Tani i dobry sprzęt

Akurat tak się składa że kupowałam na stajnię te czapraki yorka od minerwy, i w ogóle byłam w szoku że za te pieniądze można kupić taki fajny czaprak. Póki co chyba nikt nie narzekał na niego  😉
Miał ktoś kiedyś taki kantar?? -> http://www.okser.pl/api-kantar-koniki-p-5483.html
ja mam taki kantar 🙂 Bardz fajny, nie do zajechania  😀 moje konie chodza w takich tylko rozmiarówka wypada jakos strasznie duza bo moje full mógłby spokojnie nosic kon co ma 4 ale moze taki rzut był nie wiem 🙂 ale ogolnie bardzo fajny kantar
Te kantary często widywałam w szkółkach, konie nosiły je na padokach, walały się po stajni, wyglądały niejednokrotnie jak ścierki, ale trzymały się przez kilka lat.  😉
Pamiętam, że jeden taki był u nas (czerwony) i tak jak napisano wyżej. Kantarek w porządku. Wytrzymały i całkiem ładny póki się go nie upaćka w błocie  😉.
patataj   tyle smaku - we fraku
23 stycznia 2011 22:20
Też używałam tych kantarów. Jeden został zerwany przez zimnego wałka, ale po drobnej przeróbce polegającej na zeszyciu kilku elementów służył dzielnie jeszcze długo. Jak są nowe to ładnie wyglądają, a poza tym są bardzo trwałe.

Mam te najtańsze ochraniacze i czapraki Yorka. Ochraniacze są bardzo wygodne, szybko się je czyści (ja swoje rozkładam na betonie czy asfalcie i po prostu oblewam mocnym strumieniem wody ze szlaucha, a na koniec przecieram szmatką i są czyściutkie), mają mocne rzepy i noga się pod nimi poci znacznie mniej niż pod skorupkami. Tylko rozmiar M jest strasznie duży, a przynajmniej dla naszych drobnych młp nóżek za duży. Mam nawet zdjęcia na nogach konia jakby ktoś chciał. 😉 Czapraki są modelu RIO, czyli te najtańsze. Pomimo to dzielnie znoszą pranie i użytkowanie. Są bardzo cienkie, ale właśnie takie chciałam. 😉 Podoba mi się ich kolorystyka. 🙂
To chyba skusze sie na ten kantarek  🙂 cena kusi, a jesli sa rzeczywiscie tak wytrzymale to chyba warto.  Ile kosztuja te najtansze ochraniacze z Yorka?  patataj- ja bym chetnie zobaczyla zdjecia tych ochraniaczy. :kwiatek:
patataj   tyle smaku - we fraku
24 stycznia 2011 13:17
paula1304, przody 39, a tyły 29 zł. Tanie jak barszcz. Foty pójdą na PW. 😉
naczytałam się sporo dobrego o firmie York, może ma ktoś takie bryczesy lub w ogóle bryczesy York i powiedział by mi jakie są czy warto kupić czy nie?
http://www.okser.pl/york-bryczesy-afna-p-4393.html
[quote author=laura_2013 link=topic=1947.msg866937#msg866937 date=1295811347]
ja mam taki kantar 🙂 Bardz fajny, nie do zajechania  😀 moje konie chodza w takich tylko rozmiarówka wypada jakos strasznie duza bo moje full mógłby spokojnie nosic kon co ma 4 ale moze taki rzut był nie wiem 🙂 ale ogolnie bardzo fajny kantar
[/quote]

dokładnie mam full-a a wielkie jak na shire na zapas  😵
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
24 stycznia 2011 20:43
eve też jestem ciekawa tych bryczesów  🤔 mam 2 derki polarowe i kaloszki takie najtańsze, neoprenowe yorka i zarówno derki, jak i kalosze są nie do zdarcia. Jestem z tych produktów bardzo zadowolona, bo nie dość że tanie, to jeszcze dobre co się rzadko zdarza  🙂
Anderia   Całe życie gniade
24 stycznia 2011 21:38
Ode mnie mega + dla najtańszego czapraka Horze, nie do zdarcia, nawet się nie spiera. Koszt 60 zł 😀
no nic jak nie zamówię to się nie przekonam, jak mi je przyślą to mogę napisać jakie są i czy warto kupić 😀 (oczywiście tylko jaki mają materiał i czy w miarę dobrze są uszyte, bo ile wytrzymają to potrzeba czasu)
Ja kupiłam 3-4 lata temu bryczesy dziecięce materiałowe z dekatlonu 😉 I osobiscie je uwielbiam. Co prawda bez porównania do bryczesów z pełnym lejem, ale jak na bryczesy za 39 zł to wytrzymuja bardzo długo i nadal nie sa sprane i zniszczone 🙂 Na lato świetne do biegania po stajni 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
25 stycznia 2011 13:13
ja w męskich bryczesach z decathlonu ganiam nawet czasem do pracy zamiast legginsów, do tuniki. No cóż, nie wyglądają za bardzo na bryczesy
.
ja wpisuje wiekszosc rzeczy z yorka. naprawde zaskakuje stosunek jakosci do ceny. bryczesy swietne.
Miał ktoś kiedyś taki kantar?? -> http://www.okser.pl/api-kantar-koniki-p-5483.html


z rozmiarówką problem bo mój koń nosi 3 i to na pierwszej dziurce , a full jest na niego ... wieeelllkiii !!! Ale kantar nie do zciorania  🙇

Polecam firmę jackson. 6 lat temu dałam za komplet czaprak+kantar+owijki+uwiąz 70 zł , używałam kilka razy w tygodniu i nie nosiły żadnych śladów użytkowania  😲 teraz kosztuje 120 zł ale jast wart swojej ceny  🙇 Tylko karabińczyk urywa się gdy koń mocniej pociągnie ...
glanek szmaty- wszystko co jest z colorado jest albo zle uszyte,albonie tenrozmiar albomaterial do d
mialam i czaprak i derke-nie kupilam zeby sprawa byla jasna g..no to dostalam,porazka i tyle
glanek
Jeśli się jednak zdecydujesz to uważaj, bo kontakt z pzredstawicielami sklepu bywa neizadowalajacy, realizacja zamówień w terminach też 🙁

Ja bardzo polecam produkty firmy horze  ich kaloszki są praktycznie nie do zarypania.
Potwierdzam zdanie Karli 🙂 - czapraki krzywe, źle przyszyte paski do przystuł, marszczące się, odstające. Natomiast Yorka polecam - doskonała jakość za taka cenę.
Kastorkowa   Szałas na hałas
28 lipca 2011 14:57
Moja koleżanka zamawiała ze stajni.pl na allegro i wszystko było tak jak miało byś,stadninowe czapraki u nas też są z tamtąd z haftem i tylko kolor wypłowiał ale sa używane prawie codziennie i prane ręcznie ja polecam
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
28 lipca 2011 15:01
Również polecam czapraki oraz ochraniacze firmy york jedne i drugie dobrze się mają mimo regularnego używania 🙂
A ja na colorado nie moge narzekać. Zreszta czego sie spodziewac za czaprakj za 30 zł. Kiedys kupiłam pad 2 stronny i mimo ze wyblakł to nic sie z nim nie działo. Moim zdaniem jaka cena taka jakość, i nie warto spodziewac sie jakosci eskadrona po czaprakach za takie pieniadze.
Karla🙂, a nie moge sie zgodzic, bo maja jeden baaardzo fajny produkt, w swietnej cenie i jest to czaprak rajdowy. 😀
chyba czwarty raz wysylam i nie moge wyslac, bo tyle  piszecie 😉
hypnotize a jednak mozna-patrz  produkty yorka, cenowo od tanich za 35zl czaprakow,ktore zarowno  materialem,wykonaniem i trwaloscia bija na glowe szmatki z colorado do na prawde jakoscia porownywalnych  z eskadronem itp. drozszych-ale nadal tanich czaprakow i derek
troche malo 1 produkt na taaaaaaaaaaka oferte😉
Z Colorado to chyba jest tak, że zależy jak kto trafi. Do mnie na rajd przyjechały dziewczyny  z czaprakiem rajdowym z colorado - ciągle wyjeżdżał spod siodła, a paski do przystuł tak przyszyte, że nijak nie dało się ich dopiąć żeby pasowały
Karla
Bierz pod uwage fakt ze York to duza firma, w zwiazku z tym zapewne w tej cenie moga sprzedawac rzeczy lepsze jakosciowo. A colorado to jakas mała , pewno jednoosobowa firemka... .
Ja ich nie bronie bo ogolnie poza tym zółtym padem który sobie sprawiłam kiedys tam, nie kupiłabym od nich czapraków, wolałabym dołozyc i kupic cos lepszego, trwalszego. Szału nie ma, cena jest adekwatna do ich jakosi i tyle.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
28 lipca 2011 15:20
kantary Yorka podszywane polarem! Mistrzostwo siwata! Sprzaczki chromowane, regulacja z 2 stron, ładne kolory, super wykonanie i nie do zajechania!!!!
polecam tez ich kaloszki neoprenowe, kaski i rękawiczki 😜
zielona_stajnia, to ja i kumpel trafilismy na udane egzemplarze- porzadne, proste. a sam pomysl na ten czaprak jest bardzo dobry- odpinana podszewka, duze kieszenie, kolka do przypinania roznosci, panel amortyzujacy, no rewelacja 🙂

edit: wezcie pod uwage, ze yorka szyja male chinskie raczki, a colorado jest szyte u nas. co nie zmienia faktu, ze stosunek jakosci do ceny w yorku jest bardzo korzystny, rzeczy ladne i jakby... przemyslane.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się