Kącik Ujeżdżenia

Ja starym zwyczajem sobie pogadam jeśli można 🙂
Zawody w Bajardo super, na prawdę świetnie przygotowane. Jak dla mnie bardzo wysoki poziom zawodników.
Kucyk chodził kiepawo, ogólnie miał focha i na rozprężalni nie chciał robić nawet głupiego ustępowania  😤 Ale mimo wszystko oceny nie były złe, nawet jakieś 7ki się trafiły 🙂 Drugie oczko zaliczone, jeszcze tylko dwa i będzie licencja.
W drugim przejeździe zabrakło mu już siły, a raczej chęci do czegokolwiek. (Any ideas jak zmotywować konia?)
Żadne dodania nie wyszły tak jak powinny wyjść (na treningu były super). Nowe siodło też nie ułatwiało mi jazdy. Musiałam skrócić strzemiona, bo okropnie się ślizgałam (brak leja) i nie mogłam złapać równowagi.
Poznałam Juliadnę 🙂 I teraz jestem już pewna, po obejrzeniu galerii volty, że widziałam Koniczkę i teraz mi głupio, że się nie przywitałam, nie byłam pewna czy to Ty. Nadrobię to 😉

I jeszcze raz pragnę podziękować ekipie, która pomogła nam w załadowaniu dziada - Jasnego. Ja nie miałam juz siły z nim walczyć w pojedynkę.

Za tydzień pewnie znów się pojawimy na czworoboku, ale tym razem w Aromerze. 🙂
lostak   raagaguję tylko na Domi
22 sierpnia 2011 11:35
wiesz Ela... to chyba nie ma az takiego znaczenie.  ot rodzynek sie znalazl😉
nie ma sie co nakrecac... ogladajac ostatnio bardzo duzo maszynek w holandii stwierdzam, ze nawet jakiekolwiek gonienie ich nie ma sensu.  przedwczoraj przyjechala do nas do stajni kobylka, ot taka mila spokojna 3 latka... jest najlepiej ruszajacym sie koniem z 40 ktore mamy.  i nie byla to klacz za setki tysiecy euro.  moze w niedziele nagram ja pod siodlem i wstawie jak sie wlascicelka zgodzi.  material do pracy nieporownywalny z tym co widzialam na eliminacjach do czepionatow.  tam, nie mialaby szans.

oto i ona:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 sierpnia 2011 11:41
no fajna kobyłka, bardzo żwyiołowa. A co ona ma na szyi - obróżkę p-ko owadom?
lostak   raagaguję tylko na Domi
22 sierpnia 2011 11:43
dokladnie
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 sierpnia 2011 11:45
A wiesz może czy działa ta obróżka?
lostak   raagaguję tylko na Domi
22 sierpnia 2011 11:50
Elu, skoro ja ma to raczej nie dla urody... 😉 a tak na powaznie, odstrasza dobrze owady od glowy na padoku
Elu, skoro ja ma to raczej nie dla urody... 😉 a tak na powaznie, odstrasza dobrze owady od glowy na padoku

Dawaj (proszę :kwiatek🙂 namiary na to coś - jeśli oczywiście macie jakieś linki do tego produktu w sklepach online.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 sierpnia 2011 12:00
Aha dzięki! Taką obróżkę widziałam w sklepie Stajnia w Warszawie.
[quote author=lostak link=topic=11.msg1104344#msg1104344 date=1313587479]
wiesz Ela... to chyba nie ma az takiego znaczenie.  ot rodzynek sie znalazl😉
nie ma sie co nakrecac... ogladajac ostatnio bardzo duzo maszynek w holandii stwierdzam, ze nawet jakiekolwiek gonienie ich nie ma sensu.  przedwczoraj przyjechala do nas do stajni kobylka, ot taka mila spokojna 3 latka... jest najlepiej ruszajacym sie koniem z 40 ktore mamy.  i nie byla to klacz za setki tysiecy euro.  moze w niedziele nagram ja pod siodlem i wstawie jak sie wlascicelka zgodzi.  material do pracy nieporownywalny z tym co widzialam na eliminacjach do czepionatow.  tam, nie mialaby szans.

oto i ona:

[/quote]

Lostak no kopia mojego nowego 4latka po Dimaggio 🙂 Bardzo fajny kon. Osoba bedaca w Holandii jezdzcem testowym na ich czempionatach tez wlasnie mowila, ze super material maja. Gonienie ich nie ma sensu, to fakt.
anja, ale konia nie kupili "niemcy" tylko namacalna osoba - Schockemöhle o jakim wielkim planie Ty mówisz? Nienawidzę polskich spisków, nie mieści mi się to w głowie.


Wiesz rewir, Holendrzy sprzedaż Totilasa, uważają jako porażkę narodową i zdradę, oni z Niemcami ,jak my z ruskimi.
Osobiście popieram wypowiedź anji, nie ten koń pod tego jeźdźca, ja tam bym przesadziła tego flegmatycznego Niemca na Sister de jakoś tam, a Galla z powrotem na Totka. No ,ale to tylko są moje marzenia. 😉



Fuego dogania Totilasa! Tylko patrzec, jak go przegoni  😀


Fuego ,to mój cichy faworyt,  ,,żyleta" nie koń, bardzo mu dopinguję.  😅
Z ciekawosci...
obejrzalam wyniki ME i jest tam taka smieszna tabelka pod tytulem Prize. Wynika z niej ze zwyciezca dostal 15.000 euro a Beata Stremler jako 12sta - 800 euro... to sa zarty jakies?  😲  serio za 12 miejsce w Europie dostaje sie niecale 3,5tys zl? troche zenua... 🤔
Z ciekawosci...
obejrzalam wyniki ME i jest tam taka smieszna tabelka pod tytulem Prize. Wynika z niej ze zwyciezca dostal 15.000 euro a Beata Stremler jako 12 800 euro... to sa zarty jakies?  😲  serio za 12 miejsce w Europie dostaje sie niecale 3,5tys zl? troche zenua... 🤔


Hehehe, faith wstaw przecinek czy cuś (np napisz 12-te miejsce) pomiędzy 12 a 800 euro bo ja to jako jedną cyfrę przeczytałam i chwile mi zajęło rozszyfrowanie posta😉
ajm sorry... no tak czy siak, kurcze, troche mnie to zagielo...
faith, A dlaczego Cię zdjęło? Była 12!, poza 10-tką nawet. U nas powyżej 3-go miejsca nie dostałaby nic. A i pierwsze 3 miejsca nie mają na zawodach uj. o takiej kwocie co marzyć.
Bo tak sobie pomyslalam, ze jak ktos pracuje z koniem dobre kilka lat i jest 12 w Europie, to jednak nalezy mu sie cos wiecej... nie wydaje mi sie zeby to byl slaby wynik. o pieniadzach w polsce to nawet nie wspominam i sie nie ludze🙂 pewnie sie po prostu nie znam🙂
IMO: obróżka nie działa.
Po 2gie: siedzę u Zandvoorta i obserwuję.  😎
paa, Oj zazdroszczę, zazdroszczę!  😍 Ja na pocieszenie i dla przypomnienia oglądam co jakiś czas treningi z nim, żeby nie zapomnieć co nam radził 😉
oti   Everybody lies...
23 sierpnia 2011 20:39
Kto się wybiera do Aromeru w sobotę? 🙂

W ogóle robił ktoś może jakieś zdjęcia w weekend w Bajardo?
trochę zdjęć jest na faceboku na naszej stronie klub jeżdziecki plejada. Zdjęcia zrobionę przez Juliadnę
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 sierpnia 2011 21:52
paa, opowiedziałabyś coś więcej!
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 sierpnia 2011 12:09
IMO: obróżka nie działa.
Po 2gie: siedzę u Zandvoorta i obserwuję.  😎


oo, fajnie. Napisz co tam zaobserwowałaś więc.

Apropo obróżki: czyli mamy 1:1 na działa/nie działa - czyli na dwoje babka wróżyła póki co. 😉
Jestem na miejscu 2gi dzień, więc na razie ogarniam temat😉
Ale- to co zachwyciło mnie dzisiaj i mamy to już na stałe wpisane w trening- specjalna ścieżka do poprawy stępa. Za stajnią, wygląda jak to, po czym biegnie i skacze skoczek w dal, wyłożone podkładami (czy czymś podobnym) w odpowiednich, stępowych odległościach. Kilkanaście kroków stępa, przerwa na jakieś 3-4 kroki i znowu 5-6 kroków przez podkłady. Jest nawet odpowiednio skonstruowane miejsce do zawracania. Postaram się cyknąć zdjęcie.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 sierpnia 2011 19:36
oo no to faktycznie nowośc 🙂
oti  - ja robilam fotki, ale skupiłam się na kilku koniach ...
Powiedz, jaki numerek, jakieś znaki szczególne ... może znajdę coś z przypadku 😉
Megane, a masz konika polskiego? 🙂
niestety nie mam 🙁 jakoś później zaczęłam zdjęcia robić... nawet w tle Was nie mam 🙁
oti   Everybody lies...
25 sierpnia 2011 18:00
Megane,
rudy ogier Kilimandżaro, numerek 8. Jakbyś cokolwiek miała, to chętnie bym obejrzała!  😀
Szkoda, no nic. 🙂
apropos mistrzostw w Rotterdamie i problemów z oglądaniem:

Prawdopodobnie o tym wiecie, ale jeśli ktoś ma telewizję n  to na jednym z ostatnich kanałów ( u mnie 859 chyba) jest włoska telewizja Class Horse TV oglądnęłam całe mistrzostwa bez przerw, problemów, w dobrej jakości i jedyny minus to to że nie rozumiałąm komentatorów  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się