jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

Gilian średnio, bo nawet jak żuje ładnie to sztywna w potylicy.
Ale to już kolejny etap treningu...
Najpierw trzeba ją zachęcić do żucia i pracować,pracować.... 🚫

Kupię zatem podwójnie łamane grube i zobaczę czy będzie różnica.
Może w sumie gumowe to dobry pomysł,ale jakaś jestem nie przekonana w sumie nie wiedzieć czemu.
mi podwójnie łamane pomogło, mam nadzieję, że u Ciebie też się sprawdzi. no i oprócz tego praca, praca... 😉
obecnie używam tego wędzidła na koniu, który wcześniej był na ZT i torach, potem prawdopodobnie chodził trochę w szkółce. rozwleczony, o ustawieniu go na pomoce było można pomarzyć. dopiero teraz zwierzak zrozumiał, że tym czymś w pysku można się bawić, ślinić się i po prostu je zaakceptować. powoli się gimnastykuje i rozciąga, ładnie pracuje całym ciałem i myślę, że "ruchliwość" tego wędzidła się do tego przyczyniła w pewien sposób, a reszta to pot z czoła i przyspieszony oddech 😉. Twój problem jest nieco inny, ale może komuś ta moja wesoła historyjka się przyda 😎.
HELP  😵

wędzidło 14,5 w pyszczku kopytnego 🙁



chyba nieco za duże ... a 13,5 zaś wydaje mi się być małe , jutro postaram się zrobić fot ...
Może ktoś coś poradzić ? 🙁
To wędzidło jest za nisko. Kupić 13,5 i podciągnąć je dziurkę, albo dwie wyżej, wtedy nie powinno być za małe 😉
mam wrazenie ze glownie za dlugie paski policzkowe

ja mogę polecic z czystym sercem wedzidla z zabawka w laczniku, takie trojkatne cos z trzema farfoclami miedziane chyba. super moja mloda kobyla w tym chodzila, pierwsze kielzno które zaaprobowala po wojnach z oliwkami, wielokrazkami itp. mlemlala i zula az milo, skupiala sie super. choc wiem ze nie kazdemu koniowi z mlemladlem w pyszczku dobrze sie chodzi
Paski to swoją drogą, oglowie to maly full większy cob ... ale chyba dużo za większy 🙁
Jutro zrobię zdjęcie w 13,5 cm i powiecie które lepsze ,a ogłowie pełne cob aktualnie poszukuje  😡 więc jak znajde to już będzie miód ...

Wcześniej jeździłam nieco większego konia,a ten się obijał no i ... teraz musze koptować mikro mikro sprzęt  😁 😁
Wcześniej jeździłam nieco większego konia,a ten się obijał no i ... teraz musze koptować mikro mikro sprzęt
Eee... zmieniłaś konia, bo poprzedni się obijał? 😁
Zakupiłam 2 wedzidła:
-podwójnie łamaną oliwkę SM
- zwykłe 2łamane SM z łącznikiem kulkowym

Poszalałam 😉 Od jutra pojeżdżę na oliwce i zobaczymy efekt 💃
Wcześniej jeździłam nieco większego konia,a ten się obijał no i ... teraz musze koptować mikro mikro sprzęt
Eee... zmieniłaś konia, bo poprzedni się obijał? 😁


Ten aktualny się obijał :] a zmieniłam z przyczyn losowych  🤔
bemyself, np moj kon, na poczatku sie wedzidlem z zabawka zainteresowal. a potem pieknie nauczyl sie chwytac te zabawke w zeby i heja banana, do przodu z tym. takze reguly nie ma 😉
dokladnie katija . chcialam nowej kobylce zalozyc to wedzidlo, pamietajac super efekty i spienioną mordkę, a tu mlemla, stara sie wypluc, szarpie glowa, koszmar totalny, wiec to bardzo duzo zalezy od konia.

zobaczymy jak pochodzi na wielokrazku, moj wrazliwy pyś.
Dodaje zdjęcia 13,5


Po zakupie ogłowia mniejszego niż aktualne będzie lepsze to 13,5 czy to 14,5 wstawiane wczoraj?
😵
qniara, 13,5 ale jeszcze jest za malo podpiete.
Katija dziękuje  :kwiatek:

Za mało bo to za duże ogłowie ,filuje na mniejsze właśnie  😵

Swoją drogą pierwszy raz w życiu - przyznaje się bez bicia , jeździłam w podwójnie łamanym wędzidle i.... jestem w szoku , koń po tak długiej przerwie w jeździe mi się zaczął pienić i żuć wędzidło po dosłownie pierwszym kółku w kłusie ,a na oliwce czasem to i 40min i ani odrobiny piany ,ani żucia nie było  🙄
A ja dziś użyłam podwójnie łamanej oliwki SM.
I też doznałam szoku 💃 klacz tak się zapieniła i tak żuła jak NIGDY 🙇 dla Pana MG za to wędzidło ❗
POLECAM
jakie jest najlepsze wędzidło dla konia do przodu o wrażliwym pysku  🤔
a ja mam nieco inne pytanie - właściwie to raczej chcę się upewnić że dobrze robię i mój tok rozumowania dotyczący kupna wędzidła jest w miarę przyzwoity.

przypadek konia delikatnego w pysku z syndromem head shaking.

do tej pory miał pełne zwykłe pojedynczo łamane, nie za grube , nie za cienkie ( nie wiem ile ma dokładnie ). 

na początku nie możliwe było żebym mogła być z tym koniem na kontakcie, więc skupiliśmy się na rozluźnieniu. wiem że to może nie był najlepszy pomysł, ale jeździłam na całkowicie spuszczonej wodzy ( plus maska tradycyjnie ) . koń słuchał dosiadu. niestety żelastwo od czasu do czasu kiedy bardziej machnął tłuko go po zębach. I z tym na chwilę obecną mam największy problem. Przed nami jeszcze długa droga zanim użyję ręki jako pomocy i będzie to w miarę przyzwoicie wyglądało, bo mimo, że widać poprawę i że większość jazdy idzie jakby nie było mowy o żadnym head shaking , to wystarczy, że przez sekunde dosiad nam się rozpadnie i już głowa idzie nerwowo góra doł, wędzidło trach po zębach i trudno nam z tego g**** wyjść.
Dlatego padło na gumową oliwkę pojedyńczo łamaną, bo konia mam nad wyraz wrażliwego na najdelikatniejsze sygnały, dlatego guma wydała mi się OK.

jeśli jestem w błędzie to proszę o rady. Lubię znać opinię z różnych stron. Czasem fachowa rada jest niestety pseudofachowa, a ja muszę szukać rozwiązania zbierając jak najwięcej informacji.
z góry wam dziękuje
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
05 sierpnia 2011 13:54
dobrze dopasowane wedzidlo nie lupnie konia po zebach przy machnieciu glowa takze na Twoim miejscu bym pokombinowala z pasowaniem, a nie ze zmiana wedzidla. ja osobiscie za guma nie przepadam i sporo koni tez, nie bo zazwyczaj to sa wedzidla dosc grube takze probuj czy zaskoczy. ja tradycyjnie juz na delikatne pyski polecam prosty plasticzek 😉
U mnie było bardzo podobnie. Pomogło tarnikowanie zębów-nie powiem, żeby w 100% rzucanie głową ustąpiło,ale już nie jest tak, że boję sie dotknąć wodzy.

christine ja bym się bała dać prosty plastik, ze koń weźmie go naząb i po wędzidle 🙄
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
05 sierpnia 2011 14:02
tutaj na forum juz dwa plastiki poszly, ale szczerze nie moge sobie do konca wyobrazic jak kon ma je przedziabac  😁 do tej pory moje nathe ciurane na kilku mlodych pyskach codziennie (oczywiscie dopasowane jak trener przykazal....czyli perfekcyjnie dopasowane) i nawet odrobine nie jest pogryzione  😉
A moja kobyłka nawet metalowe po założeniu brała na ząb i gryzła jak głupia. Fakt że po tarnikowaniu jest to juz raczej szybkie ułożenie w pysku i spokój, wiec może.....
Vitani pisze że ma konia z "head shaking syndrom" i wtedy koń potrząsa głową nawet przy dobrze dopasowanym wędzidle...
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
05 sierpnia 2011 15:36
wiem co to head shaking syndrome bo jezdzilam takiego osobnika dobre 3 lata i ten jakos przydobrze dopasowanym wedzidle przy machaniu lbem bo zebach wedzidlem nie dostawal i wszelkie plastiki, nawet lamane mialy sie przy nim bardzo dobrze.
tutaj na forum juz dwa plastiki poszly, ale szczerze nie moge sobie do konca wyobrazic jak kon ma je przedziabac  😁 do tej pory moje nathe ciurane na kilku mlodych pyskach codziennie (oczywiscie dopasowane jak trener przykazal....czyli perfekcyjnie dopasowane) i nawet odrobine nie jest pogryzione  😉

ja tez tak myslalam. nawet wtedy, jak uradowana pokazalam je trenerowi i ten spojrzal, spytal co to za wynalazek za tyle kasy i dlaczego je kupilam, skoro kobyla i tak mi je przegryzie 😁 myslalam, ze nie bede mu musiala przyznac racji. a jednak 😁
ale kobyla z tych zgrzytajacych zebami
jakie jest najlepsze wędzidło dla konia do przodu o wrażliwym pysku  🤔 🤔
Pytałam już o to w wątku ogłowiowym,ale w sumie tam odpowiedzi nie mam 🙁
Więc bardzo,bardzo  :kwiatek: proszę o odpowiedź tutaj




Paski od wędzidła mogłyby pójść o jedną dziurkę wyżej bo to wędzidlo mu "lata" - jak myślicie?

Nachrapnik jak dla mnie jest za nisko - jak myślicie?
a jest już na max skrócone.. 🤔

Wędzidło 13,5 na którym tutaj stanęła decyzja ,a ogłowie jest mniejsze od poprzedniego tamto było pzerabiane full na duzego coba,a to mamy PONY  😁

Z góry dziękuje dobrej duszyczce za odpowiedź
:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
qniara, jedną? Chyba ze trzy, cztery... wędzidło wisi i powiewa 😉 nachrapnik też 2-3 dziurki wyżej.
Napisalam jedną bo tak mi się wydawało być ok, dwie nie wiem ,ale trzy? To będzie już miał uśmiech nieziemski...

A nachrapnik jest na ostatniej dziurce i regulacja nam się skończyła  😵
Dorobić dziurki to żaden problem, a jest to konieczne  😉
Nachrapnik zdecydowanie 3 dziury do góry!
Wędzidło wyrównaj i po dziurze z każdej strony.
Wstaw zdjęcie po tuningu i zobaczymy  🙂
Przydałby się ten magiczny przyrząd do robienia dziurek  😁

edit. ten nachrapnik jest w ogóle jakiś chiński na sklepowym foto też był tak nisko  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się