Stajnie na Śląsku


Tengusia śłiczne zdjęcie Albina (czyli tzw. Cześka o ile dobrze pamiętam), on jest od Faworytki?


dzięki  :kwiatek: tak jest po Faworytce, ostatni raz go widziałam jak brykał przy mamie a tu proszę jaki kawaler się z niego zrobił  😍

kilka jego fot w mojej galerii http://re-volta.pl/galeria/album/2074
www.photoblog.pl/konik93/
dużo zdjęć Albina, fbl dziewczyny, która na nim aktualnie jeździ 🙂

Ja szukam informacji na temat prywatnej stajni w Pilchowicach- podobno ładny ośrodek z halą. Niestety nie potrafię znaleźć żadnych informacji na temat tego ośrodka.
Czy ktos z was sie oreintuje gdzie mzna aktualnie dorwac otrebu pszenne? W młynie w Zbrosławicac nie bedzie ponoc do połowy lipca. Gdzie sie jeszcze zaopatrujecie?
Ja kupuje w Boguchwałowicach/k. Siewierza (od Zbrosławic to daaaleko  😕 ) u pana, który pasze dla zwierząt sprzedaje. Tylko nie wiem który to dokładnie adres, bo na mapie google te ulice się jakby pokrywają, ale to te rejenony:
Paszbud FH M. HanakSwobody 9
42-460 Boguchwałowice, woj. śląskie
Tel.: (32) 3806114
Farmer sp.j. PHU W.Noczyńskiul. Buczka 2
Boguchwałowice, woj. śląskie
Tel.: (32) 3806069
Można zadzwonić zapytać. Z końskiego żarcia miał jeszcze kukurydzę gniecioną ok 1,3zł/kg , a tak to dla świń i kur pasze. Ostatnio był chyba worek duży otrębów za 24zł (w grudniu 2010 to i po 16zł sprzedawał, ale ceny zbóż poszły w górę).
Livia   ...z innego świata
01 lipca 2011 21:28
W Gliwicach na ul. Pszczyńskiej gdzieś też jest młyn - niestety, nie znam dokładniejszego adresu ani nr telefonu, ale Butor tam właśnie się w otręby zaopatruje.
Otręby pszenne

EKO MŁYN Pszczyńska 31
Gliwice
32 238 84 36

W Butorze można kupić, magazyny mają w Łanach Wielkich i przy trasie z Gliwic do Rybnika.
,
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
02 lipca 2011 08:22
a ile teraz płacicie za otręby? Ja za 30kg worki płaciłam ostatnio 26zł i to wydaje mi się dużo całkiem:-/ Rok temu udało mi się dostać też 30kg za 13zł! a w tym roku taki wzrost ceny? Ciekawi mnie jak w innych miejscowościach?
ja ostatnio płaciłam za worek 30 kg - 23 zł w zeszłym roku 15 zł
pszenica droższa to i otręby poszły w górę  😀
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
02 lipca 2011 12:14
No tak, zapomniałam o podwyżce cen zboża... Miałam zrobiony zapas jeszcze za 13zł/30kg i jak teraz usłyszałam cenę to szczena opadła... Ale widzę, że nie tylko u mnie taka podwyżka
ogloszenie
A ja zapraszam na Adrenalinę do Gliwic, która będzie w dniach 15-17.07 😉 Z chęcią spotkam się 😉
szalony koń,,,,,,dziekuje
jA jezdzilam w trialu 10lat🙂 i nie było wcale tak źle, jak masz dobry układ z właścicielem to naprawde dużo moze Cie nauczyc i pomóc🙂 A jezeli chodzi o warunki konie maja dobrze choc nie wygląda za pieknie.
post napisany w sposob utrudniajacy odbior, i przemycone ogloszenie.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] przemycanie ogloszen
szukam w miarę taniego transportu :kwiatek:
z Wyr koło Mikołowa do Pszczyny na zawody, 17.07 ( niedziela) raniutko 🙂
może ktos jedzie...?
Słuchajcie ja tez szukam transportu na sobote rano i popołudniu (głownie rano) z Bolęcina do Mysłowic może ktoś cokolwiek wie z okolicy żeby było z jak najbliższa = taniej. Chodzi o przewiezienie konia do Arabki na ok 8.30 i spowrotem - chociaż na powrót coś sie załatwi. Także prosze o jakiekolwiek info sprawa pilna 🙂
Do samej przyczepy dostęp mam także sam kierowca + auto z hakiem także mile widziani!!  :kwiatek:
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
11 lipca 2011 08:48
A ja tak z innej beczki- czy ktoś się orientuje gdzie można z koniem popływać- jakieś jeziorko, stawik- oczywiście w miarę bezpieczne? Jestem z okolic Mikołowa.
w Imielinie na przykład, chyba dobrze wiesz jak do nas dojechac🙂
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
11 lipca 2011 11:41
Nie wiecie kto się zajmuje na Śląsku układaniem koni pod siodło? Z ty, że koń z przeszłością, więc potrzebny ktoś, kto nie będzie robił nic na siłę.
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
11 lipca 2011 12:00
Donia- no dobra do Imielinia- ale chodzi Ci o Wesołą? To też kawałek- mam ok 2-3 godziny jazdy w jedna stronę🙁
Nie chodzi mi o zbiornik Dziećkowice.Kawałek jest ,ale warto 😉
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
11 lipca 2011 12:34
Toż to już wyprawa na dłużej...chyba bym musiała u Ciebie nocleg zamówić dla konia:P
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
11 lipca 2011 17:13
Nie wiecie kto się zajmuje na Śląsku układaniem koni pod siodło? Z ty, że koń z przeszłością, więc potrzebny ktoś, kto nie będzie robił nic na siłę.


Kamienica Polska---> Stajnia Koniczynka  (fryzy.eu) całkiem rozsądna właścicielka, pracuje z młodymi i trudnymi końmi. Tylko z tego co wiem nie ma u niej miejsca już i nie zapowiada się, żeby było. Ale dzwoń, pytaj, może coś się zwolni.
Nie wiecie kto się zajmuje na Śląsku układaniem koni pod siodło? Z ty, że koń z przeszłością, więc potrzebny ktoś, kto nie będzie robił nic na siłę.


Ja osobiście polecam bardzo Pana który doskonale układa konie pod siodło , miałam u niego jednego konia i koń został wyszkolony znakomicie . Ten Pan szkoli konie surowe,sportowe , rekreacyjne metodami naturalnymi .Swojego konia wstawiłam do jego stajni na miesiąc i gdybym miała jeszcze jakiegoś w przyszłości konia surowego to z całą pewnością wstawiłabym do niego na szkolenie. Na allegro można znaleźć jego ogłoszenie ( http://allegro.pl/profesjonalne-szkolenie-koni-metodami-naturalnymi-i1708952647.html ) . Stajnia znajduje się w małej pięknej wiosce Stasiowe ,a dokładniej jest to koło Lublińca woj.śląskie
Zorilla, to spotkamy się w Arabce 😀 ja będę w ekipie technicznej, będę trzymać kciuki!
Kabris o ile tam dojade :P i fajnieby było jakby nie zdyskwalifikowali nas za niekąpletny strój do damskiego bo to wciąż jest dla mnie enigmatyczne zagadnienie :P
a czego nie masz? może się coś załatwi 🙂
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
14 lipca 2011 20:22
Ja w Arabce też będę jako luzak Kofeiny  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się