Wybór kierunku studiów

Ada   harder. better. faster. stronger.
19 lipca 2011 20:07
Czy jest gdzieś jakiś spis wszystkich uczelni państwowych?
Co szukam jakiegoś kierunku to wyskakują mi prywatne albo jakieś, których nie jestem w stanie sklasyfikować  😁
ktos wie jak w koncu jest z tym drugim kierunkiem w tym roku? platny, nieplatny? platny wstecz jesli sie nie uzyska odpowiedniej sredniej? nie moge trafic na jakas rzetelna informacje.
rybka   Różowe okulary..
20 lipca 2011 14:14
Czy jest gdzieś jakiś spis wszystkich uczelni państwowych?
Co szukam jakiegoś kierunku to wyskakują mi prywatne albo jakieś, których nie jestem w stanie sklasyfikować  😁


http://www.studiadoktoranckie.info/serwis.php?s=1453&pok=42672&id=25499

Tylko musisz ustawić odpowiednio kategorie
Nav, w tym roku jest jeszcze na pewno bezplatny. Oplaty wchodza od przyszlego roku akademickiego.
Ada   harder. better. faster. stronger.
24 lipca 2011 09:51
rybka, niemożliwe, to naprawdę wszystkie  😲 o matko, mało jakoś.
rybka   Różowe okulary..
25 lipca 2011 08:31
rybka, niemożliwe, to naprawdę wszystkie  😲 o matko, mało jakoś.

Za moich czasów takie przewodniki po kierunkach były w opasłym tomie do dostania w księgarni, ale to było dawno  😉 W internecie znana jest mi ta wyszukiwarka, gdyż szukałam niedawno gdzie robić doktorat, ale myślę, że powinnaś do empiku się przejść i tam poszukać takiego przewodnika po uczelniach w wersji papierowej.
Ada   harder. better. faster. stronger.
25 lipca 2011 14:53
O tak, wersja papierowa jak najbardziej by się przydała.
W takim razie będę szukać.
Dzięki  :kwiatek:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
29 lipca 2011 12:11
Hej! Czy ktoś z krakusów wybiera się w tym roku na Campus Solina? A może ktoś już był i napisze czy warto? 🙂
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
29 lipca 2011 12:15
A ja się pochwalę, ze moja rodzona siostrzyczka dostała się na WETERYNARIĘ do Olsztyna 🙂  😅
Jest ktoś na forum, kto będzie studiował na Politechnice Łódzkiej? Albo chociaż na jakiejś łódzkiej uczelni? Chętnie kogoś poznam, bo rzucam się na głęboką wodę w zasadzie 😉
To przy okazji campusów zapytam, czy ktoś wybiera się w tym roku na Campus Akademicki do Łazów?  A może ktoś był  w zeszłym roku? 🙂 http://www.campusakademicki.com.pl/  Właśnie mam dylemat, czy jechać tutaj, czy na wyjazd, gdzie będą studenci prawa z całej Polski...
A ja mam pytanie-kto idzie do Wrocławia? Może jakieś voltowe spotkanie? 😉 Nikogo tam nie znam 😀
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
01 sierpnia 2011 16:41
karolinaaa ja idę, ja!  😅
A na co się wybierasz? Nie mów, że też UP i też zootechnika  😁
Maddie, nie, nawet nie ta uczelnia 😁 Ja idę na geologię na UW. Znasz już Wrocław choć trochę? I jakichś ludzi? 😀 Jak nie, to zaraz można coś zorganizować, jakieś piwko czy coś w mieście 😀
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
01 sierpnia 2011 22:42
Nikogo nie znam na razie 😉 Coś w stylu "spotkania integracyjnego" bądź re-voltowego, to proponuję na początku roku akademickiego, bo teraz zapewne wiele osób w rozjazdach (jak i ja 😉 ).
Ja też, ja też, ale faktycznie inaczej to zabrzmiało. 😉 Wyprowadzam się do Wrocka pewnie dopiero jakoś we wrześniu. 😉
Czy ktoś tutaj jest/był lub też ma znajomych na jakiejkolwiek amerykanistyce? Jeśli tak, to prosiłabym bardzo o kontakt, mam parę pytań.  😉
karolinaaa,  oo suuuper geologia! 🙂 Przecieraj szlaki bo możliwe, że pójdę na magisterkę do Wrocka. A gdybyś potrzebowała jakiś notatek itp, to śmiało pisz. Jestem na 3cim roku geologi na UG  🙂
Qaida, oooo gdybyś chciała notatkami się podzielić to wcale się nie obrażę! 😀 Też miałam iść na UG, ale mi nie wypaliło. Jak jest, bardzo ciężko (wiem, że to pojęcie względne, ale jakie są Twoje odczucia?) ? 😀
feno, ja mam parę znajomych na amerykanistyce na UJ. Piszę publicznie - a nuż ta informacja komuś się jeszcze przyda
karolinaaa, Nie da się ukryć, że jest ciężko 😉 bo jest i dużo do wkucia i dużo do rozumienia, na kartografii czy geomorfologii trzeba sporo rysować . Ale jak nie zrobisz sobie od początku zaległości to da się przeżyć. Poza tym duża ilość wyjazdów terenowych rekompensuje męki z semestrów 🥂 😁

O notatki pisz jak już będziesz miała coś konkretnego😉
kartografia z ziolkiem? 😉
to byl moj ulubiony przedmiot na 1 roku... mimo warunku 😉
dzięki Freddie, bo już się przestraszyłam  🤣

Hej! Czy ktoś z krakusów wybiera się w tym roku na Campus Solina? A może ktoś już był i napisze czy warto? 🙂


mam paru znajomych co byli na tym obozie, z własnego doświadczenia oraz wielu innych opinii polecam jednak obóz w Jaworkach  🙂
Qaida, a jeżeli nie jestem mega super z przedmiotów ścisłych to jak się przyłożę to dam radę? Jakiś mega głąb też nie jestem, ale trochę się tym martwię.. I tymi rysunkami też mnie trochę zmartwiłaś 😁

Z góry dzięki :kwiatek:
magda, Nie, z Sokołowskim. Ja też w sumie lubiłam, tylko trochę mi się wzrok popsuł przez ilość godzin spędzonych nad kalką z rapitografem 🙄

karolinaaa,
Ze ścisłych to na pierwszym roku była chemia, matma i fizyka (z fizyką tułam się do tej pory, ale to bardziej wynika z konfliktu między wydziałami), jest do ogarnięcia. Ja w liceum byłam w klasie humanistycznej i daję rade. A rysunek techniczny, więc żadnego talentu nie trzeba mieć 😉
Qaida, ja też właśnie skończyłam klasę humanistyczną, także ulga, Dzięki za odpowiedź, pewnie w razie czego będę pisać do Ciebie PW. :kwiatek:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
08 września 2011 14:23
Nav we wtorek wróciłam 😉
i było rewelacyyyyjnie 😜 choć 3/4 Campusu to były Ślązaki - UŚ i Polibuda 😁
Czy ktoś orientuje się, jakie przedmioty trzeba zdawać na UW na Lingiwstykę Stosowaną?
Interesuje mnie czy muszę zdać jeszcze jakiś język nowożytny oprócz angielskiego rozszerzonego, by się dostać.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
12 września 2011 16:10
Na co mogę próbować się dostać po rozszerzonej geografii i matematyce, polskim podstawie, angielskim podstawie lub rozszerzeniu?
Od godziny próbuję wyszukać po kierunkach wymagane przedmioty i przeliczniki i znalazłam tylko psychologię  🙄 .
kujka   new better life mode: on
12 września 2011 16:20
Lenna, na Allaha i fellaha, takie rzeczy to mozesz sobie znalezc na stronie internetowej rejestracji kandydatow UW. minuta szukania to maks, tylko trzeba sie odrobine (chciec) wysilic...

Zu, dziwny miks. bo ani humanistyczny ani scisly.. na geografie pewnie mozesz zdawac. :P
jezykowe (dzienne) kierunki raczej odpadaja ze wzgledu na podstawowy polski. ekonomia itp kierunki odpadaja ze wzgl na podstawowa matme...
no dziwne te przedmioty.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się