjęciach. Bo wcale nie jest ono złe. Nie dość, że nie czytasz dokładnie tego, co ja piszę w tej dyskusji, to nie wiesz w dodatku co sama piszesz...

Wracając do pieniactwa i nastawienia.To miejscowe, o - z tego właśnie wątku. Nie przeszukiwałem internetu, nie dzwoniłem do CIA, po prostu wczoraj czytałem wątek i na co trafiłem?
xxflygirlxx, to lepiej nic nie robić? To nie operacja mózgu. Jak inaczej masz się nauczyć?

Powiedziałam przecież, że spróbuję.

xxflygirlxx, jeszcze więcej tego wyrzutu >___> przepraszam, że się odzywam, więcej nie popełnię tego błędu.


Tu jest właśnie moja wycieczka personalna do Ciebie. Ja w Twoich wypowiedziach widzę niesamowity jad i nienawiść do wszystkich. Nienawidzę takiego traktowania i lekceważenia innych ludzi.

Dla mnie jest to koniec dyskusji z Tobą, bo nie jakichś dziwnych sporów oczekuje się po tym wątku. Za konstruktywny element w Twoich wypowiedziach dziękuję, o reszcie postaram się zapomnieć.
To proponuję wrócić do meritum wątku, bo zaraz off urośnie,a  to karalne 😉
Stiepan pierwsze, trzecie i ostatnie są super. reszta jest faktycznie źle naświetlona. często nie widać drugiego oka modelki.

[edit] z dzisiejszego wypadu do zoo 🙂















Zulus i Amor, najcudowniejsze dzieciaki świata!


Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
05 lipca 2011 11:20
Trochę odbiegnę od profesjonalnej dyskusji w tym wątku, ponieważ potrzebuję waszej pomocy. Zrobiłam zdjęcie dyplomowe wpadając do zakładu foto "z ulicy", ogólnie wyszło akceptowalnie, potrzebuję jednak kogoś do wyretuszowania niesfornych włosów.
Dobrej duszyczce podeślę fotkę na maila.  :kwiatek:
MsCarmen, CUDOWNE!🙂 ale mi zrobiłaś smaka na taką wycieczkę🙂 niechże się zrobi pogoda..🙁

Stiepan, nie jako fotograf studyjny (tego się dopiero pomaleńku uczę i to sama w dodatku) ale jako odbiorca fotografii niestety musze napisać że nie podoba mi się żadne z nich:| właśnie przez te cienie na twarzy - w ciele ok, niech giną szczegóły, niech będzie mroczno, ale twarz powinna być dla mnie bardziej widoczna i nie taka "poorana" cieniami. Motocyklista jest świetny, ale to jednak nie portret, a w portrecie (czy zdjęciach modowych) jednak to modelka jest dla mnie najważniejsza, a tu jej po prostu nie widać.
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
05 lipca 2011 12:31
MsCarmen już na FB się nimi zachwycałam !

Powiecie kilka słów o moich wypocinach ?





viikaa   Kucykowy jezdziec :)
05 lipca 2011 15:38
MsCarmen fajne, ciekawe zdjecia 🙂
Wrzuc jeszcze jakies fotki zwierzakow 🙂
juliadna, pierwsze piękne! ale chyba było tam coś na dole po prawej stronie wymazywane..? przynajmniej u mnie tak to wygląda😉 drugie byłoby idealne na tapetę🙂 (zresztą wszystkie), ale trochę ten kwiatuszek jest za bardzo wciśnięty w róg jak dla mnie. Pod tym względem trzecie podoba mi się bardziej (chociaz w drugim kwiatek jest ciekawszy😉 )
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 lipca 2011 16:44
Ms Carmen zdjęcia śliczne , ale i tak nic nie pobije pantery śnieżnej i jej oczu 😍 😍 a ty takiej piękności tu nie wrzuciłąś
Co jak co, ale pantery śnieżnej nie ma na żadnym z tych zdjęć. Jest za to czarna pantera.

Mnie się czwarte zdjęcie MsCarmen bardzo podoba. 
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 lipca 2011 17:08
MsCarmen, czwarte jest nieziemskie!

upolowałam małe koty i się zgrywają  😍
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
05 lipca 2011 17:11
Breva nie nie ,nic nie mazałam. tło to zielona blacha więc może cienie tak padły. Dzięki za miłe słowa i opinię :kwiatek:
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 lipca 2011 17:18
Co jak co, ale pantery śnieżnej nie ma na żadnym z tych zdjęć. Jest za to czarna pantera.

Mnie się czwarte zdjęcie MsCarmen bardzo podoba. 
Wiem ,że jej tu nie ma,ale na fb jest przeczytaj całą moją wypowiedź.
juliadna, aa to może faktycznie🙂 tak czy siak, bardzo mi się podoba🙂
specjalnie dla Kastorkowej 😉

Nadaam




i dorzucam jeszcze czarną Beatę i słonia Leona 🙂




madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 lipca 2011 22:13
MsCarmen kiciusie są boskie  😜 😍
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 lipca 2011 10:29
MsCarmen, osobiście uwielbiam pantery śnieżne. a jeszcze w Twoim wykonaniu...  😜
Leon jest przeboski!

e: poprawione te pumy xD
Facella pantery, nie pumy 😀 dzięki!
m.indira   508... kucyków
06 lipca 2011 11:27
...Założeniem tych fotek jest gra cienia i mają być ciemne. Lampy ustawione delikatnie za modelką z obu stron, świecone na wysokości ramion przez parasolki, z tyłu mała lampa przez żel - to jest jeden z bardzo częstych i chętnie używanych setów oświetleniowych...

jako plastyk hmmm z założeniem sie zgodzę z wykonaniem nie do końca
gra światłem i cieniem to subtelna zabawa, ale by praca była zadowalająca światłocień powinien prowadzić wzrok widza tak by to co chcemy pokazać było przejściem od rzeczy najważniejszej po mniej ważną
dziwnie sie oglada te Twoje prace Stiepan , dla mnie krzyczą, pokazują wszystko jakby ważne bez zdecydowanej dominanty, od czerwieni sukienki która aż drażni, po cienie zupełnie dla mnie w nieakceptowalnych miejscach, przy których twarz modelki ginie w natłoku błędnych bo iluzyjnych dla oka, informacji, ciemność(może to zasługa mojego monitora) mi nie przeszkadza, bo ją lubię
a tych wszystkich fotek przemawia do mnie tylko IV, jakoś prowadzi widza
plastyk ma większe pole do popisu, mając w ręce narzędzie w postaci ołówka, węgla, pędzla, może pozwolić sobie na wyeksponowanie pewnych rzeczy bardziej niż są one w rzeczywistości, fotograf musi szukać sposobu by tak doświetlić lub nie dany element by efekt był zadowalający, a to już jest wielką sztuką
co do obróbki, można zrobić wszystko co się żywnie podoba, tylko czy to jest cel dobrego fotografa? chyba nie
kompozycja, oj... tutaj pojawia sie problem niezadowolenia z takiego czy innego cięcia, za małej przestrzeni powietrznej, za ciasnych kadrów itd, ale zawsze znajdzie sie ktoś komu coś niezpasi, dla mnie dziwne kadry, czasem ciasne(II, III, V z czego te dwa ostatnie robiłabym w pionie bo takie cięcie ciała bywa niewybaczalne), czasem brakiem przestrzeni stłamszona modelka, i jeszcze jedno, dla mnie fotografia musi żyć, mieć to cos co chwyta za oko, coś co mówi że żyje a nie jest martwa i tego w Twoich poszukiwaniach Ci życzę
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 lipca 2011 14:38
Facella pantery, nie pumy 😀 dzięki!


ojesu, faktycznie. ale tak to jest, jak się o jednym myśli, a innym pisze...
wiochę zrobiłam  😡
dziewczyny,bardzo pilna sprawa -  jest tu ktoś kto zna się na photoshopie czy innych programach podobnych?
i ma chwilkę czasu? jeśli tak to bardzo prosiłabym o pw i wytłumaczę o co chodzi. Nie chcę tu pisać bo może by uznano, że ogłoszenie  😉
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
06 lipca 2011 16:45
A te co myślicie o tych ?



m.indira   508... kucyków
06 lipca 2011 16:53
juliadna, drugie lepsze, ładniejsza kompozycja i ciekawsze
z pionowiznami jest dziwna sprawa, kiedyś miałam hybrydkę i ona trzaskała fotki w nieco krótszym formacie, w pionie zawsze były ok, a teraz z lustrzanki mam wrażenie że fotki są za długie... dlatego trzeba wypośrodkować między powietrzem a wagą zdjęcia, co niestety często wychodzi marnie
MsCarmen słoń mnie powalił i jest najlepszy wgd mnie z fot z Zoo
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 lipca 2011 18:19
juliadna, na pierwszym za dużo góry. a drugie jest boskie  😍 ciekawe, prosta ale fajna kompozycja, dobry kadr no i ta papuga  😜
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
06 lipca 2011 20:02
juliadna, na pierwszym za dużo góry. a drugie jest boskie  😍 ciekawe, prosta ale fajna kompozycja, dobry kadr no i ta papuga  😜

zgadzam się za dużo góry, tak samo przy tych kwiatach, podoba mi się 1 i 3 w 2 za blisko kwiatka ciachnęłaś 😉
Stiepan   can i ask you for something?
06 lipca 2011 20:20
MsCarmen paw(?) i słoń bajka, wszystko jest tak jak być powinno.

m.indira ja w ogóle mam bardzo duży problem ze zbyt ciasnymi cięciami od kiedy moje d300 umarło i jestem zmuszony używać aparatu zastępczego, który ma 90% pokrycia w wizjerze. Próbuję kadrować ciaśniej, ale w 70% przypadków zbyt ciasno i przez to amputuję. Jako człowiek analoga nie jestem przyzwyczajony do wykadrowania szerzej, a później przycięcia fotki - i tą ułomność muszę jak najszybciej wyeliminować. Ja osobiście z tamtych prac wybrałbym jedną, i tylko ona wyląduje prawdopodobnie w folio. Co do dominanty to powiedziałbym raczej, że u mnie ta "plastyczna" rozmija się z treściową i przez to brak harmonii w fotografii. Generalnie bardzo zardzewiałem studyjnie po ponad pół roku - w połowie miesiąca spróbuję jeszcze raz, tym razem na powierzchni większej niż 30m2, z kartonem w tle(a nie polipropylenem), z nieco bardziej plastyczną modelką i, daj wypłato, już z normalnym aparatem, a przede wszystkim ja sam będę trochę odkurzony. Efektami pewnie się pochwalę. Dziękuję wszystkim za opinię 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się