tragedia - 9 koni zaczadzonych

CeraŁ   dużo dużo zmian..
30 listopada 2008 22:00
no kultura owszem.ale zresztą to nie o tym temat ;p .
slojma   I was born with a silver spoon!
30 listopada 2008 22:03
[*]
Az strach pomyślec do czego są zdolni ludzie.Chyba wprowdze u siebie jakieś nocne dyżury z racji tego ,że mam sąsiada ,na którego napuściłam Straż dla Zwierząt a wiem,że do takich numerów byłby zdolny.Swoją drogą tego który podpalił tamtą stajnie powinni trzymać w zamknięciu i poddawać wyszukanym torturom do końca życia...
Straszne jest to co się stało... [']


Dla sprostowania wypowiedzi kcj90: konie się zaczadziły a nie spłonęły żywcem, boksy są nienaruszone tylko zalane wodą, spłonęła góra stajni, tam gdzie było składowane siano.

Potrzebna jest pomoc finansowa, jeśli ktoś byłby chętny podzielić się chociaż złotówką, może pisać na pw. Skontaktuję się wtedy ze znajomą, która trzyma tam swoją klacz i jakoś to zorganizujemy.

Trzmajmy kciuki za wszystkich, którzy są zaangażowani w pomoc oraz za Marka!

Od wczoraj miał tam stać mój koń...
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
01 grudnia 2008 11:28
Jakieś konie przeżyły? 🙁


Potrzebna jest pomoc finansowa, jeśli ktoś byłby chętny podzielić się chociaż złotówką, może pisać na pw.


Jakiś numer konta dajcie czy namiary dokładniejsze.
4 konie udało się uratować...
Postaram się jak najszybciej załatwić numer konta
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
01 grudnia 2008 11:56
Czyli ofiarami pożaru jest 5 koni.?
8 koni nie przyżyło a 4 dało się uratować...
deborah   koń by się uśmiał...
01 grudnia 2008 12:09
strasznie przykro... to tragedia dla wielu ludzi. Trzymam kciuki i liczę, ze z pomoca uda się odbudować to co zniszczył pożar..
CeraŁ   dużo dużo zmian..
01 grudnia 2008 16:59
martynka105 dzięki za sprostowanie bo po prostu tak słyszałam 🙂 A 'spłonięcie' jest chyba raczej gorsze. 🙁
szok ... [*]
CeraŁ   dużo dużo zmian..
01 grudnia 2008 21:33
pozwolę sobie podać linka z bloga jednej dziewczyny która znała tą stajnię b. dobrze.. :
http://www.photoblog.pl/regata/27318800
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
02 grudnia 2008 09:59
Aż mrozi krew w żyłach...Tragedia. Koni żal...
Ubezpieczone jakoś było?
Właściciele koni z pensjonatu dostaną odszkodowania?
Jak to jest w takiej strasznej sytuacji?
Współczucia dla ludzi którzy stracili przyjaciół.
A tak w celu sprostowania to jeżeli uległy zaczadzeniu to nie cierpiały(tak mi się wydaje). Po prostu zasnęły. [/b]
Fakt, ale wyobraź sobie panikę koni w płonącej stajni.... może nie fizyczny ból, ale też cierpienie
CeraŁ   dużo dużo zmian..
02 grudnia 2008 15:58
http://www.voltahorse.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=144:potrzebna-pomoc-dla-spalonej-stajni-w-orzeszu&catid=38:artykuy-jedzieckie&Itemid=68


- pomoc dla Stajni p. Marka Szwedy.



Konie musiały się dusić.. to też jakieś cierpienie. A panika ich niewyobrażalna. Chęć ucieczki z zamkniętego boksu.. Eh..
stajnia pana Marka Szwedy zostala podpalona nie 1 raz...
moj znajomy bardzo powaznie zajal sie akcja ktora miala by na celu pomoc finansowo p.Markow
zostalo juz zalozone konto, na ktore bedzie mozna wplacac pieniadze; wieczorem powinnam miec jego numer

trwaja tez rozmowy z p.Sas -Jaworskim w sprawie naglosnienia tragedii podczas parady jezdzieckiej w Spodku i przeprowadzenia tam jakiejs zbiorki pieniedzy... zobaczymy co z tego wyjdzie...


mam jeszcze prosbe do moderatorki jesli jest mozliwe umieszczenie nazwiska p.Marka Szwedy w temacie, moze bylo by latwiej identyfikowac watek z konkretna stajnia i realna finansowa pomoca ze strony urzytkownikow
NUMER KONTA NA JAKIE MOŻNA DOKONYWAĆ WPŁAT

Fundacja RAPZ
41-300 Dąbrowa Górnicza
ul. Sienkiewicza 6a

ING Bank Śląski
nr konta 22 1050 1272 1000 0023 0736 8387
– numer konta przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla Pana Marka Szwedy, więc nie trzeba umieszczać w tytule przelewu żadnych dopisków, ponieważ wszystkie pieniądze z tego konta trafią do niego

w przypadku pytań prosimy o kontakt z Dyrektorem Fundacji Panią Małgorzatą Kowalik, tel. 0-32-262-50-79 wew.34.

MYSLE ZE WARTO TO DODATKOWO PRZEKLEIC...
CeraŁ   dużo dużo zmian..
02 grudnia 2008 16:19
rivik było by super gdyby było to nagłośnione na CSI 🙂. Zapewne wtedy dużo osób chciało by pomóc.
to nie takie proste mam nadzieje ze sie uda! sprobuje tez dzisiaj zalatwic jakiegos neewsa w TV; u mnie w stajni juz zbieraja pieniadze... tylko tyle moge zrobic
nic nie wroci p.Markowi takich swietnych koni jak np Urorora 🙁

Mam jeszcze prosbe do voltowiczow:
jesli macie konta na innych forach to prosze przyklejajcie watek dalej...
CeraŁ   dużo dużo zmian..
02 grudnia 2008 16:49
No nistety nie.. Ja w ogóle bardzo współczuję mojej koleżance której koń też zginął w tej tragedii 🙁. Już straciła wcześniej jedego przez głupotę ludzką teraz też.. ;( I jeśli dzieje się tak na świecie że co chwilę tracisz jedynych swoich najparawdziwszych przyjaciółk to jaki ma to zycie sens? 🙁

Marka też szkoda. 🙁 Jeszcze zginela tam jego pierwsza klacz Prymulka.. ;(. Eh.. mam nadzieje, że dobre serducha innych koniarzy i nie tylko pomogą mu w tym wszystkim się pozbierać..
jedna wielka masakra.
zastanawiam sie gdzie ten czlowiek mial rozum jak to robil ? oO

brak slow -.-
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
03 grudnia 2008 16:16
Postaram się załatwić artykuł w Dzienniku Bałtyckim 🙂
Strasznie szkoda mi tych koni :'( a chyba jeszcze bardziej ich właścicieli, nie wyobrażam sobie co oni muszą teraz czuc :'(
zastanawiam sie gdzie ten czlowiek mial rozum jak to robil ? oO


Obawiam się że taka osoba nie posiada rozumu wcale... pamiętam przypadek podpalenia z południa małopolski i znajomego, który leczył kopyta jednej z poparzonych klaczy... dramat
CeraŁ   dużo dużo zmian..
04 grudnia 2008 20:49
UWAGA
Nie dość, że są tak bezczelni ludzie żeby podpalić stajnie to i są jeszcze tacy którzy na tym żerują i wypisują swoje konta w necie podpisujac sie niewiadomo jak lub nawet nazwiskiem Marka Szwedy ;/.
Widziałam już mnóstwo róznych kont ;/. Podpisane jego nazwiskiem i mnóstwo różnych tak nagle powstalych' fundacji ;/.
[quote author=karolinaa link=topic=206.msg21506#msg21506 date=1228320022]
zastanawiam sie gdzie ten czlowiek mial rozum jak to robil ? oO


Obawiam się że taka osoba nie posiada rozumu wcale... pamiętam przypadek podpalenia z południa małopolski i znajomego, który leczył kopyta jednej z poparzonych klaczy... dramat

[/quote]

jeny...to musi byc straszne. przeciez kon sam sobie nie jest w stanie pomóc.
udalo sie jej wyleczyc te kopyta ? ...
przeraza mnie ludzka bezmyslnosc...-.-
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się