Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

w Świecie Koni są propozycje 😉 można je sobie zobaczyć
naciau-jest nowe miejsce gdzie bedzie stal parkur,podloze trawiaste
a zawody nie jak zawody tylko duzo lepiej szczegolnie w towarzyskich,porzadne nagrody,mila  przyjazna atmosfera i mega super zarcie
My z Polką wpadamy 🙂, chyba że będzie deszczowo bo koń niepodkuty a na trawie ryzykować raczej nie będę 🤔
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
27 sierpnia 2011 10:22
dublowaty, najpierw staliśmy tam w latach 2000 - 2003, potem byliśmy w stajni w Rosanowie i wróciliśmy do Andrzeja w 2005 roku. A którego konia od Asicy kupiłaś?

Miszka, to muszę się przejechać na ten tartak. U mnie lepiej, wracam po chorobie do formy, ale Gniady znowu trochę mi dycha (najprawdopodobniej copd), dlatego musimy przeprowadzić małą rewolucję w stajni (trociny, moczone żarcie i nowe leki). Ale wierzę, że wyjdziemy na prostą 🙂

panga, jeszcze dwa lata temu nie było z trocinami żadnego problemu, bo stolarze chętnie je oddawali nawet za darmo. Teraz natomiast większość pokupowała sobie maszyny do przerabiania ich na pelet i ni cholery nie chcą nawet sprzedawać 🙁 Mój teść też zawsze mi dawał trociny, ale on również zakupił ową machinę i przerabia trociny na pelet, którym pali w domu w piecu. Więc generalnie jest ciężko 🤔
insanity ja też na bosaka jadę na tą trawę 🙂 W Ranczu zawsze robią porządne zawody, fajna jest tam atmosfera.
MagBan93   Hennowata rudość :]
28 sierpnia 2011 20:15
muszę jeszcze pomyśleć...
ma ktoś transport żeby dołączyć kobyłkę z Oleńki?...
kkk pytałaś o pasze u nas blisko ŁKJ jest sklep zoologiczny gdzie takie pasze można zamówic.......
fajnie w ranczu zawody pewnie wpadne focie porobic.
NIe poznajesz konia Aśki ? 🙂 Ja jeździłam tam w latach 2002-2006 ....Jeździłam długo na Lordzie,a kupiłam Dubla 🙂
A jeśli chodzi o pasze to rzeczywiscie ... Lenka ma racje. Można zamówić,a na miejscu kupic cukierki. Jest to na ul. Długiej (od ŁKJ prosto .. po lewej stronie jest Gruby Benek i sklep zoologiczny)
Gdzie dokładniej jest ten sklep zoologiczny? Jakiś numer ulicy albo charakterystyczny punkt bo nie znam tych okolic zupełnie 😉
I może ktoś wie w jakich godzinach jest czynny?
Zgierz, ul Długa 106 🙂
dowóz karm powyzej 15kg do klienta za jakąś opłatą.
telefon: 602 151 048

Możesz poprosić o katalog pasz, a jak już wiesz co chcesz to musisz panu podać nazwe i sprawdzi za ile może sprowadzić 😉 czynne od 9 lub 10 do 18 🙂
Dla zainteresowanych w sobotę odbędą się zawody towarzyskie w Las Pegaz, oczywiście ujeżdżeniowe.  Propozycje na śk.pl
dublowaty dzięki za pomoc  😀
O której zaczynają się zawody w Woli?
Heroina, gdzie sa te propozycje, wyszukiwarka nie dziala, bo nie wyswietla nic z haslem las pegaz , a recznie cos tez  nie widze? moze poratujesz linką?
MagBan93   Hennowata rudość :]
30 sierpnia 2011 18:04
do Woli Kazubowej naprawdę nikt nie jedzie sam i nie potrzebuje pary...?  😕
a co tam dokladnie bedzie?
porządne zawody regionalne i porządne zawody towarzyskie🙂 w skokach oczywiście🙂
bo jakbym znalazla kogos kto na kobyle pojedzie to bede dysponowala przyczepa i miejscem na konia jeszcze jednego. bo milo byloby zobaczyc kobyla kicajacego jakas mala eLkę 😉
Myślę, że na 4 dni przed zawodami będzie ciężko kogoś znaleźć, chyba że się mylę.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
04 września 2011 08:34
i jak zawody? słyszałam póki co same pozytywne opinie 🙂 tylko tyle że LL i L bardzo zaniżone. faktycznie tak było?
towarzyskie tak -byly zanizone ale nie duzo 5-7cm co przy parkurach w innych miejscachw Lodzi nie jest czyms nadzwyczajnym
w regionach od L wszystko bylo na wymiarach prawidlowych i w granicach o jakichsie mowi na kursach gosp toru
dla mnie jako widza i sedziego zawody fajne
poza paroma szkoleniowcami co sie darli zeby szybciej bo zawodnik krazy po placu iles tam, a potem gubi mape (czyzby za malo czasu jednak bylo na zapamietanie trasy??),pokrzykiwania itp. sa po prostu... no... poziom zachowania swiadczy o danej osobie.
kilka koni skakalo tak odgietych ze az bolalo-w L i  LL towarzyskich
kapitalna jazda Podedwornego, " brudna "(brudne ofiecerki, plamy na bryczesach,frak rowniez nie za swiezy) zawodniczka  na szczescie nie od nas -a mowia, ze jezdziectwo to sport elegancki,wizyta  Tomka Kleina  na takich zawodach jako goscia specjalnego-kurde sama bym chciala odbierac nagrode z Jego rak. Podloze na pewno duzo lepsze niz rok temu, ale wymaga jeszcze troche pracy. Nagrody baaardzo fajne-  kasa i sprzet (ochraniacze,oglowia,kuferki ze szczotkami,derki) mysle, ze Gajewnikom baaardzo daleko do atmosfery  i nagrod jakie byly w Ranczu

oprocz tego kapitalne pierogi,bigosik, kotleciki
kupa znajomych,ktorzy z usmiechem na twarzy zjezdzali z parkurow
to tak na szybko
zdj robila nasza forumowa Claudia wiec mozna do niej walic na pw

Dla mnie trochę przegięciem było losowanie miejsc w regionalnym LL, ale to chyba jedyna wada tych zawodów.

Oczywiście atmosfera cudna ^^

Może ktoś ma galerie z zawodów i poda link ?
jakie losowanie miejsc? 😲
puchary byly losowane nie miejsca
A to nie to samo ? Nie jest to reakcja na to, że nic nie wylosowałam (wylosowałam), ale uważam, że puchary powinny dostać osoby które w 100 % je wygrały.
możesz mi wyjaśnić co masz na myśli  pisząc w 100procentach je wygrały?
i nie jest to samo-miejsc się nie losuje na żadnych zawodach, miejsca się zdobywa wynikiem...
W 100 % czyli właśnie wynikiem, czystym przejazdem i czasem. Zdobywasz miejsce wynikiem i uzyskujesz nagrodę adekwatną do miejsca. Zająłeś wynikiem I miejsce więc wygrywasz puchar za I miejsce.
Heroina- nie ten konkurs-poczytaj przepisy 😎
Przepisy przepisami. Po prostu czuje niedosyt, nawet po takim LL  😉
Heroina, postaram się wyjaśnić Ci sytuację. Zacznijmy od lektury propozycji zawodów. Konkurs o którym wspominasz to:

Konkurs  nr:  1 – LL  dokładności bez rozgrywki – art. 238  pkt. 1.1,

To powinno w zasadzie wyjaśnić całą sprawę bowiem zawodnik biorący udział w zawodach sportowych powinien znać wszelkie regulacje dotyczące jego udziału w konkretnym konkursie. Jak sądzę jednak, nie przeczytałaś przepisów, a zatem kolejny cytat, tym razem z Przepisów:

Artykuł 238. METODY USTALANIA WYNIKÓW WG TABELI A
1. Konkursy dokładności
1.1. Zawodnicy z tą samą liczbą punktów karnych zajmują miejsca
ex aequo, a nagrody muszą być podzielone. O pierwsze miejsce może
być przeprowadzona jedna lub dwie rozgrywki na zasadach konkursu
dokładności, w zależności od warunków podanych w propozycjach.


Wróćmy raz jeszcze do informacji zawartych w propozycjach, gdzie nie było żadnej wzmianki o ewentualnej rozgrywce.
Zatem w konkursie nr 1, klasy LL podczas tych zawodów zwycięzcami konkursu byli wszyscy, którzy ukończyli swój przebieg bez błędów parkurowych i w normie czasu. Organizator przygotował (troszkę niekonsekwentnie) pucharki dla pierwszych 3 zawodników konkursu. Nie dało się ich jednak podzielić na odpowiednią ilość kawałków, tak aby każdy zwycięzca mógł zabrać sobie jeden ich kawałek. Wybrał więc jedyne sensowne rozwiązanie w tej sytuacji, czyli dokonał losowania pucharków.
To bardzo popularna metoda postępowania, po którą sięga wielu organizatorów zawodów sportowych nie tylko w Polsce.
Czy teraz przestałaś czuć niedosyt ❓
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się