Stajnie w Warszawie i okolicach

gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
26 sierpnia 2011 21:11
dostałam wiadomosć od Andżeliki od Śledzia która stoi w Majdanie w hawajce i chcem sprostować kilka rzeczy .
"dziewczyno ja wiem co tam sie dzieje jak mnie nie znasz i nie wiesz co z ko niem robic to sie ogarnij ! zaczni doceniac pania kinge uratowałą ci kurwa konia a ty co biedna chora i do konia po tym nie przyjechalas  to ty kurwa nie masz serca konia za tysiac złoty sprzedac bo co  konik sie znudzil . wes poszlas do gorszej stajni coe cie w chuja pewnie zrobia. powiem ci tak moze nie dogadals sie z pani kinga przez to ze kurwa jak tam bylas topotrafilas 10 telefonow dzienie wybrac do niej
. pysia nie placze na treningach bylam  na 90% treningach  jej od czasu kiedy tam stoje . ciebie w ciagu 2 miesiecy widzialm z 20 razy no halo . zastanow sie nad soba a nie oczerniasz. mojkon ma mega dobrze nic mu nie brakuje jest dopatrzony a to ze twoje konie staly razem t ciebie nie staj zeby staly osobno wes sie ogarnij i moze naucz sie pisac . kazdy bok s tyle samokosztuje a ty masz kurtwa kucyk ktory potrzrbuje malo miejsca. tesia ma 18 lat wiec to starszy kon i powinnas to zrozumiec moze ja cie na staros przenose  w gorsze warunki co ?? zacznij dbac o walsnego konia bo niedlugo ci pod tira trafi !!!!!!!!! wiesz moze jest ta kupa gnoju ale co z tego  przynajmniej konie w nim nie staja jak np. w pgr brodno !!! jak widzialam  jaks skaczesz to mi sie chce plakac bo ty nie umiesz skakac bo jednak sama sie konia boisz i nie umiesz na placu pracowac  nikt cienpewnie nie rzucal moze cos w glowce sie poprzestawiało ?
nie  dolacze do ciebie bo jest gflupia i przekrecasz wszystko. ty jest nie odpowiedzialna osoba"

1.Ona też nie potrafi poprawnie pisać ,ja chyba lepiej pisze .
2.to prawda stajnia znajduje się w miejscu gdzie są dwie ulice ruchliwe wiec niestety jak spadne z konia to on leci przez te asfaltówki ,zadzwoniłam otrzymałam pomoc ,nie pojechałma bo byłam zdenerwowana mam nadcisnienie i napady drgawek wiec nie puścimnie nikt do stajniw  takim momencie
3.konia sprzedałam bo stały wjednym boksie nie stać mnie było na dwa Bubu kocham po dzien dzisiejszy odwiedzam dzwonie ale nie moge mieć na własnosc poszła w dobre ręce nie zależało mi na kasie .
4.Pusia płacze ale nie zawsze byłam na treningach od marca do lipca i płakała przynaj,mniej dwa razy w miesiącu przy krzykach swojej mamy
5.mój kiuc ma prawo stać na swoim miejscu do końca pobytu w stajni a Tesia przeciesz mogła stanac w boksie któregoś innego konia P. Kingi czy np na zewnatrz w angielskim albo w boksie Majki ko n pensjonatowy ma prawo stać w boksie którym stał do tychczas konie stajenne mozna przestawiać taka przeważnie panuje zasada.
6. Mój kon nie wpadnie pod tira tu jest tylko jedna droga do mojego domu a na poligon bezpośrednio tiry nie jeżdzą ,jest bezpiecznie .
7.Rzucała mnie na lonży pani kinga Tak wzieła mnie na lonzy by pocwiczyć galop zdenerwowała sie i stwierdziła chcesz szybciej ...i pogoniła konia batem imówiąc to teraz będziesz skakać i sie ...nauczysz .Fajowo ..
8.Nie przekręcam nic taka prawda nie chcesz wierzyć jesteś tylko wakacyjnym włąścicielem co przyjechała na wakacje z koniem i chyba zostanie .
9.Tak bałam sie Bubu bo miała problemy hormonalne sprawdziłam wszystko kręgosłup ,nogi ,to anglik z humorami  i niestety leprzym wyjściem niż płacenie za utrzymanie było znmalezienie jej dobrego domu .
10 wcale tak zle nie jeżdze ,poprostu nerki nie rosną na drzewach wiec jeżdze roztropnie  a nie jak zdrowy człowiek .Czy wiesz ze z każdym przeszczepem jest trudniej znaleśc dawce gdy z rośnie liczba przeciwciała  to mój 2 nie słyszałam o 3-4 wiec uważam .



MajaK   Tina 2000-2013
26 sierpnia 2011 21:30
Kochani, z uwagi na to, że wolałabym zebrać manatki z Szarży, a wisi nade mną wizja wyprowadzki do Milanówka szukam czegoś niedaleko, gdzie dojadę PKP albo PKS'em albo dojdę piechotą. WKD odpada raczej, bo nie da się wieczorem wrócić, a ja niestety ze stajni wychodzę o 20:30 - 21.
Grodzisk, Milanówek, Brwinów, Janki, Żyrardów, Jaktorów, Międzyborów? Czy jest ciekawego w tych okolicach?

Wyszukiwarka nie wypluła mi nic na moją kieszeń w danej chwili. Oprócz jakiś Kuclandii etc, ale może bez przesady.

Co z EKO-FARMEM? Ile ta przyjemność kosztuje? Mają halę? Nie mogę znaleźć dosłownie żadnego kontaktu. Jest może coś jeszcze w Milanówku? Może być przydomowe, kameralne. Bukowski jeszcze żyje?


Dodam, że chodzi o kuca, a nie dużego konia. Jakieś pomysły? Co z Kozerkami?


Odpada TKKF (zresztą cała Podkowa, nie mam samochodu), Szarża, Pa-ta-taj, Kuclandia, BestHorses, na Sobieskich też mnie nie stać.

W Milanówku dlaej działą Eko-Farm teraz chyba jako Amber Horse. Ja mam inny tel. niż podany na stronie stajni. Hala jest. W katalogu jest, że 900 za pensjonat, niestety już tam nie stoję to nie umiem powiedzieć.
Bukowski z tego co wiem też dalej ma pensjonat. Nie ma hali.

Jeśli chodzi o Grodzisk i dojazd bezsamochodowy (mam to samo) - MArynki (850 czy 870), Kuclandia (raczje są miejsca, kuc 800 zł jestem na świeżo z cenami), Kozerki - Rancho (tam są miejsca raczej, cena 1000zł) Kozerki - ta druga stajnia - 500 zł jak w katalogu ale miejsc nie ma, no i kilka stajni przydomowych. Horsanka na Radoniach ale też raczej meijsc nie ma. Tyle co ma być blisko, żeby jakkolwiek dojechać czy dojść 🙂

Te stajnie jestem w stanie objechać z centrum Grodziska bez samochodu, o dalszych nie piszę.
głosuję za banem dla gajary, ja mam już tego dość w tym wątku

sorry za off top

a i dodam - też kocham swojego konia - wcale nie oznacza to, że go całuję i jak zasłuży to nie dostanie w dupsko

czekam na baty za bicie konia
emptyline   Big Milk Straciatella
26 sierpnia 2011 21:38
MajaK i Adam: bardzo dziękuję!
Endurka dziękuję.Człowiek uczy się przez  całe życie.Mi na razie troszkę wystarczy acz wiele jeszcze przede mną.
gajara18, nie wstawiaj tu tych wypowiedzi Angeliki bo się rzygać chce za przeproszeniem i może skończcie już te przepychanki, wystarczyłaby rzeczowa opinia na temat warunków.
Angelika jeżeli to miała być antyreklama dla stajni to udało Ci się🙂
No skończcie, naprawdę... Ja chyba z żadną z pań powyżej na siebie plujących nie chciałabym stać w stajni, tak więc co byście nie pisały, tylko wystawiacie jak najgorsze świadectwo Majdanowi...
Dzionka, dokładnie, jakie warunki by tam nie były, zawsze można zobaczyć i ocenić, ale niestety atmosferę tworzą ludzie.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
26 sierpnia 2011 22:14
ok Sorry za off topa ale sie zdenerwowałam ,Już mnie nie ma .Temat stajni Majdan zamkniety .
I dlatego jest mnóstwo stajni 🙂 A w związku z tym: mnóstwo charakterów właścicieli i mnóstwo charakterów pensjonariuszy ma szanse na znalezienie dla siebie odpowiedniego miejsca 😉 A poza tym, po to człowiekowi dano przywilej "mowy", aby rozmawiać i rozwiązywać niejasności, jeśli takowe istnieją🙂 Grunt to komunikacja🙂 Polecam wszystkim wyjaśnianie bezpośrednie problemów, a nie "wyciąganie brudów" i wzajemne wypominanie na forum 😉 Łatwiej, milej, itd...
Może się wepchnę w środek kłótni i się przypomnę, bo sprawa jest dosyć pilna  😉
Dziękuję wszystkim za polecane stajnie, ale z różnych powodów mi nie pasują.
Szukam czegoś czego nie ma w katalogu..
Podobno są 2 stajnie w Okrzeszynie . ktoś coś wie?
Podobno jest cos pod lasem w Jaroszowej Woli.
Jest coś w Ustanowie?
Przypominam wymagania  😉

Szukam:
Południowa część Warszawy najchętniej w rejonie pomiędzy Konstancinem a Tarczynem - ew. może być trochę dalej.

Musi byc:
Super opieka.
Pastwiska. Duże.
Bezproblemowe zakładanie derek w zimie.
Tareny do jazdy - bardzo chętnie las.

Nie musi być:
Nic poza tym.
Dojad bez znaczenia.
Cena też nie gra większej roli.

Ważne.
Zależy mi na czymś BARDZO KAMERALNYM  miłą i spokojną atmosferą - chętnie jakaś przydomówka.
zoyabea, Złotkowscy, Marta Warzęcha w Krupiej Wólce < o niej Ci mówiłam przez tel ale u niej nigdy nie ma miejsc 😉>

Napisz do wojenki i muffinki w sprawie stajni w Chynowie, są dwie b.kameralne.
O widzisz Burzolku -  Ty to zawsze wszystko wiesz 😉 :kwiatek:
edit. Bylam dzis w kastylii kolo grzmiacej - super sympatycznie i fajnie, ale jak dla mnie to ciut za daleko chyba  🙁
Lubię wiedzieć 😉
Niestety ale Tarczyn i spółka to te same km więc też możesz skreślić.
W granicach 30-33 km od Piaseczna.
Lubię wiedzieć 😉
Niestety ale Tarczyn i spółka to te same km więc też możesz skreślić.
W granicach 30-33 km od Piaseczna.


Wiem - Tarczyn i spolka to ostatecznosc bo tym razem chce uniknac korkogodzin  😎  :kwiatek:
lostak polecała Ci Chrzanowskich - z Twoich wymagań nie ma trawy, tylko piach na padokach

w kastylii byłam, małe boksy, brak treściwych w standardzie, brak miejsca do jazdy de facto - za tę cecę, którą mi zaproponowano - śmieszne
lostak polecała Ci Chrzanowskich - z Twoich wymagań nie ma trawy, tylko piach na padokach

w kastylii byłam, małe boksy, brak treściwych w standardzie, brak miejsca do jazdy de facto - za tę cecę, którą mi zaproponowano - śmieszne


Tak Chrzanowscy odpadaja z powodu braku pastwisk.
A w Kastylii zrobili wlasnie ujezdalnie, wygladalo to dosyc przyzwoicie. Dziwna ta informacja z brakiem tresciwych w standardzie  - rozmawialismy toche o zywieniu i wszystko w normie 🙂
Dzis jade tu:
http://www.wolnechwile.pl/
Ktos zna? Wie cos wiecej niz sama zobacze?
praktycznie nie ma tam koni na treściwych, ja gdybym chciała owies to powiedzieli mi 650
za tą cenę to sorry

a ta ujeżdżalnia to dla mnie parodia, beton i mikro rozmiar
Endurka,
Jakbys zobaczyla za co ja place teraz 900 to bys to uznala za parodie nad parodiami do n-tej - a  Kastylie, za calkiem przyjazne miejsce   🤣😉 😎
Moj i tak nie dostaje tresciwego, wiec mi to na reke  👀

Ja na razie przezywam pozytywne zaskoczenie odwiedzona stajnia.
edit. Stajnia Lisówka
... wsrod łak i lasow...stoi sobie takie cos.... 😲

mikro czesc pastwisk

i wnetrze stajni
zoyabea, ale to jest właśnie ta Kastylia? No jak dla mnie, to ślicznie tam 🙂

Dla mnie cena za stajnię bez hali to max 800zł, więcej bym chyba nie dała. Bo co zimą po pastwiskach, pięknej ujeżdżalni i innych atrakcjach? Życie kręci się raczej na obszarze stajnia-hala-socjal i tyle.
Dzionka, a jak wrażenia z Liderówki jak na razie?
zoyabea, ale to jest właśnie ta Kastylia? No jak dla mnie, to ślicznie tam 🙂

Dla mnie cena za stajnię bez hali to max 800zł, więcej bym chyba nie dała. Bo co zimą po pastwiskach, pięknej ujeżdżalni i innych atrakcjach? Życie kręci się raczej na obszarze stajnia-hala-socjal i tyle.


Nieeeee 😉 To nie Kastylia tylko Lisówka  😉
Mnie akurat hala nie jest potrzebna - wole w zamian trawe, las i dobra opieke. Tak niewiele a tak duzo  😵 😵 😵
Anaa, jak na razie jestem zakochana i już teraz mogę powiedzieć, że to najlepsza stajnia, w jakiej do tej pory stałam 🙂 Jest czyściutko w boksach, ani razu nie znalazłam kupy! Stajenny bardzo współpracujący- miałam okazję sprawdzić z okazji zdrowotnych niedomagań Dzionka i konieczności zrobienia przy nim paru rzeczy jak mnie nie było. No i te ogromne pastwiska, na których pasie się 12 koni... Dla mnie kosmos, nie jestem jeszcze przyzwyczajona do takich warunków. Mogę się przyczepić do podłoża na parkurze - jest trawiasto-piaszczyste, z całą pewnością odstaje od poziomu reszty rzeczy na tym terenie. Mają robić za to pro-czworobok na następny rok, zobaczymy.

zoyabea, a ile możesz przeznaczyć na pensjonat miesięcznie? Bo bez hali, a z pastwiskami to na pewno się coś powinno znaleźć 🙂 A hala JEST mi konieczna, przekonałam się o tym boleśnie tego "pięknego" lata, kiedy przez 3 tygodnie nie mogłam się na trening umówić, bo non stop albo lało albo podłoże nie schło  😤
kolezanka szuka stajni, czy ktos stoi teraz w Garo? Jak tam z opieka i padokami?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 sierpnia 2011 17:41
Z tego co ptaszki ćwierkają to w Garo akurat z padokowaniem to jest spory kłopot. Bo jakieś tam padoki nawet są, ale trzeba raczej samemu puszczać.
zoyabea, a ile możesz przeznaczyć na pensjonat miesięcznie? Bo bez hali, a z pastwiskami to na pewno się coś powinno znaleźć 🙂 A hala JEST mi konieczna, przekonałam się o tym boleśnie tego "pięknego" lata, kiedy przez 3 tygodnie nie mogłam się na trening umówić, bo non stop albo lało albo podłoże nie schło  😤


Tak jak pisalam - cena nie gra wiekszej roli - zaplace nawet 1000 za fajne miejsce bez hali i bajerow, ale musi ona spelniac wszystkie moje warunki w tym lokalizacyjne😉
Z hala lub zadaszonym lonzownikiem powiedzmy do 1300.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
27 sierpnia 2011 20:50
Arimona uderz do forumowej moneczki ona tam ostatnio często bywa  🙂
zoyabea, napisz coś więcej proszę o Lisówce 🙂 Jaka cena, gdzie, może jakiś link? Jeżeli pisałaś i mi umknęło, to przepraszam :kwiatek:
zoyabea, napisz coś więcej proszę o Lisówce 🙂 Jaka cena, gdzie, może jakiś link? Jeżeli pisałaś i mi umknęło, to przepraszam :kwiatek:


Prosz:
http://www.wolnechwile.pl/
Cena 750.
Stajnia na 18 boksow w tej chwili chyba 5 koni wlascicielki i 1 na pensjonacie. Dopiero sie rozkrecaja, wiec sie specjalnie nie oglaszaja 🙂
Jest zrobiona ujezdzalnia  - zadna profeska - ale jako, ze jest to teren lesny to jest tam prawie non stop sucho.

Z innej beczki - dlaczego mnie sie wciaz wydaje, ze na czas kontuzji stalas z Czardaszem gdzies w przydomowce pod Piasecznem?
Ech, czemu wszystkie stajnie budują się po "tamtej" stronie 🙁 Nie żebym chciała, zeby się nie budowały, ale przydałoby się też coś w północno-wschodniej części/okolicach Warszawy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się