pielęgnacja i stylizacja włosów, fryzury

to ja mam grubą niestety.
Miała któras z Was trwałą?


ja miałam - planuję po ciąży sobie zrobić po raz kolejny.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 lipca 2011 18:08
Ostatnio była u mnie fryzjerka i pyta jak ścinamy włosy, a ja jak zwykle "rób co chcesz". Po ścięciu nawet nie spojrzałam w lusterko, dopiero dwa dni później umyłam włosy i zobaczyłam..

🤣

[quote author=Jun link=topic=1358.msg1076912#msg1076912 date=1311173846]
to ja mam grubą niestety.
Miała któras z Was trwałą?


ja miałam - planuję po ciąży sobie zrobić po raz kolejny.
[/quote]

bardzo zniszczone sa po tym włosy czy da sie przezyc?
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
27 lipca 2011 21:43
jak uzyskać taki kolor włosów? http://ikf.styl.fm/fryzury-dlugie/odwazne-kolory/damskie/fryzura1123207.htm

powoli rudy zaczyna mi się nudzić mam go ponad 3 lata a odkąd jest coraz większa moda na niego zaczyna mnie to irytować bo jak ja robiłam rudy to wtedy byłam jedna z niewielu rudych, więc szukam koloru który nie jest aż tak bardzo oklepany.
w czarnym będę wyglądać staro, brąz to mój naturalny a w blondzie szkoda gadać jakby co najmniej była przodowniczką z 50letnim stażem pod latarnią.
Solina, rozjaśnić do jasnego blondu i na to niebieska farba 😉

Miałam takie jedno pasmo (no, ciemniejsze trochę). IMHO szkoda włosów na takie eksperymenty. Od rozjaśniania strasznie się niszczą (mam naturalny ciemny brąz) i jeszcze na to farba...
Nie wiem, jakie masz włosy, ale ja (mając pofarbowane tylko jedno pasemko) musiałam nakładać sporo odżywek, żeby nie wyglądało to sianowato.
Macie pomysł jak  mogę obciąć  proste, oklapnięte włosy? Dodatkowo, mam zadziorka więc grzywka raczej też odpada.  😵
edit: Pokręciły mi się słowa
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
27 lipca 2011 22:23
cavaletti, to mnie zasmuciłaś, dziewczyna na zdjęciu nie ma sianowatych ale też nie wiadomo ile poświecą im czasu.

mnie korci żeby coś zrobić ze swoimi włosami ale są tak beznadziejne że pomysłów brak, to co mi się podoba to nie dla moich włosów.
Ja miałam trwałą i wcale nie zniszczyła mi bardzo włosów. Wyjaśniały mi od niej tylko bardzo. Wyglądałam super i znów mnie bardzo kusi, ale mój chłopak się mocno sprzeciwia :/ Fajna sprawa, bez dużego wysiłku masz od razu fajną fryzurę 🙂

Mi się marzy coś takiego:
Ale cały urok w grzywce  🙄
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 lipca 2011 08:14
Solina, taki kolor włosów szybko się wypłukuje i wygląda jak kupa.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
28 lipca 2011 13:05
JARA, tak też własnie sobie później pomyślałam że będzie jak z czerwonymi że co 2-3 tyg będzie trzeba farbe robic ;/
Pomocy, potrzebuję zmiany! Mam w tej chwili długie włosy, bez grzywki, jakieś 10 cm za ramiona, raczej proste, no może z lekką tendencją do falowania. Z jednej strony chętnie zapodałabym sobie jakąś oryginalną fryzurę, z drugiej wszystkie oryginalne zazwyczaj są krótkie...a ja kocham mieć długie włosy 😉 
Macie pomysły jak osiągnąć kompromis i przy długich włosach zrobić jakieś fajne cięcie? 😀
ja chyba w koncu zdecyduję się na blod pasemka w roznych odcieniach, ale w niewielkiej ilości, tyle że jutro wyjezdzam, wiec po powrocie  😉 (obecnie mam wlasy do ramion, lekko cieniowane, ciemny blond)
Czy taka grzywka  http://ikf.styl.fm/fryzury-dlugie/proste/damskie/z-grzywka/fryzura1138646.htm  wymaga bardzo starannego układania?  Jest ryzyko, że w razie szybkiego wyjścia z domu i braku czasu będę wyglądać jak buszmenka?:P
Beattle, to chyba zależy czy masz proste włosy.  przy moich kręcono/falowano/prostych na bank musiałabym tą grzywkę wyprostować.
zresztą każdą muszę prostować jak nie chce mieć kędziorka
Mam proste, bardziej obawiam się tego, czy taka grzywka się nie rozwarstwia/nie opada na twarz jakoś przesadnie. Od kilku lat mam nudne, długie włosy i boję się każdej rewolucji, a z drugiej strony jej pragnę. 🤣
jak na moje to opada na twarz i wkurza 😀 a jak jest gęsta to nie powinna sie  brzydko rozwarstwiać
ja tez mam długie, wprawdzie trochę pocieniowane i aktualnie z grzywką (trochę już przydługą) i od jakiegoś czasu mam ochote je znacznie skrócić, ale potem stwierdzam, że za bardzo będę za nimi tęsknić  🤣
To teraz mam dylemat... bo wkurza mnie moja "nijaka" fryzura, ale nie chciałabym co pół minuty odgarniać grzywki z twarzy 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 lipca 2011 10:43
Beattle, Na gęstych włosach powinna wyjść fajna 🙂😉
Beattle - ja mam taką aktualnie i ciężko jest. Włosy mam z natury proste jak druty, ale ta grzywka żyje własnym życiem. Nawet nie próbuję jej ujarzmiać  😉 Mimo, że włosy mam dość gęste to i tak się rozwarstwia jeśli nie użyje lakieru rano.
Mirabelka   Małe jest piękne! :)
29 lipca 2011 16:04
Alabamka, też mi sie marzą takie włosy, ale boje sie ich sobie aż tak pocieniować. 😁 Coś próbuje, nawet mam podobną długość. Oglądałam nawet jej filmik jak obcina włosy, no ale cóż, jednak trochę sie boje, bo włosy obcinam sobie sama. 😁
Dziewczyny poradźcie mi co zrobić z włosami  😡 KLIK Po lewej jak wyglądały kiedyś (z rok temu.. źle czułam się w takich krótkich włosach i czekałam bardzo aż odrosną), a po prawej jak w zimie. Teraz są jeszcze dłuższe, sięgają jakoś z 7 (?) cm za ramiona. . W zasadzie od tamtego czasu nic za bardzo z nimi nie robiłam. Włosy lubią się wykręcać na końcówkach, czasem lekko się falują, a dół się trochę puszy. Myślałam nad czymś takim : http://ikf.styl.fm/z-grzywka/fryzura338233.htm Może trochę się ogarną, jak je tak wycieniuje?
Co myślicie? Może macie jakieś inne pomysły
Ada   harder. better. faster. stronger.
29 lipca 2011 18:52
nopebow, tylko żebyś miała je takie idealnie proste będziesz musiała używać prostownicy i najlepiej jeszcze jakiegoś preparatu na prostowanie. Ja mam podobną fryzurę, tyle że grzywka trochę krótsza, w trakcie zapuszczania. Włosy mam falowane/lekko kręcone i mnie się generalnie podoba, mam na myśli to że taka fryzura wygląda ok przy kręcących się trochę włosach tylko oczywiście musisz grzywkę ogarniać, a to łatwe nie jest. Moja rzadko bo kiedy wygląda na prawdę tak super, tylko jak mam czas żeby się z nią "bawić".
[quote author=unicorna link=topic=1358.msg1076976#msg1076976 date=1311178257]
[quote author=Jun link=topic=1358.msg1076912#msg1076912 date=1311173846]
to ja mam grubą niestety.
Miała któras z Was trwałą?


ja miałam - planuję po ciąży sobie zrobić po raz kolejny.
[/quote]

bardzo zniszczone sa po tym włosy czy da sie przezyc?
[/quote]

Moje nie były, aż tak strasznie zniszczone. Końcówki miałam popalone coś na wzór tego jak pali prostownica. Najlepiej zapytać fryzjerki jaki masz rodzaj włosów i mniej więcej jakie szkody będą.
ja mam jeszcze pytanie w temacie olejowania: ma znaczenie czy olej jest rafinowany czy nie? 👀
Scottie   Cicha obserwatorka
29 lipca 2011 21:00
Kupiłam ostatnio w Rossmannie suchy szampon w sprayu- szczerze polecam - REWELACJA 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
01 sierpnia 2011 16:24
Ja znowu po zmianie koloru, coś w tym roku mi na łeb wali i zmieniam go co miesiąc.
Po rudym i czerwonym naszedł czas na czekoladę. W rzeczywistości jest dużo ciemniejsza ale aparat jakoś nie umiał jej uchwycić :/

przyznaje bez bicia że nie grzebałam w wątku ...i mam pytanie 🙂

od zawsze sama sobie wymyślałam fryzury, goliłam sobie bok zanim to jeszcze do mody weszło, itp. i zawsze na tym bardzo borze wychodziłam 😉

ale obecnie zachodowałam włosy prawie do pasa i mam cholerną ❗ 😉fantazje pójść do dobrego stylisty...bardzo dobrego, nawet bardzo drogiego  😀iabeł:
myśle że wreszcie zasłużyłam hehe
na pierwszy ogien szedł Czajka Leszek ale po przeczytaniu opinii straciłam ochotę. Czy ktoś z Was był u niego bądź też jest w stanie polecić kogoś innego w Warszawie?

z góry dziękuje za info  :kwiatek:
moje marzenie, to wylądować na fotelu u Jagi Hupało 😍

http://www.jagahairdesign.com/

edit
w sumie ciekawe na ile możliwe jest wylądować u NIEJ. z tego co wyczytałam to ma cały zespół współpracowników. i czy można przyjść "z ulicy" i tak zwyczajnie się zapisać. ktoś kiedyś próbował?
Scottie, jak to suchy szampon :O? Jak to działa? Zadziała w sytuacji podbramkowej pod tytułem wracam ze stajni, mam tłuste włosy, a tu chłopak zaprasza na piwo ze znajomymi 🙂? Opisz mi tu szybko co i ja pliz!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się