Odznaki PZJ

mils   ig: milen.ju
19 lipca 2011 17:40
fabapi chodzi mi o to, czy egzaminatorzy oceniają na brązie styl jeźdźca, wszystkie najazdy itp. i czy jest tak samo jak na licencji? I wtedy od ilu pkt się nie zdaje.
Nie mam czasu na przeczytanie wszystkich postów, uzyłam szukajki, wiec nie zjedzcie mnie jeśli już było 😀
Czy na brąz trzeba mieć badania lekarskie ( karta zdrowia sportowca ) ? 🙂
nie... raczej nie.
Nie trzeba, zdawałam w tym roku i nie potrzebowałam.
walczę z ludźmi jeżdżącymi w skarpetkach zamiast czapsów



Czyli ja ze swoimi niestandardowo szerokimi łydkami, na które nie mogę dobrać żadnych czapsów, nie mogłabym jeździć u Ciebie  😲 ?
Miał ktoś z was do czynienia z p.Zagorową ?
Bo wiem, ze będzie sędziować na ujeżdżeniu i nie wiem, czy się jej bać czy nie, bo słyszałam o niej wiele opinii 😀
Milutek Ban permanentny
25 lipca 2011 20:04
Libeerte: Spokojnie, nie zje Cie  😁 Jeżeli będziesz dobrze przygotowana na egzamin to będzie dobrze  🙂
PS Chcesz zdawać w Rywalu?  😎
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
25 lipca 2011 21:30
[quote author=fabapi link=topic=62.msg1020387#msg1020387 date=1306305223]
walczę z ludźmi jeżdżącymi w skarpetkach zamiast czapsów



Czyli ja ze swoimi niestandardowo szerokimi łydkami, na które nie mogę dobrać żadnych czapsów, nie mogłabym jeździć u Ciebie  😲 ?
[/quote]

dittka, mnie też irytuje jak ktoś jeździ bez sztylp "bo mu się nie chce zakładać", dla mnie wygląda to nieestetycznie a jeśli jesteśmy w temacie odznak to w regulaminie jest mowa o 'schludnym stroju treningowym' co dla egzaminującego daje spore pole do popisu- jeden uzna brak sztylp jako brak 'schludnego stroju' a inny przymknie na to oko. Jeśli nie możesz znaleźć sztylp na swoją łydkę to pozostaje ci albo zamówienie szytych na miarę albo ryzyko przy zdawaniu na odznakę 😎
[quote author=fabapi link=topic=62.msg1020387#msg1020387 date=1306305223]
walczę z ludźmi jeżdżącymi w skarpetkach zamiast czapsów



Czyli ja ze swoimi niestandardowo szerokimi łydkami, na które nie mogę dobrać żadnych czapsów, nie mogłabym jeździć u Ciebie  😲 ?
[/quote]

Oczywiście że mogłabyś zacząć "w skarpetkach" ale namówiłabym Cię na zakup. 🙂 Jeżeli masz problem z niestandardowymi wymiarami łydki można zamówić czapsy na wymiar w firmie hippica i kosztują tyle co standardowe.

Czapsy pomagają. Naprawdę.
Aby uniknąć niejasności - nie mam żadnych korzyści ze sprzedaży czapsów  😉

I jeszcze a propos schludnego wyglądu: koszulka czy też podkoszulek mają być schowane do spodni a nie powiewające swobodnie. Jak ktoś nie wie dlaczego to niech przeczyta pytania i odpowiedzi do brązowej odznaki.
mils   ig: milen.ju
25 lipca 2011 21:38
Ja ponowię moje pytanie, dotyczące oceniania na brązie, bo męczy mnie to od 3 lipca. 😁
mils ja egzaminatorem nie jestem, ale z tego co mi wiadomo to część skokowa (bo rozumiem, że o nią pytasz?) oceniana jest na ocene, od 5 w górę jest zdane, ale nie jest to ocenianie na zasadach konkursu licencyjnego, nie odejmuje się punktów za konkretne błędy/przeszkody. Głównie patrzy się na całość przejazdu, zwracana uwaga jest na jego płynność, panowanie nad koniem, poprawny półsiad (również między przeszkodami) i oczywiście umiejetność zatrzymania konia na końcu przed wyznaczonym punktem/linią. Zrzutki nie mają większego znaczenia jeśli nie są ewidentną konsekwencją błędów jeźdźca, ważna jest również świadomość nogi na którą się galopuje oraz jej zmiana (chociażby przez kłus) w odpowiednim momencie. T
mils   ig: milen.ju
25 lipca 2011 21:56
Magdzior hmm... Ja byłam oceniona jak na L-ce licencyjnej. Fakt, miałam wyłamanie, ale na stronie napisane jest, że oblanie jest po drugim albo upadku. Nogi zmieniałam (poprzez kłus), na poprawce przeszkody, na której miałam wyłamanie straciłam równowagę. Zostałam oceniona na 3,5 punkta karnego (jak na w.w L) i nie zdałam... Podobno, gdyby nie wyłamanie, to bym zdała, ale kosztowało mnie ono 2 punkty.
a może zostałaś oceniona na ocenę 3,5? nie wiem w takim razie trzeba poczekać na mądrzejszych ode mnie, ale szczerze mówiac nie spotkałam się z czymś takim, owszem to, żę upadek konczy egzamin to wiadome, ale odejmowanie punktów za zrzutkę czy wyłamanie  hm... ja czegoś takiego nie widziałam, a trochę egzaminów się naoglądałam, były przejazdy, które mimo, że na 'czysto' były oblane bo jeździec ledwo co trzymał się na koniu i walczył o przetrwanie na każdej przeszkodzie a były i takie, kiedy jeździec jechał z głową ale zdarzyło się jakieś wyłamanie, odpowiednio poprawione sensownym najazdem czy też zrzutka i egzamin był zaliczany. tak jak mówie cieżko oceniać nie widząc przejazdu bo jednak ważne jest to wrażenie ogólne, czy danego delikwenta można dopuścić do startu w zawodach (bo w koncu po to jest odznaka) i czy rzeczywiscie będzie on w stanie w niedalekiej przyszłości pokonywać LL parkury bez wstydu🙂
mils   ig: milen.ju
25 lipca 2011 22:07
Magdzior jeśli jest tak jak ty mówisz, to wtedy powinnam mieć 3 punkty, bo to wyłamanie kosztowało mnie 2, a usłyszałam dobrze, że mam 3,5. Poza tym, egzaminator powiedział, że koleżanka ledwo, co galopuje i pojechała gorzej niż ja, a miała 3,75. Także nie wiem, ale bardziej pasuje chyba moja wersja. 😉
konie12, no właśnie słyszałam, że potrafi zjeść 😀 Tak tak, w rywalu już mamy ustalony termin 😀
Jak by kogoś interesowało - 5 sierpnia w Rywalu 🙂
Ja ponowię moje pytanie, dotyczące oceniania na brązie, bo męczy mnie to od 3 lipca. 😁

W bardzo wielkim uproszczeniu:
jeżeli kandydat do odznaki brązowej porusza się po parkurze w sposób taki który umożliwi mu bezpieczne pokonanie parkuru LL na zawodach regionalnych - to u mnie zdał.
Rytm, równowaga, kierunek jazdy......
robakt   Liczy się jutro.
01 sierpnia 2011 22:08
Mam pytanie co do 'schludnego stroju'. Czy można włożyć CZYSTE gumowe oficerki?
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi ?
Buty należy zakładać czyste. Jak się zachlapią błotem w czasie jazdy - to trudno.
To czy gumowe czy skórzane nie ma żadnego znaczenia (poza Twoim komfortem)
mils jakby Cię oceniali jak na licencji, to z 3,5 pkt karnego byś zdała. Pewnie miałaś 3,5 na 10,  bez wyłamania miałabyś 5,5 i wtedy byś zdała.
uwazam, że nawet na treningach czlowiek powinien wygladac elegancko, kiedyś gdy moje rozmiary byly mniejsze, zawsze mialam sztylpy oficerkowe, i albo koszule z kolnierzykiem pod kolor czapraka, albo polo i czapkę z daszkiem pod kolor(tak wiem, ale jestem osoba pelnoletnia i brak kasku jest tylko i wylacznie moim wyborem), ale niestety sie rozmiar zmienil, czapsy nie pasuja, wiec trza zamowic wieksze, ae poki co skarpety🙁🙁🙁


ale odznaka to dla mnie jak zawody, czlowiek moze pokazac sie elegancko, pokazac jaki ten sport moze byc piekny, i nie wyobrazam sobie zeby ujezdzenie jechac w skarpetach  🤔wirek: na czesc ujezdzeniowa jak dla mnie obowiazkowo, koszula, stójka<plastron>, siatka, frak, biale bryczesy, wypucowany kon, sprzet i jezdziec, a na skoki rajtrok skokowy, i biale rekawiczki od poczatku do konca. widzialam zdajacych w polarach to mnie szlag trafial. uwazam ze to bardzo naganne. a dbalosc o szczegóły powinna przynosic radosc 🙁
ale odznaka to dla mnie jak zawody, czlowiek moze pokazac sie elegancko, pokazac jaki ten sport moze byc piekny, i nie wyobrazam sobie zeby ujezdzenie jechac w skarpetach  🤔wirek: na czesc ujezdzeniowa jak dla mnie obowiazkowo, koszula, stójka<plastron>, siatka, frak, biale bryczesy, wypucowany kon, sprzet i jezdziec, a na skoki rajtrok skokowy, i biale rekawiczki od poczatku do konca. widzialam zdajacych w polarach to mnie szlag trafial. uwazam ze to bardzo naganne. a dbalosc o szczegóły powinna przynosic radosc 🙁


Przerost formy nad treścią.
Równie dobry widok : kask, t-shirt (włożony do spodni), bryczesy, rękawiczki, czapsy, sztyblety, jeśli długie włosy to warkocz lub spięte w inny sposób aby nie powiewały i uśmiech na twarzy.
Odznaka to nie zawody
ale dlaczego ma nimi nie byc? tshirt nadaje sie na trening, jasne, ale dlaczego w momencie gdy jedziesz badz co badz czworobok, badz co badz przed sedziami, to po pierwsze zeby pokazac swoj szacunek odpowiednim strojem, a po drugie, aby dla siebie czuc sie elegancko i dobrze. ale nie kazdy tak ma i w pelni to szanuję. to, że nawet na trening lubię ubrac bialy czaprak i biale owijki nie znaczy, że kazdego do tego zmuszam. to tylko takie moje małe zdanie 😉
bemyself sądzisz, że osoby zdające np. brązową odznakę mają frak ujeżdżeniowy i rajtrok skokowy? szczerze wątpię... Plastron i białe rękawiczki dla kogoś kto planuje jeździć skoki, to też zbedny wydatek. Uważam, że jeden strój na obei częsci, składający się z koszyuli, białych bryczesów, rajtroka, sztylp lub oficerek i rękawiczek w zupełności wystarczy.

Z ciekawostek: widziałam dziewczynę zdającą złoto w skarpetkach, na szczęście nie zdała
Forta, oczywiscie ze nie zakladam, że ma, ale w dzisiejszym swiecie, kiedy kazdy jezdzi w jakiejs stajni, lub chociazby ma znajomych, wystarczy pozyczyc, ja jechalam w pozyczonych ciuchach, i malo tego, nawet kask pozyczylam, bo mialam tylko jakis stary poprzecierany toczek którego nie mialam na łbie kupę lat.

a rekawiczki mialam ogrodnicze za dwa zlote, z kropeczkami gumowymi,, ale czyste i nie bylo widac ze tam zadnego fair playa napisowego nie ma 🙂
no widzisz dla mnie to nie jest takie oczywiste, bo nie miałam bym od kogo pożyczyć jaskółki na mój rozmiar i nigdy też nie przyszłoby mi do glowy wystąpić na czworoboku w ogrodniczych rękawiczkach. Nie przesadzajmy też w drugą stronę...
rekawiczki wygladaja dokladnie tak jak jezdzieckie, oprócz wzmocnien i logo konika z tym ze kosztuja 2 zł a nie 15.  a przecieraja sie tak samo. ja zmienialam swoje co kilka tygodni, zeby jezdzic w swiezych i ladnych 😉
ja owszem, jechalam w rajtroku, koszuli, plastronie itp itd. ale nie widze problemu zeby jechac np w gladkim ladnym golfie, albo polowce. grunt zeby bylo schludnie.
gumowe oficerki jak najbardziej, jesli czyste🙂
nie kazdego jednak stac, zeby na 1 okazje kupowac pelny galowy stroj🙂
Zobaczcie sobie na zawodach ujeżdżeniowych od jakiej klasy zawodnicy jeżdżą w "jaskółkach".
Ubierać się trzeba stosownie do okazji.
Jeździec zdający na brązową odznakę a ubrany jak na CC wygląda śmiesznie
robakt   Liczy się jutro.
02 sierpnia 2011 09:38
fabapi wracając do mojego pytania, chodziło mi o to, czy gumowe oficerki wchodzą w grę. Czy tylko skórzane.
Mogą być gumowe
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się