Ranking ogierów

Sezon stanówkowy już za nami pora więc podsumować tegoroczne "zmagania". Jako, że PZHK średnio dba o politykę hodowlaną w kraju a tym samym o upowszechnianie pewnych wiadomości, które mogłyby po pomóc hodowcą w podjęciu  ważnych decyzji; określając tym samym wartość hodowlaną ogierów - reproduktorów czas stworzyć własny voltopirowy ranking ogierów - czyli czym kryliście i dlaczego.

Punktem wyjścia był dla mnie temat "Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie", skąd większość w/w ogierów pochodzi. Zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie ogiery używane przez Was w rozrodzie w ankiecie zawarte zostały, stąd liczę na Wasze sugestie by ankieta sukcesywnie mogła być uzupełniania. Cel jest prosty stworzenie i opracowanie rankingu tych najlepszych reproduktorów, mających największe "wzięcie"; tych najbardziej popularnych i modnych, by zobaczyć jak kształtuje się polityka hodowlana w kraju, jakie linie są na chwilę obecną najbardziej popularne; by stworzyć małe kompendium wiedzy dla potomnych, praktyków, teoretyków jak i ludzi młodych, którzy być może za rok staną przed tym trudnym wyborem i będą się zastanawiać jakiego ogiera dla swej klaczy dobrać.

Dlatego proszę wszystkich zainteresowanych, by zaznaczali jakim ogierem bądź ogierami, kryli swoje klacze z krótkim uzasadnieniem dlaczego (max. zaznaczyć można 10 opcji). Pozostańmy tylko przy suchych faktach, bez wycieczek co, jak i dlaczego jak to miało miejsce w macierzystym wątku, takie sprzeczki źle się czyta to po pierwsze, a po drugie jak ktoś będzie chciał się podzielić informacjami nt. danego ogiera zrobi to w innym wątku. Tutaj wyborów nikogo nie oceniajmy, bowiem każdy ma swoją wizję hodowlaną i patent na osiągnięcie celu. Broń Boże nie róbmy z tego wątku makakofoni ani innych osobistych wycieczek. Spróbujmy za to stworzyć coś praktycznego, pomocnego innym.

Za wszelkie sugestie i uwagi będę wdzięczny. Im więcej pomysłów tym lepiej. A więc do dzieła.... może się uda 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 lipca 2011 20:15
ranking będzie przekłamany gdyż żeby zobaczyć jego wynik trzeba samemu coś zaznaczyć - a na pewno są osoby co nie kryły żadnym z tych ogierów a zaznaczą któregoś tylko po to by wynik tylko zobaczyc

powinna więc być jeszcze jedna opcja nie kryłem ale chce zobaczyć wynik czy coś w tym stylu
Yyyy, ale przecież można zobaczyć wyniki głosowania, wcześniej nie głosując  🤔
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 lipca 2011 20:18
ano tak.  😡 więc odwołuję wcześniejsze
W opcjach ankiety zostało zaznaczone - pokaż wyniki głosowania wszystkim, więc powinno być ok. Jak nie zadziała to wprowadzę dodatkową opcję.

ElaPe  :kwiatek:
Ej, to niesprawiedliwe - tyle ogierow brakuje 🙁
IKARINA


Punktem wyjścia był dla mnie temat "Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie", skąd większość w/w ogierów pochodzi. Zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie ogiery używane przez Was w rozrodzie w ankiecie zawarte zostały, stąd liczę na Wasze sugestie by ankieta sukcesywnie mogła być uzupełniania.
Za wszelkie sugestie i uwagi będę wdzięczny. Im więcej pomysłów tym lepiej. A więc do dzieła.... może się uda 😉


czekam na propozycje 🙂
Frazes, Imequyl, Emetyt...
Ja nie kryłam żadnym ogierem, ale po tegorocznych zakładach (kwalifikacjach) myślę, że nie głupim pomysłem jest krycie Imequyl'em, bo wychodzą po nim bardzo interesujące konie.
Placido, Con Calma, Conner, Lake Bid mi brakuje, wszystko z HBC Lasocice 😉
a Qulester,Grey i trakeńbskie ogiery  gdzie?
😉
my w tym roku odpuszczamy, za rok kryję 3 ogierami ( lub 2 przez ET), Grey, Hirtentanza na bank może Grafenstolz/all inclusive-zalezy od sponsora🙂
do małopolskich warto dodać Huzara,Dionisoza,Biegacza,Efekta- sporo też w tym sezonie krył Berlin Bej
z xx Gluosnis i Sword,bo wiem, że kilku forumowych trakeniarzy kryło tymi panami,
Karla, uzupełnione

proszę o sugestie odnośnie ogierów trakeńskich
Ajbek,Cugnot,Cedrus,Emis,Heleris,Hirtentanz,Hohenstein,Rakoczy,plus cała lista z Łąckimi mrożonkami, może  jeszcze Czar,Lord Oder?
Winword xx
dodane 🙂
Jak na razie ex aequo na 1 m. IMEQUYL i EMETYT, na 2. ogiery od Wechty: BAJOU du ROUET, QUAMIRO i na 3. LOVE AFFAIR, CORRADO BOY, jak myślicie słusznie ?
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
02 sierpnia 2011 19:53
Ja jeszcze prosze o dopisanie ogiera Chomsk  😀iabeł:
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
02 sierpnia 2011 20:22
jakieś ciekawe spostrzeżenia na temat Love Affair?? Bo mam okazję obserwować kilka młodziaków po nim, ale są jeszcze niezajeżdżone 🙂
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
02 sierpnia 2011 20:37
ja moge sie wypowiedziec o samym love affair- absolutnie chwyta mnie za serce 😍 nie dosc, ze jest przepiekny to ma absolutnie rewelacyjny charakter, rusza sie, skacze i zostal miloscia mojego zycia dajac mi buziaki 😁 wiem, ze to troche off top ale jednak wzmianki o moim wspanialym nie moglam odpuscic 😎
Myślę, że godnym uwagi jest ogier Polonus (Livius - Pomona). Jest to starszy ogier, sprawdzony w hodowli i z bardzo dobrym rodowodem. Sam ukończył zakład treningowy z oceną wybitną. Ma rewelacyjny charakter.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
02 sierpnia 2011 22:50
christine, o widzisz 🙂 jego dzieci są bardzo urodziwe silne i mocno zbudowane tzw. kawał konia 😉 i to są dzieci 3 letnie - póki co leniuchują na łąkach 🙂 Samego Love Affaira nie widziałam na żywo, ale zarówno ogier po nim, jak i klacz które obserwuję - to właśnie takie mocne, ładne i "okrągłe" konie  🙂
Dodane  :kwiatek:
Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
05 sierpnia 2011 15:01
Ja z ciekawosci bym dodała Elvis kwpn (sf?) i Power Prince westf.
Tylko, że oba ogiery już raczej z racji wieku nie kryją.
Noooo... Elvis to chyba już z 10 lat nie żyje nawet 😉
No Power Prince także...
Jestem tu po raz pierwszy i bardzo btm prosiła o opisanie OGIERA CHOMSK  :kwiatek:

z góry dziękuje  🙇
Chciałabym zobaczyć w zestawieniu ogiera Rulon (Orkisz-Rumia) 🤣
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
09 sierpnia 2011 09:46
SunShine nie rozumiem o co ci chodzi przez opisanie  🤔wirek: O samym ogierze nie moge nic napisać ale znam 4 konie po nim (dwa trzylatki, dwulatka i źrebaka z czerwca) i polecam!!
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
09 sierpnia 2011 15:29
Tak z ciekawosci: kto kryl Catokim? Na jakie kobyly?
Użyłam w swojej hodowli : Dionizosa, Qulestera i Imequyla  😉
Tak z ciekawosci: kto kryl Catokim? Na jakie kobyly?


My kryliśmy Catokim klacz po Davidoffie. Mamy też tegorocznego, trzymiesięcznego ogierka od tej samej klaczy po nim.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się