KOTY

Autorka postu jest z Pszczyny. Numer kontaktowy sugeruje kogoś z Katowic.
Tak się zastanawiam, czy są jakieś rankingi hodowli poszczególnych ras kotów?
gdzie szukać takich informacji chcąc np. spróbować potem sił na wystawach?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 sierpnia 2011 18:30
Cobrinha, Szukaj może tutaj: http://www.pzf.pl/

Notarialna, w necie też trochę hodowli jest - jak widzę większości nie ma w podanym na stronie wykazie... ale zastanawia mnie, które są warte rozpatrzenia jeśli ma się jakieś dalsze plany związane z kociakiem 🙂 Jak wybrać i czym się sugerować szukając wśród nich kociaka...
Jest strona z wynikami wystaw. Ale trzeba się orientować w ocenach i kodach EMS.

Generalnie chyba najlepiej zapytać po prostu hodowców 😉
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
27 sierpnia 2011 22:15
Ja na dzień dobry odrzuciłabym hodowców, którzy proponowaliby Tobie kociaka bez papierów. Wyrobienie kotu rodowodu to przy kosztach odchowu grosze, zdarzają się pseudohodowcy proponujący tego samego kota z rodowodem za cenę x, a bez za 0.5x twierdząc, że to takie drogie...

Myślę, że warto zajrzeć na miau.pl - tam jest dział hodowców, oni na pewno pomogą.
wistra, tylko wiesz, każdy hodowca swoją hodowlę będzie zawsze najbardziej zachwalał.
Przeglądając strony znalazłam coś ciekawego... a mianowicie, że kocięta z pewnej hodowli nie są już sprzedawane z rodowodem do hodowli polskiej - jedynie jest możliwość wystawiania rodowodu do hodowli zagranicznych.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
28 sierpnia 2011 10:37
Cobrinha, Mi to już śmierdzi nie jakością, a ilością. Hodowca ma obowiązek ci wydać rodowód, bez względu na swoje przekonania. Nawet jeśli kot z hodowli będzie 'nakolankowy' - musisz mieć rodowód.
Brzmiało to właśnie dość dziwnie... JUŻ nie do hodowli polskiej a zagranicznej - może stwierdził, że ma za dobre potomstwo by sobie konkurencje w kraju robić  😂 takie odniosłam wrażenie
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
28 sierpnia 2011 14:34
Cobrinha, Ja na twoim miejscu celowałabym w coś, co nie jest popularne w kraju. Main Coonów, Syjamów, Persów, Brytków czy Rusków w Polsce od cholery i trochę. Właśnie dlatego, że rasa jest rzadsza - hodowca będzie patrzył na jakość miotów, a nie na ich ilość. Tylko, że wtedy już musiałabyś się nastawić na większe koszta kupna.
Strasznie mi się Maine Coony podobają, choć fakt jest ich sporo... i ciężko coś wybrać bo niby każda hodowla super.
Przeglądając strony natrafiłam na hodowlę kotów seszelskich - strasznie śmieszne stworki - chyba u nas mało popularne  🤣
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
28 sierpnia 2011 15:07
wygląda jak Gizmo z Gremlinów :P
Dokładnie hehe i to jest w nich piękne  😍
Kicia po 6 dniach pobytu u mnie chyba całkowicie się już zadomowiła. Ja zbzikowałam całkiem - jak kotek odsypia poranne harce, chodzę na palcach, żeby kota nie obudzić i nie sprowokować do dalszych gonitw 🤔 Jakbym niemowle w domu miała...
Koteczka uparcie pilnuje sprzątania kuwety. Nadzoruje prace. Jeśli uzna, że się przykładam i wybieram brudy bardzo dokładnie, zaczyna mruczeć. Jak tylko odchodzę... idzie skorzystać :| Nawet jeśli była niespełna 5 minut wcześniej.

Edit

Strzelone przed chwilą telefonem. Kot miał dylemat - czytać rv, podręcznik z Młodej Polski czy może zapolować? Poszła spać na szczęście...  😁
Dworcika, koteczka ma strasznie rezolutny wyraz pyszczka zza tego laptopa 🙂
Ona tak ma mniej więcej pomiędzy 5-10 rano, później ze dwa razy krótko w ciągu dnia i wieczorem, ok. 20-23. W innym czasie potrafi spać tak mocno, że nic jej nie ruszy. Jak fretka 🤔
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
29 sierpnia 2011 11:50
Ja też pochwalę się moimi panterami 🙂
Na pierwszym zdjęciu Myszkina kotka rosyjska niebieska adoptowana ze schroniska w 2006r. Cudem udało się ją odratować. Dzisiaj to prawdziwy lew kanapowy 😉
Druga kicia to Afera. 2 lata temu zabrałam ją z domu pewnej kociary.

dylemat co kupic mlodemu nadal jest.
taste of the wild chyba srednio mu smakuje.. - owszem, zjadl, ale jakos podbiegl do miski i zamiast zlapac gryza i pobiec ogarniac, najpierw tylko spojrzal a dopiero po jakims czasie przyszedl zlapac gryza.
znow sie nad acana zastanawiam, choc kurka to najdrozsza opcja  🙄 no ale z kolei wydajna na pewno..
royal odpada, josere bym zmienila na co innego, moze sanabelle jednak? albo cos jeszcze innego?


czy ktos robil zakupy w sklepie telekarma.pl?? bo maja wlasnie promocje i na acane grasslands i na cats besta... wiec nie wyszlo by mnie to az tak przerazliwie drogo 😉
Prawda, że nie jest dobrym pomysłem przygarnięcie kota do 40 metrowego mieszkania, gdzie jest już pies i szczur, a właściciele nie są przyzwyczajeni do zastawania totalnej klęski w chałupie? Mógłby mi ktoś porządnie wyperswadować takie przedsięwzięcie? Tym trudniej jest, że ukochany przeglądając ogłoszenia palił się, żeby po kota pojechać możliwie natychmiast.
dylemat co kupic mlodemu nadal jest.
taste of the wild chyba srednio mu smakuje.. - owszem, zjadl, ale jakos podbiegl do miski i zamiast zlapac gryza i pobiec ogarniac, najpierw tylko spojrzal a dopiero po jakims czasie przyszedl zlapac gryza.
znow sie nad acana zastanawiam, choc kurka to najdrozsza opcja  🙄 no ale z kolei wydajna na pewno..
royal odpada, josere bym zmienila na co innego, moze sanabelle jednak? albo cos jeszcze innego?


czy ktos robil zakupy w sklepie telekarma.pl?? bo maja wlasnie promocje i na acane grasslands i na cats besta... wiec nie wyszlo by mnie to az tak przerazliwie drogo 😉


Ja robiłam w Telekarmie zamówienia, wszystko było idealnie  😉
Bischa   TAFC Polska :)
29 sierpnia 2011 23:23
Potwierdzam, również ja jak i moja okocona rodzina robimy zakupy przez Telekarmę. Złożyłam zamówienie na 4 kg karmę, po 2 godzinach karma została dostarczona 😜
Problemów brak.
Ja też ostatnio rozglądam się za nową karmą dla futrzaków. I na stronie o której piszecie zainteresowało mnie to:
http://www.telekarma.pl/p6983/matisse.salmon.amp.tuna.15kg.4saszetki.htm

Tylko aż mi to jakoś podejrzanie wygląda 😲 Bo cena naprawdę zachęcająca. Czy ktoś bardziej doświadczony ode mnie stosował tą karmę? Możecie coś powiedzieć?
Magda,

Sproboj moze ta - http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_sucha/karma_porta
Mokre tej firmy to istna rewelacja 😉
Z mokrego moje uwielbialy (do czasu  :zemdlal🙂 Carny Animondy  - ale tu trzeba pamietac, ze tylko CArny tej firmy ma prawie 100% miesa reszta to to samo co whiskas (von fernstein)

Shagya - kot nie wymaga wiele miejsca - z psem moze sie zaprzyjaznic 😉

Libella - ja dawalam swoim to co jest w gratisie i byly zachwycone!!!!!
Libella - sklad bardzo przywoity, mozna sprobowac.

Magda - może Brit? Nutra Gold?

http://www.telekarma.pl/p5692/brit.premium.cat.adult.chicken.300.g.htm
http://www.e-karma.pl/product-pol-598-NUTRA-GOLD-HOLISTIC-Finicky-Adult-Cat-7-5-kg.html

Tez polecam Porte 21.
Swoje karmie obecnie 1st choice - kanadyjska karma dobrej jakosci.
http://animalia.pl/produkt,15456,38,1st_Choice_Cat_Active_or_Finicky.html

Sanabelle mnie nie przekonuje (przenica w skladzie na drugim miejscu!, jęczmien, skwarki), chociaz raz swoim kupilam, zjadly, zachwytu nie bylo.
A ja chciałam pokazać Wam moje skaczące koty przez KOŃSKIE przeszkody. :>
Tu mam 3 filmik. 😉

http://www.youtube.com/user/whitecat006?feature=mhee

Najwyższa przeszkoda sięga ---> [size=10pt]75 cm! [/size]
Czarny diabełek to Leon, szary to Ptyśka. ;>
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
30 sierpnia 2011 09:16
Karmił ktoś z was kociaste Acaną lub Boshem.  Moje są na RC, a zastanawiam się nad zmianą.  Parę osób mi mówiło ze RC ma coraz gorszą jakość.  👀
Hilsa jakoś nie chcą tknąć i omijają miskę wielkim łukiem.. 😁
blackhorse, Twój kot sportowiec przypomina mi mojego sierściuszka, który skakał przez trzymane w ręce hula-hop... kotek też był czarny🙂
blackhorse super!! cały czas się śmieję do ekranu 😉 i tak najlepsze są próby bokiem i dołem 😁 😁

a u mnie się niedawno okazało że Cacław to Cacława!! I  aktualnie została przerobiona na Tolkę 😉

Czyli tutaj w wersji Czarno Mi: na początku Tola, w środku Koks a na końcu Bazyl.

blackhorse Moja kocica, też swego czasu skakała, tyle, że w korytarzu najpierw się rozpędzała i wyglądało to jak koń miniaturka, teraz wypadłyśmy z formy :P


A tu macie ją i jej reakcje na wszystko ;P
Bischa   TAFC Polska :)
30 sierpnia 2011 21:18
Kituszka godzinę temu wróciła do cieciorki 😉 Mam nadzieję, że jest zadowolona z opieki, ponoć Kituszka trochę przytyła 😁 A nie pochłaniała całej miski na raz, porcjowały sobie obie z Luną i jadła małymi porcjami, plus mokre dwa  razy dziennie po pół saszetki zgodnie z zaleceniami.
Luna siedzi na tv i kuka tu i tam, generalnie śpi, chyba sie bardzo nie przejęła wyjechaniem Kituszki, trochę więcej miauczy pod drzwiami niestety. Muszę jej kurcze towarzysza kociego sprawić, ciągle przychodzą i odchodzą, pora na stałego drugiego lokatora, ale najpierw muszę wyjść na finansową prostą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się