Biotyna

caroline   siwek złotogrzywek :)
14 października 2010 19:08
_kate, ja - mając konia podkutego na 4 nogi - popieram w 100% to co napisała tajnaa.
i mając jako takie doświadczenie z dietami koni - konie na RZECZYWIŚCIE właściwej diecie nie mają problemów z kopytami, w tym z ich elastycznoscią czy tempem przyrostu.
dlatego uważam, ze nie masz co się oburzać, tylko raczej powinnaś potraktować stan kopyt swojego konia jako WYRAŹNY sygnał alarmowy, ze coś jest zdecydowanie nie tak jak powinno być.
i moim zdaniem ograniczanie się w takiej sytuacji do podawania biotyny jest w 99% wyłącznie mydleniem sobie oczu, a nie rzeczywistym radzeniem sobie z problemem.
caroline uwielbiam Cię  :kwiatek:
własnie z tego powodu, że jest coś  nie tak ponawiamy badania. Choć mam wrażenie, że przerobiliśmy już wszystkie możliwe dodatki. Tak jak mówię, wyraźnie poprawił się na meszu, musli i biotynie, więc to są składowe jego diety. Co jeszcze mu podawać? teraz próbuję żelatyny, choć obawiam się, że wyniki badan będą przekłamane jak tyle dodatków dostaje.
ja doskonale rozumiem ten problem. sama go przerabialam. robilam WSZYSTKIE mozliwe badania , wszystkie wyniki byly bardo dobre, a kopyta rosnac nie chcialy. dieta ustalana ze specjalistami i NIC. tylko specjalistyczne dodatki na kopyta uratowaly sytuacje, ale to tez nie do konca, bo kon mlodziutki i zamiast diety dla mlodziakow mamy diete 'kopytowa'. no ale coz zrobic, nic innego nie przynosilo efektow. kowal i weterynarz pocieczaja mnie tym, ze to kon z odzysku i i tak jest OK i ze slabe kopyta moze miec przez genetyke. ale jakos nie przekonuje mnie argument 'ten typ tak ma'. a jednak z drugiej strony przerabialismy juz wszystko.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
08 listopada 2010 17:51
Myślę, że mogę bez przeszkód polecić Equistro Kerabol.
Mój koń "pije" już 4 butelke i kopyta faktycznie poprawiły się. Bez problemu podkowy wytrzymują 8tyg do kucia. Nic się nie strzępi, nie łamie. Peknięć brak, a stare się powoli zacierają, bo koń kopie przodami po drzwiach boksu gdy żebra o jedzenie. A kopyta były naprawdę słabę i ciężko miały wytrzymać u słonia 180cm w kłębie.
Tak sobie czytuję ostatnio ten wątek i chciałbym zapytać Was o zdanie nt preparatu o składzie jak poniżej:

• biotyna 200 000 mcg
• witamina E 10 000 mg
• witamina A 500 000 j.m.
• cynk w formie chelatu 6 000 mg
• mangan w formie chelatu 500 mg
• selen organiczny 50 mg

Dawkowanie 100g/szt/dobę

Nie stosowałem nigdy biotyny, bo raczej nie było potrzeby. Pytam, bo widzę, że tu przede wszystkim różnie cenowo te preparaty się kształtują, a cena tego wyżej to mniej niż 15zł (piętnaście) za 2kg opakowanie.

wawrek jeśli można wiedzieć co to za preparat ? Pytam bo skład jest całkiem sensowny no i tani jest jak na taki preparat.
😉 To jest biotyna przeznaczona dla krów na racice  😉

Producent: Ekoplon
wawrek to jest sklad w ilu gramach?
pamietaj o toksycznosci selenu
trochę odświeżę temat 🙂

właśnie przyszedł do mnie biotiderm czyli biot. dla futerkowych i w jej skład wchodzi :
biotyna 2000000 mcg
sacharoza 760 0000 mg /kg
oraz jak pisze
cukier z buraków cukrowych w % 97,4

do tego kupiłam wit . bestermine które zawierają
cynk: 15000 mg/kg
selen: 15,0 mg/kg

nie zawierają wit. C

oraz biotyny: 5000 µ/g czyli raczej ilości śladowe .

Martwi mnie trochę brak wit C , która chyba zwiększyła by przyswajalność oraz cukier w biotidermie. Zawartość cynku była by chyba ok , jednak dawkowanie biotidermu już wychodzi mniej opłacalnie bo 100 g proszku na 500 kg.

Konik nie ma problemów z strukturą kopyt , chcieliśmy wzmocnić włosy i futerko , dodatkowo niedługo będzie dostawać olej lniany i chwilowo dostaje wit E 🙂

Normalnie licząc kerabol około 200 zł , starcza na 100 dni (około 3 miesiące) , czyli na miesiąc wypada 60 zł
Biotiderm zamówiłam 4kg - 50 zł , przy 100 g na dzień , wychodzi że te 4 kg starczą mi na około 40 dni .
+ witaminy liczymy koło 4kg - 4 miesiące , za miesiąc 5 zł około
Patrząc i podając preparaty wg. miarek stosunek cenowy jest bardzo podobny , kerebol jest droższy około piątaka bez witamin które kosztują grosze. Więc dajmy różnice z wit. 10 / 15 zł.


I po ile tego dawać jeśli chcemy poprawić sierść i dodatkowo "nie przesłodzić konia" ? Czy takie podawanie 100 g preparatu z cukrem może wpłynąć w sposób negatywny na wątrobę ?



Lanka_Cathar   Farewell to the King...
04 lutego 2011 19:19
Przerzuciłam moich podopiecznych z biotyny Officinallis'a na Humavet. Zdecydowanie bardziej wydajny, rzeczywiście starcza na 3 msc, a nie na 1 msc. Na jednym sierściuchu już przetestowałam, teraz w obroty poszły dwa kolejne.



I po ile tego dawać jeśli chcemy poprawić sierść i dodatkowo "nie przesłodzić konia" ? Czy takie podawanie 100 g preparatu z cukrem może wpłynąć w sposób negatywny na wątrobę ?







może wpłynąć negatywnie na KOPYTA  ❗ 😉
o szczegóły zapytaj w wątku "naturalna pielęgnacja kopyt"
A ja mam śmieszną sytuację. Kobyła miała fatalne kopyta latem, bo  w sumie tylko na owsie i świeżej trawie. Torfowe pastwisko i dość twardy lub piaszczysty padok do jazd - po sezonie kopyta masakra - suche, połamane, odłażące kawałki.
Po przeprowadzce do innej stajni wiecej treningu = owies, musli witaminy. Dostawała Biotiderm dla futerkowców, kopiastą miarkę od Sukcesa, elektrolit, witaminki ze "sredniej półki", marchew, jabłka itd. Ponieważ mocno schudła w wakacje to także Muscle Builda i przez 2 miesiace Pavo Condition Extra.
Teraz kopyta są piękne (smarowałam zimą sporo) i pewnie nigdy się nie dowiem czy to zasługa Biotidermu czy lepszego żywienia - w każdym razi warto było zainwestować. Koń wgląda wspaniale - biotiderm odstawiony, ale pewnie na wakacje znowu zaczne dawać a od zbilansowanej diety na pewno już nie odstąpie 😉
Szukałam ale znalazłam mało opinii ... czy ktoś używał tej biotyny Castor http://www.amigo-konie.pl/product_info.php?products_id=1738&topSsid=5d7867c719a3e2b7f99b1850781294ad ? I chciałby podzielić się wrażeniami  :kwiatek:?
Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
25 sierpnia 2011 23:09
Mój koń ma problemy z linią białą, weterynarz zalecił mi kupno biotyny. Suplementacja ma być długoterminowa, póki co nabyłam pierwszą lepszą, dość drogą biotynę (dałam ponad 100 za 1 kg). Teraz widzę, że ceny biotyny bardzo się wahają, od 37 zł za 2 kg (sukces)... pytanie brzmi: czy jest jakaś różnica poza składem ilościowym (gdzie np. w biotynie sukcesu widzę więcej biotyny w biotynie niż w mojej 😉) ? Nie wiem, wchłanialność, efekty? Skąd te różnice?
póki co nabyłam pierwszą lepszą, dość drogą biotynę (dałam ponad 100 za 1 kg).

Czy droga ta biotyna, to nie można liczyć na kilogramy, tylko na czas podawania i faktyczne ilości dostarczanych składników. Dobra biotyna poza wysoką zawartością biotyny będzie miała też cynk i miedź, bo w połączeniu z nimi jest o wiele lepiej przyswajalna. Warto poczytać składy i zwracać uwagi na jednostki - mg to zupełnie co innego niż mcg 😉

Z takich sensownych biotyn to masz Makanę, Officinalisa (super wydajne opakowanie, 2 stówki za butelkę, ale wystarcza na 3 miesiące), Orlinga. Bardzo fajny jest też granulat Formula 4 Feet - w wakacje zrobiłam kurację Skwarkowi i rąbał zielone granule jak szalony 😉

Z biotyną trzeba też pamiętać o tym, żeby pojawiły się jakieś wymierne rezultaty i efekty w kopytach, to trzeba ją podawać minimum 3-4 miesiące, a optymalnie pół roku lub rok...
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą biotyną http://www.mksklep.pl/nutri-horse-1000-p-5940.html ??? Widać jakieś efekty czy lepiej zainwestować w coś droższego?? Byłabym wdzięczna za odpowiedzi 🙂
warto też pamiętać o biotynie od Podkowy - cenowo wychodzi bdb, ma miedź, cynk i może mieć krzemionkę
i o zgrozo - mojej kobyle zaczęła rosnąć po tym grzywa jak nigdy wcześniej
jest tylko jedna wada - dość obrzydliwa w smaku i nie każdy koń chętnie zje
Również polecam tą biotynę , tylko ja mam bez krzemu. Młodemu zaczęła rosnąć w końcu czarna grzywa bez dodatków rudych włosów.
I można ją chyba zamówić również w granulacie jak się nie mylę, jest niewiele droższa  a masz pewność ,że koń zje.I całe opakowanie starczy na 3 miesiące, wiec jak za 40zł to się opłaca bardzo. 😉
http://www.zooplus.pl/shop/konie/uzupelnienie_paszy/vitamine_mineralien/174292#top
Pytałam w wątku o dodt. minerałowych, ale nikt  mi nie odpowiedział. Może któraś z was stosowała?
Endurka, Siwaa właśnie ją zamówiłam 😉 Jestem ciekawa co z tego wyjdzie. Chcę podawać przez 6 miesięcy później przerwa, więc wzięłam od razu 2 opakowania 😀
xxagaxx - ja podaję od 2 września, efekty już są więc i  u Ciebie szybko  powinny być.
Dodatkowo wcześniej miałam ciemnogniado rudego konia a teraz jest po prostu ciemny, ma resztki rudawych włosów ale myślę , że jak zgubi zimowy włos a będę dalej podawać suplement to efekt będzie w 100%  .Też mam zamiar wg producenta podawać 6 miesięcy a potem przerwa.
Dam znać jak będzie u mnie😉 Konia mam rozkutego od sierpnia i kopyta takie średnie są ;/  Sierść za to doskonała, jestem ciekawa czy będzie jeszcze lepsza 😉
U nas kopyta są ok, ale przy ogromnych opadach w strzałkach powiększały się rowki centralne i trzeba było zastosować preparat, a teraz pomimo codziennego padokowania na mokrym podłożu nic się nie dzieję.I nie ingeruję żadnym preparatem, nic a nic.

Z czystym sumieniem polecam.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
22 grudnia 2011 19:34
Dziewczyny mam właśnie zamiar kupić kobyle biotynę kompleks dokładnie tą http://www.podkowa-liny.pl/produkty.php?kategoria=14&lang=pl kopyta po rozkuciu średnie są niestety :/ I mam takie pytanko... Jak ją podawać? Od razu napiszę, że kobyła nie je żadnego mokrego jedzenia typu otręby.
ja mam te biotyne kompleks, podaje normalnie do zarcia. w sensie nie mocze ani nic, kobyl meeeeega wybredny, a to szamie bez grymaszenia.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
22 grudnia 2011 19:40
oo to super dziękuję  :kwiatek:  Myślałam, że trzeba na mokro podawać  😉
ekuss   Töltem przez życie
22 grudnia 2011 20:18
A co sądzicie o tym?

Składniki odżywcze
Metionina (%) 20
Witamina B6 (mg/kg) 2.000
D-Biotyna (mcg/kg) 1.333
Miedź (mg/kg) 5.333
Cynk (mg/kg) 26.667
Lecytyna (mg/kg) 66.667
Gillian   four letter word
23 grudnia 2011 14:40
mój nawet moczonej nie chciał jeść. Przemycałam po pół porcji w meszu. Teraz mam w granulacie i nie ma żadnego problemu bo koń zjada z ręki jak cukierki.
sposób na biotynę - i nie tylko. Rozpuścić w letniej wodzie i dodać do paszy. Dodatek mięty znakomicie zwiększy smakowitość.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się