Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

Burza myślisz ? Taki jakiś dostojniejszy nie ?
Magdzior fajne Ci kory wyszły, moje konisko ma trzy włosy na krzyż i wygląda nie tego w korasach niestety
equi.dream, poważniejszy, ładniejszy- jednak to frajda jak grzywa powiewa 🙂
i jest co czesać 😀
Burza, popróbuję 🙂
Dzionka, moim zdaniem tez to przerwac trzeba. ale mozesz sprobowac trymerem/nozykiem/grzebykiem z zyletka.
Ej no właśnie - co wtedy? Bo to odrasta i podnosi grzywę od dołu, tak jakby irokez pod grzywą właściwą się robi. Pilnować i cały czas trymować/podcinać? Tak zrobiłam na części grzywy, tak gdzie była najgrubsza. No ale to odrasta szybko i mi podnosi tą grzywę. Czy chodzi o wystrzępienie tej grzywy, która już jest? Jaśniej proszę, jestem zielona w tym temacie, bo przez 2,5 roku miałam konia w irokezie 😀
dzięki, mam nadzieję≤ że co kolejne to będą lepsze teraz, Reszka na szczeście przerywanie całkiem ignoruje i ma je gdzieś,nawet jak ją mocniej szarpnę to niewiele sobie z tego robi🙂

equi.dream właśnie ten kasztan, na którym równiez jadę w weekend też ma trzy włosy na krzyż, no ale jakoś zapleść to trzeba... 🤔wirek: zobaczymy jak to będzie wygladać
Oj tam oj tam, dasz radę Magdzior - dużo łatwiej z takiej lichej grzywy zrobić malutkie urocze koreczki niż ogarnąć  busz, jeśli w ogóle jest szansa go ogarnąć, bez wywalenia połowy grzywy 😉

Co zrobić z takim elementem  🤬 ? Co kilka dni przerywam i przerywam, a ten skubaniec, grzywa gęsta, i jedna strona szyi nie starcza  👿
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
01 lipca 2011 19:41
equi.dream ja bym zostawiła go z grzywą 🙂
furmanka ŁAŁ, zupełnie inny koń! 😍

mój tradycyjnie w iroku i nawet nie myślę o zmianie 🙂
ja bym chciała mojego w iroku . ale obawiam się że będzie ciężko, bo ma cienkie, delikatne włosy, a ja sie go boję obciąć, " żeby nie było nie tak " 😵
Jessy - od dziś mój ulubiony revoltowy koń  😍
jest po prostu boski ! i faktycznie irokez mu pasuje 😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 lipca 2011 11:45
[quote author=ulcia_jg link=topic=118.msg1054607#msg1054607 date=1309188197]

obejrzałam te filmiki:


i jeszcze jeden którego nie moge znaleźć 🙂

[/quote]

fajne filmiki, szczególnie ten drugi
Jessy łał.. Cudny jest Wasz irokez.  😉
Poradzicie coś na zbyt gęsty irokez.? Chciałabym ładny, schludny irokezik. A jest po prostu busz..  🙄  Irokez jest gęsty, po prostu szeroki. Ścinam irokez nożyczkami, zawsze na taki troszkę dłuższy, chcę ściąć krócej, ale boje się, że będzie brzydko wyglądał. A grzywka jest w fazie odrastania. Obecnie nie dysponuje lepszymi zdjęciami, to jest najnowsze, od razu po ścięciu.
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
13 lipca 2011 21:10
Ach, a nam się prawie udało okiełznać fryz Dragona 🏇 Kto go dobrze zna, ten wie że jego pukle są wyjątkowo niesforne i krnąbrne i trzeba się napocić żeby cokolwiek z nich ułożyć 😵
Proces jest mozolny, ale sukcesywnie pozbywamy się szopy 😉
Ongiś:

Teraz:
Raven, łe no nie ma porównania! Grzywa na sportisza jest! 😀
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
13 lipca 2011 21:24
Najgorzej było z tym odrostem na szczycie 😵 Najpierw go przycinałam, ale pseudo irok się robił, potem go wyrywałam, ale po krótkim czasie było to samo. Więc się przemęczyłam szpetnym wizerunkiem, odpowiednio długi odrósł i od razu siup w kucyki pozwiązywać i na siłę uklepać 😉 Im bliżej potylicy, tym bardziej się przekręcają, ale walczymy dalej 😉
Ja bym jeszcze podcięła od spodu 🙂
Mi się do grzywy dorwała Mąka tuż po tym jak przełożyłam ją na prawo gdzie o dziwo się cała trzyma- i teraz mam szał 😍
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
13 lipca 2011 22:00
Tak też uczynię 🙂 Codziennie będę po włosku podcinać, aż będzie perfecto 😁
Perfekcyjny <dla mnie> Mąkowy lok 😀


Edit- i z tejże grzywy korki, pierwsze w życiu udane jako tako 😁
o jacie Burza ale ładne te korki!!

a jak najlepiej zrobić stojące koreczki? warkocze pleść do góry i potem zawijać? czy może mi ktoś podpowiedzieć? chciałam się jutro pobawić z grzywą rudego i coś wykombinować na zawody w niedziele  🙇
polonez Ja staję na stołku obok konia i zaplatam warkoczyki do góry, wychodzą bardziej stojące niż leżące u mnie. 😉
poradzicie coś..? Mój koń ma gęstego irokeza. Dziś tylko takie zdjęcie udało mi się zrobić.. Wgl da się coś zrobić?
dzięki będę próbowała jutro coś pokombinować :P

co do irokeza to chyba najlepiej by było potraktować go maszynką do zera  😀
ahon91   "Let your horse be with you."
16 lipca 2011 12:21
Czy jest może na YT jakiś filmik, na który pokazane jest przerywanie grzywy??
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
16 lipca 2011 15:11
jak wpiszesz 'mane pulling' to wyskoczy mnóstwo wyników
ahon91   "Let your horse be with you."
18 lipca 2011 10:48
Dzięki, o to mi chodziło.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 lipca 2011 22:31
Chyba najładniejsze korki jakie mi się zdarzyło sklecić:
Koniczka, pięęęękne szyte kory  😜
Koniczka jak długą grzywę ma Twój koń że wyszły takie piękne korki???aż chyba zakupie gumki i będę maltretować mojego, ale nie wiem czy nie ma za krótkiej grzywy
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 lipca 2011 08:44
To był pewnego rodzaju eksperyment, bo zawsze szyłam z długiej grzywy, a tu grzywa była długości jak na normalne korki - tak na szerokość dłoni mniej więcej. Przez to brałam też trochę węższe pasemka niż przy długiej grzywie - na szerokość grzebyka, a nie jak zwykle 1 i 1/4 grzebyka. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania! A koń nie mój, tylko paa 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się