ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

No to zdecydowałem się na próbę i "zbieranie" oczek do licecji III.
Powiedzcie mi jeszcze, czy jeśli na zawodach są organizowane konkursy P4 i P8 to czy mogę jechać 1 program 2 razy i oba wyniki mi się liczą czy tylko jeden więc lepiej nauczyć się obu programów?  🙄


aha, no i robiąc licecję w skokach, musiałem dać sędziemu druczek do podpisu (ten z wynikiem konkursu licencyjnego), bo sędzia zapomniał go (na szczęście zawody były dwudniowe!). Jaki druczek jest na ujeżdżenie - tak na wszelki wypadek, gdyby nikt nie miał. Czy wystarczy mi kara z wynikiem?
Nie możesz jechać jednego programu dwa razy, a jeśli chodzi o druczki, to mi pani sędzina powiedziała, że starczy karta z wynikem 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 sierpnia 2011 18:59
Zazwyczaj pozwalają jechać jeden program dwa razy, ale wtedy drugi przejazd jest treningowy i się do niczego nie liczy. Od biedy arkusze Ci powinni zaakceptować, ale najlepiej mieć albo wyniki podbite przez organizatora i podpisane przez sędziego głównego, a już w ogóle najlepiej zbierać wpisy na tej karcie: http://www.wmzj.waw.pl/docs/form/kznl.pdf
Dzięki serdeczne 🙂

Przepraszam, że tak Wam marudzę, ale jeszcze jedno pytanie.
Wiem, że głupio, ale czy mogę jechać P w kasku i fraku skokowym? Bo jeszcze nie mam ujeżdżeniowego... Od jakiej klasy obowiązkowy jest cylinder?
No i czy wolno jechać P w ostrogach?
Anderwil, na stronie pzj lub dressage.pl masz przepisy i tam jest wszystko napisane 🙂
MOzesz jechać. Cylinder jest obowiązkowy od klasy CC. Ostrogi są obowiązkowe na dużych koniach. Na kucach nie trzeba mieć, ale jak chcesz, to nie mogą być dłuższe niż 15mm.
Ja mam pytanie związane z ubezpieczeniem.

Do tej pory ubezpieczałam się z pomocą strony www.polishprestige.pl NNW Warta Sport, a ostatnio koleżanka powiedziała mi że ubezpieczenie to zaczyna działać dopiero po 30dniach od zawarcia umowy, do tej pory myślałam że OD mometu jej zawarcia .
Czy ktoś wie jak to teraz jest?  :kwiatek:
Ostrogi są obowiązkowe na dużych koniach. Na kucach nie trzeba mieć, ale jak chcesz, to nie mogą być dłuższe niż 15mm.


Pierwsze słyszę...za moich kucykowych czasów był obowiązek jeżdżenia czworoboków w ostrogach.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 sierpnia 2011 19:37
Na kucach trzeba mieć ostrogi, tylko króciutkie. Długi frak i cylinder są obowiązkowe od klasy CC na ZOO.
Coooo? A byłam pewna, że dzieci i jeźdźcy na kucach nie muszą mieć ostróg. Aż sprawdzę jeszcze raz przepisy.

Z dressage.pl przepisy 2010r.

- oprócz zawodów dla dzieci i jeźdźców na kucach, obowiązkowe są
ostrogi wykonane z metalu, o długości bodźca:
                -  do 1,5 cm dla jeźdźców na kucach 
          -  do 3,5 cm dla jeźdźców na dużych koniach.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 sierpnia 2011 20:45
A faktycznie, mój błąd - zawodnicy do 16 roku na kucach mogą jechać bez ostróg.
Ale chyba nie tylko do 16 r.ż., lecz wszyscy startujący na kucach?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 sierpnia 2011 20:50
Zawody dla jeźdźców na kucach organizowane są dla dzieci w wieku kucowym, czyli do 16 r.ż.
Może ja źle intonuję to zdanie, ale jak czytam, to wydaje mi się, że dzieci i jeźdźcy na kucach są rozgraniczeni 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 sierpnia 2011 20:59
Jasnowata, chodzi o zawody dla jeźdźców na kucach. Zawody dla jeźdźców na kucach organizowane są dla jeźdźców do 16 r.ż. Nie chodzi tu o jakiegokolwiek człowieka jadącego na kucu w na dowolnych zawodach. Zawody dla jeźdźców na kucach to np. MP kucy, "kucowa" runda na ZOO, CDIP.
Rozumiem co to są zawody dla kuców i wiem, że są do 16 r.ż.
A no to skoro chodzi o zawody a nie o ludzi na kucach, to żyłam w błędzie, teraz już wiem 🙂
Ma ktoś z Was może gdzieś na dysku archiwalne normy na klasy sportowe w ujeżdżeniu z lat 2005-2007? Mam mega problem z PZJ, do rozwiązania na szybko, a na starej stronie tych plików nie ma. Jakby ktoś miał to bardzo proszę na maila Karolina45@poczta.fm

( wiem, że ten sam post co w wątku ujeżdżeniowym ale bardzo bym prosiła o niekasowanie bo sprawa jest pilna, a może tu więcej osób zauważy)
Nie wiem gdzie zadać to pytanie, ale niech już będzie tutaj.

Jak w propzycjach zawodów jest konkurs "Na srebrna odznakę", tzn. pewnie, że jedzie się program ze srebrnej odznaki(czy ten P10?). Jak się go przejedzie z dobrym wynikiem (jakim?), to czy na egzaminie nie trzeba już jechać ujeżdżenia? Czy to tak fajnie nie działa? 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 sierpnia 2011 19:28
Jedzie się program srebrnej odznaki, nie P10R. Nie zwalnia to z egzaminu.
Dzięki. A już miałam nadzieję.
Hejka mam pytanko bo chce jechać na zawody i mam pytanie od jakiej klasy odowiązuje mnie odznaka?
LL moge jechać bez brązowej odznaki ?
jesli tak to na jakich zawodach?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 sierpnia 2011 22:04
Na żadnych oficjalnych, bo bez odznaki nie dostaniesz licencji, a bez licencji nie ma startowania.
Na zawodach regionalnych jeśli jest opisany w propozycjach jako towarzyski, dla amatorów, czasem "otwarty". Niekiedy zdarzają się też L w takiej formule. No i bywają zawody towarzyskie "całe". Standardowo w L wymagana jest już rejestracja zawodnika, a zatem - odznaka. Propozycje zawodów warto czytać uważnie. Zakładam, że mowa o skokach (skoro wymieniłaś LL).
tak mowa o skakach i nadal sie zastanawiam czy na LL regionalnych idzie skakać bez odznaki
musze pogadać z trenerem
Pogadaj - niech cię nauczy czytać ze zrozumieniem 🙂
Halo nikt mnie nie musi uczyć czytać ze zrozumnieniem bo na propozycji nie pisze nic czy otwarty czy dla amatorów kompletnie nic
No to zgodnie z "literą prawa", jeśli to Zawody Regionalne - to nie możesz startować 🙁
Wątpliwości powinien rozstrzygnąć telefon do organizatora.
no narazie na to wychodzi do tych zawodów jeszcze prawie rok a ja tych co bedą nie długo nie mam propozycji 🙁 narazie ale mysle ze ją znajde i pogadam z trenerem on wie czy moge na nich startowac czy nie
pewnie zależy od zawodów, u nas zawsze na skokowych w LL i L są na regionalkach serie towarzyskie dla osób bez odznak i licencji.
udało mi sie dotrzeć do wyyników z tego roku i jest towarzyska LL 😉
w następnym roku wystartuje😉
Będę rejestrować konia w MZJcie, koń był tam już zarejestrowany w 2009r.
Czy muszę jeszcze raz dostarczyć kartę rejestracyjną?

I drugie pytanie - w cenniku jest napisane, że jest możliwość wykupienia licencji jednorazowej, dla konia.
Planuję tylko ten jeden start, więc bardziej by mi to pasowało - ale czy to działa w ogóle, jest akceptowane 🙂 ?

Z góry dziękuję  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się