Nasza twórczość fotograficzna cz. II

To proszę i coś ode mnie.
Takie jakieś, zawodniczki 🙂
Robione moją głupią cyfrówką + talentu nie mam, więc to chyba najgorsze zdjęcie jakie tu zamieszczono.  😂
Legion proponuję cofnąć się 2 strony i przeczytać post mery 😉
zuza   mój nałóg
26 sierpnia 2011 21:00
Amatorsko,choć staram się korzystać z  re-voltowych rad  😡

1.


2.


3.


4.
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
26 sierpnia 2011 21:07
Cuban, nikon D3000 + sigma 70-300 apo dg macro 🙂 bez zadnych soczewek, bo nie posiadam niestety 🙁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 sierpnia 2011 21:16
Jedno z Mazur.

zuza, Mogę sobie 2 umieścić na tapecie? Automatycznie zrobił mi się "wytrzeszcz"  😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 sierpnia 2011 21:32
olciiik, świetne!
zuza, ostrość na oczy.
Legion proponuję przeczytać pierwszy post w wątku i to, co w linkach zamieszczone.
edit: Notarialna, podoba mi się kadr. jednak wrzasnęłabym do tego pana z tła, żeby się przesunął na chwilę. trochę mi nie pasuje do tego i tyle.
zuza, tak okiem laika: strasznie mi się podoba ostatnie zdjęcie, bardzo ciekawa kompozycja  😍
Facella nie sądzisz, że w tym przypadku ostrość na oczy zepsułaby kompozycję zdjęcia? Według mnie właśnie tak jest dobrze, na pierwszym planie jest dziób, więc jest ostry. To jakaś żelazna zasada z tymi oczami czy co?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 sierpnia 2011 21:58
Facella, Nie mogłam wrzasnąć na pana stojącego tam, bo to pracownik śluzy (Śluza Guzianka, Ruciane Nida). Prędzej by zadzwonili po straż i wlepiliby mi mandat 😉

Chyba mam matrycę do czyszczenia, bo na pełnym kadrze rozmazane plamy mam :/
To jeszcze jedno. J. Nidzkie, z Leśniczówki Pranie.
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
26 sierpnia 2011 22:08
Huculska Ostoja lubie twoje zdjecia  😍 tylko tego z pajakiem nie lubie, bo boje sie pajakow 😉
Legion skoro najgorsze, to po co wstawiasz to zdjecie?  🙄
Tak sobie. żeby było. nie sami profesjonaliści tutaj dają zdjęcia. Poza tym, jestem ciekawa, czy wszyscy ci którzy zamieszczają takie piękne rady robią najlepsze zdjęcia na świecie. 😉
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
26 sierpnia 2011 22:20
Legion przeczytaj proszę mój post i post Libelli z poprzedniej strony 😉

Edit:
Legion lepiej wstawiać zdjęcia, które są na tyle sensowne, żeby się czegoś nauczyć - dlatego wszyscy wstawiają, to, co mają najlepszego, żeby "dobre" poprawić na "doskonałe" 😉 . No i to nie głupia cyfrówka odpowiada za kadrowanie  😉 Troszkę skupienia, pomysłu przy naciskaniu spustu migawki i nawet słaby aparat może zaprezentować zdjęcie z pomysłem.

Jedno zdjęcie z wczoraj. Wiem, że z lewej powinno być więcej kadru, ale tak głupio cyknęłam. Pomijając tę jedną rzecz - co myślicie?

zuza   mój nałóg
27 sierpnia 2011 10:00
Alabamka oczywiście  🙂
bostonka dziękuję.
Facella ,flygirl właśnie często zastanawiam się gdzie "zrobić" najostrzej,bo czasami podoba mi się ostro "tam gdzie nie powinno".Tak samo wiem,że "obiekt" nie powinien być centralnie na środku ale ta gęś inaczej mi nie pasowała.

Stiepan   can i ask you for something?
27 sierpnia 2011 14:45
m.indira na takie zdjęcia długo tu czekałem. Nie zmieniłbym w nich nic. Są na prawdę świetne.

zuza podoba mi się dmuchawiec-drzewo. Mimo, że przez ten zachód w tle wyszedł delikatny banał, niemniej pomysł fajny i zdjęcie przyzwoite.

flygirl co ma piernik do wiatraka? Wytłumacz mi jak ostrość może zmienić kompozycję? To dwa odrębne pojęcia - operując głębią ostrości możemy rzucić akcent na odpowiedni element kompozycji, ale nigdy nie możemy jej w ten sposób zmienić 😉 Swoją drogą to ja bym gęsi łeb spróbował cały w GO złapać - odsuwając się od niej nieco i przymykając obiektyw. Ale wszyscy wiemy, że w fotografii nie zawsze jest czas na takie zabiegi. Na następny raz warto mieć to po prostu na uwadze.

aniapa na zdjęcie patrzy się przyjemnie, bo amazonka krasavica i plastyka zdjęcia fajna. Kadr i moment ot takie sobie, jakich na każdej jeździe tysiąc 😉
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
27 sierpnia 2011 16:10
dziękuję za komentarz Stiepan . Ogólnie ciężko ze zwykłej jazdy uzyskać ciekawy, odkrywczy kadr, więc narazie dążę do tego, by te zwykłe kadry były dobre technicznie  😉 I powolutku zaczyna wychodzić, a gdy technika nie będzie sprawiała problemu, spróbuję uruchomić wyobraźnię.

Masz także serdeczne pozdrowienia od amazonki - Twoja wypowiedź bardzo poprawiła jej nastrój  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 sierpnia 2011 21:20
Facella nie sądzisz, że w tym przypadku ostrość na oczy zepsułaby kompozycję zdjęcia? Według mnie właśnie tak jest dobrze, na pierwszym planie jest dziób, więc jest ostry. To jakaś żelazna zasada z tymi oczami czy co?

osobiście wolałabym, żeby jednak była na oczach, albo tak jak pisze Stiepan, na dziobie i oczach. nie zawsze to co jest na pierwszym planie musi być ostre.

popełniłam ostatnio parę zdjęć.







a to nie pamiętam czy było, więc jak było, no to możecie mnie ochrzanić.
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
27 sierpnia 2011 23:06
Legion nikt nie twierdzi ze tutaj wstawiaja zdjecia sami profesjonalisci, a to ze ktos udziela porad wcale nie oznacza ze robi najlepsze zdjecia. Wiekszosc osob wstawia tu zdjecia, ktore wydaja im sie naprawde dobre, ciekawe i chcieliby pokazac je innym lub poznac opinie, realizuja rozne pomysly, korzystaja z rad i prosza o ocene i dalsze wskazówki. W ten sposob wszyscy mozemy sie czegos nauczyc i przy okazji poogladac fajne fotki 🙂
Dlatego nie rozumiem po co wstawiac zdjecie, ktore nawet tobie wydaje sie najgorsze :/
zuza
Ostatnie jest fantastyczne !!

Wrocław nocą, uprzedzam, że zdjęcia obiektom innym niż końskie robię baaardzo rzadko:
zuza   mój nałóg
28 sierpnia 2011 08:07
Stiepan,armara dziękuję
Stiepan ,niestety nie mam możliwości "przymknięcia obiektywu" bo to cyfrówka ale rada i tak się przyda i następnym razem będę próbowała tak jak piszesz złapać "większą" ostrość.
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
28 sierpnia 2011 22:11
armara podoba mi się, jak by była taka pocztówka to pewnie bym kupiła 🙂

Facella kocie już było. Ale foto jest tak przyjemne że fajnie było je sobie odświeżyć 🙂

A teraz dzisiejsza Gejbi i Pedro 🙂



Karolcia i Aparadżita 🙂

juliadna  ja się na fotografowaniu nie znam, ale zdjęcie Karolki jest rewelacyjne, takie ciepłe, serdeczne... No piękne  😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
28 sierpnia 2011 22:57
Juliadna bardzo fajne to zdjęcie Sklena, ale coś pokombinowałabym z tą sepią, bo mi nie pasi 😉

A to niech będzie, moje 'artystyczne' ( :hihi🙂 badziewia z pierwszej sesji z nową lampą







Dla mnie mają swój urok, i nie każdemu muszą się podobać 🙂
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
28 sierpnia 2011 23:00
Kolebka , Strucelka  :kwiatek: usunęła bym te 3 liny, ale co po kombinować z tą sepią ? Teraz już tego się nie łapie bo idę "chrapać" .
Strucelka Ja bym lampę ustawiła w stronę czegoś, od czego można odbić światło na fotografowany obiekt, bo tu chyba masz wprost na tego Pana ? Bo taki przepalony 🙁 

   
To było robione lampą 430 - światło odbite od sufitu :-)


A to jedno z ostatnich, bo coś ostatnio mało mnie z aparatem :-(

Ale wakacje moje się zbliżają  😀iabeł:
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 sierpnia 2011 10:58
juliadna, skontrastuj trochę mocniej tę sepię, podciągnij lekko cienie i nabierze nieco wyrazu, nie będzie taka "blada". osobiście dorzuciłabym też winietę (-;
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
29 sierpnia 2011 14:25
ze trzy moje, mam nadzieję że nie zaśmiecę ale tak mi się podobało jak ten koń pozował na zasadzie "no i gdzie ta moja pani" - na zdjęciach Gilek kujki 🙂





Legion: W jakim celu wstawiasz takie zdjęcie, Jak mamy je omówić? Rozpływać się nad nim? A może wstawiłaś je tylko po to żeby potem strzelić tekst: Ciekawe jakie wy robicie? jeśli tak to na drugi raz sobie daruj.
Cuban a co Twój post wnosi do dyskusji? Miałaś zły dzień i chcesz się wyżyć, czy może tylko zaznaczyć swoją obecność na forum?
Bo sorry, ale dziewczyny już napisały, że zdjęcie nie nadaje się do wątku ( i zrobiły to z kulturą) więc głupie docinki w takim stylu nie są już chyba potrzebne...?
Moge prosić o opinię?  :kwiatek: Co do poprawy, na co zwrócić uwage następnym razem...
Z góry dziękuje
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się