Stajnie w okolicach Bielska-Białej

Na Beskidzkim?

To już wiem. Dzięki  :kwiatek:
tak na beskidzkim.ja tam trzymam konie od 4 lat i jest oki.wyglądają jak pączki w maśle. terenów do jazdy dużo i fajnych.jak ktoś chce kontakt do właścicielki stajni to zapraszam na pw.
jakies stajnie z dobrą fachowa obsługa w poblizu Cieszyna? nie liczac Horsaja,Gorek (oj nie) i Gumnej u Gorgosza 🙂
frania to czemu m nie mówicie że bedzie wolny? 🙂 ja mam chetnego
Kolejna stajnia w Międzyrzeczu. To dobrze, że coś się dzieje. Byłam w tej stajni pooglądać. Faktycznie 6 boksów na razie będzie i część jest już zarezerwowana. 20 ha padoków, które będą grodzone pastuchami. Fajnie bo górki są i lasek i rzeczka 🙂
Na razie nie ma dla jeźdźca za wiele. W planach jest plac do jazdy ale to w przyszłym roku. Super miejsce dla emeryta lub młodego konia.

Reaktywował się też Kobryń. Są wolne miejsca jeszcze. Jest hala z ogarniętym podłożem, myjka, siodlarnia no i konie wychodzą codziennie na zielone padoki. Jest prowadzona rekreacja.
Artanis no to jak przyjedziesz do nas znowu to zapytaj właścicielkę co i jak. od września są wolne 3 boksy. zapraszamy 🙂
Nie całkiem trzy bo właścicielka ma 2 źrebaczki do odsadzenia w niedługim czasie 🙂
W sumie 3 konie odchodzą we wrześniu ale ile z tego będzie wolnych pod pensjonat to najlepiej pytać właścicielkę 🙂
hej
sory ze moze nie na temat i ze prawdopodobnie sie wtrącam, ale ja z koleżanką szukamy konie do wydzierżawinienia  w bielsku lub okolicach bardzo nam na tym zalezy dlateog jak coś wiecie to bardzo prosze piszcie
z gory dziękuje za wszystkie posty🙂
pozdrawiam.
a dobra to już wiem wszystko 🙂 jak cóś to ja też prosferuje numerem do właścicielki 🙂 wezmę się i kiedyś przyjadę z chętnym. A wiem ze trzeba szybko reagować i się starać bo długo puste boksy nie będą. Hihihi 🙂
hej
sory ze moze nie na temat i ze prawdopodobnie sie wtrącam, ale ja z koleżanką szukamy konie do wydzierżawinienia  w bielsku lub okolicach bardzo nam na tym zalezy dlateog jak coś wiecie to bardzo prosze piszcie
z gory dziękuje za wszystkie posty🙂
pozdrawiam.

U nas w stajni ( Międzyrzecze k.Bielska) jest kilka koni do dzierżawy więc zapraszam na pw.
Spotkałam sie z ogłoszeniem komornika z Cieszyna, że w drogomyslu jest ośrodek wystawiony do licytacji, a właścicielem jest Jan Mleczko. Czy to jest ośrodek horsaj/?
Tak, chodzi o Horsaja 🙂
Bronze   "Born to chase and flee.."
12 sierpnia 2011 09:02
Moi drodzy.
Możecie polecić dobrego strugacza kopyt z okolic Bielska?
Najlepiej "kumatego nie-wyrzynacza "  🙄
Wszelkie sugestie mile widziane  :kwiatek:
W okolicach Bielska to możesz zapomnieć. Każdy wyrżnie Ci podeszwę...
Trzeba ściągać z Polski.
Bronze   "Born to chase and flee.."
12 sierpnia 2011 09:26
Foka -   😵
Jest kilka nazwisk ze Śląska i okolic, najlepiej byłoby jednak ściągnąć kogoś z polecenia i mieć pewność,że nie przyjedzie następny partacz-specjalista.
Popytaj po stajniach jaki kowal gdzie przyjezdza i kiedy i sie "podepnij" w tym terminie ze swoim koniem 🙂
bronze niestety - przerobiłam ich kilku i nie mogę żadnego z nich polecić. A "podpinanie" się pod kogokolwiek kto akurat do danej stajni przyjeżdża to średni pomysł mając na uwadze wybór🙂
Wiem, że w nasze okolice dojeżdża jakiś podkuwacz z Dąbrowy, który współpracuje z Jankiem Ciołkiem ale nie wiem jak się nazywa.
Jeżeli nie chcesz się podpiąć pod termin kowala w innych stajniach to cięzko Ci będzie ściągnąc kogoś konkretnego do jednego konia. Sama przez lata przerabiałam wszystkich możliwych kowali z okolicy... i stanęło na tym, że już od 5 lat jeździ do nas kowal spod Wrocławia, którego z czystym sumieniem mogę polecić. Robi w naszej okolicy coraz więcej stajni ale pojawia się raz na miesiąc i nie sądzę żeby przyjechał 400 km do jednego konia.
Więcej info podam na pw jeżeli jesteś zainteresowana.
bronta ja iałam na myśli podpinanie się pod okolicznych kowali. W wypadku tych dojeżdżających z bardzo daleka to jest jedyna możliwość. Sama tak zrobiłam i kopyta mojego konia nareszcie są takie jak należy  😉
Szczerze popieram Brontę  🙂 Sama doczepiałam się z kucynką na której kiedyś jeździłam, gdy przyjeżdżał ten Kowal ( przez duże K) i byłam bardzo zadowolona!
Bronze   "Born to chase and flee.."
12 sierpnia 2011 21:55
Dziękuje za wszelkie sugestie  :kwiatek:
Na pewno pomęcze kowala przez duze K oraz innych werkowaczy. Moja koleżanka ma poważne kłopoty z kopytkami swojego konia więc na pewno bedziemy kogoś ściągać do Bielska i konsultować.
Sprawa do przemyslenia dla forumowiczów - jest mozliwość przyjazdu fachowca od werkowania naturalnego. Czy ktoś byłby chetny  ❓ ❓ ❓
Cena zalezna od ilości osób.
Ja polecam Pana Steca 😉 Super podejście do konia i wspaniała ręka do kopyt 😉 Tylko nie pamiętam skąd on jest
Artanis -Jesli mówisz o Kaziku to on jest z okolic Cieszyna 🙂 bardzo fajny kowal
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
19 sierpnia 2011 10:00
Z Ochab jest Kazik Stec
hmmm a wie ktos cos na temat konie na sprzedaż z ochab? moz emiałby ktos zdjecia ich?
REX8 mam zdjecia kilku koni 🙂 moge wysłac na PW lub maila
stajnia w Ochabach jest od mojej stajni jakies 6 km więc w sumie jestem na bierząco, KOni zostało jeszcze sporo, duzo 3-4 latków w sumie same takie młode kilka starszych. 2 konie chyba zerwane po torach ale juz nic im nie dolega. Jest fajny wałach siwy Skarb ale cena ale konio bedzie z niego pożądny 🙂
oo to super, poprosz ena 8AGNES8@WP.PL  😀
REX8 mail poszedł 🙂 mam nadzieje ze troszke chociaz pomogłam 🙂
Szkoda Ochab 🙁 z tego co wiem maja tylko 2 lata na wysprzedanie sie do końca i już koniec z hodowlą fajnych koni których dosyć duzo nie tylko w Polsce.
Źrebaków tez maja sporo ale to takie maleństwa jeszcze po 2-4 miesiecy o ile dobrze pamietam 🙂
Mi równiez szkoda tej stajni bo praktycznie to był najlepszy taki ośrodek w omkolicy, a teraz jakiś dinopark czy coś otwarte jest...
Konie niektóre mieli tam bardzo dobre, a teraz juz nie będzie słyszeć sie o koniach z ochab  🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się