Dzisiaj na obiad ...

Ada, kabaczek to cukinia 😉
niezupelnie😉
raczej cukinia to kabaczek😀
a wlasciwie cukinia jest odmiana kabaczka, ktora wyhodowano we wloszech🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 lipca 2011 13:25
Kurczak Curry z porem. Ostatnio moja ulubiona mieszanka.  😜
faith, a to ciekawe, ide sobie pogooglac 😀
notarialna, tez mi slinianki mocniej dzialaja na takie polaczenie  😁
sienka a prosze bardzo, w ogole te dyniowate sa takie szajbniete troche😀
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 lipca 2011 13:45
faith, Mnie jeszcze męczy zupa dyniowa. I dynia marynowana. Ale jeszcze nie ma ich na rynkach z tego co widzę.
ja dzisiaj po szczecinsku -  2 paszteciki z serem i pieczarkami, mniam
a zupa dyniowa chodzi juz za mna od dawna i nie ma jak zrobic :/
kotlety schabowe panierowane w płatkach kukurydzianych i surówka z cukinii, marchewki, czosnku i oczywiście koperku
RaDag, jak robisz taką surówkę? Cukinia surowa?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 lipca 2011 15:57
Kurczak Curry z porem. Ostatnio moja ulubiona mieszanka.  😜


przepis jak brzmi?
Kurczak w winie z duszoną cukinią i bakłażanem (  😍 ) oraz ziemniaczki na parze
RaDag, jak robisz taką surówkę? Cukinia surowa?

Banalnie prosto i szybko 😉

Mała surowa cukinia w całości (ze skórką) jest tarta na średnich oczkach, tak samo marchewka, do tego dwa ząbki czosnku (jak kto lubi) przeciśnięte praską, posiekany pęczek koperku (najlepiej jak jest go duuużo), pieprz i sól do smaku.
Wszystko razem wymieszać i już 🙂

A jak zostanie to do lodówki i na drugi dzień dodać jajko, trochę mąki i upiec na patelni (jak placki ziemniaczane).
Takie placuszki są też genialne!
jest 18 a ja nie mam nic... chyba bedzie sałatka cezar
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 lipca 2011 17:11
ElaPe,

Potrzebne są dwie piersi z kurczaka, curry, w sumie przyprawy do wyboru, sos 'sojowy' (taki słony z winiary np) i chilly. Kroisz kurczaka na kostkę większą, w misce (najlepiej metalowa, bo curry bardzo nie fajnie barwi plastik i nie można domyć później) w której masz kurczaka dosypujesz przypraw w pożądanej ilości (ja robię mega ostre) i sosu sojowego jako spoiwo. Bełtasz to ręką i odstawiasz na np 25 minut by kurczak przeszedł tą marynatą (nie na długo, bo kurczak bardzo chłonie sól)
Potem kroisz na cienkie plasterki pora, ilość dowolna.
Podsmażasz na patelni najlepiej teflonowej z niewielka ilością oleju, tak by powstała delikatna chrupiąca skórka. Jeśli cały kurczak zrobi się już 'biały' dorzucasz resztę pora i na średnim ogniu smażysz aż do miękkości razem z tym kurczakiem.

Genialne.
Zupa z zielonego groszku potem omlet z sokiem malinowym (domowym oczywiście  🙂😉 i na dokładkę krążki cukini w panierce  😍-znowu obiad u babci 🤣.
Kami   kasztan z gwiazdką
27 lipca 2011 19:01
Obiad penjonatowo-nadmorski: zupa lura kalafiorowa, karkówka w sosie wiśniowym z ziemniaczaną ciapką, zimną fasolką szparagową, dobre buraczki i mocno średnia surówka z selera...
Ada   harder. better. faster. stronger.
27 lipca 2011 21:52
sienka, faith, ale jak to cukinia to kabaczek... niszczycie mój światopogląd  😁
Przecież kabaczek ma żółtą skórę i jest większy, a cukinia ma zieloną.
Ada, okazuje sie ze z Twoim swiatopogladem wszystko w porzadku, to ja cale zycie myslalam ze to jedno i to samo 😁
Tzn cukinia to gatunek kabaczka 😀 no ze mniejszy i zielenszy, sliwki tez sa rozne, ze male i fioletowe albo duze i zielone  😁
Muszle nadziewane masą szpinakowo-serową zapiekane pod sosem bolońskim
ash   Sukces jest koloru blond....
28 lipca 2011 09:28
W związku z tym, że chłop na zwolnieniu w domu to wczoraj upiekłam murzynka, zrobiłam fasolkę po bretońsku - podgrzać i gotowe  😂
robakt   Liczy się jutro.
28 lipca 2011 10:29
spaghetti!  💃
Polędiwczki w sosie śmietanowo-serowo-kurkowym + pieczone ziemniaczki + brukselka 🙂
Pycha 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lipca 2011 12:03
odgrzewany z wczoraj sos gulaszowy + makaron świderki al dente - mniam!
pomidorowa i kurczak
Kurna jasna ❗ Nie tknę grillowanego kurczaka, wogóle kurczaka do odwołania!!! Chodzi dziś o takiego z zaprzyjaźnionego lokalu osiedlowego,niby wszystko git! Był dopieczony,pachnący,soczysty.... Podzieliłam na ćwiartki,do tego sałatka... i........  😵
Małe kawałki słomy zaczęły się wyłaniać gdzieniegdzie na talerzu spod mięska. Kurcze,to kurcze miało kawałek żołądka wewnątrz i w tej treści były słomki(mniemam,ze wydłubane przez ten drób z....).Poszło wszystko do kosza,ale zanim poszło,to mój syn wyciągnął z buzi rzeczoną słomkę i zastanawiał się co to...
Rzygałam chyba pół godziny.
Placki ziemniaczne 🙂 Pierwsze moje samodzielne 😉
bagietka z masłem ziołowym i pomidory z białym serkiem  😀
Pierogi 🙂
busch   Mad god's blessing.
29 lipca 2011 00:41
Dziś był szpinak z czosnkiem, serem i makaronem. Jutro planuję wypróbować przepis na kurczaka w parmezanowej panierce.

Znacie jakieś fajne przepisy na bakłażana? Nie mam piekarnika, nie podołam bardzo skomplikowanemu przepisowi, nie chciałabym dużo wydawać na obiad, więc odpadają wieloskładnikowe rzeczy. Jakieś ciekawe pomysły? 🙂 
Chodzą mi też po głowie jakieś wegetariańskie placki z warzyw, ale nie umiem znaleźć w internecie niczego ciekawego - ktoś robił coś takiego? Jakie warzywa polecacie na robienie placków? Warunki te same, co przy bakłażanie  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się