Oficerki

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
05 lipca 2011 21:37
rewir nie mam pojęcia, czymś chyba smarował a potem rozciągał na prawidle.
Zamki trzymają się bez zarzutów, tak jak całe oficerki 🙂 A Tobie już skarpy porządnie? 😜
Jeśli chodzi o Petrie to na bank (sprawdzone na jakiś nastu parach) wysokość oficerka to wysokość liczona z obcasem po linii sztywnika - czyli jeśli oficerek ma wysokość 44cm, to jest to wysokość razem z obcasem (ok. 1,5-2cm) mierzona od wewnątrz buta po lini sztywnika (od pięty do zgięcia w kolanie). Niestety instrukcja Petrie mówi co innego dzięki czemu kiedyś kupiłam za niskie oficerki. Trzeba te dwa cm dodawać + jeszcze ze 2 na siądnięcie butów. Jak któryś sprzedawca o tym wie, to podpowie, niestety nawet horse trade miesza się w zeznaniach (wersje są różne w zależności od tego z kim się gada).

Zresztą w chwili obecnej w domu mam Anky, które mają wg metki 46 cm, i te 46 cm jest, a jakże - razem z obcasem 🙂.
Epk ja mam w domu Petrie które wysokość na bucie mają wpisane 49 i tyle jest po krótszej stronie buta, bez liczenia obcasa.
adriena, Właśnie polazłam sprawdzić jeszcze raz - mam dwie pary w domy, jedne zwykłe Anky drugie Elegancy koleżanki - obie pary mają dokładnie po 1,5 cm mniej - po wewnętrznej stronie buta mają 44 cm (a wybite jak byk 46). Nie wiem jak nowe masz oficerki - moje kupowane ok. 2 lata temu i większość petrie, które mierzyłam z przedziału wieku 4 lata do roku temu tak miało. Ja o to boje toczyłam i sprawdzałam co się dało, bo jak przyszły oficerki moje to okazały się za krótkie, mimo, że wymiar wybity miały dobry. Kosztowało mnie to sporo kasy, chciałam horse trade udowodnić na początku, że buty nie trzymają wymiaru, ale potem się okazało, że wszystkie, które mierzyłam tak mają i odpuściłam i kupiłam wyższe o te 2 cm. Jedyne trzymające wybity wymiar Petrie miały ponad 8 lat.
busch   Mad god's blessing.
11 lipca 2011 00:31
Ja się pochwalę swoimi butkami, chociaż niestety na razie nie mam fotek na koniu.
Kupiłam używane cavallo w stanie idealnym, trzeba się naprawdę mocno przyjrzeć, żeby zobaczyć ślady jakiegokolwiek użytkowania. Nie wiem, co to za model, celowałabym w Talenty, bo mają bardzo nieśmiałe łuczki  😉 To niestety jest ich wada, chciałoby się trochę wyższych łuków żeby to bardziej ujeżdżeniowo wyglądało, ale ponieważ mam bardzo nietypowe wymiary łydki, to brałam co było  😉 Moja łydka mierzona razem ze skarpetą ma szerokość w najszerszym miejscu 42, oficerki natomiast mają 43 i ten jeden centymetr moim zdaniem jest idealny. Zakładam je krócej, niż wcześniej zakładałam sztylpy i sztyblety, problem miałam tylko gdy skręciłam sobie kostkę i stała się grubsza niż powinna. Zakładanie i ściąganie już właściwie od pierwszego razu było mało problematyczne. Pierwszy tydzień na początku mnie trochę uwierało w kostkę - znowu indywidualne uwarunkowania, moja szeroka łydka kończy się znienacka stopą bez żadnego ekstrawaganckiego przewężenia  😀 . Z tego powodu musiałam odrzucić wcześniej ujeżdżeniowe Petrie Anky - wszystko super, ale z bólu w kostkach nie byłam w stanie wytrzymać już na początkowym kłusie. Cavallo są dużo szersze w tym miejscu i po tym, jak się trochę odprostowały do mojej kostki, stały się niesamowicie wygodne  🙂 Co prawda nie w chodzeniu - zakładam je tuż przed wsiadaniem i ściągam jak tylko zsiądę, bo moje stopy cierpią od chodzenia, ale za to na koniu jest nieporównywalnie lepiej, niż w sztylpach i sztybletach, czy w sztybletach i skarpetkach  😎
Mam je krótko, więc na razie nie będę się wypowiadać na temat ich trwałości - użytkuję je trochę ponad 1,5 miesiąca, wyglądają wciąż jak nowe  😉

To ich sprzedażowa fotka:

graty były w zestawie z butami  😉
Orientujecie się czy wysokość w oficerkach Euroriding jest mierzona z tyłu razem z obcasem czy jakoś inaczej?
Rozważam zakup oficerek Konigs bez zamka - jednak ze względu na moją szczupłą łydkę, będę musiała nastawić się na zwężanie cholewki i wszycie zamka.
I teraz zasadnicze pytanie - większość oficerek z zamkami ma je wszyte z tyłu na łydce, ale część modeli od wewnętrznej strony łydki.
Wg mnie, lepszym rozwiązaniem jest ta pierwsza opcja - ale wolałabym się upewnić - będę wdzięczna za opinie.
Dlaczego nie uszyjesz na zamowienie?
Budżet mam ograniczony 😉
Cobrinha, lepszym rozwiązaniem jest druga opcja. Oficerki również brudzą się z tyłu, przykleja się sierść, pot, brud - takie rzeczy mogą wylądować w suwaku. Poza tym, tyłem wlewa się woda przy wejściu np. w kałużę na myjce (choć wiem, że niewiele osób wchodzi w oficerkach do wody, to jednak zdarza się 😉 ). Co więcej, z przodu są mniejsze naprężenia skóry, przez co suwaki z przodu mniej się psują, chyba, że beznadziejny jest sam ich mechanizm. 🙂
Mialam na mysli uszycie u hippici..
Może głupie pytanie, ale jak się używa haków, do wciągania oficerek? 🤣
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
19 lipca 2011 20:29
Kors
od środka są zamontowane takie chechłaki taśmowe, w które wkładasz haki.
I w jaki sposób to pomaga w zakladaniu?  😀
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
19 lipca 2011 20:51
Kors, zaczepiasz haki o te 'chachełki' ( :hihi🙂 wkładasz stopę i ciągniesz  😁
Jak masz wąskie oficerki, dopasowane, to uwierz, że wciskanie w nie nogi to może spowodować co najwyżej powyginanie oficerka, a jak masz haki, to się zapierasz i wciągasz 😉. Trzeba spróbować, żeby zrozumieć o co chodzi 😉
Czyli, haki zaczepiam o te taśmy i wsuwam nogę, a za drewniane rączki haków ciągne?  🙂 Już to chyba załapałam, dzięki  :kwiatek:
croopie,  :kwiatek:
Jeszcze myślałam o takim wszyciu zamka [img]http://img11.allegroimg.pl/photos/oryginal/17/13/99/20/1713992044[/img]
- dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu z tym zamkiem z tyłu - jednak więcej oficerek tak ma i tym się zasugerowałam - tym bardziej, że mam wysokie podbicie i byłoby problemem zejść z zamkiem poniżej pięty.
Cobrinha, toż ja właśnie o takim zapięciu piszę 🙂
A czy przy takim rozwiązaniu nie ma obaw że zamek będzie się bardziej wyginał, marszczył i zaraz się rozleci ?
Tylko nastaw się na to, że mało który rymarz wszyje ci zamek do samego dołu, a jeśli już napewno niebędzie tak ładnie jak w orginalnych
Robiłam wcześniej rozeznanie u kaletnika pod kątem konkretnego modelu 😉 więc mam nadzieje, że będzie dobrze - oczywiście liczę się z tym, że nie będzie to tak jak fabrycznie 😉
Kors - tu masz to pokazane :
😉
Cobrinha, przy dopasowanych oficerkach zamek nie ma możliwości się wyginać 😉 Dlatego oficerki z zamkiem są idealnie dopasowane do nogi 🙂
Czy ktoś może wie, czym najlepiej pielęgnować lakierowaną cholewkę? Są jakieś specjalne preparaty 😉?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 lipca 2011 20:30
Sasasa zamówiłam sobie czekloadowe Hippici Hanower!
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
20 lipca 2011 20:39
Koniczka-super, koniecznie się pochwal jak juz je bedziesz miala  🙂 Tez sie przymierzam do brązowych hanowerow jak juz wydobrzeje, bo z moich czarnych jestem bardzo zadowolona  🙂
Ja TEZ chce kiedys miec brazowe oficerki...  👿
Czy ktoś kiedykolwiek próbował reklamować zamek w oficerkach? W ogóle to podlega reklamacji? Po 1,5 roku w moich Cavallo Junior Jump szlag trafił zamek ;/ i to w jednym i w drugim bucie..
Kolega odsylal do hippici i musial zaplacic za wymiane  😤
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się