PSY

sienka, przepis brzmi dokładnie jak mówisz. Na kolanach w torbie za friko. Nieduże psy w kennelu też nie płacą więc jeśli masz klateczkę to Trufla myślę że uszłaby za psa bez opłaty. Ale to jeszcze w kasie musiałabyś się upewnić.
na Trufle mam transporter 100na 50, wiec ni huhu by nie wlazl do przedzialu 😀
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
09 sierpnia 2011 21:24
RaDag Cassima za soba juz chyba 9 czy 10 wystaw, ale ja bylam na 1 wystawie w zyciu i mialam w tedy chyba z 12 lat. WOlałabym na pierwszy raz zobaczyc to z perspektywy. Zobaczymy moze jak zaczniemy sie przygotowywac  to zmienie zdanie.
JARA własnie w tym sęk że w żadnym zoologicznym w jakim bylam nie ma ringowek... ba w 1 pani wyciagnela mi gumowe ringo i zaczela je zachwalac 😵
sienka a bezprzedziałowy? 🙂 Tam jest bagażowe miejsce, nie zmieściłaby się?
k_cian, moze i wejdzie, ale i tak go ze soba nie mam (jestem teraz nad morzem i wracajac zawijam po mlodego). Poza tym nie chce mi sie targac transportera, wole reklamoweczke z kocykiem, kocyk na podloge i od razu masz Trufle w kulke na kocyku 🙂
Trufla na kocyku na siedzeniu też przejdzie 😉  Po pierwszej kontroli bilecików jak wybadasz konduktora a Trufel zdobedzie jego serce 😀

Tosiak po_wystawowo jak obiecałam 😉

k_cian, na siedzeniu w przypadku Truflaka niefajnie, bo zamiast spac jest obserwacja tego co za oknem i 'niezdrowe' emocje 😉 a co do pociagow to Trufla obyta, w ciagu ostatniego miesiaca spedzilysmy w pociagu dokladnie 22 godziny 🙂 (bo w jedna trase udalo nam sie zabrac samochodem, tak byloby 30;])

Zaden z konduktorow jeszcze nigdy nie powiedzial slowa na temat kaganca (oczywiscie zawsze mam w torebce), wspolpasazerowie zawsze mi sie trafiali fajni, zreszta jak ktos widzi psa w przedziale to i tak wejdzie tylko ten co psy lubi.
A fakt, ze najbardziej lubie jezdzic bezprzedzialowymi, czy to z psem czy bez (polecam pociag Sloneczny, bezprzedzialowy, tani i pies gratis!)


Swietny Tosiek! 🙂

i jeszcze na koniec historia sprzed kilku dni: chodze z kolezanka glowna ulica gofrowo-kebabowa w nadmorskiej miejscowosci = wafelki, miesko i rozne smieci na ziemi. Kusi. Wiec jak kolezanka idzie do budki, to nie wciskam sie juz w tlum przy budkach tylko zostaje przy stolikach pare metrow dalej (nie myslcie ze tam nie ma co kusic, moj pies mial oczy jak 5 zl, fajne miejsce na prace ze smieciozercami) mowiac 'ja z Truflaczkiem tutaj poczekam' na co dziewczynka w wozku wpada w histeryczny smiech i krzyczy na caly glos 'FLACZEK, FLACZEK, MAMA TEN PIESEK NAZYWA SIE FLACZEK' 🤣
ash   Sukces jest koloru blond....
10 sierpnia 2011 07:40
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 sierpnia 2011 07:54
Dziewczyny proszę trzymajcie dziś kciuki  🏇 o 18:30 mam dziś wizytę przedadopcyjną!  💃
Moje psy podróżują na podłodze pod fotelem. Myślę, że kennelki sa niewygodne w podróżowaniu, targać to =/
Oczywiście nie dla takiego maluszka jak sienki- i jeżeli jeden tak będzie jechał to nie powinni robić problemów.Co do kocyka na siedzeniu- z całą sympatią do czworonogów- ja bym była bardzo nie zadowolona widząc takie coś...
Pies to pies, ślini się, wierci, czasem wymiotuje, łapy ma brudne- kocyk mnie nie przekonuje. Nie widzę powodów, żeby to miała nie być podłoga, moje tak od malutkiego się uczą i nie wyglądają na niezadowolone, a nawet chyba lepiej, bo często częściowo chowają się pod siedzenie.

Co do przewozów dwóch psów w PKP.
Jeżeli sprzedają mi bilet dla dwóch psów (czasem się tak zdarza)- to szukam na peronie, lub już w samym pociągu. Jeżeli chcą zrobić jak należy i dopisać psy do biletów to czyham na niewinnych podróżnych przy kasie 😉
Na tarasach na których jeżdżę często konduktorzy mnie kojarzą i jak kupuję bilety w pociągu to bardzo często sami pomagają znaleźć drugą osobę- kojarzą komu co wcześniej sprzedawali 🙂
sienka, dzięki 🙂😉

JARA- czekam na dobre wieści 🙂

Nie wiem czy przegapiłam pytanie, czy jeszcze nie padło...
Kto się wybiera na międzynarodówkę do Wrocławia???

Ja najprawdopodobniej będę w oba dni z trójką futer (sobota- międzynarodówka, niedziela- klubówka)
Na dziś mieliśmy umówione badanie HD i ED u Fadzika, przy okazji wycinanie wstrętnego nawracającego kaszaka.Trzymajcie kciuki, w tej chwili powinien być już chyba po(?) a ja czekam na telefon jak na szpilkach, chyba sama zaraz zadzwonię.Mam jakieś dziwne przeczucie związane z wybudzaniem 🤔 nie wiem czemu, nigdy  nie było z tym problemów.Brrr, bez paniki 🙂

w ostatni weekend oglądaliśmy DCDC w Sopocie, przy okazji odbyło się też spotkanie towarzyskie długo wyczekiwane.Oto Jedi







Torcik


Fadzik(w nowej obrożyyyy, jestem nienormalna 😡 )


i Drużyna Pierścienia


(tu był problem ze zgraniem priorytetów 😀iabeł: )


"oddal się natychmiast w nieznanym kierunku, dobrze ci radzę........" 😀iabeł:


Blow Jedi śliczny, a pierwsza plażowa fotka genialna!

Ponawiam pytanie do Wrocławian i okolicznych.
Szukam domków kempingowych na czas wystawy wrocławskiej- znalazłam w Obornikach, może jest coś bliżej?
Oczywiście dla ludzi z psami.
Bardzo proszę o pomoc
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 sierpnia 2011 15:19
JARA- czekam na dobre wieści 🙂

Nie wiem czy przegapiłam pytanie, czy jeszcze nie padło...
Kto się wybiera na międzynarodówkę do Wrocławia???

Ja najprawdopodobniej będę w oba dni z trójką futer (sobota- międzynarodówka, niedziela- klubówka)


my bedziemy🙂
JARA trzymam mocno

nochalek
Dzięki RaDag 🙂  Z Wrocławiem nie pomogę ale może wybieracie się na Sopot?

Mam już psa w domu.Wynik: lekkie zwyrodnienie lewego stawu biodrowego.Musimy się rozejrzeć za suplementacją.Wrrr, zawsze omijałam teksty nt dysplazji, stawów, suplementów szerokim łukiem....bo mnie to nudziło tymczasem teraz będę musiała się zagłębić w temat.Wspomagacie czymś stawy?Co polecacie?Potrzebujemy coś z siarczanem hondroityny i kwasem hialuronowym(ale nie ze skorupiaków morskich).
Sopot niestety nie- za daleko.
A żałuję bardzo bo młodej została jedna, mała wystawa do mł championa i nie zdąży przez pańcię 🙁
No ale cóż, dopiero teraz zaczynam się sensownie czuć i mogę o czymś myśleć.

Ja używałam podstawowych Caniviton dla rozwijających się psiaków i po operacji mojej suki (zerwane więzadła krzyżowe stawu kolanowego) oraz na wszelkie małe rozwojowe krzywizny Arthroflex. Arthroflex podaję też profilaktycznie właśnie przeciw zwyrodnieniom starszym psom- kuracja przed zimą (śliskość) i kuracja przed latem (aktywność).

Wiem, że teraz bardzo polecany na wszelkie stany chorobowe jest taki lek http://sklep.mvet.pl/Kosci-i-stawy/Chondroprotetyki-1/produkt.1306.Aptus-Apto-Flex/
Znajoma napisała kiedyś tak:
"My, ze wzgledu na zapalenie stawow po boreliozie i uszkodzone nerki (stad musi to byc preparat dla nich bezpieczny), zmuszeni jestesmy podawac Guciowi chondro, glukozamine, kwas hialuronowy, msm. Kwas - w kapsulkach - nie jest dostepny w Polsce, sprowadzalismy go z Irlandii - Cortaflex"
Dopytam zaraz jaki to Cortaflex jest...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 sierpnia 2011 18:35
Właśnie kobieta wyszła od nas z domu, teraz czekam jak nas zaopiniuje.
Ja będę na wystawie we Wrocławiu 🙂😉
Oooo- może się uda jakoś spotkać 🙂

Podaję linka do Cortaflexu dla psów na stawy o którym pisałam wyżej --> http://www.mksklep.pl/cortaflex-canine-corta-vet-ha-60-tab-200-mg-p-2786.html
Ja swojej jak rosła Arthroflex dawałam. nie wiem czy działał, stawy ma super tfu tfu.

Do Wrocka nie jedziemy ale jak już wystawowo.. ktoś w Białymstoku będzie? 🙂

Alicja_8   Z pasja...z miłością...
11 sierpnia 2011 07:26
Blow dog dog dog?🙂 marze o takim psie  😍

A ja dzis jadę z bokserami na skzolenie do Legionowa🙂ktos będzie? jadę jako obserwator i przyszły wystawca  😅
Ja jestem ciekawa jak Sience poszło, idzie (?) Mam nadzieję, że jakoś niedługo da znać 🙂
o właśnie - słuchajcie - to takiego małego szczyla bez szczepień p-ko wściekliźnie można przewieźć pkp?...
Teoretycznie nie, ale przegadasz 😉
A  w kennelku to  chyba bez problemu- bo jak bagaż traktowane.
My będziemy we Wrocławiu ale Agilitowo  🏇
ja tylko na szybko daje znac, 4h w pociagu + taksa za nami, mlody w podrozy zestresowany byl bo trudno zeby bylo inaczej, ale dzielnie cala droge przespal.


Jest cudny, coz moge powiedziec 🙂

co do groupona, jestem wsciekla, bo mam z nimi podpisana umowe i to moje ogloszenie mialo byc wystawione!!!!! juz wiem skad opoznienie!!! W ogole co to za oferta, kto bedzie pracowal 8 godzin za 30 zl?! Mi to mowi tyle ze nie maja klientow.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 sierpnia 2011 22:16
sienka o co chodzi z tym gruponem?
Teraz mozesz wstawic fotke!!!
sienka, gratuluję dzielnego bąbla 🙂 A jak  Trufel się zapatruje na towarzysza życia nowego? 🙂
Trufla ciagle czuje podstep i zastanawia sie kiedy nowy intruz bedzie chcial odgryzc jej glowe 🤣 Jest ostrozna i ogranicz przy nim ruchy do niezbednego minimum.
Ale Ergo jest nienachalny, bardzo ja wyczuwa, wiec szybko sie przekona ze to male to jednak fajne.

przedstawiam malego kawalera: ERGO SUM Bravo Gerda w podrozy i w domu. Ergo vel Ciastek, ale cholera...ciastek nie pasuje, maly jest za powazny. Taki maly filozof mysliciel.

Anaa, jak tam Sancho po tygodniu?
Sierra, Ty juz z maluchem?
Ergo... to samo w sobie już jest świetne imię!  😍 Doskonałe dla takiego małego filozofa  💘 Sama wybierałaś?

My małego (w rodowodzie będzie mieć: Aslan) odbieramy w przyszłą niedzielę. Więc - jako, że stara baba, a głupia - w ten ostatni tydzień wpadłam w szał zakupów, szał przygotowań, szał planowania. Klatka zamówiona, szeleczki, obróżka i smyczka obecne, ostatnie, zamówione zabawki rano kurier mi przywiózł, smaczki i kosteczki już czekają w szczelnych, hermetycznych pojemniczkach w IKEI, miski sztuk dwie obecne... jeszcze tylko karma i maty absorbujące do nauki czystości i mogę odetchnąć.

A nie, nie mogę... bo jeszcze trzeba po szczeniaka pojechać. Uff  😜

edit: Sienka, mój mały miał się nazywać Brego i wszyscy zdążyli się z tym imieniem osłuchać, polubić je, a tym którym się nie podobało: strawić. I co? Pojechałam do Poznania, poznałam młodego i wiem, że Brego to za "spokojne" dla niego imię. I będzie się nazywał inaczej. Wbrew całej rodzinie, mojemu M, moim koleżankom, ba! Nawet wbrew forumowej Burzy.  I się upierają, że każdy będzie go wołać po swojemu, a nikt po mojemu... cóż, niech wołają... może przyjedzie  😉 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się