ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 sierpnia 2011 07:02
kolebka, jeżeli koń był juz raz rejestrowany i ne został wyrejestrowany,to nie musisz go ponownie rejestrować,tylko wykupujesz licencję na dany rok.

a jezeli Twój ozj przywiduje jednorazową licencję,to jasne,że to działa 🙂
Witam

Zawody mam 11-09-2011, na zaświadczeniu od lekarza sportowego badania są ważne do dnia 11-09-2011 - czy mogę startować na podstawie tego zaświadczenia, czy juz muszę mieć nowe??
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 sierpnia 2011 09:58
możesz startować.
Ktoś dziękuję  :kwiatek:
To ja mam takie pytanie...
U nas na podkarpaciu właściwie na każdych zawodach regionalnych pierwszy konkurs to konkurs klasy LL podzielony na dwie serie.
Pierwsza seria A - 60cm i druga B- 80cm, obydwie serie to konkurs towarzystki - tak jest napisane w propozycjach.
Koleżanka chciałaby wystartować właśnie w takim konkursie, ale nie ma odznaki jeździeckiej czy jest to możliwe? Czy wystarczą tylko badania lekarskie i NNW?
Skoro to konkurs towarzyski to osobiście uważam, że tak, jednak nie mam pewności dlatego pytam.

Koń papiery ma - licencję, szczepienia
Nikitaa, tak; możliwe, że jeszcze zgoda rodziców, jeśli niepełnoletnia.
halo Dziękuję  :kwiatek:
oti   Everybody lies...
27 sierpnia 2011 19:29
Mam takie pytanko, czy jeśli w maju skończyłam 21 lat to już jestem seniorem czy jeszcze do końca tego roku jestem młodym jeźdźcem?  😡
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 sierpnia 2011 19:43
Patrzy się rocznikowo, także do końca roku jesteś młodym jeźdźcem.
oti   Everybody lies...
27 sierpnia 2011 19:46
No to dobrze, dzięki za info! 😀
Czy są oddzielne licencje na skoki, ujeżdżenie i wkkw? Czy jest po prostu III licencja i już?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 sierpnia 2011 18:39
Na każdą dyscyplinę ma się oddzielną licencje.
o to niefajnie :/
dzięki Koniczka,
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 sierpnia 2011 18:46
No trochę bez sensu by było jakby np. za osiągnięcia w ujeżdżeniu mieć podnoszoną licencję w WKKW.
Mam do poprawki jedna część egzaminu na srebro. Zdawałam wczoraj, czyli 28.08., czy mogę poprawić 19.11., czy jeszcze mnie nie puszczą? 🙁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
29 sierpnia 2011 16:01
Wg przepisów powinnaś odczekać 3 miesiące i dopiero zdawać, ale u nas z tego co wiem dopuszczali wcześniej. Musiałabyś się komisji zapytać, czy Cię dopuszczą 😉
No właśnie egzamin będzie w tym samym ośrodku. Wcześniej ani później nie ma i tak tutaj z tatą myślimy, że ośrodek mógł wymyśleć to tak, żeby Ci co nie zdali we wczorajszym terminie mieli szansę następnym razem. Pozostaje mi tylko zapytać organizatora, bo do 3-ech m-cy brakuje tygodnia. Dzięki.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
29 sierpnia 2011 21:54
To jak tydzień, to wydaje mi się, że Cię dopuszczą spokojnie 😉 Jakby to był miesiąc to jeszcze ale tydzień myślę, że spokojnie 😉 Mimo wszystko jeszcze bym się upewniła. No chyba, że organizator będzie chciał wam pójść na rękę i przesunie egzamin o tydzień lub dwa, ale to może być za duże zamieszanie. Wydaje mi się jednak, że wybierając taki termin zakładali, że będą ludzie na poprawki😉
Mam do poprawki jedna część egzaminu na srebro. Zdawałam wczoraj, czyli 28.08., czy mogę poprawić 19.11., czy jeszcze mnie nie puszczą? 🙁

3 miesiące musi być przerwy pomiędzy zdawaniem odznaki brązowej a srebrnej. Poprawkę możesz zdawać nawet następnego dnia. Tak przynajmniej było 2 lata temu, jak ja zdawałam 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
31 sierpnia 2011 19:36
[quote author=Mgławica link=topic=9999.msg1117995#msg1117995 date=1314793955]
Mam do poprawki jedna część egzaminu na srebro. Zdawałam wczoraj, czyli 28.08., czy mogę poprawić 19.11., czy jeszcze mnie nie puszczą? 🙁

3 miesiące musi być przerwy pomiędzy zdawaniem odznaki brązowej a srebrnej. Poprawkę możesz zdawać nawet następnego dnia. Tak przynajmniej było 2 lata temu, jak ja zdawałam 🙂
[/quote]

Z tego co ja pamiętam i wydaje mi się, że tak jest teraz, że poprawki po 3 miesiącach, przerwa między brązem, a srebrem 6 miesięcy, a między srebrem i złotem rok przerwy. Tak przynajmniej było i u nas w regionie na takich zasadach to działa😉 Trzebaby to sprawdzić w przepisach.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
31 sierpnia 2011 19:56

w brązie jest taki zapis:
Niezdany cały egzamin lub jego niezaliczona część może być zdawana powtórnie w
najbliższym następnym terminie w dowolnym ośrodku przeprowadzającym tego typu
egzaminy.

w regulaminie o srebrze jest taki zapis:
Niezaliczony egzamin lub jego część może być powtórnie zdawana nie wcześniej niż
po upływie trzech miesięcy, ale nie później niż po upływie jednego roku
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
01 września 2011 13:11
[quote author=Ktoś link=topic=9999.msg1118314#msg1118314 date=1314816994]

w brązie jest taki zapis:
Niezdany cały egzamin lub jego niezaliczona część może być zdawana powtórnie w
najbliższym następnym terminie w dowolnym ośrodku przeprowadzającym tego typu
egzaminy.

w regulaminie o srebrze jest taki zapis:
Niezaliczony egzamin lub jego część może być powtórnie zdawana nie wcześniej niż
po upływie trzech miesięcy, ale nie później niż po upływie jednego roku

[/quote]

Jasnowata, czyli raczej nie masz wyjścia jak czekać, bo mogą Cię nie dopuścić. Ale mimo to pojechałabym się zapytać przewodniczącego komisji 😉
Zapytam się.
Jakbym była organizatorem odznak, to próbowałabym rezerwować terminy właśnie co 3 miesiące specjalnie dla potencjalnych poprawkowiczów. Przecież z tego jest jakaś kasa 🙂 Mam nadzieję, że i w tym ośrodku tak myśleli tylko tydzień później było już zajęte  🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
01 września 2011 14:29
Powiem Ci, że ja też. Głupotą byłoby dla mnie nie pozwolić Ci zdawać, skoro różnica jest raptem kilka dni. Mam nadzieję, że Ci się uda to załatwić i zdasz 😉 Powodzenia! 😉
Kurdee, myślicie, że jeśli jadę konkurs towarzyski (open) na zawodach regionalnych to mnie ścigną za brak zaświadczenia od lekarza?? Późno się zdecydowałam, że chcę jechać i nie mam jak teraz dostać tego zaświadczenia głupiego... Może ktoś Z WARSZAWY może mi polecić jakiegoś taniego lekarz prywatnego? Czy na Skrze można pójść i od ręki dostać czy wcześniej trzeba się umawiać na wizytę? Ile to kosztuję? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie info 🙁
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
01 września 2011 19:01
mi za czasow jak jeszcze byl lekarz w karetce to dalo sie takie jednorazowe pozwolenie zalatwic na miejscu. zadzwon do organizatorow i sie zapytaj czy na open moze byc takie jednorazowe pozwolenie od np lekarza rodzinnego.

jak chodzi o sciganie to scigna na pewno. zaswiadczenie lekarskie to tak naprawde jedyna rzecz o ktora w open sciagaja. ja zawsze robie tu http://vivamed.com.pl i zawsze daje rade sie w miare od reki umowic (+ nie pamietam ceny  😡 ). lepiej do Pana jak tak na szybko bo nie bedzie scigal za brak badan krwi i EKG. co do skry to nie mam pojecia.
A to teraz nie ma lekarza w karetkach? Bo już mi właśnie ktoś podsunął taką opcję i mi się spodobała 😀 Kurcze kurcze, chyba będę musiała wybulić te 100zł za głupią wizytę 🙁 Ale wtedy wyjazd na zawody już totalnie mi się nie opłaca...

EDIT: Kolejne pytanie - lekarz już jest, ale skąd się bierze te książeczki 🙂?
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
01 września 2011 20:16
nie ma lekarza. sa tylko ratownicy medyczni, zreszta ostatnio gdzies byla na ten temat dyskusja. a ksiazeczke powinnas dostac u lekarza, albo w klubie ktory Cie zrzesza 😉
Dzięki, już wszystko załatwione 🙂 Re-volta jak zawsze czyni cuda 😀!
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
05 września 2011 17:59
Doszly mnie sluchy, ze teraz koni 4-letnich nie trzeba rejestrować w WZJ jezdzac regionalki? Chodzi o te papierowe licencje podbijane co roku. Podobno do LL nie potrzeba i niby do L tez. Prawda to?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się