Wybory 2011- alternatywa dla PO - PIS

mam ochotę jak Breivik - wziać giwerę, iść na Wiejską i zacząć do nich strzelać  😀iabeł:


Licz się ze słowami, ABW ostatnio nie próżnuje  🤣
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
22 sierpnia 2011 08:54
🙄 😁 no właśnie, fakt..... trza uważać  😁
Ja się nie dziwię, bo sama nie raz dostaje kuzwicy, gdy słyszę te brednie polityków z pierwszych stron gazet, non stop powtarzane obietnice i czuje te bezsilność, że sama nic nie mogę zrobić w tej sprawie.
Ale prawda jest taka, że niestety Polacy potrafią się jednoczyć wyłącznie w chwilach zagrożenia i gdy już ewidentnie "jest źle" dla wszystkich (a przynajmniej dla większości).
A na ulice wyjdziemy dopiero, gdy politycy już doszczętnie zrobią nas w ch*** ;]
Jezeli mialabym uznac moj glos za zmarnowany w tym roku to na pewno bylby to glos na PiS albo PO. Te partie jada tylko na wrogosci miedzy soba. I nie dziwi mnie, ze nie robia nic poza jezdzeniem po sobie nawzajem bo w koncu tylko tyle od nich wymagamy: wygrajcie bo inaczej wygraja ci drudzy. No wiec wszystko co staraja sie zrobic to wygrac, a potem ci co wygraja staraja sie tylko utrzymac stolki. Na rzadzenie zadnej z tych partii po prostu nie starczy juz czasu 😉

Mysle ze trzeba glosowac za kims, a nie przeciwko  komus.
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
22 sierpnia 2011 09:08
Mysle ze trzeba glosowac za kims, a nie przeciwko  komus.


Jaka jest więc Twoja decyzja?
Ja tak też czekam na opublikowanie list wyborczych, żeby poszukać OSOBY.
Mam nadzieję, że moja Pani Sąsiadka będzie kandydowała.
Jednak .... czy nawet najbardziej godna zaufania osoba z dużej partii będzie mogła przebić się z własnym zdaniem
przy ważnych głosowaniach? No nie wiem.
Od partii ktora wybiore oczekuje liberalnego podejscia do gospodarki stad JKM, przy czym mam pewnosc, ze Nowa Prawica bedzie sie trzymac swojego bo populizm, poki co jest im zupelnie obcy. PJN ma podobno dobry liberalny program ale nawet nie wnikalam bo nie mam zaufania do tych ludzi. Tzn podziwiam takich ludzi jak np Oldakowski ale nie mam wiary, ze beda w stanie/ beda chcieli cokolwiek zdzialac. Do tej pory jedyne co byli w stanie zrobic to przykleic sie do PO, wygladalo to dosc rozpaczliwie. PO zreszta tez mialo swego czasu wielkie plany, a wyszla z tego piekna "socjalbiurokracja".
Taniu, a Marek Jurek?
I jego Prawica Rzeczypospolitej?
Taniu, a Marek Jurek?
I jego Prawica Rzeczypospolitej?

Napiszesz więcej?
Jako rozwódka chyba mogłabym liczyć tam tylko na rolę Marii Magdaleny?  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 sierpnia 2011 12:35
przy czym mam pewnosc, ze Nowa Prawica bedzie sie trzymac swojego bo populizm, poki co jest im zupelnie obcy.


Bo jeszcze nie doszli do władzy.
Hm, nie, dlaczego?

http://prawicarzeczypospolitej.org/

Patrząc na polską scenę (arenę?) polityczną MJ to chyba jedyny polityk który dla mnie sprawia wrażenie godnego zaufania i - co chyba najważniejsze - honorowego. I jest partia nie jest przykładem "egzotycznej" jak to ktoś tutaj określił  😉

edit: A, no i istotne - nie istnieją w mediach.
Marek Jurek też wędrował od partii do partii.
Mnie się to wydaje nie w porządku. Wobec wyborców.
Ale sumiennie przeczytałam:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Jurek

No i nie po drodze nam.
[quote author=bobek link=topic=62790.msg1108342#msg1108342 date=1314001605]
przy czym mam pewnosc, ze Nowa Prawica bedzie sie trzymac swojego bo populizm, poki co jest im zupelnie obcy.


Bo jeszcze nie doszli do władzy.
[/quote]
Albo: Dlatego jeszcze nie doszli do władzy.
Natomiast partia poprzedniczka byla w sejmie i bylo wtedy wesolo, oj bylo 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 sierpnia 2011 12:55
Na pewno jako jedyni w Polsce są honorowi i sumienni i mają pomysł na politykę i będą uczciwi 😀
Odgrzebałam:
profiler

Jest jakiś podobny , nowszy?
Na pewno jako jedyni w Polsce są honorowi i sumienni i mają pomysł na politykę i będą uczciwi 😀

Do czego pijesz?
Czy chodzi Ci o to, ze nie wazne na kogo zaglosuje i tak wszyscy beda niehonorowi, niesumienni, bez pomyslu i polityke oraz nieuczciwi?
Niedawno sie rozpoczela debata Korwin-Mikke vs. Palikot. A noz widelec ktos chce posluchac.
KLIK
Stiepan   can i ask you for something?
28 sierpnia 2011 21:12
Bardzo lubie to forum za to, ze jest tu tyle kobiet i mozna poznac rozne poglady pieknej plci na chociazby takie tematy jak ten, bo na codzien jakos nie mam okazji tego uswiadczyc.
Samemu blisko mi bylo do dawnej lewicy, ale jak ktos tu wczesniej napisal lewica napieralskiego to juz nie to samo. Jkm jest dla mnie, i jak widze dla wielu, zbytnim radykalem. Chetnie zobaczylbym jak krajem zarzadza ruch palikota z takimi "dodatkami" jak chocby kalisz - taka konfiguracja wydaje mi sie najrozsadniejsza na ten moment i chetnie tak zaglosowalbym w pierwszej turze. W drugiej bede jednak zmuszony znow zaglosowac na po, wiec(jak ktos pieknie to ujal, niestety nie "za", a "przeciw"😉, a to dlatego ze jestem swiadom zelaznego elektoratu pisu, a ich ponownych rzadow sie boje i wstydze. Po nie ma tak pewnego elektoratu jak pis, ktorego wielu wyborcow zmierza do lokali wyb. zaraz po wyjsciu z kosciola(o obywatelskim obowiazku glosowania niemal zawsze przypominaja ksieza). Jako spoleczenstwo nie dojrzelismy chyba jeszcze do zmiany rzadzacych, jednak tendencje sa obiecujace - na pewno jeszcze nie w tej kadencji, moze w przyszlej, ugrupowania takie jak to palikota albo jkm beda mialy szanse na bycie realna opozycja.

Przepraszam za ew. bledy i brak znakow diakrytycznych ale pisze z komorki
Stiepan, a ty dawno byłeś w kościele, że tak wiesz co mówią księża? 🙂
Stiepan   can i ask you for something?
29 sierpnia 2011 03:30
Tu cie zadziwie - w kosciele bylem wczoraj : ) Dlatego mozecie mi mowic "swiety stiepan". A tak powaznie - siedze teraz na wsi w mojej pustelni, blisko mam babcie, wiec podwiozlem ja do kosciola i na chwile wstapilem zobaczyc czy cos sie zmienilo. Jesli chodzi o nawolywanie do glosowania - do kosciolow przed wyborami trafiaja listy z kurii, w ktorych mowa jest o przypomnieniu o obywatelskim obowiazku. Od dwoch kadencji(z tego co pamietam, interesowalem sie tym juz jakis czas temu) w pismach ksieza przestrzegani sa tez o agitacji o optowaniu za konkretna opcja polityczna pod grozba staniecia przed kuria. Mnie osobiscie do zainteresowania sie tematem pchnelo wlasnie to, ze uslyszalem kiedys w kosciele wyrazne stwierdzenie klechy, na ktora to partie powinien glosowac prawdziwy chrzescijanin. W "swiatyni" znalazlem sie jakos przypadkiem, nie chcialo mi sie nawet bawic w skargi bo jam ateista, ale sam fakt zdarzenia mnie chopernie obrzydzil.
Do kosciolow przed wyborami trafiaja listy z kurii, w ktorych mowa jest o przypomnieniu o obywatelskim obowiazku.
Od dwoch kadencji(z tego co pamietam, interesowalem sie tym juz jakis czas temu) w pismach ksieza przestrzegani sa tez o agitacji o optowaniu za konkretna opcja polityczna pod grozba staniecia przed kuria.


O kurka... to ja polecę ostrzec proboszcza, bo u nas tych tajemniczych listów z kurii nie czytają na mszy... jeszcze mu się dostanie, bo NIGDY żaden ksiądz z mojej parafii nie wspomniał na kogo należy oddać głos!
Stiepan   can i ask you for something?
29 sierpnia 2011 09:01
Proponuje jednak wczesniej przeczytac ze zrozumieniem to, co napisalem bo szkoda Twojego latania do ksiedza na marne. No ale kto nie ma w glowie, ten ma w nogach.
Jesli odpowiadasz komus w tym tonie, racz prosze troche uwazniej czytac jego wypociny, bo nie dosc, ze robisz offtopic, to jeszcze wychodzisz na strasznego buca("bucice"? 🙂😉. Nigdzie nie napisalem, ze w listach biskupich znajduje sie informacja na kogo glosowac, a jedynie to, ze nalezy oddac glos, spelnic swoj obywatelski obowiazek. Zeby bylo smieszniej napisalem cos zupelnie odwrotnego do tego, co wyciagasz z mojej wypowiedzi(to chyba jakis zwyczaj na forum - nie pierwszy raz to widze), bo przeciez mowie, ze przestrzegani sa przed agitacja na kogo trzeba glosowac. A teraz w ramach pokuty trzy pater noster i salve regina. Juz chyba dosc w tym watku naprodukowalem OT, zatem milcze, bo na drzewie milczenia wisi jego owoc, spokoj.
P.s. Znowu przepraszam za brak niektorych przecinkow i znakow diakrtytycznych etc. - znow skazany jestem na pisanie z telefonu.
A oglądał ktoś debatę JKM versus Janusz Palikot ?
Chetnie zobaczylbym jak krajem zarzadza ruch palikota z takimi "dodatkami" jak chocby kalisz - taka konfiguracja wydaje mi sie najrozsadniejsza na ten moment i chetnie tak zaglosowalbym w pierwszej turze. W drugiej bede jednak zmuszony znow zaglosowac na po


Od kiedy wybory parlamentarne w Polsce maja dwie tury?
Stiepan   can i ask you for something?
29 sierpnia 2011 10:32
Natchniuza moj blad. Pisalem co innego, kasowalem i wyszedl kfiatek. Nie ma sensu sie tlumaczyc z wlasnej glupoty. Co do debaty wysluchalem tylko jej konca, gdzie panowie tylko sie glaskali. Reszte przeczytalem na onecie i zamieszczonej tam relacji wynika ze oprocz porownania panstwa do kartelu narkotykowego brak bylo jakichs rewelacji. Mnie bardziej niz merytorycznie ta debata interesowala pod wzgledem tego, w jaki sposob panowie beda sie zachowywali(program moze przeciez przeczytac kazdy) kiedy postawic ich naprzeciw siebie, bo jeden i drugi wydaje sie byc konkretny i wyszczekany w dobrym tego slowa znaczeniu. Jesli ktos dysponowalby linkiem do YT z tej debaty bylbym wdzieczny gdyby go tu zamiescil, bo moje mozliwosci przegladania internetu(tak jak edytowania i pisania postow) sa aktualnie bardzo ograniczone.
JKM vs Palikot
runda pierwsza
runda druga

Jak to oceniasz? Było na poważnie ? Wniosło coś nowego?
Coz, mozna sobie obejrzec samemu bo krotkie jest. Sprowadzilo sie zas do spuszczania "lomotu" Tuskowi i ferajnie 😉 ktoren z kolei byl nieobecny wiec debaty wlasciwie nie bylo...
O! Ja pytałam o tę debatę na ringu bokserskim.
Przepraszam, nie otwierały mi się Twoje linki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się