Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Ada   harder. better. faster. stronger.
18 lipca 2011 19:24
bemyself, tak jadąc w kierunki Poddębic skręca się w prawo, przejeżdżasz przez Aleksandrów, mijasz Łobudź, następnie po prawo masz zajazd Czarny Staw i za nim skręcasz w prawo, jest strzałka Adamów. (po lewej stronie jest również szyld stajni). Stajnia Włodka Zajcewa.

A chyba jeszcze tam w okolicach Łagiewnik jest stajnia p.Marchwickiego, w Skotnikach o ile dobrze pamiętam.
trzeba sie bedzie wybrac do Smolis i do Adamowa, ciekawe gdzie mi sie bardziej spodoba, moze ktos byl i ma porownanie? nie spieszy mi się
Adamów , spoko ludzie  😉

ze Smolisem byly jakies przeboje
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 lipca 2011 20:28
Naciau, Były, ale już nie ma. Ja tam jestem bardzo zadowolona.
Cisza, spokój, nikt ci w d*pę nie włazi, robisz swoje. Jak dla mnie stajnia bardzo ok.
Notarialna a ty jesteś u Smolisa? z jakim konikiem?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 lipca 2011 20:36
julia, Od dwóch tygodni dzierżawię klacz nnkę Marsylię. Czterolatka, w sumie niewiele potrafi, ale bardzo sympatyczna kobyłka ;-)
(kantar za mały niestety, niedługo będę zmieniać)

mnie zawsze irytujacy byl tlum dzieciakow, choc moglam korzystac, bo jak bardzo sie spieszylam to występowaly konika na koniec😀
Fajna kobyłka 🙂

Ja słyszałam, że Smolis w tym roku się trochę podniósł, bo zawody w zeszłym roku były mało zorganizowane.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 lipca 2011 20:41
bemyself, O jakich dzieciakach mówisz? o____0  U nas nie ma żadnych dzieciaków praktycznie (no nie licząc dzieci pensjonariuszy ;-) ), a w rekreacji masz praktycznie indywidualne jazdy.

Heroina, Dzięki 🙂.
Notarialna, jest jeszcze tam Orka? Napisz co u niej, ktos ja jezdzi?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 lipca 2011 21:01
FirstLight, Nie kojarzę jeszcze wszystkich koni, ale dopytam na pewno 🙂
julia, Od dwóch tygodni dzierżawię klacz nnkę Marsylię. Czterolatka, w sumie niewiele potrafi, ale bardzo sympatyczna kobyłka ;-)
(kantar za mały niestety, niedługo będę zmieniać)




super sliczna koninka!


Notarialna, jest jeszcze tam Orka? Napisz co u niej, ktos ja jezdzi?

ciemno-gniada, starsza?


nie cytuj zdjec!!
Dokładnie ta, 6 lat:



urocza, ale to nie ta o której myslalam, a jak zalotnie zerka😀
Mam pytanko.
Czy ktoś z was wie, czy Stajnia Podkowa dalej funkcjonuje? 🙂
Mieściła się ona niedaleko stawów Stefańskiego.
Z góry dzięki za odpowiedzi ;]
Funkcjonuje z tego co wiem, ale na jakich zasadach to chyba musisz sama pojechać i sprawdzić.
To już sama sprawdzę, dzięki ;]
Kwestią było, czy nadal tam jest stajnia.
A byl ktos w skansenie niedawno? bo podobno sie poprawila stajnia?
Mam pytanie,
Na co dzień mieszkam jakieś 40km od Warszawy. W te wakacje w sierpniu chciałabym pojechać na 3 dni w okolice Łodzi pojeździć w terenie (+ 2 noclegi). Słyszałam o jakimś Łódzkim szlaku konnym, ale że ja totalna rekreacja (jeździłam tylko 1,5 roku i mam przerwę 2 lata) to nie za bardzo mogę znaleźć jakieś stajnie w internecie które organizują takie przejażdżki. Przed wyjazdem wezmę ok. 6 lekcji w miejscowej stajni z  instruktorem.(Ostatnio wsiadałam na  hucula sama i z kłusem nie było problemu) Nie interesuje mnie jazda na ujeżdżalni tylko np.po lesie jakieś 3-4h. Możecie coś polecić jakąś trasę lub stajnię ze spokojnymi końmi?
Milla stajnia nadal jest i chyba nadal można tam jeździć 🙂
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
25 lipca 2011 16:36
z tego co wiem to Skansen nie funkcjonuje od listopada zeszłego roku.
a co z końmi ze Skansenu?
Dorota wzięła swoje konie ze sobą i wyjechała do Holandii
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
25 lipca 2011 21:55
insanity, Kobyłę z copd i wałacha po 10letniej rekreacji? 👍 Czy ma jakieś nowe?
Notarialna, nie wiem które bo taką wiadomość otrzymałam na miejscu będąc tam jakieś 2 miesiące temu, ale z tego co pamiętam z dawnych czasów to z jej konie to Junona i Ursus
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
25 lipca 2011 22:04
Tak, tak to właśnie o nich mówię. Imiona wyleciały mi z głowy. No to jestem ciekawa co wyjdzie z tego wyjazdu 😉
A co teraz tam jest? Pusto czy ktoś działa?
Podobno miała jeszcze Gonza, kasztana nie dużego. Co się z nim stało?  jeszcze 5 lat temu był ogierem.
Notarialna, pusto

julia, faktycznie był Gonzo, ale nie mam pojęcia co z nim.
Milla stajnia nadal jest i chyba nadal można tam jeździć 🙂

Dzięki 😀
Ostatecznie i tak moja sprawa już jest nieaktualna ;]
Gonza kupila moja koleznka, jest wykastrowany i stoi na Smulsku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się