Tani i dobry sprzęt

jako kupujacy nic pod uwage nie musze brac- malo mnie interesuje czy polskie czy chinskie raczki cos szyja-wiem jakie sa koszty wykonania takiego czapraka w PL (znajoma szyla i wstawialado sklepow jezdzieckich i wiem, ze mozna dobrze i w miare tanio).Skoro york potrafi za 35zl wyprodukowac db jakosci czaprak to jak mam wybrac szmatke z colorado a ich to nie mam wyboru🙂
stawiam na yorka🙂 colorado mowie nie
Karla🙂, ale ja sie z toba zgadzam. chodzi mi tylko o to, ze colorado wpada w bledne kolo, bo przez swoja jakosc obniza sprzedaz, podrazajac koszty. a yorka to kontenery do nas plyna 😉
a widzialyscie bryczesy vanessa?  😜
O tych ochraniaczach była mowa ? http://allegro.pl/ochraniacze-york-neopran-roz-l-m-super-cena-i1726273409.html
Jeśli o tych, to chyba się skuszę. Jeśli nie, to może ktoś doradzi, czy warto? 🙂
Dziewczynom chodziło chyba o te air. Te z linku ja mam - są ok, może na tyły nie pasują idealnie (trzeba dobrze dopasować)
.
Karla
Bierz pod uwage fakt ze York to duza firma, w zwiazku z tym zapewne w tej cenie moga sprzedawac rzeczy lepsze jakosciowo. A colorado to jakas mała , pewno jednoosobowa firemka... .


Colorado to marka właściciela firmy MEBLODEX. Fabryka mebli- a nie mała firemka. Czapraki są szyte z odpadów z produkcji obić. Dość tanim kosztem...
ja mam 3 czapraki z coorado i jak najbardziej polecam 😉
Shantowa, ja mam 2. I po niedługim czasie użytkowania są jak jak szmata. Do tego materiał spodni nie wchłania potu. Jest sztuczny i robi się pod nim piana jak z ubitego jajka.
ja mam czaprak york basic ciurany ile wlezie już długi czas (bo to mój ulubiony 😁 ) i dalej super się trzyma. nawet rzep, który koń wziął do paszczy i zaczął żuć 😵
bera7, hmm, mi wszystko ładnie wchłania i także w praniu jest dosyć bezproblemowy, że tak ujmę. Ale moze to kwestia tego, że nie jeżdżę w nich codziennie, nie wiem 😉 inny model? 😉
Shantowa, robione z odpadków, może Ci się lepszy ścinek trafił 😉
Całkiem możliwe, nie mniej jednak wole je bardziej od szmacianych yorków.. 😉
jeśli chodzi o clorado to wszystko zależy od tego z jakiego materiału akurat im się czapraki uszyją. Ja mam z jakiegoś innego niż te "standardowe". Mój czaprak był szyty na zamówienie i mimo iż jest moim najstarszym czaprakiem - jest jasny - jak na razie wygląda najlepiej. Inne tej firmy po dłuższym użytkowaniu wyglądają mało ciekawie ale za taką cenę ...... chcecie kupić czaprak za 35 zł który byłby niezniszczalny  ? Ja też bym chciała ale takowych nie ma a ceny innych niby lepszych - kształtują się pow. 100 zł
777, Ja kupowałam po 40 Colorado i w podobnym czasie Lamicela po 90zł. Pierwsze są jak szmaty, drugie po 4 latach wyglądają dobrze. Używane podobnie, mało intensywnie, bo mój koń miał długie L4.
Prałam dziś też derki. Mam od 3 lat Colorado - przeciw deszczową i zimówkę Black Horse. Powiedzmy, że cenowo podobna półka. Zimówka prała się łatwo, ma 1 maleńką dziurę (jakieś zęby ???) . Derka w w super stanie. Pranie deszczowej zajęło mi 2 razy tyle czasu na szorowanie, rąk nie czuję. Derka jest popruta na szwach na łopatce, ma na szwach wiele rozpruć, paski częściowo pourywane. Przed sezonem czeka ją gruntowny remont, żeby jeszcze posłużyła.
Zgadam się bo widzę jak niektóre czapraki tej firmy wyglądają  po roku użytkowania,  mówię tylko że mi się trafiło 😉 .
Dla mnie fajna jakość i niska cena to Harry Horse- kupiłam w okserze za 50zł 2 czapraki robione na wzór padów Anky (tylko cieńsze ale też z tą fajną siateczką). Polecam 🙂
Powiedzcie mi, czy ktoś z was miał do czynienia z tymi Potnikami Magna?
http://allegro.pl/mega-promocja-czapraki-magna-43-vs-dl-i1770847369.html
Cena niska, więc cudów się nie spodziewam.
Ale dobrze by było wiedzieć, czy szybko się pruł, spierał kolor itd. :P
Mam taki jeszcze nie prany.
Używany chyba 4 razy, niedługo wypiorę, teraz szukam czapraka i też się nad tym zastanawiam, ale jeszcze nie przetestowałam. Wygląda ładnie, częściowo wchłonął pot - zostało sporo na sierści, ale także trochę wchłonęło. Lekko przetarły się nitki na górze czapraka. Także czekam na odpowiedzi innych, gdyż sama nie wiem czy zamawiać taki sam. Dodam że widziałam granatowy w szkółce, chyba nowy był bo wyglądał b. fajnie. 🙂
ja mam czapraki colorado 1 juz ponad 4lata niezniszczalny kolorek lekko wyjaśniał super wchłania pot nadal super stan
Milla, to sa czapraki yorka. mialy raczej dobre recenzje.
Dziękuję za odpowiedź 🙂
Daniella_283 uwielbiam firmę Jacson! Czapraków akurat nie testowalam, ale miał od nich sporo rzeczy, które spisywały się idalnie 🙂 (no może z wyjątkiem rękawiczek, ale cała reszta super). Myślę, że czapraki też maja ok 😉
Daniella_283, ja mam! jest rewelacyjny!
Daniella_283 o widzisz, musisz sobie kupić 😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
25 sierpnia 2011 20:32
Powiedzcie mi, czy ktoś z was miał do czynienia z tymi Potnikami Magna?
http://allegro.pl/mega-promocja-czapraki-magna-43-vs-dl-i1770847369.html
Cena niska, więc cudów się nie spodziewam.
Ale dobrze by było wiedzieć, czy szybko się pruł, spierał kolor itd. :P


Mam ten czaprak od dwóch miesięcy. Używany na przemian z drugim (nie jestem szmatocholiczką, używam zamiennie dwóch czapraków, są regularnie prane), a jeżdżę w najgorszym razie 4-5 razy w tygodniu.
Trzyma się dobrze, nie przeciera się, szybko sie pierze. Jedyne co, to beznadziejnie się układa pod siodłem 🙂 Na zdjęciach tego nie widać, ale cały tył, który wystaje spod siodła (mam na myśli to co jest za tybinkami, patrząc od boku) okropnie sie podwija, faluje i nijak się nie da tego wyprostować.
Uważam, że za taką cenę, do zwykłego ciurania na jazdach jest jak najbardziej ok i mogę z czystym sumieniem polecić 🙂

Napisane jest, że przed przeceną kosztował 60 zł... cóż, tyle to bym za niego nigdy w życiu nie dała. Takich pieniędzy uważam, że nie jest wart. Ale za 35 zł to naprawdę jest ok 🙂
Polecam czapsy master-janga,kupiłam trzy lata temu za trochę ponad 50 zł(nowe) i rozleciały się dopiero tego lata w czym dobitnie pomógł mi pewien kucyk. Wygodne i łatwe do utrzymania w czystości.
jak by ktoś potrzebował wózka na siodło to jest tu
http://www.mustang.pl/index.php?site=2.15 kupiłam w sklepie stacjonarnym już kilka lat temu i do dzisiaj się dobrze sprawuje - a cena - zapłaciłam 75 zł
Z tą różnicą że ja mam wersję z 4 drążkami
Co do czapraków Magna- nie kupujcie beżowych. W praniu lamówka farbuje i zostają na nim granatowe plamy.
Mam dwa, granatowy i beżowy. Układają się beznadziejnie- robią się skrzydełka  z zawiniętych rogów i nie tylko mnie, bo widziałam, że u innych też. Ale są porządne, sporo używane, nie prują się, dobrze się dopierają nawet ręcznie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się