Informacje o zdjęciach

Witam.
Mam do Szanownych Moderatorów(-ek) pytanie o zdjęcia. Jak wstawić już wiem, ale chciałabym się dowiedzieć, czy jest określona maksymalna wielkość wstawianego zdjęcia?
Niestety nie znalazłam takiej informacji na tym forum.
Będę bardzo wdzięczna za info.

Pozdrawiam.
Co prawda info nie ma, ale myślę, że warto pozostać przy tym ustalonym rozmiarze - 640x480.
Ja wolę 800x600 ale to z lenistwa 😉 Wszystkie zdjęcia automatem zmniejszam do 750x500 (tak mniej więcej) 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 grudnia 2008 15:32
na volciezastepczej quantanamera napisała cos takiego: U mnie jest już wszystko gotowe, zrobiłam nawet upload zdjęć na forumowy serwer, zdjęcia się same zmniejszają do 640pikseli, to dość wygodne 🙂

tylko nie rozumiem czy to oznacza, że wszystkie-wszystkie zdjecia się będą same zmniejszać czy tylko te ściągniete z poprzednich for(ów ? kurcze, nie wiem jak to się odmienia...)
Zaraz sprawdzimy 🙂
Jak ja nie lubię skryptów zmniejszających, zawsze kaszana się robi...




Wielkość naturalna czyli 800x532
A da się wszystko zrobić mniejsze? Tak jak na fora.pl, bo tu są TAAAKIE WIEEEELKIE litery, że aż oczy bolą.
Ale Quanta- super robota :-)
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 grudnia 2008 16:05
A da się wszystko zrobić mniejsze? Tak jak na fora.pl, bo tu są TAAAKIE WIEEEELKIE litery, że aż oczy bolą.

Burza wcisnij klawisz control i przekręc pokrętłem myszki w dół albo wcisnij control i -
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
04 grudnia 2008 02:57
Jak dla mnie to wielkosc fot jest jednak za mała. Często trzeba kopiować foty i powiększać by dostrzec jakieś szczegóły Szczególnie uciązliwe jest to na forum,  gdzie tak mocno liczą się tu detale zdjęc (choćby napiecie wodzy, obecnosc patentów, rodzaj kiełzna, dopasowanie ochraniaczy, itp.)

- Więc moze na nowej lepszej wersji forum troszeczkę unowoczesnimy też założenia na maksymalny format 800x600 (albo minimum 750x500) ?
Jeszcze obraz się nie rozjerzdza, a juz wszystko widać? (( Np. mi idealnie odpowiada format fotki abre  ))

- Moze warto było by bardziej pilnowac jakosci fot, a nie sztucznego ograniczania ludzi?

Abre 🤔liczne foto
ja stoją na stanowisku 640x480
lubię jak widzę zdjęcie w całości a nie muszę przesuwać by je zobaczyć
dla mnie zdjęcie abre jest za duże i wolałabym by po prostu było mniejsze
ja nie narzekam - mi by się ze 4 takie zdjęcia abre zmieściły koło siebie więc nic przesuwać nie muszę i jak dla mnie taka wielkość jest ok 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
04 grudnia 2008 10:58
zdecydowanie 640x480 większe można wstawiać w formie linków np w wątku o fotografii itp
Deborah, wątek o fotografii to jak dla mnie właśnie jeden z nielicznych, gdzie wstawianie linków mija się z celem.
Ktoś prosi o korektę i wymaganie od użytkowników klikania na każdy link jest trochę niefajne, nie uważasz? 😉
Ja swoje zdjęcia wstawiam niezwykle rzadko, czasem coś napiszę na temat cudzych... Ale jak mam linki otwierać to mi się nie chce bawić 😉
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
04 grudnia 2008 14:07
Deborah, wątek o fotografii to jak dla mnie właśnie jeden z nielicznych, gdzie wstawianie linków mija się z celem.
Ktoś prosi o korektę i wymaganie od użytkowników klikania na każdy link jest trochę niefajne, nie uważasz? 😉
Ja swoje zdjęcia wstawiam niezwykle rzadko, czasem coś napiszę na temat cudzych... Ale jak mam linki otwierać to mi się nie chce bawić 😉

Dokładnie.
Powyższe foto Abre, po zmniejszeniu, wiele by straciło w odbiorze. W linku to juz w ogóle porażka. A aż miło otworzyć taką stronę z pięknym zdjeciem, na którym cokolwiek widać. Na starej Volcie duże zdjęcia byly super (te do 800x600 -zazwyczaj warto było czekać). Choćby dla tych fajowych zdjęć się zaglądało na wiele wąków. Ja właśnie dlatego obejrzałam wstecz ok 200 stron wątku z fotami naszych koni.
A te 750x500 to jeszcze się przecież mieszczą.

Czasem wydaje mi się, że na siłe pchamy sie do epoki kamienia łupanego.  Je je! Ustalmy sztuczny przepis o zmniejszaiu zdjeć (RE-VOLTA POLICYJNA), a potem kolejne wymysły, a w ogóle wyrzucmy komputery !!!  🤔wirek:
deborah   koń by się uśmiał...
04 grudnia 2008 14:27
to może ograniczenie wielkości z wyłączeniem wątku o fotografii?
Ja się zupełnie nie znam na stronie technicznej- tu ostrzegam z góry.
Ale chciałam Wam pokazać rozwiązanie jakie mamy na briardzim forum- podaję link do mojego wątku galeriowego z którego natrętnie korzystam  😎
http://mopomania.pl/viewtopic.php?p=37722#37722

No i w praktyce zdjęcia są obojętnej wielkości a na forum zawsze pokazują się takie same...
Bardziej dociekliwy se może powiększyć bez kopiowania adresów.
Nie wiem czy to Wam może coś poprawić, ale nam- użytkownikom to bardzo ułatwia życie  😉
Pozdrawiam
deborah   koń by się uśmiał...
04 grudnia 2008 14:50
bardzo "uporządkowane" to wygląda..
tylko tu znowu trzebaby klikać na każde zdjecie a tego chce unikać Abre
Wszystkich się nie zadowoli niestety- ale myślę, że to fajne wyjście pośrednie między tymi którym starcza mała fotka a Tymi którzy wolą się przyjrzeć szczegółom  😉
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
04 grudnia 2008 15:03
A mi się bardzo podoba takie rozwiązanie.
Wtedy mozna by było  zrobić standard 640x480 pikeli, zeby nie trzeba było wszystkiego otwierać, a w ten sposób dociekliwcy i esteci mogliby tez być usatysfakcjonowani.
Bo przy standardowych linkach 'ramki' zdjeć często są zasmiecone banerami, opisami techicznymi itp. A te ramki po otworzeniu, są ujednolicone, proste, dają szanse skupić się na zdjeciu.
No i wrażenie ogólne estetyczne forum, bardzo dobre, uporządkowane

Super !!!
-  Można by zrobić tu cos takiego ???
RaDag, bez urazy. Ale jeśli autor przygotowuje zdjęcie do publikacji w sieci, dba o dobre wyostrzenie i niską kompresję niechętnie zgadza się na to, aby jakiś automat zmieniał wymiary jego pracy.

Jako, że dysponuję monitorem o dobrej rozdzielczości naprawdę powiewa mi jakie będą wymiary zdjęć dozwolonych na forum. Chociaż może nie do końca.. 640x480 to dla mnie znaczek pocztowy na którym niewiele widać ze zdjęcia, choć gdzie przód a gdzie tył konia da się rozpoznać 😉
Bardziej mnie "boli" wstawianie 15 zdjęć w serii "jak on słodko rusza uszkiem" - z miłą chęcią oglądam zwierzaki forumowiczów ale co za dużo to niezdrowo 🙂
Ja obecnie większość czasu spędzam niestety przy laptopie. A ten wiadomo - wielkiej plazmy to nie ma 😉 I dlatego  jestem za tym, żeby zdjęcia nie były zbyt wielkie (pomijając może wątek ze zdjęciami bardziej artystycznymi, ale i tam w granicach rozsądku - tak, żeby suwakiem nie trzeba było machać).
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
04 grudnia 2008 20:37
Ja obecnie tez większość czasu spędzam przy laptopie. I faktycznie 640x480 to znaczk pocztowy "na którym niewiele widać ze zdjęcia, choć gdzie przód a gdzie tył konia da się rozpoznać".
Ale patrząc pod kątem całego forum to mysle, że rozwiązanie o którym pisałam wyzej wg. RaDag, ale z wielkoscią 640x 480 było by super, byc moze pasujace większości. 
Taka wielkość będzie juz jako tako widoczna, a zdjecia abre i inne ciekawe mozna sobie powiekszyc w ujednoliconym prostym tle.

A dałoby w ogóle rade coś takiego  tu zrobić ?
(z automatem oczywiscie 640-480, oraz powiększajacymi się fotami po kliknięciu)
Dokładnie o tym samym myślałam co Doro. Tak jak było na starej volcie. Jak fota jest większa, to jest w takiej wykropkowanej ramce. Klikasz i w nowym oknie pojawia się autentyczny rozmiar. To chyba najlepsza wersja, by wilk był syty i owca cała.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
05 grudnia 2008 00:13
W tradycyjnym powiekszaniu fot zawsze najbardziej mnie draznią te wszystkie okna, photobucketa, fotosika itp. Jedne otwierają się szybciej, inne wolniej, w niektórych po otworzeniu foty, trzeba klikać jeszcze raz by zobaczyc większy format. To zzera naprawde duzo czasu, wkurza, a prsciutkie okna są takie, fajne, szybkie, czyste (od nadmiaru banerów itp.).
Ma ktos jeszcze podobne odczucia, czy naprawde większosci to wisi?
Moze jeszcze ktos chciałby by mniej wiecej było w taki sposób?
No oczywiście ja bym chciała 😉
cieciorka   kocioł bałkański
05 grudnia 2008 21:42
RaDag swietny pomysł, mnie pasuje. mozna by zrobić cos takiego. swoja droga jesli ty tyo Ra to fajne psiaki i zdjecia w trawie 🙂
inaczej potraktowałabym watek fotograficzny i zdjęcia szczegołowe ktore maja coś pokazac, np w jakiejs dyskusji.
jesli pomysl RaDag odpada to jestem za zwiekszeniem  maskymalnego rozmiaru zdjęc.
zdjecie dodaje sie przez zalaczenie pod wiadomoscia?
dlaczego rozmiar zdjecia poziomego i pionowego obrazka jest inny?
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
05 grudnia 2008 23:13
Automat działa, ogólnie strony wyglądają bardzo estetycznie.
Ale jeszcze musze pomarudzic.
Nie dało by sie zrobic czegoś identycznego jak na stronie Radag tzn.
1. foty są z automatu zrobione na jeden wymiar (to juz mamy)
2. po najechaniu na fotę - powieksza się ona do większego wymiaru, w prostym ujednoliconym oknie

Bardzo Was prosze o punkt nr 2. dla dociekliwców i estetów.
Obecnie część zdjęć się nie powiększa, część pojawia sie w oknie strony z której pochodzi (fotosik, phptobucket itp. 0 a tam syf banerów, otwierają się kupę lat, niektóre trzeba po raz drugi klikać by powiekszyc - koszmar), a niektóre choć teoretycznie okno się otwiera- to zdjecie nie  🤔 .
Na prawdę chciałabym móc np. powiększyc sobie fotę Abre
(przykladowo dla tej foty, rzadne okno się nie otwiera- kaszana totalna)

Bardzo ładnie plosię.  🙇


dlaczego rozmiar zdjecia poziomego i pionowego obrazka jest inny?
Dlatego, że monitor nie jest kwadratowy, tylko szerszy niż wyższy 😉

Mnie nic bardziej nie wkurza niż zdjęcie, które się nie mieści w pionie na moim ekranie - muszę je skopiować do osobnego okna i dopiero wtedy normalnie oglądać.


Też jestem za tym, żeby zdjęcie po kliknięciu otwierało się w normalnych rozmiarach.
Dorotheah, ale klikając, nie najeżdżając? Bo otwieranie się zdjęć przez najeżdżanie jest męczące, bo otwierają się nawet jeśli tego nie chcesz.
Przede wszystkim powinien się otwierać w nowym oknie lub karcie.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
06 grudnia 2008 18:46
Aurelia
Ach przepraszam, ze nie sprecyzowałam dobrze.  😡
Faktycznie irytowało by gdyby foty same się otwierały, nie o  tym myślałam.

Fantastycznie by było, gdyby zdjęcia sie otwierały po kliknieciu .

...
Edycja:
A patrząc na to co się stało z poniższą fotą Abre (kliknij by powiększyć, a powiększa się w estetycznym oknie) :
😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
Ślicznie dziękować modom i Quancie :kwiatek:

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się