Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella   Dawna re-volto wróć!
09 lipca 2011 09:37
xxflygirlxx, to teraz zapamiętaj i nie przyciemniaj! a co do kadrów to ten z palmą chyba jest pozbawiony sensu. albo palma, albo ta skała w tle, obie naraz - nie.

o matko, teraz sobie przypomniałam, że mamy szylkretowego kocura w stajni! na pewno kocur, sprawdzane  😁
przez was jak zobaczę takiego kota, to mu będę pod ogon patrzeć  🙄
xxflygirlxx, w pierwszym IMO za dużo się dzieje.. jakby tło było nieco ciemniejsze, albo jakbyś wykadrowała je tak żeby kwiatki były na tym brązowym tle (ktore jest z prawej) to by było dużo lepiej🙂 drugie do mnei nie przemawia - ot taki pstryk z dwoma planami. za to trzecie cudne! trochę mi paści górny lewy róg (wyczyściłabym go, ale kolorystyka śliczna🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
09 lipca 2011 13:40
xxflygirlxx, na pierwszym kwiatek zlewa się z tym w tle, na 2 dałabym mniej palmy a więcej skały, 3  jest ok 😉
zwracam honor z kocurem - doczytałam - znów sie czegoś nauczyłam.. 🏇
Facella, Breva, Misskiedis baaardzo dziękuję :kwiatek: Mało w makro siedzę, więc wszystko przydatne. 😉

Ciągnąć OT to tutaj teraz jest szylkret. Nie wiem jaka płeć, bo nie podchodzi do ludzi. 👀 Ale nigdy nie słyszałam o takim czymś, kiedyś mi ktoś powiedział, że jasnorude to mogą był tylko samce, ale czy to prawda to nie wiem.
kiedyś bawiłam się w takie różne makropodobne zdjęcia.  😁
daje takich kilka:
co myślicie.?  🤣


















Facella   Dawna re-volto wróć!
09 lipca 2011 21:14
montezuma, szalejesz! pierwsze miażdży wszystko, czym Ty to wyprodukowałaś? zawsze się czaiłam na ważkę, ale zbyt ruchliwe toto i mój obiektyw jest z takim makro na bakier... ważki manualnie ostrzyć nie dam rady  😂

3., 4., 6. też są świetne! zwłaszcza 6., ma taki klimat...  💘
Facella, dzięki.  :kwiatek: wszystko stworzone moim Nikonem D40  z Sigmą 70-300 APO Dg Macro. prócz ostatniego zdjęcia bo było robione Nikkorem 18-55, bez soczewek, bez filtrów, bez statywu itp.  😀
a Ważka.? hm. siedziałam nad jeziorkiem prawie 3 godziny gdzie było ich baardzo dużo. żałuje tylko że nie jest w całości ostra  🍴
pamiętam że tamtego dnia ustrzeliłam tylko to jedno jedyne udane zdjęcie  🤣
drut kolczasty i owoc lodowy kompletnie WY-MIA-TA-JĄ

ten drut pokazuje, ze powszednie rzeczy które są wokół nas mogą być super sfocone
brr aż mi się zimno zrobiło od tych zimowych sopelków i zamarzniętych krzaczków 😀

Corinna & Bagyra


Kasia & Luzik
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
10 lipca 2011 09:31
montezuma podoba mi sie wazka 🙂 wiem jak ciezko ustrzelic takie robactwo 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 lipca 2011 11:23
montezuma, mnie by szlag chyba trafił  😁
montezuma: też ostatnio ustrzeliłam nad jeziorkiem ważki.

Wbrew pozorom, nie jest tak trudno, te robione kitem 18-55.

Miałam gdzieś jeszcze kilka, ale nie mogę znaleźć.
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 lipca 2011 14:57
bawarka, co miałaś w tle, że wyszło Ci takie gładkie, jak u montezumy, która działała na duużo dłuższej ogniskowej?
Facella: zasyfiony gliną zalew robi świetne tło  😀
Musze sie pochwalic. Pierwszy raz od naprawde baaardzooo dawna mialam dzis w rece aparat. Juz prawie zapomnialam, jaka to fajna sprawa 🙂
Co o tym sadzicie?
1.
2.
3.
4.
5.
6.

bawarka, swietne wazki 🙂
natchniuza: super ci to wyszło! najlepsze to: 1, 3 i 5  😜
trzynastka   In love with the ordinary
10 lipca 2011 20:50
ninevet jak dla mnie pierwsze z tych trzech jest najlepsze! super!!!

hihi, też właśnie to uważam za najlepsiejsze 🙂

Huculska Ostoja, Facella ,  :kwiatek:
bawarka - dzięki za obszerną opinię  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 lipca 2011 21:34
bawarka, uhuhu idę skołować glinę i syfić w stawie  😁

natchinzua, 1., 5. i 6. !  💘 💘
ważki, motylki, kwiatki - a ja z innej beczki - miałam psi weekend 🙂
Anaa, biegiem do watku psiego i opowiadaj i wiecej zdjec!!!
sienka, aye, sir! 😉
Facella: no niestety tak się nie da, ten zalew ma klikadziesiąt ha  😀, a to przez to że rzeka niesie z miasta obok, które ma min kopalnie gliny taki syf i zawsze wakacje zalew jest ceglasto-brązowy  😀 koniec  🚫

Wczorajsze foty. Te akurat psie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 lipca 2011 10:29
bawarka, na żadnym nie ma ostrości na oku. a powinna być, bardziej niż na nosie. gdyby nie to, to [s]pierwsze[/s] każde byłoby rewelacyjne.
i jakoś dziwnie nie przeszkadza mi fakt, że wszystkie są za ciemne, to nadaje im jakiegoś niepowtarzalnego klimatu.
ale za tę ostrość to się lanie należy i nie przeboleję.

co do stawu, to ja wiem gdzie jest taki niewielki, żadna rzeka stamtąd nie wypływa, jedna tylko wpada więc nie będzie miało co wymywać. dlatego gliną usyfić się da  😁
Facella: ostrość na nosie jest całkowicie celowa, kadr zamierzony był właśnie taki, że nos wchodził w centrum kadru, więc jakbym walnęła ostrość na oko, to na środku kadru wyszłaby okropna nieostrość taka jak na zdjęciu w załączniku.
A tak na marginesie, to w jaki sposób są za ciemne,przecież o taki efekt mi właśnie chodziło, zdjęcie jest robione na iso-100, a jasne jest tam gdzie pada światło, i o to właśnie chodziło, żeby światło wymodelowało kształty, oświetliło co się da, a żeby druga strona pyska znajdująca się w cieniu w nim pozostała. Jeśli ustawiłabym większe iso np 200, to byłoby już widać tło (krzaczory), które z założenia miało być czarne. So czarne tło + przyciemniony pies to efekt jaki uzyskać chciałam, dodawałam tutaj zdjęcie psa też z tą samą koncepcją, tylko w tamtym, światło było skierowane tak, że w nim ledwo można było dostrzec zarysy pyska, to tamto według mnie jest za ciemne, co do tych bym podyskutowała  😀
bawarka, podoba mi się drugie, ale wolałabym trochę więcej przestrzeni z lewej strony
cała reszta kadrów jest jak dla mnie za ciasna
na trzecim i czwartym tniesz przez oko, które jednak jest widoczne - zdecydowanie na nie
to takie różne zabawy z cieniami.
co myślicie.?







i coś innego:
CDI-W Sopot 2010


trzynastka   In love with the ordinary
11 lipca 2011 12:07
ostrość na nosie jest całkowicie celowa, kadr zamierzony był właśnie taki, że nos wchodził w centrum kadru, więc jakbym walnęła ostrość na oko, to na środku kadru wyszłaby okropna nieostrość taka jak na zdjęciu w załączniku.


z większym GO złapałabyś przecież nos i oko, wtedy żadnych plam by nie było.
montezuma, trzecie bardzo klimatyczne 🙂
Dava   kiss kiss bang bang
11 lipca 2011 13:33
To ja też sobie wrzucę jak już tak o Zoo  🤣








Smacznego!  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się