siodła bezterlicowe

milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
21 lipca 2011 10:38
Gagulec-trudno mi powiedziec, bo to dopasowywanie freemaxa bylo i jest na zasadzie prob i bledow  👀 ale jak z dziewczynami i Kasia patrzylysmy i analizowalysmy to bez leku raczej problemu nie powinno byc jak siodlo bedzie przylegalo.z lekiem jest ten ,,problem" ze jest sztywny, twardy a nic twardego nie powinno lezec na klebie konia.No ale mialysmy w stajni przypadek, ze klacz forumowej Nutki odgniotla sobie klab derka ktora sie w nocy zsunela do tylu  🙄 Musisz obserwowac konia, sprawdzac po jazdach czy nic go nie boli, nie ma obtarc.To chyba jedyny sposob.Bo np u nas metoda sprawdzania dopasowania siodla z sizalem nie zdala egzaminu... 🙁
Gagulec   Mistrz lokalny
21 lipca 2011 11:43
Z sizalem? Czyli jak 😀?

No nic, wyjmę łęk i zobaczę co się wówczas stanie 🙂.
A przy okazji zmierzę jakby leżało siodełką z grubą podkładką futrzastą lub po prostu domówię sobie łęk S 🙂.
Dziwne, bo kucyk normalnie ma L/XL/XXL . Ale może tak spadł, bo nie pracuje aktualnie...
ja dziś zamówiłam Acavallo. Finalnie pokusiłam się na skórzane. Nie mogę się doczekać aż przyjdzie.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
24 lipca 2011 11:39
a ja miałam okazję pierwszy raz w życiu wsiąść w bezterlicówkę barefoota  Cheyenne- kurcze jakie to dziwne xD miękko jak nie wiem brak poduszki kolanowej więc kolano mi odstawało....nie wiem na codzień bym chyba nie mogła tak jeździć w teren czy coś ok chociaż jak koń bryknie to nie wiem czy się z tego nie leci xD ogólnie fajnie bo miękko ale tylko tyle :P i dzięki temu nie skusze się na bezterlicówkę.
myślę, że większość osób tutaj zdecydowała się na bezterlicówkę nie dla własnego komfortu, a dla wygody konia. ja jestem niezwykle zadowolona, bo oba konie są spocone równomiernie, a na Rudym siodło leży w równowadze, mimo że on jest na jedną stronę "bardziej" i wszystkie terlicówki się przechylały w trakcie jazdy. tutaj tego problemu nie ma. tzn był na początku, a teraz jakoś tak... uleżało się? wszystko leży bardzo dobrze.
ale jeśli chodzi o moją wygodę, to w żadnej terlicówce nie było mi tak miękko i stabilnie. przeszkadza mi brak klocków, ale za jakiś czas kupię sobie te od Winteca.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
24 lipca 2011 11:55
Mój koń też poci się równomiernie w zwykłym terlicowym siodle.
no to gratuluję serdecznie.
a przeczytałaś wątek?
Korsik, tak przeczytałam. Ale nie ma nic na temat wersji skokowej. Praktycznie wszystkie wypowiedzi dotyczą ujeżdzeniówki.

Czy miał ktoś może do czynienia z tą dokładnie skokówką ? I czy zakupienie tych klocków :
http://pasi-konik.pl/pl,product,926636,wintec,bloki,do,siodel,skokowych,przednie,duze.html
miało by sens. Bo z tego co czytam ujeżdzeniówka ma bardzo małe klocki więc skokówka zapewne też.
Mam do was wielką prośbę mogłybyście mi pokazać jakiś pad specjalnie pod bezterlicówkę? Czy wymiary są takie jak pod terlicówkę czy siodła są jakoś mniejsze, krótsze tybinki itp?
Widziąłam że przewija się temat czapraków ale nie znalazłam jakoś konkretów ani padu specjalnie pod bezt.
Z góry dzięki za info 🙂
Witam Was 🙂 Przymierzam się do kupna siodła bezterlicowego, a mianowicie Freemax. Nie zdecydowałam się jeszcze na profil, raczej przychylam się do ujeżdzeniowego ale to wszytko zależy do tego jak będę się w nim czuła. Problem jest taki, że nigdy nie testowałam siodeł bezterlicowych w żadnej postaci, a wydać w ciemno ponad 2 tys. zł, nie wydam 🙁 Czy któraś z użytkowniczek była by tak dobra, i za kaucją pożyczyła mi do przymiarki? Najchętniej z okolic Łodzi, tak do 60 km, mogę dojechać 🙂
Zorilla pod jaka bezterlicówkę?? jak pod barefoot czy torsiona to mogę Ci foty przesłać z miarką nawet. Jak freemax to nie wymaga niczego poza zwykłym czaprakiem.

Niemiluch ja aktualnie sprzedaje swoje freemax evo i mogę za kaucja wysłać jak chcesz to sobie tyłek przewieziesz o ile się jakowyś chętny wcześniej nie trafi 🙂
to jak nikt nie miał do czynienia ze skokówką ?
Freemax, już się dowiedziałam że zwykły jest ok 🙂
A czy zaookrąglić przód jak myślicie? Bo będe szyć pad a nie widziałam na oczy bez terlicówki, a fajnie było by to dopasować.
zolu no wygląda na to że nikt. Edytka może Ty się cosik wypowiesz o skokowej części duetto (tudzież osoba w tejże jeżdżąca)?? Zawsze to jakieś naprowadzenie na jumpa jako takiego 😉
wydaje mi się, że właśnie Edytka już pisała o skokówce
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
26 lipca 2011 10:19
ja w skokowej cześci siedziałam raz 😉
Duetto kupowałam z myślą o mamie (jeździ na Dobrej raz w tygodniu, ale stanęło na tym, że jeździ w siodle ujeżdzeniowym, a nie vss) i w tereny (ani razu nie wybrałam się jeszcze w teren).
Ja i koń to nieloty.
Jedyne co jestem w stanie powiedzieć to to, że z punktu widzenia jeźdzca jest wygodne i dobrze jeździ się półsiadem.

Skokowego freemaxa musiałby wziąć na testy ktoś, kto dużo skacze i startuje i wtedy taka recenzja miałaby sens
[quote author=kasia-pala link=topic=519.msg1082144#msg1082144 date=1311624047]
Niemiluch ja aktualnie sprzedaje swoje freemax evo i mogę za kaucja wysłać jak chcesz to sobie tyłek przewieziesz o ile się jakowyś chętny wcześniej nie trafi 🙂
[/quote]

Mogę zapytać jaki jest powód sprzedaży?
Może być na pw
hej 🙂 jestem tu nowa i chciałam się Was zapytać jaki rozmiar siodła (dress) byłby dla mnie najlepszy?
Mój wzrost: 165 cm, waga: prawie 50 kg  😡 Jak myślicie, 16,5 czy 17 byłoby lepsze?
Z góry dziękuję za odp 🙂

Dodam, że nie za bardzo mam od kogo pożyczyć siodła i sprawdzić je ...
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
26 lipca 2011 18:01
moim zdaniem 16.5
w mojej 17 pomyka osoba o podobnych wymiarach i siodło jest dla niej za duże
Dzięki za szybką odp 🙂
RaDag kryć się nie muszę z odpowiedzią bo już kiedyś pisałam na ten temat. Evo ma przystuły długie, a że jednotybinkowe jakby to dziurki zaczynają się nisko dość, a ja mam kuckę małą i wąską i sprawa wygląda tak że w popręgu 40 cm konia zapinam na ostatniej dziurce i niby siodło się trzyma ale pasowałoby jeszcze podpiąć a jak by koninka schudła co jest nieuniknione bo narazie zapasiona a zaczęła trening to już mniejszego popręgu nie znajdę. Z tego powodu kupiłam dress bo ma dziurki znacznie wyżej i juz tego problemu nie mam, za to pojawia się problem ze skakaniem bo się na ścieżkę huculską chcę wybrać i pojadę w ujeżdżeniówce  😵

kk94 ja bym nawet w 16 celowała z resztą podobno w nowych wersjach nie ma połówek.
Gagulec   Mistrz lokalny
26 lipca 2011 21:08
Nie ma rozmiaru 16,5 🙂.
U Freemaxa siedziska idą co rozmiar, a nie pół.
Brałabym 16 na Twoim mijescu 🙂.
kasia-pala, myślę, że na takie huculskie podskoki spokojnie możesz wybrać się w tej ujeżdżeniówce. mi się kicało całkiem przyjemnie 😉.
jeśli chodzi o skokówkę Freemaxa, to być może nabędę ją jesienią. jestem jej strasznie ciekawa. wydaje mi się, ze z Duetto za dużo zachodu, te zmiany siedzisk mogą być męczące dla rzepów na dłuższą metę. poza tym lepiej mi mieć dwa oddzielne siodła, niż dwa w jednym.
Livia   ...z innego świata
26 lipca 2011 21:30
Gagulec, a wiesz może czy w 16 są też krótsze tybinki?

I czy któraś z Was ma 16?
Bo w sumie wzrostowo i wagowo też mogłabym próbować 16, ale z kolei pewna nie jestem czy mój tyłek w nią wlezie...
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za odpowiedzi 😉
Gagulec   Mistrz lokalny
26 lipca 2011 22:11
Livia, 16 ma krótszą niż 17, ale te siodla ogolnie mają krotkie tybinki 🙂.
Oni nie robią ze skroconą 🙁.
Livia   ...z innego świata
27 lipca 2011 07:38
Gagulec, dzięki 🙂 Dla bezpieczeństwa chyba jednak zdecyduję się na 17, zresztą czas oczekiwania na 16 jest dłuuugi niestety...
[quote author=kasia-pala link=topic=519.msg1083305#msg1083305 date=1311710708]
RaDag kryć się nie muszę z odpowiedzią bo już kiedyś pisałam na ten temat. Evo ma przystuły długie, a że jednotybinkowe jakby to dziurki zaczynają się nisko dość, a ja mam kuckę małą i wąską i sprawa wygląda tak że w popręgu 40 cm konia zapinam na ostatniej dziurce i niby siodło się trzyma ale pasowałoby jeszcze podpiąć a jak by koninka schudła co jest nieuniknione bo narazie zapasiona a zaczęła trening to już mniejszego popręgu nie znajdę. Z tego powodu kupiłam dress bo ma dziurki znacznie wyżej i juz tego problemu nie mam, za to pojawia się problem ze skakaniem bo się na ścieżkę huculską chcę wybrać i pojadę w ujeżdżeniówce  😵
[/quote]

Oj tak- te przystuły są "trudne". Na moim arabku też mogłabym je zawiązać na ostatnie dziurki pod brzuchem. Na szczęście 40cm daje radę- ale zanim go kupiłam, miałam 15cm hand made 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się