hucuły.

Szumka94 Dzięki :kwiatek:
Kto się wybiera do Rudawki ?
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
20 sierpnia 2011 18:00
możliwe, że ja  🏇 🏇 🏇 🏇 🏇 (bez koni)
Mam takie pytanie odnośnie ostróg 25mm czy można w nich jezdzić ścieżki i na ścieżkach skakach konkurs skoków ? A wielokrążku można jezdzić ścieżki i skoki? Bo ostatnio jezdziłam w ostrogach i wielookrążku i fajnie bohema chodzi 😜
Jak tam wasze hucki wstawiajcie zdjęcia bo cicho tu 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
22 sierpnia 2011 12:32
Nie wiem jak jest z konkursem skoków, ale na ścieżce nie wolno mieć ostróg, a kiełzno musi być podstawowe, wielokrążek odpada.
bielanska21 - na ścieżce nie możesz jechać ani na wielokrążku, ani na ostrogach. Skoki na ostrogach jechać możesz, ale nie wiem jak z innymi kiełznami niż zwykłe.
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
22 sierpnia 2011 16:35
na skokach obowiązują przepisy skokowe, nie ścieżkowe, więc możesz  używać i ostróg i wielokrążka 🙂
Dzięki za odpowiedzi  :kwiatek: a Na wielokrązku można jechać jak jest zapięte na tym największym kółku? Mam jeszcze wędzidło z wąsami, a może być z wąsami na ścieżce?
m.indira   508... kucyków
22 sierpnia 2011 21:00
wcale nie jest tak jak mówicie, skoki u nas (w Hawłowicach) były z zakazem ostróg, bo tak było w regulaminie i radzę Rudawski regulamin dobrze przeczytać by jaj nie było...
Ja widziałam i na ścieżce i na skokach wielokrążki ( sama zmieniłam tuz przed startem w próbie, bo zapytaniu sędziów), ale inni widać mogą jechać na wielokrążku. Na szczęście ja nie mam problemów więc mi to było rybka. W Sielcu, gdzie widziałam skoki co drugi jeździec miał ostrogi.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 sierpnia 2011 12:08
Jest już nowy ranking
http://pzhk.pl/docs/Hc_2011-ranking_koni.pdf

i

Wyniki ścieżki w Chmielewie
http://www.konie-warszawa.pl/news.php
Kurczak- jak oceniasz ścieżkę na trudność? 12 koni tylko startowało, to musiało szybko iść 🙂 Jak Farunka?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 sierpnia 2011 14:37
marysia550 ścieżkę ustawiał Pan Marek Gibała, więc łatwa być nie mogła 😉 Ogólnie przeszkody jak przeszkody, nie było jakiś specjalnie trudnych, ale nie ma też co się oszukiwać, na ścieżkach mamy przecież wykaz przeszkód, których mamy się trzymać i nie są one jakoś specjalnie wydumane. Najtrudniejsza była z pewnością ostatnia przeszkoda-stacjonata. Podajże tylko dwa czy trzy konie pokonały ją bezbłędnie. Ciężki był na nią najazd (po łuku), wys. 70 cm, do pokonania w kłusie (można było wykonać 2-3 fule galopu przed samą przeszkodą) i jako, że była to ostatnia przeszkoda, to konie po prostu nie miały już siły jej skakać.  Ścieżka była natomiast bardzo trudna kondycyjnie zarówno dla koni jak i jeźdźców. Bardzo dużo górek, sporo odcinków, na których można było poszaleć galopem, wysoka trwa i podmokły teren, na którym w niektórych odcinkach było sporo kamieni. Trasa była też dość ciężka do zapamiętania i długa (2900m).

Farunka ogólnie poszła lepiej niż w Chmielewie, nie bała się tak bardzo przeszkód. Jedyną, którą musiałam ominąć był wiatrołom, niestety kobyłka za nic nie chciała tam wejść. Niestety jeździec dupa i pomylił trasę 😉 przez co miałyśmy eliminację. Kiepsko też nam poszło z czasem, za nic nie mogłam Farunki rozbujać szybkim galopem, ale na koniec ścieżki już w kłusie okazało się, że kuleje, więc zwalam jej wolny galop na ból nogi i jestem wściekła na siebie, że wcześniej nie zauważyłam, że coś jest nie tak, bo na pewno bym ścieżki nie starała się pojechać do końca 🙁
Ja będę w Rudawce!

A z Chemielewa wróciłam z dwoma pucharami! Za I i III miejsce w próbie dzielności  😅 😅
My z Browarem jedziemy do Rudawki🙂 Treningowo oczywiscie, niech sie chlopak uczy🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 sierpnia 2011 19:24
A wybiera się ktoś na ścieżkę do Boguszynka?

nerunia gratuluję 🙂 Jakoś zupełnie Cię nie kojarzę  🤔
A dawno zadnych zdjec nie bylo to sie wbijemy🙂

Skakalismy troszke szeregów, pozniej troche wyscigow z psiakiem ..🙂 moze sie bedzie podobac

Pozdrawiamy
nerunia Gratuluje 😅
Alisaa Browar fajnie wygląda
Ja jestem załamana wczoraj Bohema skakała prakur 90-100 cm i wszystko było pięknie a ja dzis na nią wsiadam i jade stępem ja do kłusa a  ona w kłusie kuleje  😵 Jestem po prostu zła jutro ma byc weterynarz zobaczymy co powie. Raczej do Rudawki już z nią nie przyjade w tym roku  😕chyba ze cos się zmieni ale będe z inną klaczą tylko ze sokólską Ttropiką z zróbkiem 🤔
Alisaa- jak dla mnie koń na duży plus. Jedynie co jeździec go bardzo za pysk trzyma .

nerunia- nie było jak gratulować, bo wyników próby nie było. Masz jakies fotki?

Kto będzie w Gładyszowie? Bo my planujemy wyjazd rodzinny.
http://peckiel.pl/huculy/chmielewo-20-sierpnia-2011/ - relacja z Chmielewa, zapraszam 🙂
marysia550 dzieki, a juz wyjasniac czemu go przytrzymal bo glownie widac to w skoku. Browar mial pierwszy raz ustawiony podwojny szereg i uciekal, musielismy go  mocniej przytrzymac i nakierowac. a ze Wojtek sie bardzo skupil na swoim zadaniu to mu pozniej nie oddal wodzy😉 pozostale skoki juz byly "normalne" i prawidlowe. Czasami niestety trzeba matołka przytrzymac mocniej a szczegolnie w te dni jak sobie umysli ze bedzie twardy i zadziorny🙂 ciezko wytlumaczyc jego psychike i ma troche dziwna🙂 to trzeba zobaczyc😀
Ale dziekuje za opinie to wazne🙂
Jeszcze zbey niuniek schudl byloby super, a on koniecznie chce dobic waga do cioci Łezki🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
24 sierpnia 2011 07:46
Ja bym chętnie pojechała do Gładyszowa, ale w tym samym czasie mamy czempionat źrebiąt, na który chcę zabrać małego. Szukamy stawki hucułków, może ktoś chętny by pochwalić się swoim maluchem?  🤣
Kurczak- ja bym się pochwaliła, ale na miejscu 🙂 Poza tym moje nawet nie opisane są jeszcze, a gdzie tam do paszportu....
Alisaa- popatrz, też na ostatnie zdjęcie w kontekście ręki. A co do odchudzania to...dałam sobie czas przez wakacje odchudzić Funkię i Pelargonię. O ile Funkia jest już w dobrej formie i  w sumie zastanawiam się czy niedługo nie zacznie ją źrebak zbytnio wyciągać, to Pelcia ma tak rozepchany brzuch, że ja nie wiem co to będzie.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
24 sierpnia 2011 09:16
A co do paszportów, to nie ma tragedii, dzwoniłam do związku i jeżeli koń został zgłoszony do opisu, to to wystarczy 🙂

Ja też planowałam odchudzić moją krowę, ale jakoś nam nie wychodzi. Mam wrażenie, że babsko jest jeszcze większe niż przed wyźrebieniem  😵
Kurczak- planowałaś czy działasz? Bo ja na prawdę nie popuszczam kobyle, dużo chodzi i to nie lekko i efekty minimalne.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
24 sierpnia 2011 13:38
marysia550 w sumie, to bardziej planowałam niż działam  😡 Ogólnie baba ma po wyźrebieniu zaburzenie równowagi, jeżdżę z nią dłuuuugo i woooolno, co by kobitka przywykła do nowej figury, ale efekty są minimalne. A miała w tym roku jechać próbę 🙁
Kurczak Jechałam na srokatej Afazji ( pierwsza na płycie i na próbie) i gniadej Perle ( 3 w próbie) 🙂
Był dziś weterynarz i powiedział że Bohema naciągneła sobie mięsień łopatkowy 😵 Normalnie jestem tak załamana że szok 😤 Wiecie może co jest dobre na takie naciagnięcie jakieś maści cos takiego?
bielanska21 zapewne jakieś wcierki rozgrzewające 🙂
bielanska- a weterynarz diagnozę wystawił i nie powiedział co z leczeniem?

nerunia- nie podobna jesteś do siebie na wcześniejszych zdjęciach z Czakrą 🙂 A co u niej?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
24 sierpnia 2011 23:20
nerunia już Was pamiętam 🙂 Pamiętam też, że rzuciły mi się w oczy Wasze ochraniacze, na które choruję od jakiegoś czasu  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się