PSY

Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
12 sierpnia 2011 10:30
[quote author=k_cian link=topic=32.msg1098478#msg1098478 date=1313004765]
Ja swojej jak rosła Arthroflex dawałam. nie wiem czy działał, stawy ma super tfu tfu.
[/quote]

Ja mojemu to samo i z podobnym rezultatu.

Sienka, przesliczny pies, ale Ciastkiem faktycznie nie jest i już chyba nie zostanie.  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 sierpnia 2011 10:45
Jak jechałam po Zivę to też jechałam z imieniem wybranym: Kluska. Wróciła już jako Ziva ;D

Ja również wpadłam w szał zakupowy, dziś jeszcze muszę dokupić smycz i rozdzielnik i będzie finito.
JARA, czyzby to znaczylo  ze ktos z wami zamieszka?;>

edit: Sierra przepraszam, przegapilam Twojego posta bo byl ostatni na stronie. Imie tak naprawde wybral sobie sam. Dluga historia - i tu bede sprytna - opowiem wam na spotkaniu Warszawskich Voltowych Szczeniakow, co ty i Anaa na to? 😀iabeł:

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 sierpnia 2011 10:58
Tak 🙂😉

Wizytę przedadopcyjną przeszliśmy świetnie i jutro skoro świt jadę po drugiego piecha 🙂 Tfu Tfu 🙂😉
ash   Sukces jest koloru blond....
12 sierpnia 2011 11:02
oo super! szybko mów co to za psiak!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 sierpnia 2011 11:05
Roczna suka, po szczeniakach, kundelek 🙂😉

edit:
Mam nadzieję, że do jutra dożyje i będzie cała i zdrowa.
Sienka, no ba!  😀 Count us (czyli mnie i - roboczo ujmijmy - Juniora) in!  🏇

Jara gratuluję!  😀 Powiedz, jeśli to nie tajemnica, dlaczego nie zdecydowaliście się na adopcję psa w typie, lub po prostu TTB?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
12 sierpnia 2011 11:14
Kurczę, ale macie słodziaki!

Ja już 2 lata bez psa i nie wytrzymam dłużej. Jak mój P zląduje w Olsztynie na stałe (głupia praca nie chce go wypuścić...), to atakujemy miejscowe schronisko.

JARA - jak wygląda taka wizyta przedadopcyjna? Cos jak przed adopcją dziecka (z filmów kojarzę panią, która szpera ci po mieszkaniu i doszukuje się wszelkich perwersji :p ). Też nas to czeka.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 sierpnia 2011 11:26
Pewnie, że nie jest tajemnicą 🙂😉

Pomimo wielu chęci, wysiłków i pieniędzy jakie wkładam w pomoc przy TTB, to jedyny TTB jakiego mogłabym posiadać to bullterier. Asty, pity i staffordy nie są w "moim typie" 😉 Ani z wyglądu ani z charakteru mi nie odpowiadają.
Rodzice nie pogodzili się do dziś ze śmiercią naszej poprzedniej suki, a moja rodzicielka to w ogóle jest strasznie "rozczarowana" Zivą: nie może biegać za rowerem, nie ma podszerstka więc szybko moknie i marznie. Więc wchodził w grę pies z cechami, których Ziva nie posiada, to musiała być kopia naszej poprzedniej suki. 😉


edit:
Drugi pies jest po prostu na "zasadach" rodziców, a dokładnie mamy 🙂

JARA - jak wygląda taka wizyta przedadopcyjna? Cos jak przed adopcją dziecka (z filmów kojarzę panią, która szpera ci po mieszkaniu i doszukuje się wszelkich perwersji :p ). Też nas to czeka

Zadzwoniła do mnie babka i umówiła się na wizytę w domu, warunkiem musieli być wszyscy członkowie rodziny, chociażby na 5 sekund, by każdy zgodził się na psa. Sprawdza warunki i wiadomości o psach. Czy jesteśmy za sterylizacja/kastracją, za regularnym szczepieniem/odrobaczaniem, czy wiemy o prawidłowym karmieniu, kto zostaje z psem podczas wakacji, czy zdajemy sobie sprawę, że pies może sikać, wyć, niszczyć.
Poniekąd sprawdza się zamożność osób. Jeśli u kogoś w domu bidą piszczy i do garnka sami nie mają co włożyć to jak w razie choroby będą leczyć psa albo dadzą mu jeść?

Wizyty w sprawie adopcji TTB są o wiele bardziej rygorystyczne, jeśli ktoś jest "podejrzany" to nawet do sąsiadów się chodzi i zasięga opinii 😉
Kochani help...

Chce kupić transporter taki materiałowy ... iii mam mega problem ,odnośnie wymiarów..

Może mi ktoś doradzić?
Tylko please nie piszcie mi L ,XL itp bo producent producentowi nie równy, każdy ma różnicę kilku cm...

Transporter ma być dla bula/asta

Chodzi tylko o to by na wystawie zwierz miał gdzie sobie osiąść czy się położyć, a ja żebym miała wolne ręce... nie potrzebny pałac wymiarów XXXXXL ,ale też nie chcemy klitki jak dla szczura ... co by mendy obok stojące nie mogły się doczepić że za mały transporterek ;|

Myślałam o wymiarach 70x51x51 ,ale to pewnie malutkie...  🤔

Może ktoś doradzić? Będę wdzięczna  szczególnie ,że teraz czekają nas jeszcze wyjazdy za badaniami i też przydałby się transporterek na wczoraj :/

nightmare   Dobra Lama nie jest zła <3
12 sierpnia 2011 11:37

Przypominamy się z Jumperem bo wieeeeki nas tu nie było  😀

mam pytanie do właścicieli Labradorów / lub innych retrieverów :
czy Wasze psy też kochają jeść dosłownie wszystko?!  😵
Ostatnio dzięki Aniee zdecydowałam się i zamówiłam taką klatkę:
http://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/torby_transportowe/torby_na_kolkach/32929
I uwierz mi, że L'ka tej firmy to pałac. Naprawdę, dla Apka czy Aussie wydaje się to optymalny rozmiar, a są to psy w kłębie mające 56-58cm.

Co prawda Asty i Bulle są mniejsze (o prawie 10cm), więc może warto zaryzykować z M'ką (75x65x55)? Z tego co wiem, to u nich można w razie czego zwrócić, lub wymienić towar 🙂 A klatka, jak za tą cenę wydaje się być naprawdę porządna.
No i właśnie ... za 150zł mamy L / XL z wymiarami 80/90 ....
Ehh a ze względu na potrzebny zakup 2 to chcialabym kupić coś ciut tańszego 😉
To w czym problem?  😉 Rozumiem, że szukacie jeszcze tańszej niż 150zł?
W rozmiarze ot takie było moje pytanie ,a nie o sklep i o sam transporter bo akurat tego jest multum w sklepach/allegro itp.

Pytanie o rozmiar i wyżej podałam jeden ,ale zastanawiam się czy nie będzie za mały czyli nie będzie robił za mysią dziurę ...
Kurde nie wyświetlają mi się wszystkie zdjęcia i nie mogę zobaczyć Sienkowego bobaska ani reszty 🙁 buuuu!

JARA kciuki trzymam i gratuluję!

qniara, z mojego doświadczenia świetne są klatki Firstrax (w pl sprzedawane chyba jako 8in1) One są lekkie i mocne, baaaardzo stabilne. Ja mam model Port-a-crate o wymiarach zdaje się 92x64x64cm :



Polecam gorąco. Będę musiała zmienić na większy i zdecydowanie na taki sam. Nie do zdarcia.
sienka, jeśli chodzi o spotkanie szczeniakowe to jasne, że musi być 🙂

A Sancho? Cóż - robi się coraz bardziej rozbrykany 😉 Moje duże suki jeszcze go nie kochają, ale zdarza im się wszystkim spać blisko. Mały pozwala sobie czasem na robienie za kolczyki Tigry albo na zabranie jej piłki (!). Indiana wącha tałatajstwo z lekką rezerwą, ale wszyscy trzymamy kciuki, że się jakoś dotrą 😉

A ja latam ze szmatą :P Psiurstwo jest mega inteligentne i załatwia się często na podkład, ale nie zawsze, ehh... Dziś np kupa była w kojcu o.O A - no i próbuje żreć kupska - szczególnie jak jest rozbawiony... wrrrrr

No a poza tym jest słodkim bezmózgim ofsikiem potrafiącym latać godzinę za butelką 😉 😉 😉 I jest straszliwie koci - trąca łapą piłeczki, robi koci grzbiet przeciągając się, udeptuje różne rzeczy 😉

a Twój maluch jest prze-słod-ki 🙂 I imię cudne 😉
JARA, to wiele wyjaśnia. 😉 Jak tylko zwierzątko dojedzie, koniecznie wstaw zdjęcia 🙂
mam ten transporter
http://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/torby_transportowe/torby_na_kolkach/32929
i mam taką klatkę
http://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/klatki_transportowe/transportowe/32926
zdecydowanie wygrywa klatka 😀 niestety mam zbyt mądrego psa i sam otwiera sobie transporter  hihihihi 🙂
Klatka ma tylko jeden minusik jest ciężka 🙁
W&W, to masz tę samą klatę co ja... niestety moje psiejstwo jej (jeszcze) nie kocha...
Macie jakieś sposoby na przyzwyczajenie psa do klatki? Właśnie oglądam sobie crate games Susan Garrett...
ja robiłam tak że w klatka stała cały dzień otwarta
dwałam w niej smaczki, jedzenie nawet zabawki tam wkładałam żeby przynosił 🙂
Traz na zawodach śpi sobie w niej i nic go nie obchodzi 😀

Anaa, wspolczuje siko-kup. Ergo nie zalatwia sie w mieszkaniu, co ma wlasciwie same plusy, ale bylo mi go zal bo wczoraj trzymal siku ponad 6 godzin w podrozy a pil jak smok bo byly emocje + goraco.

Co do spotkania, to proponuje weekend po tym jak Sierra odbierze malucha (dla mnie najlepiej niedziela po poludniu - co wy na to?) I gdzie? Czy ktos sluzy ogrodem 😉 czy u mnie na terenie szkoleniowym? (teren zamkniety, w polowie zacieniony wiec dobry nawet na upal - tak jestem optymistka i wierze ze jest lato)

ps czy istnieje pw zbiorowe? 😀
Ja odbiorę psa dopiero w przyszłą niedzielę, więc dla nas to trochę za wcześnie. Więc jeżeli 21.08 to my "odpadamy" na razie,  ale jeżeli chciałybyście spotkać się i/lub 28.08, to ja z chęcią posłużę bezpiecznym, zacienionym ogrodem w podwarszawskich Ząbkach 😀
ja mialam wlasnie na mysli niedziele tydzien po tym jak Twoj Junior bedzie z Toba 🙂

No to ladnie sie wprosilam 😀 Zabki brzmia super 😀
I bardzo dobrze.  😀 Wszyscy na tym skorzystamy, tak myślę, a ja najbardziej... bo nie będę musiała nigdzie jechać  😎

Nieskromnie powiem, że rzeczywiście ogród mam niegłupi, solidnie ogrodzony, trawka, drzewka i kostka. No i spora przestrzeń, jak na podwarszawski ogródek 😉 Także polecam się, oby wszystko wypaliło, i oby jak najczęściej  💃
Sierra, no i Twoj maluch bedzie u Ciebie najkrocej, Sancho z Ergo przypuszczam beda juz niezle dokazywac. Jak sie Anaa okresli to bedziemy ustalac szczegoly, czasu jeszcze duzo 🙂


u mnie maly problem, Trufla do 14.00 rzygala 7 razy a ja czekalam az sie Ergo obudzi zeby pojechac do lekarza. Moje 40 metrowe mieszkanie jest wlasnie podzielone na dwie strefy w ramach chuchania na zimne. Mam nadzieje ze to tylko przemeczenie (w ciagu 9 dni prawie 10 godzin w pociagu + 8 samochodem).

JARA, pochwal sie psem!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 sierpnia 2011 18:02
Warunkami schroniskowymi nie ma co się chwalić..




juliadna   siwek czarnogrzywek <3
12 sierpnia 2011 18:24
to pokaże Wam moją psinę 🙂 Skło ( ja ją nazywam Mysior 🤣 ) Rasa może ktoś zna Owczarek południowo Rosyjski ( Jużak)






i Sissi uratowana kilka lat temu przed śmiercią głodową ( właściciel ją trzymał w klatce na króliki)

sienka, termin dla mnie jak najbardziej ok 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
13 sierpnia 2011 08:44
JARA, dzięki. Cóż, chyba powinniśmy przejść sito ;P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się