Nie tylko fotografowane, także rysowane... cz.III

Kastorkowa   Szałas na hałas
05 lipca 2011 16:06
Mogłabym prosić o opinie?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
05 lipca 2011 22:34
Kastorkowa popracuj przede wszystkim nad proporcjami, zad za duży wyszedł. Ogólnie nawet nieźle 😉
tyskakonik, kokietujesz 🙂
janek15, w rysowaniu istot żywych (i nie tylko) ważna jest... grawitacja. To w odniesieniu do niej wszystko się układa, usadza, rośnie, rozwija, zamiera... Trzeba o tym pamiętać rysując.
Jeśli np. ktoś siedzi, to ma być widać ciężar mięśni, fałd tłuszczu, układ obciążonych (i odciążonych) stawów, nawet fałdy tkaniny "bardziej ciążą" w dół. A jeśli ktoś - fruwa (człowiek - znaczy, sytuacja nierzeczywista) - to tego działania grawitacji nie może być widać. Oczywiście, jeśli chcemy rysunku żywego i "prawdziwego". Jeśli mowa o groteskowym, schematycznym, przesadnym etc. - to łamiemy regułę, ale zawsze! musimy się do grawitacji jakoś odnieść. Powiedzmy - "leci" sobie a la Chagall - goła baba :? a tu - cycki wiszą, brzuch wisi = groteska. Jeśli włosy będą w górę - baba nie będzie lecieć, tylko spadać. A jeśli łańcuszek "zostanie" na dekolcie - zwykły błąd. A jeśli baba ma lecieć "nierealnie" - nic zwisać nie powinno.
dwie akwarelki...
40x35cm i 30x30

kolorki mi się pokończyły🙁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 lipca 2011 10:05
oj boskie. Świetna technika... prace przepiekne
janek15, studium postaci słabe - centralny kadr, postać z krzesłem zawieszona w przestrzeni, wszystko wydłubane i wycieniowane do bólu i granic możliwości... problemy z perspektywą i proporcjami, nienaturalne światła na elementach gładkich, przecieniowane fałdy ubrań... Jedyne co tam mi się podoba to włosy postaci...
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 lipca 2011 10:47
oj, świetne! i szacunek za akwarele. kiedyś próbowałam się bawić, to wywaliłam je oknem. nigdy w życiu!
shagyaa cudowne cieniowanie i klimat!!!
O ile to dwóch środkowych przyczepiłabym się nieco do anatomi, to pierwsze i ostatnie są perfekcyjne.
Ale serio, chciałabym tak cieniować i mieć taką swobodę  :kwiatek:
po egzaminach 🙂 4/5 z rysunku, 4/5 z malarstwa 🙂
Alice dziękuję. Ja zawsze Ciebie na digarcie podziwiałam za delikatność kreski, ten przyjemny klimat i całokształt 🙂
Janek gratulacje!
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
07 lipca 2011 18:57
halo, a to dobrze? 😀
shagyaaa- dzięki 🙂 dla waszej wiadomości, gumki użyłem tylko do ścierania brudów na kartce i parę pociągnięć na włosach 😀 ale dlatego, że wszystkie, które miałem, okazały się do dupy🙂
shagyaaa prześliczne prace, świetnie zachowane proporcje! Kolory jak dla mnie bomba, szczególnie przy siwku! Chyba dawno nic tak nie cieszyło mojego oka!  😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 lipca 2011 13:26
Oj, dawno mnie nie było... 🙂
Od kilku miesięcy nie rysowałam, wczoraj usiadłam i spłodziłam 4 szkice 🙂 Ładnie proszę o ocenę i porady, co mogę zmienić i nad czym pracować  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lipca 2011 13:41
CzarownicaSa, ale masz fajną kreskę! ten konik przypomina mi trochę tego rysunkowego konia z działu dla dzieci w KP  😁 boskie są te rysunki! razi mnie trochę ogłowie na ostatnim, nie pasuje po prostu. i pies ma pięć łap  😂 edit: bo to pies, nie?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 lipca 2011 13:48
Dziękuję  😡
Psiak ma 5 łap, bo ta "wisząca" nie pasowała mi do rysunku, więc zamieniłam ją na stojącą 🙂 A że to szkic to postanowiłam nic gumką nie ścierać 🙂

edit: dorzucam jeszcze jednego, 5-minutowego 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lipca 2011 16:38
nie no boski jest :-D tylko coś mi się z tym siodłem nie zgadza.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 lipca 2011 16:40
Z rysowaniem sprzętu zawsze był problem, na to należy przymknąć oko  😁
m.indira   508... kucyków
11 lipca 2011 10:39


moje najgorsze i najbardziej kiczowate dzieło, olej 50x60 i masakra jesli chodzi o temat, ale klient nasz pan a o gustach sie nie dyskutuje 😉

CzarownicaSa świetny wstęp do komiksu, takiego typu Lucky-Luc, lub Bolek i Lolek
moje najgorsze i najbardziej kiczowate dzieło, olej 50x60 i masakra jesli chodzi o temat, ale klient nasz pan a o gustach sie nie dyskutuje 😉


🤔zczeka: Zbieram szczękę z podłogi  🤔 Ty kobieto mówisz, że to kiczowate?!?! Ja bym niemal wszystko dała, żeby chociaż w połowie tak malować, albo chociaż rysować  🤔 Ja tak długo próbuje, ale cały czas takie okropne wychodzi, że już się poddałam  🙁
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
11 lipca 2011 11:02
Alten, ona przecież nie ocenia jakości wykonania, tylko temat, kompozycję. Ja dodałabym kolorystykę. A to jest koszmarnie kiczowate - jak zdjęte ze ściany w domu mojego ojczyma, który jest nieoficjalnym królem wiochy i kiczu.  😉
m.indira   508... kucyków
11 lipca 2011 11:06
Nalle świete słowa 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
11 lipca 2011 11:12
No kiczem zajeżdża co nie zmienia faktu że masz talent 🙂
Mnie i tak nie przekonacie. Dla mnie wszystko w tym jest booskie! Co wy macie do tematu i kompozycji?  😎
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 lipca 2011 13:21
m.indira, najlepszy kicz jaki w życiu widziałam :-D
zabeczka17 lub mitery0322 Mogłabym prosić o tytuł tej książki ?  :kwiatek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 lipca 2011 14:10
moje najnowsze dzieło 😉 głowa mi coś nie tego, ale niech już będzie, bo zepsuję tylko 😉
mindira: bardzo ci akwarelowaty  3 plan wyszedł🙂🙂
aż mi się zachciało moje najbardziej kiczowate wstawić i wcale nie pod klienta... po prostu zakupiłam nowy kolor farby i wyszło jak wyszło 😉
mindira: bardzo ci akwarelowaty  3 plan wyszedł🙂🙂
aż mi się zachciało moje najbardziej kiczowate wstawić i wcale nie pod klienta... po prostu zakupiłam nowy kolor farby i wyszło jak wyszło 😉


Wow! Niesamowite javascript:void(0); Gdzie wy się tego uczycie? Ja już taaak długo próbuję coś choć trochę fajnego, ale nie wychodzi... Bardzo lubię rysować, ale nie potrafię. Pewnie to nie dla mnie...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się