Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella   Dawna re-volto wróć!
11 lipca 2011 13:37
Dava, ostatnie jest nieziemskie! drugie też, ale ostatnie ląduje na tapetę  😍

bawarka, tak myślałam, że ta ciemność jest zamierzona i bardzo fajnie wyszła, jednak będę się upierać, że przeszkadzają mi nieostre oczy.

montezuma, nogi i para rządzą. pierwsze też niczego sobie.
Dava   kiss kiss bang bang
11 lipca 2011 13:42
Facella cieszę się, że się podobają 🙂😉) na tapetę  😵 o łał  🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 lipca 2011 13:49
Dava, tym bardziej, że mam tapetę systemową :-D
Dava, zdjęcia fajne, ale podpis psuje efekt 🙁
Dava   kiss kiss bang bang
11 lipca 2011 15:43
Dava, zdjęcia fajne, ale podpis psuje efekt 🙁


Jaki podpis?

Facella ja też mam systemową  🤣
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
11 lipca 2011 16:17
Dava ostatnie super, ale zgadzam sie z Anaa - podpis na zdjeciach za bardzo rzuca sie w oczy

bawarka fajna wazka, tlo mi sie podoba 🙂

natchniuza dla mnie 5 najlepsze 🙂
Dava A drugie na moją tapetę! Piękne gadzisko!  😍
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
11 lipca 2011 22:39
Dava ostatnie  👍 CUDO, ale ten podpis przytłacza lekkość zdjęcia.

Co myślicie ?

Zuzia & Tajga
Dava, Twoja sygnatura. Jest wg mnie bardzo chaotyczna (2 czcionki z zupełnie innej bajki i niedopasowane do siebie) i za duża... Szkoda zdjęć po prostu 😉
Ja tez byłam w Zoo (w niedzielę) 🙂
szemrana to ostatnie z pawianem jest przeboskie!
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lipca 2011 10:14
szemrana to ostatnie z pawianem jest przeboskie!


popieram.
ale papuga i ryba też  😜
Dava   kiss kiss bang bang
12 lipca 2011 10:34
Anaa

Niestety nauczona doświadczeniem wolę umieszczać takie duże sygnatury (to że czcionki nie pasują ->sorro ale taki mam podpis właśnie 😀 ) niż później sądzić się z kimś o kradzież moich zdjęć.
Same wiecie jak skonstruowane jest w tej kwestii prawo polskie i jak ciężko jest cokolwiek wyegzekwować  😤

Szemrana Wyjścia do ZOO są super  🤣  Piękne to z arą i tukanem 🙂

Mam fajny reportaż z corridy ale nie wiem czy chcecie żeby umieszczać tu zdjęcia takiego typu...
Możesz umieścić, ale szkoda byków.
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lipca 2011 10:42
Dava, te mocno drastyczne to sobie jednak odpuść (-;
widziałam zdjęcie z corridy, uchwycony moment, jak byk wbił swój róg w gardło faceta i róg wyszedł mu ustami... było w jakiejś angorze, jak mama nie wyrzuciła, to mogę znaleźć i wrzucić skana albo coś, chyba że nie chcecie.

mam daleko do zoo )-: od jakiegoś roku marzy mi się fotowycieczka do zoo :-D
Dava, wiem jak jest, ale - zobacz sobie np. podpis Magdy Gajewskiej - przechodzi praktycznie przez całe zdjęcie zwykle - a go nie szpeci.
A w Twoim podpisie Trebuchet małymi literami pasuje do Twojego osobistego podpisu hm... średnio. No ale - to Twój podpis - ja tylko mogę stwierdzić, że IMO psuje odbiór zdjęcia 😉
Dava   kiss kiss bang bang
12 lipca 2011 11:24
Byłam, widziałam i powiem szczerze, że do końca byłam w szoku, że faktycznie zabijają te zwierzęta na oczach ludzi. Patrzeć na śmierć zwierzaka, a mieć tego świadomość np. jedząc mięso to zupełnie dwie różne rzeczy.

Warto jednak o samej corridzie poczytać i dowiedzieć się dokładnie co, jak i dlaczego, bo mimo wszystko to nie jest takie ot sobie zabijanie zwierząt. Są zasady, które trzeba przestrzegać. Pokaże Wam zdjęcie byczka, który uniknął śmierci (jeśli byk jest za słaby do walki i potyka się przy pierwszym starciu to cały tłum wstaje i macha zielonymi chustkami i w taki sposób daruje mu życie. Wypuszczają później stado krów, które tego byczka 'zabierają' z areny.)



To ten szczęściarz  😀

Anaa Masz rację, bo ten znak wodny mam mocno niedopracowany  😤 Mam nadzieję, że znajdę trochę czasu i go naprawię  🙂
Dava, ja slyszalam od znajomej (lektorki hiszpanskiego), ze te byki, ktorym widownia "daruje zycie" i tak sie potem zabija, ale nie na oczach widzow. Mowila mi tez, ze tym bykom zabetonowuje sie odbyty i trzyma w totalnych ciemnosciach w klatce, w ktorej sie nawet ruszyc nie moga, zeby byly bardziej podminowane. Dla mnie to jest okropnosc.
Odnalezione zdjęcia z ubiegłych wakacji.

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lipca 2011 13:02
bawarka, 2, 4, 7 i 8 są super  😜
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 lipca 2011 13:33
Dava, ja slyszalam od znajomej (lektorki hiszpanskiego), ze te byki, ktorym widownia "daruje zycie" i tak sie potem zabija, ale nie na oczach widzow. Mowila mi tez, ze tym bykom zabetonowuje sie odbyty i trzyma w totalnych ciemnosciach w klatce, w ktorej sie nawet ruszyc nie moga, zeby byly bardziej podminowane. Dla mnie to jest okropnosc.


A ja słyszałam że byk, któremu darowano życie ma zapewnioną emeryturkę na łące ze stadem 😀
Misskiedis, oby bylo wlasnie tak jak Ty mowisz 🙂
no to może taki mały  🚫

http://www.dailymotion.com/video/x9kvsf_wykyad-caya-prawda-o-korridzie-la-v_animals

mówi wprost np. o ty co jest z reszta byków, które nie osiągnął odpowiedniej wagi do corridy :/ - od 11.00 min
cała reszta też jest..."ciekawa"
Dava   kiss kiss bang bang
12 lipca 2011 17:46
Bawarka 4 jest rewelacyjne! lubie takie obrazki 🙂

Dziewczyny ja jestem daleka od wypowiadania się jak to wygląda, bo nie znam nikogo kto to widział (sama nie widziałam). A ogólnie nie lubię fanatyzmu w jakąkolwiek stronę  🤔

Na odejście od nieprzyjemnego tematu, wiosenny gołąbek 🙂



Wrzucajcie jakieś zdjęcia będziemy podziwiać  😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lipca 2011 18:15
specjalnie dla Davy odkopałam, głowy nie dam czy tych zdjęć już kiedyś nie było w tym wątku. a jak były, to je przypomnę  😀

z rozprężalni na zawodach WKKW w Jaroszówce:
1. wie ktoś może co to za koń? bo o ile się nie mylę, to pan Marek Modelewski, ale koń?


2. moje ulubione ze wszystkich zawodów, p. Agata Gil, konia nie znam


inne:
3. wisi u mnie na ścianie w rozmiarze 20x30  😍


4. zabawy w krople, f/36, 1/200, lampa wbudowana, 55mm (kitowy chyba)


5. przyłapane na klasowej wigilii, jedyna ingerencja w to zdjęcie to wykadrowanie i lekkie przyciemnienie, żeby do końca zaczernić tło:


6. jedno z moich ulubionych zdjęć, poszłoby na ścianę, ale na ścianie wiszą jedynie pionowe:


7. ten sam koń co wyżej, próba twórczego podejścia do tematu codziennej jazdy. konia spłoszyłam wyłażąc z krzaka, ale on z natury wypłoch. arabohucuł  🤣


edit: 8. zapomniałabym o kultowych swego czasu kroplekach:

swoją drogą, muszę je powtórzyć. czekam aż przyjedzie do nas do Polski Nikkor 40mm f/2.8 AF-S Micro, ma być tani (ok. 750-800zł) bo plastikowy. a nawet jak go nie zdobędę, to mam jeszcze Heliosa, fajny do makro jest. bo te krople to kitem + soczewka +4 + duuuże cięcia.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 lipca 2011 18:32
Facella, tez czekam na tego nikkora i ciekawa jestem ceny, tez słyszałam że ma być niedrogi a ja chcę się pobawić w makro. Moim 18-200 to żeby z makro było coś ostrego to muszę kadrować sporo bo albo nie złapie ostrości albo nie będzie makro tylko "zdjęcie z bliska" :/ Jak są duże kwiatki to jeszcze ujdzie całego zrobić a jak chcę jakiegoś robaczka... 😵
Z dzisiejszego spaceru po mieście:








Facella, to zdjęcie z wodą jest do góry nogami? Jak zdjęcie powstało od strony technicznej - jak zrobiłaś kropelki spadające w sensownym odstępie czasu?
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
12 lipca 2011 20:18
Kilka fotek z wycieczki do New Forest 🙂 Ciezko bylo, bo w lesie ciemno

1.


2.


3.


4.


5.


6.



7.


8.


9.


10.

z rozprężalni na zawodach WKKW w Jaroszówce:
1. wie ktoś może co to za koń? bo o ile się nie mylę, to pan Marek Modelewski, ale koń?

zdaje sie, ze to jest Paolo (Avero x Czynel xx)
a ja dzisiaj wybrałam się ze znajomą z pracy na sesję ciążową 🙂

















Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się